'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

657
'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

Ayanda Sishuba heeft vorig seizoen zijn eerste professionele contract getekend, maar dit seizoen heeft hij de grootste moeite om speeltijd te krijgen bij het eerste elftal.

Ondanks een aanbod van Club Brugge afgelopen zomer, wees Sishuba dit af om bij RC Lens door te breken. Nu lijken Belgische clubs zoals Antwerp, KRC Genk en Standard de Liège geïnteresseerd in een mogelijke uitleenperiode tijdens de wintermercato, aangezien Sishuba beperkte speelkansen krijgt bij Lens.

Eerste profcontract voor veelbelovende Sishuba

Ayanda Sishuba was vorig seizoen een absolute sensatie bij RC Lens. Binnen de club heerste er opvallend veel lof en enthousiasme voor de 18-jarige aanvaller, die in april zijn eerste professionele contract bij de club heeft ondertekend.

Zowel in de U19-ploeg als in het B-elftal was Sishuba een van de leidende figuren in de aanvalslinie, waarbij hij indruk maakt met zowel zijn technische als atletische vaardigheden, en niet te vergeten zijn instinct om doelpunten te scoren.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, beschouwde de ondertekening van Sishuba's eerste profcontract als een belangrijke eerste stap en een bewijs van het vertrouwen dat de club in hem heeft.

“Hij is een aanvallende middenvelder met interessante technische kwaliteiten.” Sishuba heeft niet alleen een verfijnde techniek, maar is ook zeer snel en kan zijn tegenstanders gemakkelijk passeren met zijn scherpe dribbels.Bovendien toont hij uitstekende loopacties, een goed spelinzicht en nauwkeurige passing.”

Sishuba wilde alleen bij de eerste ploeg van RC Lens spelen

Franck Haise, de hoofdcoach van RC Lens, heeft in het tussenseizoen meermaals benadrukt tijdens persconferenties dat Ayanda Sishuba een belangrijke speler voor de toekomst is en dat het cruciaal is om hem niet te verbranden.

De zaakwaarnemer van Sishuba had dan weer duidelijk gemaakt aan L'Équipe dat de aanvaller dit seizoen alleen voor het eerste elftal wilde spelen en dat er van speeltijd bij Lens B geen sprake kon zijn.

Sishuba verkondigde dat het zijn doel was om zich als speler van het eerste elftal te bewijzen in het Stade Bollaert.

“Ik zal alles geven tijdens trainingen en wedstrijden, ook al was het moeilijk om te laten zien waarom Lens in mij geloofde. Ik zal hard blijven werken en laten zien waarom ik dit contract heb getekend”, aldus Sishuba in een interview met L’Avenir de l’Artois.

Sishuba kreeg aanzienlijke speeltijd tijdens de voorbereiding op het seizoen en heeft zelfs enkele keren op de bank gezeten in de Ligue 1 en in de Champions League. Maar vaker wel dan niet valt hij op wekelijkse basis uit de wedstrijdselectie. 

Club Brugge probeerde ‘mini-Openda’ aan te trekken

Om die reden heeft de 18-jarige vorige zomer een aanbieding van Club Brugge afgewezen, om dit seizoen volop zijn kans te grijpen bij RC Lens en te streven naar een grote doorbraak in het eerste elftal.

Club Brugge had volgens Sudinfo stevig aangedrongen om Sishuba aan te trekken vorige zomer, die in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren sterk onder de indruk geraakt van zijn kwaliteiten, waaronder zijn creativiteit, technisch vermogen en enorme dribbelskills.

Zijn werkpunten, zoals fysieke kracht en betere betrokkenheid in het collectieve spel, had Club Brugge er graag bijgenomen.

Het oorspronkelijke plan van Club Brugge was om Sishuba zo snel mogelijk aan te trekken voordat zijn waarde zou stijgen wanneer hij zou doorbreken in het eerste elftal van RC Lens. Maar dat scenario is duidelijk niet aan het lukken.

Niet meer Club Brugge, wel Antwerp, Genk of Standard

Terwijl RC Lens verlangt naar meer aanvallende impulsen en worstelt met een gebrek aan creativiteit, lijkt coach Franck Haise zelden te kiezen voor Asanda Sishuba in de ploeg.

De Belgische U19-speler heeft dit seizoen slechts 2 keer ingevallen, goed voor een totaal van 33 minuten speeltijd. Ondanks Sishuba's eigen verzoek speelt hij ook niet langer voor de beloften in de Franse derde klasse, waardoor hij momenteel worstelt met een gebrek aan wedstrijdritme.

Belgische clubs staan naar verluidt klaar om Sishuba met open armen te ontvangen, waarbij Club Brugge deze keer niet betrokken lijkt te zijn. Antwerp FC, KRC Genk en Standard de Liège worden vandaag genoemd als geïnteresseerde partijen.

Er zouden mogelijkheden zijn voor een uitleenperiode tijdens de wintertransferperiode, waardoor Sishuba de kans krijgt om weer in actie te komen en zijn speelplezier te hervinden.

Welke club moet Sishuba kiezen?

Meest recent

"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

7
7
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

13
13
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

8
8
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

51
51
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

130
130
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

222
222
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

216
216
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

184
184
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

84
84
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

276
276
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

39
39
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

137
137
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

66
66
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

98
98
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

127
127
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

59
59
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

206
206
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

149
149
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

140
140
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

48
48
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

182
182
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

29
29
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

280
280
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

185
185
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

65
65

Meer sportnieuws