Leoni vol lof voor Racing Genk: "Dat wisten we"

door
Leoni vol lof voor Racing Genk:

Bij RSC Anderlecht waren ze enorm tevreden met de 2-1-zege. Paars-Wit moest overleven en wist puur op karakter én de klasseflitsen van Théo Leoni de match alsnog over de streep te trekken. Die laatste was uiteraard enorm tevreden met de zege.

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Anderlecht zwaar gehavend

Anderlecht kwam zwaar gehavend aan de aftrap. De Brusselaars moesten met Zeno Debast, Jan Vertonghen en Thorgan Hazard drie van hun beste spelers missen en ook supersub Francis Amuzu ontbrak. Anderlecht moest met een nooddefensie spelen en het was duidelijk dat ze achteraan het voetballend vermogen van Debast en Vertonghen misten, net als de balvastheid en leepheid van Hazard.

Daardoor kon KRC Genk een hoog blok zetten, wat Wouter Vrancken uitstekend had ingepeperd bij zijn team. Thomas Delaney heeft niet die voetballende kwaliteiten om tussen de linies te spelen en het hoog blok van Genk zo uit te spelen, en trapte het leer te snel naar voren. Genk recupereerde zo steeds heel hoog en snel de bal. Toch wist Anderlecht met andere wapens, mentaliteit, te winnen. Al had het ook de klasse nodig van Leoni: een heerlijk schot en prachtige assist.

Bepalende Leoni

"Het was waanzinnig. Onze supporters hebben ons geholpen en vooruit gestuwd", zei Leoni bij DAZN.

Hij merkte ook dat Racing Genk beter was. “Ze waren echt heel goed. Genk heeft veel topspelers. Ze zijn snel en kunnen goed tussen de lijnen voetballen. Eigenlijk hebben ze alles. Daardoor wisten we op voorhand al dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. We zijn heel blij met de zege", aldus de publiekslieveling.

De teller van Leoni staat ondertussen al op 3 goals en 7 assists in 17 competitieduels.

Gaat deze Leoni snel interesse lokken?

Meest recent

Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

5
5
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

15
15
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

26
26
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

136
136
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

141
141
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

41
41
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

112
112
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

222
222
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

290
290
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

112
112
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

124
124
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

175
175
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

317
317
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

73
73
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

411
411
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

294
294
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

403
403
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

497
497
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

400
400
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

122
122
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

521
521
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

271
271
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

791
791
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

457
457

Meer sportnieuws