'Rik De Mil grijpt meteen hard in bij Westerlo'

528 stemmen
'Rik De Mil grijpt meteen hard in bij Westerlo'

Rik De Mil ruilde de job van assistent-coach bij Club Brugge om hoofdtrainer van KVC Westerlo te worden. Een keuze die Franky Van der Elst alleen maar kan toejuichen.

LEES OOK: 'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Wat kon De Mil nog bereiken bij Club Brugge?

De Fox heeft alle begrip dat De Mil ‘zijn’ Club Brugge verliet voor Westerlo. “Zeker. Bij Club is hij zowat alles geweest, heeft hij elke mogelijke functie ingevuld, tot hoofdtrainer toe”, zegt Van der Elst aan Het Nieuwsblad.

“Hij heeft ervan mogen proeven, heeft het bovendien goed gedaan - onder De Mil kwalificeerde Club zich voor Play-off 1 —, dus als de kans zich dan voordoet om elders T1 te worden… Wat kon hij bij Club nog meer bereiken?”

De Mil gaat voor het groepsgevoel

Van der Elst benadrukt bovendien dat Westerlo een mooie club is en dat de Turkse eigenaars het goed menen met de club. Het is geen KV Oostende of KV Kortrijk. Hij denkt dat De Mil het goed zal doen in de Kempen.

“Hij weet zelf maar al te goed hoe hij het moet aanpakken. Bij Club heeft hij vorig seizoen gewerkt aan de eenheid, er waren te veel eilandjes. Ik veronderstel dat De Mil ook bij Westerlo het groepsgevoel zal willen aanwakkeren.”

Droomstart De Mil bij Westerlo

De Mil nam alvast een droomstart bij Westerlo, want hij loodste de Kemphanen vorige vrijdag meteen naar een 2-0-overwinning tegen AS Eupen. Daardoor wipte Westerlo naar de dertiende plaats en staat het op amper één punt van Charleroi op de veilige twaalfde plaats.

 

Zal De Mil Westerlo redden?

Meest recent

Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

1
1
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

41
41
VTM powerkoppel Breckx-Vandenberghe verrast vriend en vijand

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

14
14
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

40
40
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

36
36
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

273
273
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

175
175
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

414
414
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

136
136
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

90
90
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

120
120
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

147
147
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

178
178
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

156
156
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

137
137
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

470
470
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

550
550
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

854
854
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

252
252
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

205
205
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

544
544
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

187
187
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

318
318
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1050
1050
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248

Meer sportnieuws