Leoni vol lof voor Racing Genk: "Dat wisten we"

door
Leoni vol lof voor Racing Genk:

Bij RSC Anderlecht waren ze enorm tevreden met de 2-1-zege. Paars-Wit moest overleven en wist puur op karakter én de klasseflitsen van Théo Leoni de match alsnog over de streep te trekken. Die laatste was uiteraard enorm tevreden met de zege.

LEES OOK: 'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Anderlecht zwaar gehavend

Anderlecht kwam zwaar gehavend aan de aftrap. De Brusselaars moesten met Zeno Debast, Jan Vertonghen en Thorgan Hazard drie van hun beste spelers missen en ook supersub Francis Amuzu ontbrak. Anderlecht moest met een nooddefensie spelen en het was duidelijk dat ze achteraan het voetballend vermogen van Debast en Vertonghen misten, net als de balvastheid en leepheid van Hazard.

Daardoor kon KRC Genk een hoog blok zetten, wat Wouter Vrancken uitstekend had ingepeperd bij zijn team. Thomas Delaney heeft niet die voetballende kwaliteiten om tussen de linies te spelen en het hoog blok van Genk zo uit te spelen, en trapte het leer te snel naar voren. Genk recupereerde zo steeds heel hoog en snel de bal. Toch wist Anderlecht met andere wapens, mentaliteit, te winnen. Al had het ook de klasse nodig van Leoni: een heerlijk schot en prachtige assist.

Bepalende Leoni

"Het was waanzinnig. Onze supporters hebben ons geholpen en vooruit gestuwd", zei Leoni bij DAZN.

Hij merkte ook dat Racing Genk beter was. “Ze waren echt heel goed. Genk heeft veel topspelers. Ze zijn snel en kunnen goed tussen de lijnen voetballen. Eigenlijk hebben ze alles. Daardoor wisten we op voorhand al dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. We zijn heel blij met de zege", aldus de publiekslieveling.

De teller van Leoni staat ondertussen al op 3 goals en 7 assists in 17 competitieduels.

Gaat deze Leoni snel interesse lokken?

Meest recent

'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

140
140
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

16
16
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

97
97
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

380
380
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

228
228
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

483
483
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

219
219
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

498
498
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

90
90
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

529
529
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

349
349
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

691
691
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

585
585
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

184
184
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

114
114
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

482
482
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

74
74
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

419
419
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

253
253
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

224
224
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

355
355
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

267
267
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

452
452
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

251
251
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

73
73

Meer sportnieuws