'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

657 stemmen
'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

Ayanda Sishuba heeft vorig seizoen zijn eerste professionele contract getekend, maar dit seizoen heeft hij de grootste moeite om speeltijd te krijgen bij het eerste elftal.

Ondanks een aanbod van Club Brugge afgelopen zomer, wees Sishuba dit af om bij RC Lens door te breken. Nu lijken Belgische clubs zoals Antwerp, KRC Genk en Standard de Liège geïnteresseerd in een mogelijke uitleenperiode tijdens de wintermercato, aangezien Sishuba beperkte speelkansen krijgt bij Lens.

LEES OOK: Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Eerste profcontract voor veelbelovende Sishuba

Ayanda Sishuba was vorig seizoen een absolute sensatie bij RC Lens. Binnen de club heerste er opvallend veel lof en enthousiasme voor de 18-jarige aanvaller, die in april zijn eerste professionele contract bij de club heeft ondertekend.

Zowel in de U19-ploeg als in het B-elftal was Sishuba een van de leidende figuren in de aanvalslinie, waarbij hij indruk maakt met zowel zijn technische als atletische vaardigheden, en niet te vergeten zijn instinct om doelpunten te scoren.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, beschouwde de ondertekening van Sishuba's eerste profcontract als een belangrijke eerste stap en een bewijs van het vertrouwen dat de club in hem heeft.

“Hij is een aanvallende middenvelder met interessante technische kwaliteiten.” Sishuba heeft niet alleen een verfijnde techniek, maar is ook zeer snel en kan zijn tegenstanders gemakkelijk passeren met zijn scherpe dribbels.Bovendien toont hij uitstekende loopacties, een goed spelinzicht en nauwkeurige passing.”

Sishuba wilde alleen bij de eerste ploeg van RC Lens spelen

Franck Haise, de hoofdcoach van RC Lens, heeft in het tussenseizoen meermaals benadrukt tijdens persconferenties dat Ayanda Sishuba een belangrijke speler voor de toekomst is en dat het cruciaal is om hem niet te verbranden.

De zaakwaarnemer van Sishuba had dan weer duidelijk gemaakt aan L'Équipe dat de aanvaller dit seizoen alleen voor het eerste elftal wilde spelen en dat er van speeltijd bij Lens B geen sprake kon zijn.

Sishuba verkondigde dat het zijn doel was om zich als speler van het eerste elftal te bewijzen in het Stade Bollaert.

“Ik zal alles geven tijdens trainingen en wedstrijden, ook al was het moeilijk om te laten zien waarom Lens in mij geloofde. Ik zal hard blijven werken en laten zien waarom ik dit contract heb getekend”, aldus Sishuba in een interview met L’Avenir de l’Artois.

Sishuba kreeg aanzienlijke speeltijd tijdens de voorbereiding op het seizoen en heeft zelfs enkele keren op de bank gezeten in de Ligue 1 en in de Champions League. Maar vaker wel dan niet valt hij op wekelijkse basis uit de wedstrijdselectie. 

Club Brugge probeerde ‘mini-Openda’ aan te trekken

Om die reden heeft de 18-jarige vorige zomer een aanbieding van Club Brugge afgewezen, om dit seizoen volop zijn kans te grijpen bij RC Lens en te streven naar een grote doorbraak in het eerste elftal.

Club Brugge had volgens Sudinfo stevig aangedrongen om Sishuba aan te trekken vorige zomer, die in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren sterk onder de indruk geraakt van zijn kwaliteiten, waaronder zijn creativiteit, technisch vermogen en enorme dribbelskills.

Zijn werkpunten, zoals fysieke kracht en betere betrokkenheid in het collectieve spel, had Club Brugge er graag bijgenomen.

Het oorspronkelijke plan van Club Brugge was om Sishuba zo snel mogelijk aan te trekken voordat zijn waarde zou stijgen wanneer hij zou doorbreken in het eerste elftal van RC Lens. Maar dat scenario is duidelijk niet aan het lukken.

Niet meer Club Brugge, wel Antwerp, Genk of Standard

Terwijl RC Lens verlangt naar meer aanvallende impulsen en worstelt met een gebrek aan creativiteit, lijkt coach Franck Haise zelden te kiezen voor Asanda Sishuba in de ploeg.

De Belgische U19-speler heeft dit seizoen slechts 2 keer ingevallen, goed voor een totaal van 33 minuten speeltijd. Ondanks Sishuba's eigen verzoek speelt hij ook niet langer voor de beloften in de Franse derde klasse, waardoor hij momenteel worstelt met een gebrek aan wedstrijdritme.

Belgische clubs staan naar verluidt klaar om Sishuba met open armen te ontvangen, waarbij Club Brugge deze keer niet betrokken lijkt te zijn. Antwerp FC, KRC Genk en Standard de Liège worden vandaag genoemd als geïnteresseerde partijen.

Er zouden mogelijkheden zijn voor een uitleenperiode tijdens de wintertransferperiode, waardoor Sishuba de kans krijgt om weer in actie te komen en zijn speelplezier te hervinden.

Welke club moet Sishuba kiezen?

Meest recent

'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

9
9
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

43
43
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

44
44
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

52
52
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

111
111
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

100
100
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

102
102
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

96
96
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

327
327
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

124
124
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

495
495
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

82
82
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

370
370
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

277
277
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

948
948
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

272
272
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

69
69
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

110
110
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

977
977
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

589
589
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

119
119
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

79
79
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

843
843
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

595
595
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

251
251

Meer sportnieuws