Peter Maes zet Nederland in brand met KKD-sprookje

626 stemmen
Peter Maes zet Nederland in brand met KKD-sprookje

Peter Maes is stilaan bezig aan een fabelachtige comeback. De ervaren trainer leek 'verbrand' in de voetbalwereld, tot Willem II hem een uitweg gaf. Die kans is onze landgenoot nu met beide handen aan het grijpen, inclusief een eerste bekroning.

LEES OOK: Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Schikking in 'Propere Handen'

Het was half september toen Willem II verrassend met de naam van Peter Maes kwam als nieuwe trainer. In eigen land leek er geen voetbaltoekomst meer te zijn voor één van de figuren uit de zaak 'Propere Handen'. Daarbij zou de trainer vooral zwart geld hebben aangenomen (herinner u vooral het verhaal over de broodzakken).

Met het parket trof Maes echter een schikking en zo hangt hem geen rechtszaak meer boven het hoofd. Het zwalpende team uit Tilburg speelde ooit nog in de Champions League maar bengelde bij de komst van onze landgenoot in de middenmoot van de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau in Nederland).

Van middenmoot tot kampioenenniveau

In no time wist de ervaren trainer Willem II echter terug om te vormen tot een quasi onoverwinnelijk team. Gisteren wonnen de Tilburgers ook de derby bij NAC Breda en zo staat de club nu voorlopig met zeven punten voorsprong aan kop (achtervolger Roda JC heeft nog een wedstrijd voor de boeg).

De vele supporters van Willem II zetten hun trainer gisteren vol in de schijnwerpers. Zowel voor de wedstrijd als nadien werd Maes onthaald als een echte held, het leverde hem ook de bekroning op als 'beste trainer van de tweede periode'. Willem II lijkt alvast goed op weg richting de Eredivisie.

Verdient hij ook in België terug een kans?

Meest recent

Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

31
31
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

46
46
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

69
69
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

111
111
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

65
65
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

191
191
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

270
270
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

431
431
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

350
350
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

445
445
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

249
249
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

66
66
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

501
501
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

335
335
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

343
343
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

163
163
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

58
58
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

282
282
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

345
345
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

472
472
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

255
255
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1737
1737
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

647
647
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

268
268
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

166
166

Meer sportnieuws