Leoni vol lof voor Racing Genk: "Dat wisten we"

146 stemmen
Leoni vol lof voor Racing Genk:

Bij RSC Anderlecht waren ze enorm tevreden met de 2-1-zege. Paars-Wit moest overleven en wist puur op karakter én de klasseflitsen van Théo Leoni de match alsnog over de streep te trekken. Die laatste was uiteraard enorm tevreden met de zege.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Anderlecht zwaar gehavend

Anderlecht kwam zwaar gehavend aan de aftrap. De Brusselaars moesten met Zeno Debast, Jan Vertonghen en Thorgan Hazard drie van hun beste spelers missen en ook supersub Francis Amuzu ontbrak. Anderlecht moest met een nooddefensie spelen en het was duidelijk dat ze achteraan het voetballend vermogen van Debast en Vertonghen misten, net als de balvastheid en leepheid van Hazard.

Daardoor kon KRC Genk een hoog blok zetten, wat Wouter Vrancken uitstekend had ingepeperd bij zijn team. Thomas Delaney heeft niet die voetballende kwaliteiten om tussen de linies te spelen en het hoog blok van Genk zo uit te spelen, en trapte het leer te snel naar voren. Genk recupereerde zo steeds heel hoog en snel de bal. Toch wist Anderlecht met andere wapens, mentaliteit, te winnen. Al had het ook de klasse nodig van Leoni: een heerlijk schot en prachtige assist.

Bepalende Leoni

"Het was waanzinnig. Onze supporters hebben ons geholpen en vooruit gestuwd", zei Leoni bij DAZN.

Hij merkte ook dat Racing Genk beter was. “Ze waren echt heel goed. Genk heeft veel topspelers. Ze zijn snel en kunnen goed tussen de lijnen voetballen. Eigenlijk hebben ze alles. Daardoor wisten we op voorhand al dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. We zijn heel blij met de zege", aldus de publiekslieveling.

De teller van Leoni staat ondertussen al op 3 goals en 7 assists in 17 competitieduels.

Gaat deze Leoni snel interesse lokken?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

90
90
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

80
80
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

75
75
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

111
111
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

143
143
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

116
116
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

370
370
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

241
241
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

773
773
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

519
519
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

380
380
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

692
692
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

341
341
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

523
523
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2191
2191
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

187
187

Meer sportnieuws