Bologna floreert in Serie A: met dank aan Jupiler Pro League

door
Bologna floreert in Serie A: met dank aan Jupiler Pro League

Alexis Saelemaekers speelt sinds dit seizoen voor Bologna. De eersteklasser huurt de flankspeler van AC Milan en voorlopig lijkt de Rode Duivel een goede zaak te hebben gedaan. Saelemaekers komt steeds beter voor de dag en de toekomst oogt voorlopig mooi.

Alexis Saelemaekers maakte in januari 2020 de overstap van Anderlecht naar AC Milan. Eerst op huurbasis en nadien definitief. Dat was een verrassende overgang, maar hij wist zich daar zeker te tonen. Saelemaekers won de Italiaanse landstitel bij AC Milan. Hij schipperde er tussen bank en basis en was een gewaardeerde kracht. Met 140 wedstrijden voor AC Milan mag hij terugblikken op een goede passage in Milaan. Hij scoorde 10 keer deelde 14 assists uit.

Saelemaekers als flankaanvaller

Afgelopen zomer werd Paolo Maldini de deur gewezen en dat betekende het einde voor de Belgische enclave in Milaan. Aster Vranckx, Charles De Ketelaere, Divock Origi en Alexis Saelemaekers, allen gehaald onder het bewind van Maldini, mochten beschikken. Bologna zag zijn kans en huurde Saelemaekers. Ze bedongen ook een aankoopoptie van 10 miljoen euro. Hij sukkelde aanvankelijk met een enkelblessure en nadien moest hij even tevreden zijn met een rol als invaller.

Sinds eind oktober is hij echter een basispion bij Bologna. Opvallend: Saelemaekers heeft een rol als… linkerflankaanvaller. Ondanks het feit dat hij nog 0 goals en 0 assists achter zijn naam heeft staan, is de voormalige speler van Anderlecht een belangrijke pion in het team van Thiago Motta.

Voor Domenico Tedesco is het alvast een meevaller dat Saelemaekers wekelijks speelt. Al ziet hij hem als een rechterflankverdediger in zijn team. Op de aanvallende flanken is er genoeg klasse aanwezig. De speler kan met zijn polyvalentie belangrijk zijn op het EK. “Alexis kan op meerdere posities spelen, zoals op de zes, de acht of als vleugelspeler, maar eerst en vooral is hij een back”, zei Tedesco in november. Met de keuze voor Bologna lijkt Saelemaekers voorlopig een zeer goede zaak te hebben gedaan. 

Zirkzee ontploft helemaal

Dat is ook het geval voor Joshua Zirkzee. De aanvaller doet het fantastisch bij de Italiaanse club. Dat de Nederlander technisch werkelijk fantastisch is, dat zagen we al bij Anderlecht. Hij toonde al meer dadenkracht voor doel bij RSCA, waar Vincent Kompany hem zeer goed kneedde. Hij kende daar zijn eerste topseizoen op het hoogste niveau. Zijn eerste jaar bij Bologna was een tegenvaller, maar het tweede is werkelijk fantastisch.

Zirkzee speelt de Serie A stilaan op een hoopje. Balans: 8 goals en 4 assists in 18 duels. Deze Zirkzee verdient een plaats in de selectie van Nederland. Het is zelfs onbegrijpelijk dat hij dit seizoen nog niet werd opgeroepen door Ronald Koeman.

De kans bestaat dat Zirkzee in de zomer van 2024 naar een topclub gaat. AC Milan, Lazio en Napoli worden genoemd. Net als transferprijzen van 40 miljoen euro. Opvallend: Bayern München heeft een terugkoopclausule van 20 à 25 miljoen euro op ‘Zirk’. Bologna heeft nog twee spelers in de rangen met een Belgisch verleden. 

Lucumi en El Azzouzi

Sinds de zomer van 2022 speelt ook Jhon Lucumi voor hen. Zij namen hem voor 8 miljoen euro over van KRC Genk. De Colombiaanse centrale verdediger kent een minder leuk seizoen. Hij begon als basispion, was toen weken out met een dijbeenblessure en nadien is hij vooral invaller.

Bologna haalde afgelopen zomer Oussama El Azzouzi voor twee miljoen euro weg bij Union SG. Hij moest het vooral stellen met invalbeurten. Hij kende ook een spierblessure waarmee hij weken out was. Voorlopig heeft de middenvelder het moeilijk om zich helemaal door te zetten bij de Italiaanse verrassing van het seizoen.

CR

Is Zirkzee klaar voor een Europese topclub?

Meest recent

Nog een vertrekker bij Lommel, Club Luik haalt bekende naam

In de meeste landen is de transfermarkt intussen gesloten, maar Belgische clubs mogen nog transfers ...

