Leoni vol lof voor Racing Genk: "Dat wisten we"

146 stemmen
Leoni vol lof voor Racing Genk:

Bij RSC Anderlecht waren ze enorm tevreden met de 2-1-zege. Paars-Wit moest overleven en wist puur op karakter én de klasseflitsen van Théo Leoni de match alsnog over de streep te trekken. Die laatste was uiteraard enorm tevreden met de zege.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Anderlecht zwaar gehavend

Anderlecht kwam zwaar gehavend aan de aftrap. De Brusselaars moesten met Zeno Debast, Jan Vertonghen en Thorgan Hazard drie van hun beste spelers missen en ook supersub Francis Amuzu ontbrak. Anderlecht moest met een nooddefensie spelen en het was duidelijk dat ze achteraan het voetballend vermogen van Debast en Vertonghen misten, net als de balvastheid en leepheid van Hazard.

Daardoor kon KRC Genk een hoog blok zetten, wat Wouter Vrancken uitstekend had ingepeperd bij zijn team. Thomas Delaney heeft niet die voetballende kwaliteiten om tussen de linies te spelen en het hoog blok van Genk zo uit te spelen, en trapte het leer te snel naar voren. Genk recupereerde zo steeds heel hoog en snel de bal. Toch wist Anderlecht met andere wapens, mentaliteit, te winnen. Al had het ook de klasse nodig van Leoni: een heerlijk schot en prachtige assist.

Bepalende Leoni

"Het was waanzinnig. Onze supporters hebben ons geholpen en vooruit gestuwd", zei Leoni bij DAZN.

Hij merkte ook dat Racing Genk beter was. “Ze waren echt heel goed. Genk heeft veel topspelers. Ze zijn snel en kunnen goed tussen de lijnen voetballen. Eigenlijk hebben ze alles. Daardoor wisten we op voorhand al dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. We zijn heel blij met de zege", aldus de publiekslieveling.

De teller van Leoni staat ondertussen al op 3 goals en 7 assists in 17 competitieduels.

Gaat deze Leoni snel interesse lokken?

Meest recent

'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

20
20
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

27
27
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

46
46
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

39
39
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

35
35
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

99
99
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

93
93
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

92
92
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

81
81
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

114
114
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

40
40
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

96
96
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

176
176
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

233
233
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

557
557
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

65
65
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

183
183
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

507
507
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

887
887
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

128
128
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

387
387
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

180
180
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

726
726
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

626
626
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

21
21

Meer sportnieuws