Peter Maes zet Nederland in brand met KKD-sprookje

door
Peter Maes zet Nederland in brand met KKD-sprookje

Peter Maes is stilaan bezig aan een fabelachtige comeback. De ervaren trainer leek 'verbrand' in de voetbalwereld, tot Willem II hem een uitweg gaf. Die kans is onze landgenoot nu met beide handen aan het grijpen, inclusief een eerste bekroning.

LEES OOK: Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Schikking in 'Propere Handen'

Het was half september toen Willem II verrassend met de naam van Peter Maes kwam als nieuwe trainer. In eigen land leek er geen voetbaltoekomst meer te zijn voor één van de figuren uit de zaak 'Propere Handen'. Daarbij zou de trainer vooral zwart geld hebben aangenomen (herinner u vooral het verhaal over de broodzakken).

Met het parket trof Maes echter een schikking en zo hangt hem geen rechtszaak meer boven het hoofd. Het zwalpende team uit Tilburg speelde ooit nog in de Champions League maar bengelde bij de komst van onze landgenoot in de middenmoot van de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau in Nederland).

Van middenmoot tot kampioenenniveau

In no time wist de ervaren trainer Willem II echter terug om te vormen tot een quasi onoverwinnelijk team. Gisteren wonnen de Tilburgers ook de derby bij NAC Breda en zo staat de club nu voorlopig met zeven punten voorsprong aan kop (achtervolger Roda JC heeft nog een wedstrijd voor de boeg).

De vele supporters van Willem II zetten hun trainer gisteren vol in de schijnwerpers. Zowel voor de wedstrijd als nadien werd Maes onthaald als een echte held, het leverde hem ook de bekroning op als 'beste trainer van de tweede periode'. Willem II lijkt alvast goed op weg richting de Eredivisie.

Verdient hij ook in BelgiΓ« terug een kans?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

4
4
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

11
11
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

13
13
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

47
47
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

34
34
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

35
35
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

63
63
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

142
142
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

112
112
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

109
109
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

57
57
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

50
50
Pocognoli geeft eindelijk dΓ© reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

112
112
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

169
169
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

249
249
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

147
147
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

95
95
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

198
198
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

345
345
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

65
65
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

116
116
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

482
482
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

128
128
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

274
274

Meer sportnieuws