Bologna floreert in Serie A: met dank aan Jupiler Pro League

70 stemmen
Bologna floreert in Serie A: met dank aan Jupiler Pro League

Alexis Saelemaekers speelt sinds dit seizoen voor Bologna. De eersteklasser huurt de flankspeler van AC Milan en voorlopig lijkt de Rode Duivel een goede zaak te hebben gedaan. Saelemaekers komt steeds beter voor de dag en de toekomst oogt voorlopig mooi.

Alexis Saelemaekers maakte in januari 2020 de overstap van Anderlecht naar AC Milan. Eerst op huurbasis en nadien definitief. Dat was een verrassende overgang, maar hij wist zich daar zeker te tonen. Saelemaekers won de Italiaanse landstitel bij AC Milan. Hij schipperde er tussen bank en basis en was een gewaardeerde kracht. Met 140 wedstrijden voor AC Milan mag hij terugblikken op een goede passage in Milaan. Hij scoorde 10 keer deelde 14 assists uit.

Saelemaekers als flankaanvaller

Afgelopen zomer werd Paolo Maldini de deur gewezen en dat betekende het einde voor de Belgische enclave in Milaan. Aster Vranckx, Charles De Ketelaere, Divock Origi en Alexis Saelemaekers, allen gehaald onder het bewind van Maldini, mochten beschikken. Bologna zag zijn kans en huurde Saelemaekers. Ze bedongen ook een aankoopoptie van 10 miljoen euro. Hij sukkelde aanvankelijk met een enkelblessure en nadien moest hij even tevreden zijn met een rol als invaller.

Sinds eind oktober is hij echter een basispion bij Bologna. Opvallend: Saelemaekers heeft een rol als… linkerflankaanvaller. Ondanks het feit dat hij nog 0 goals en 0 assists achter zijn naam heeft staan, is de voormalige speler van Anderlecht een belangrijke pion in het team van Thiago Motta.

Voor Domenico Tedesco is het alvast een meevaller dat Saelemaekers wekelijks speelt. Al ziet hij hem als een rechterflankverdediger in zijn team. Op de aanvallende flanken is er genoeg klasse aanwezig. De speler kan met zijn polyvalentie belangrijk zijn op het EK. “Alexis kan op meerdere posities spelen, zoals op de zes, de acht of als vleugelspeler, maar eerst en vooral is hij een back”, zei Tedesco in november. Met de keuze voor Bologna lijkt Saelemaekers voorlopig een zeer goede zaak te hebben gedaan. 

Zirkzee ontploft helemaal

Dat is ook het geval voor Joshua Zirkzee. De aanvaller doet het fantastisch bij de Italiaanse club. Dat de Nederlander technisch werkelijk fantastisch is, dat zagen we al bij Anderlecht. Hij toonde al meer dadenkracht voor doel bij RSCA, waar Vincent Kompany hem zeer goed kneedde. Hij kende daar zijn eerste topseizoen op het hoogste niveau. Zijn eerste jaar bij Bologna was een tegenvaller, maar het tweede is werkelijk fantastisch.

Zirkzee speelt de Serie A stilaan op een hoopje. Balans: 8 goals en 4 assists in 18 duels. Deze Zirkzee verdient een plaats in de selectie van Nederland. Het is zelfs onbegrijpelijk dat hij dit seizoen nog niet werd opgeroepen door Ronald Koeman.

De kans bestaat dat Zirkzee in de zomer van 2024 naar een topclub gaat. AC Milan, Lazio en Napoli worden genoemd. Net als transferprijzen van 40 miljoen euro. Opvallend: Bayern München heeft een terugkoopclausule van 20 à 25 miljoen euro op ‘Zirk’. Bologna heeft nog twee spelers in de rangen met een Belgisch verleden. 

Lucumi en El Azzouzi

Sinds de zomer van 2022 speelt ook Jhon Lucumi voor hen. Zij namen hem voor 8 miljoen euro over van KRC Genk. De Colombiaanse centrale verdediger kent een minder leuk seizoen. Hij begon als basispion, was toen weken out met een dijbeenblessure en nadien is hij vooral invaller.

Bologna haalde afgelopen zomer Oussama El Azzouzi voor twee miljoen euro weg bij Union SG. Hij moest het vooral stellen met invalbeurten. Hij kende ook een spierblessure waarmee hij weken out was. Voorlopig heeft de middenvelder het moeilijk om zich helemaal door te zetten bij de Italiaanse verrassing van het seizoen.

CR

Is Zirkzee klaar voor een Europese topclub?

Meest recent

Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

1
1
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

127
127
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

71
71
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

116
116
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

96
96
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

313
313
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

286
286
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

121
121
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

115
115
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

100
100
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

15
15
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

116
116
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

487
487
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

296
296
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

198
198
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

188
188
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

56
56
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

104
104
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1055
1055
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

536
536
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

230
230
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

80
80
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

337
337
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

103
103
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

122
122

Meer sportnieuws