27
27
De Cuyper stuurt Garcia boodschap: "Kan een troef zijn"

Nu het transfergeweld stilaan voorbij is, kunnen de Rode Duivels zich volledig focussen op de ...

95
95
Nieuwe investeerders Anderlecht? Harde kern legt eisen neer

Er lijken nog maar eens grote veranderingen op til te staan bij Anderlecht. Maandag kondigde Wouter ...

344
344
De bevestiging: Anderlecht verliest Dolberg aan Ajax

Anderlecht beleeft een uiterst woelige week. Het werd Europees uitgeschakeld door AEK Athene, ...

404
404
Benson versiert alsnog transfer, Twente laat Belg vertrekken

Burnley keerde dit seizoen terug in de Premier League, maar van de ploeg die Vincent Kompany er ...

57
57
Essevee pakt uit met ex-speler Juventus

Zulte Waregem kende een moeizaam seizoensbegin. Het pakte tot dusver slechts vier op achttien en is ...

87
87
Man City kondigt vertrek van nog een icoon aan

Bij Manchester City kenden ze deze zomer geen genade. Pep Guardiola zette zijn vernieuwingsoperatie ...

129
129
'Antwerp wrijft zich in handen en vangt nog meer'

In het slot van de mercato rinkelt de kassa nog stevig bij Antwerp. Maandagavond vestigde het nog ...

404
404
Anderlecht-fans woest op één man na Dolberg-nieuws

Het lijkt erop dat Anderlecht kort voor het einde van de zomermercato nog een sportieve mokerslag ...

1217
1217
'Beerschot krijgt géweldig nieuws: historische deal is rond'

Bij Beerschot zijn het zeer belangrijke dagen. De club wil misschien nog versterking halen, maar de ...

519
519
Antwerp haalt uit bij Standard, vertrek bij Lommel

In België loopt de mercato nog minder dan een week. Vandaag wisten Royal Antwerp FC en Lommel ...

332
332
'Dolberg trekt naar Ajax: dit zijn de transferdetails'

De kogel is door de kerk: Kasper Dolberg staat op het punt om RSC Anderlecht te verlaten. De Deense ...

1235
1235
Verhuurde JPL-spelers: aanvaller zorgt voor Ajax-debacle

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Club Brugge gegijzeld: transferchantage slaat toe

Een spits van zes miljoen euro wordt aan de kant geschoven, een achttienjarige schuift door naar ...

1518
1518
Champions League-verrassing: Dimata maakt overstap

In landen als Turkije en Nederland is de transfermarkt ook nog open. Dat zorgt voor een aantal ...

61
61
KV Mechelen dumpt speler: transfer verrast fans

Daags nadat Rob Schoofs KV Mechelen heeft ingeruild voor Union SG, hebben de Maneblussers nog een ...

424
424
Transferklap: Union bezorgt Anderlecht kater

Bij STVV gaan ze nog miljoenendeals afronden. Bij RSC Anderlecht zullen ze (alweer) vloeken. De ...

846
846
'Standard verlost KRC Genk van overtollige ballast'

Marc Wilmots gaf maandag een woordje uitleg bij het vroegtijdje ontslag van Mircea Rednic. In ...

795
795
'Antwerp pakt miljoenen: Overmars haalt vervanger'

Heel even leek Antwerp een complete leegloop te kunnen vermijden, maar in het absolute slot van de ...

548
548
Alderweireld ontroert fans met woorden over kinderen

Toby Alderweireld is momenteel met 'voetbalpensioen'. Toch zit de voormalig speler van Antwerp ...

68
68
'AA Gent dumpt flop, Leko krijgt zin met 2 nieuwkomers'

Zowel voor als na het gelijkspel tegen Club Brugge wond Ivan Leko er afgelopen weekend geen doekjes ...

323
323
'Anderlecht ligt dwars: blijft Dolberg alsnog op post?'

In de late uurtjes van de zomermercato staat er bij RSC Anderlecht vooral nog uitgaand verkeer op ...

620
620
Vermeeren belandt direct in nachtmerrie bij Marseille

Arthur Vermeeren hoopte op een nieuwe start bij Olympique Marseille, maar botst daar op alles wat ...

409
409
'Kassa rinkelt: transfervuurwerk bij STVV & KV Mechelen'

In de grote competities sloot de transfermarkt maandag haar deuren, maar de Belgische clubs krijgen ...

840
840
Anderlecht bevestigt uppercut: Renard transfermarkt op

Terwijl het gerommel in de bestuurskamer de aandacht opeist is er ook op de transfermarkt nog heel ...

1092
1092

Meer sportnieuws