Peter Maes zet Nederland in brand met KKD-sprookje

door
Peter Maes zet Nederland in brand met KKD-sprookje

Peter Maes is stilaan bezig aan een fabelachtige comeback. De ervaren trainer leek 'verbrand' in de voetbalwereld, tot Willem II hem een uitweg gaf. Die kans is onze landgenoot nu met beide handen aan het grijpen, inclusief een eerste bekroning.

LEES OOK: “‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Schikking in 'Propere Handen'

Het was half september toen Willem II verrassend met de naam van Peter Maes kwam als nieuwe trainer. In eigen land leek er geen voetbaltoekomst meer te zijn voor één van de figuren uit de zaak 'Propere Handen'. Daarbij zou de trainer vooral zwart geld hebben aangenomen (herinner u vooral het verhaal over de broodzakken).

Met het parket trof Maes echter een schikking en zo hangt hem geen rechtszaak meer boven het hoofd. Het zwalpende team uit Tilburg speelde ooit nog in de Champions League maar bengelde bij de komst van onze landgenoot in de middenmoot van de Keuken Kampioen Divisie (het tweede niveau in Nederland).

Van middenmoot tot kampioenenniveau

In no time wist de ervaren trainer Willem II echter terug om te vormen tot een quasi onoverwinnelijk team. Gisteren wonnen de Tilburgers ook de derby bij NAC Breda en zo staat de club nu voorlopig met zeven punten voorsprong aan kop (achtervolger Roda JC heeft nog een wedstrijd voor de boeg).

De vele supporters van Willem II zetten hun trainer gisteren vol in de schijnwerpers. Zowel voor de wedstrijd als nadien werd Maes onthaald als een echte held, het leverde hem ook de bekroning op als 'beste trainer van de tweede periode'. Willem II lijkt alvast goed op weg richting de Eredivisie.

Verdient hij ook in België terug een kans?

Meest recent

Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

3
3
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

35
35
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

89
89
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

77
77
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

53
53
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

30
30
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

109
109
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

35
35
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

368
368
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

327
327
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

120
120
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

224
224
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

33
33
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

685
685
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

131
131
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

456
456
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

257
257
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

55
55
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

579
579
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

415
415
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

221
221
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

615
615
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

67
67
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

106
106

Meer sportnieuws