'Rik De Mil grijpt meteen hard in bij Westerlo'

528 stemmen
'Rik De Mil grijpt meteen hard in bij Westerlo'

Rik De Mil ruilde de job van assistent-coach bij Club Brugge om hoofdtrainer van KVC Westerlo te worden. Een keuze die Franky Van der Elst alleen maar kan toejuichen.

LEES OOK: De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Wat kon De Mil nog bereiken bij Club Brugge?

De Fox heeft alle begrip dat De Mil ‘zijn’ Club Brugge verliet voor Westerlo. “Zeker. Bij Club is hij zowat alles geweest, heeft hij elke mogelijke functie ingevuld, tot hoofdtrainer toe”, zegt Van der Elst aan Het Nieuwsblad.

“Hij heeft ervan mogen proeven, heeft het bovendien goed gedaan - onder De Mil kwalificeerde Club zich voor Play-off 1 —, dus als de kans zich dan voordoet om elders T1 te worden… Wat kon hij bij Club nog meer bereiken?”

De Mil gaat voor het groepsgevoel

Van der Elst benadrukt bovendien dat Westerlo een mooie club is en dat de Turkse eigenaars het goed menen met de club. Het is geen KV Oostende of KV Kortrijk. Hij denkt dat De Mil het goed zal doen in de Kempen.

“Hij weet zelf maar al te goed hoe hij het moet aanpakken. Bij Club heeft hij vorig seizoen gewerkt aan de eenheid, er waren te veel eilandjes. Ik veronderstel dat De Mil ook bij Westerlo het groepsgevoel zal willen aanwakkeren.”

Droomstart De Mil bij Westerlo

De Mil nam alvast een droomstart bij Westerlo, want hij loodste de Kemphanen vorige vrijdag meteen naar een 2-0-overwinning tegen AS Eupen. Daardoor wipte Westerlo naar de dertiende plaats en staat het op amper één punt van Charleroi op de veilige twaalfde plaats.

 

Zal De Mil Westerlo redden?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

19
19
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

14
14
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

121
121
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

97
97
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

28
28
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

293
293
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

124
124
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

395
395
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

50
50
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

101
101
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

302
302
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

647
647
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

477
477
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

141
141
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1045
1045
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

173
173
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

75
75
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

637
637
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

239
239
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

500
500
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

244
244
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

272
272
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1232
1232
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

627
627

Meer sportnieuws