'Toptransfer van 5 miljoen voor KV Mechelen?'

door
'Toptransfer van 5 miljoen voor KV Mechelen?'

Norman Bassette was een gegeerde speler tijdens de vorige zomermercato. Club Brugge wilde hem graag halen, maar het was KV Mechelen dat de spits voor één seizoen kon huren van SM Caen.

LEES OOK: 'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

Bassette belangrijk en populair bij KV Mechelen

Bassette scoorde nog maar 2 doelpunten dit seizoen, maar hij maakt zich wel belangrijk voor de ploeg met zijn arbeidsethos, doelgerichtheid, snelheid en diepgang. Hij is een spits die weegt op een verdediging.

Bassette is ook een geliefd figuur onder de supporters van KV Mechelen. Zo is de 19-jarige Waal zelfs de peter van de Franstalige supportersgroep Les Wallinois. Dat doet hij in navolging van onder meer Olivier Renard, Xavier Chen, Alessandro Cordaro, Sofiane Hanni en Thibaut Peyre.

Bassette heeft het KV-DNA

“Norman heeft echt het KV-DNA”, zegt Gweny Defleur (44), voorzitter en oprichter van supportersclub Les Wallinois, aan Gazet van Antwerpen.

“Bovendien is hij heel toegankelijk. Ondanks zijn leeftijd is hij erg volwassen. En natuurlijk is zijn strijdlust het belangrijkst, hè. Hij geeft zich voor de volle honderd procent, tot hij tegen het einde van de match weer krampen heeft.” ( lacht )

KV Mechelen moet 5 miljoen euro betalen

Bassette wordt voor één seizoen gehuurd van SM Caen en KV Mechelen beschikt over een aankoopoptie van 5 miljoen euro. Dat is veel te duur voor Malinwa. “Laten we hopen dat de club een oplossing vindt om hem te houden. Het zou jammer zijn dat hij vertrekt”, zei Gweny met gekruiste vingers.

Eén ding is wel zeker: Bassette wil niet terug naar Caen. "Ik hoop dat ik me hier kan tonen en vertrekken. Want zonder neerbuigend te willen doen over de Ligue 2: de Belgische eerste klasse is toch nog een ander niveau", vertelde hij eerder in een gesprek met RTBF.

Speelt Bassette volgend seizoen bij KV Mechelen?

Meest recent

'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

44
44
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

14
14
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

60
60
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

124
124
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

207
207
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

99
99
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

132
132
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

95
95
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

121
121
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

144
144
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

535
535
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

560
560
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

47
47
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

249
249
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

101
101
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

186
186
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

145
145
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

47
47
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

262
262
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

40
40
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

313
313
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

508
508
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

141
141
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

394
394
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

241
241

Meer sportnieuws