Bologna floreert in Serie A: met dank aan Jupiler Pro League

70 stemmen
Bologna floreert in Serie A: met dank aan Jupiler Pro League

Alexis Saelemaekers speelt sinds dit seizoen voor Bologna. De eersteklasser huurt de flankspeler van AC Milan en voorlopig lijkt de Rode Duivel een goede zaak te hebben gedaan. Saelemaekers komt steeds beter voor de dag en de toekomst oogt voorlopig mooi.

Alexis Saelemaekers maakte in januari 2020 de overstap van Anderlecht naar AC Milan. Eerst op huurbasis en nadien definitief. Dat was een verrassende overgang, maar hij wist zich daar zeker te tonen. Saelemaekers won de Italiaanse landstitel bij AC Milan. Hij schipperde er tussen bank en basis en was een gewaardeerde kracht. Met 140 wedstrijden voor AC Milan mag hij terugblikken op een goede passage in Milaan. Hij scoorde 10 keer deelde 14 assists uit.

Saelemaekers als flankaanvaller

Afgelopen zomer werd Paolo Maldini de deur gewezen en dat betekende het einde voor de Belgische enclave in Milaan. Aster Vranckx, Charles De Ketelaere, Divock Origi en Alexis Saelemaekers, allen gehaald onder het bewind van Maldini, mochten beschikken. Bologna zag zijn kans en huurde Saelemaekers. Ze bedongen ook een aankoopoptie van 10 miljoen euro. Hij sukkelde aanvankelijk met een enkelblessure en nadien moest hij even tevreden zijn met een rol als invaller.

Sinds eind oktober is hij echter een basispion bij Bologna. Opvallend: Saelemaekers heeft een rol als… linkerflankaanvaller. Ondanks het feit dat hij nog 0 goals en 0 assists achter zijn naam heeft staan, is de voormalige speler van Anderlecht een belangrijke pion in het team van Thiago Motta.

Voor Domenico Tedesco is het alvast een meevaller dat Saelemaekers wekelijks speelt. Al ziet hij hem als een rechterflankverdediger in zijn team. Op de aanvallende flanken is er genoeg klasse aanwezig. De speler kan met zijn polyvalentie belangrijk zijn op het EK. “Alexis kan op meerdere posities spelen, zoals op de zes, de acht of als vleugelspeler, maar eerst en vooral is hij een back”, zei Tedesco in november. Met de keuze voor Bologna lijkt Saelemaekers voorlopig een zeer goede zaak te hebben gedaan. 

Zirkzee ontploft helemaal

Dat is ook het geval voor Joshua Zirkzee. De aanvaller doet het fantastisch bij de Italiaanse club. Dat de Nederlander technisch werkelijk fantastisch is, dat zagen we al bij Anderlecht. Hij toonde al meer dadenkracht voor doel bij RSCA, waar Vincent Kompany hem zeer goed kneedde. Hij kende daar zijn eerste topseizoen op het hoogste niveau. Zijn eerste jaar bij Bologna was een tegenvaller, maar het tweede is werkelijk fantastisch.

Zirkzee speelt de Serie A stilaan op een hoopje. Balans: 8 goals en 4 assists in 18 duels. Deze Zirkzee verdient een plaats in de selectie van Nederland. Het is zelfs onbegrijpelijk dat hij dit seizoen nog niet werd opgeroepen door Ronald Koeman.

De kans bestaat dat Zirkzee in de zomer van 2024 naar een topclub gaat. AC Milan, Lazio en Napoli worden genoemd. Net als transferprijzen van 40 miljoen euro. Opvallend: Bayern München heeft een terugkoopclausule van 20 à 25 miljoen euro op ‘Zirk’. Bologna heeft nog twee spelers in de rangen met een Belgisch verleden. 

Lucumi en El Azzouzi

Sinds de zomer van 2022 speelt ook Jhon Lucumi voor hen. Zij namen hem voor 8 miljoen euro over van KRC Genk. De Colombiaanse centrale verdediger kent een minder leuk seizoen. Hij begon als basispion, was toen weken out met een dijbeenblessure en nadien is hij vooral invaller.

Bologna haalde afgelopen zomer Oussama El Azzouzi voor twee miljoen euro weg bij Union SG. Hij moest het vooral stellen met invalbeurten. Hij kende ook een spierblessure waarmee hij weken out was. Voorlopig heeft de middenvelder het moeilijk om zich helemaal door te zetten bij de Italiaanse verrassing van het seizoen.

CR

Is Zirkzee klaar voor een Europese topclub?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

23
23
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

12
12
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

58
58
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

147
147
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

24
24
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

83
83
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

75
75
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

163
163
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

80
80
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

299
299
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

129
129
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

137
137
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

262
262
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

112
112
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

229
229
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

642
642
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

137
137
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

684
684
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

317
317
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

695
695
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

189
189
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

449
449
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

215
215
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

129
129

Meer sportnieuws