'Rik De Mil grijpt meteen hard in bij Westerlo'

door
'Rik De Mil grijpt meteen hard in bij Westerlo'

Rik De Mil ruilde de job van assistent-coach bij Club Brugge om hoofdtrainer van KVC Westerlo te worden. Een keuze die Franky Van der Elst alleen maar kan toejuichen.

LEES OOK: Enorme euforie bij Gent: geste De Mil maakt kleedkamer gek

Wat kon De Mil nog bereiken bij Club Brugge?

De Fox heeft alle begrip dat De Mil ‘zijn’ Club Brugge verliet voor Westerlo. “Zeker. Bij Club is hij zowat alles geweest, heeft hij elke mogelijke functie ingevuld, tot hoofdtrainer toe”, zegt Van der Elst aan Het Nieuwsblad.

“Hij heeft ervan mogen proeven, heeft het bovendien goed gedaan - onder De Mil kwalificeerde Club zich voor Play-off 1 —, dus als de kans zich dan voordoet om elders T1 te worden… Wat kon hij bij Club nog meer bereiken?”

De Mil gaat voor het groepsgevoel

Van der Elst benadrukt bovendien dat Westerlo een mooie club is en dat de Turkse eigenaars het goed menen met de club. Het is geen KV Oostende of KV Kortrijk. Hij denkt dat De Mil het goed zal doen in de Kempen.

“Hij weet zelf maar al te goed hoe hij het moet aanpakken. Bij Club heeft hij vorig seizoen gewerkt aan de eenheid, er waren te veel eilandjes. Ik veronderstel dat De Mil ook bij Westerlo het groepsgevoel zal willen aanwakkeren.”

Droomstart De Mil bij Westerlo

De Mil nam alvast een droomstart bij Westerlo, want hij loodste de Kemphanen vorige vrijdag meteen naar een 2-0-overwinning tegen AS Eupen. Daardoor wipte Westerlo naar de dertiende plaats en staat het op amper één punt van Charleroi op de veilige twaalfde plaats.

 

Zal De Mil Westerlo redden?

Meest recent

Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

6
6
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

97
97
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

92
92
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

87
87
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

87
87
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

74
74
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

16
16
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

38
38
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

80
80
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

232
232
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

114
114
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

375
375
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

144
144
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

359
359
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

120
120
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

228
228
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

125
125
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

545
545
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

172
172
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

262
262
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

197
197
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

392
392
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

353
353
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

467
467

Meer sportnieuws