Leoni vol lof voor Racing Genk: "Dat wisten we"

door
Leoni vol lof voor Racing Genk:

Bij RSC Anderlecht waren ze enorm tevreden met de 2-1-zege. Paars-Wit moest overleven en wist puur op karakter én de klasseflitsen van Théo Leoni de match alsnog over de streep te trekken. Die laatste was uiteraard enorm tevreden met de zege.

LEES OOK: Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Anderlecht zwaar gehavend

Anderlecht kwam zwaar gehavend aan de aftrap. De Brusselaars moesten met Zeno Debast, Jan Vertonghen en Thorgan Hazard drie van hun beste spelers missen en ook supersub Francis Amuzu ontbrak. Anderlecht moest met een nooddefensie spelen en het was duidelijk dat ze achteraan het voetballend vermogen van Debast en Vertonghen misten, net als de balvastheid en leepheid van Hazard.

Daardoor kon KRC Genk een hoog blok zetten, wat Wouter Vrancken uitstekend had ingepeperd bij zijn team. Thomas Delaney heeft niet die voetballende kwaliteiten om tussen de linies te spelen en het hoog blok van Genk zo uit te spelen, en trapte het leer te snel naar voren. Genk recupereerde zo steeds heel hoog en snel de bal. Toch wist Anderlecht met andere wapens, mentaliteit, te winnen. Al had het ook de klasse nodig van Leoni: een heerlijk schot en prachtige assist.

Bepalende Leoni

"Het was waanzinnig. Onze supporters hebben ons geholpen en vooruit gestuwd", zei Leoni bij DAZN.

Hij merkte ook dat Racing Genk beter was. “Ze waren echt heel goed. Genk heeft veel topspelers. Ze zijn snel en kunnen goed tussen de lijnen voetballen. Eigenlijk hebben ze alles. Daardoor wisten we op voorhand al dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. We zijn heel blij met de zege", aldus de publiekslieveling.

De teller van Leoni staat ondertussen al op 3 goals en 7 assists in 17 competitieduels.

Gaat deze Leoni snel interesse lokken?

Meest recent

Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

6
6
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

27
27
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

48
48
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

37
37
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

135
135
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

19
19
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

341
341
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

44
44
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

70
70
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

163
163
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

250
250
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

84
84
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

83
83
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

245
245
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

487
487
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

139
139
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

106
106
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

503
503
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

162
162
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

253
253
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

76
76
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

375
375
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

92
92

Meer sportnieuws