'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

657
'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

Ayanda Sishuba heeft vorig seizoen zijn eerste professionele contract getekend, maar dit seizoen heeft hij de grootste moeite om speeltijd te krijgen bij het eerste elftal.

Ondanks een aanbod van Club Brugge afgelopen zomer, wees Sishuba dit af om bij RC Lens door te breken. Nu lijken Belgische clubs zoals Antwerp, KRC Genk en Standard de Liège geïnteresseerd in een mogelijke uitleenperiode tijdens de wintermercato, aangezien Sishuba beperkte speelkansen krijgt bij Lens.

LEES OOK: Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Eerste profcontract voor veelbelovende Sishuba

Ayanda Sishuba was vorig seizoen een absolute sensatie bij RC Lens. Binnen de club heerste er opvallend veel lof en enthousiasme voor de 18-jarige aanvaller, die in april zijn eerste professionele contract bij de club heeft ondertekend.

Zowel in de U19-ploeg als in het B-elftal was Sishuba een van de leidende figuren in de aanvalslinie, waarbij hij indruk maakt met zowel zijn technische als atletische vaardigheden, en niet te vergeten zijn instinct om doelpunten te scoren.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, beschouwde de ondertekening van Sishuba's eerste profcontract als een belangrijke eerste stap en een bewijs van het vertrouwen dat de club in hem heeft.

“Hij is een aanvallende middenvelder met interessante technische kwaliteiten.” Sishuba heeft niet alleen een verfijnde techniek, maar is ook zeer snel en kan zijn tegenstanders gemakkelijk passeren met zijn scherpe dribbels.Bovendien toont hij uitstekende loopacties, een goed spelinzicht en nauwkeurige passing.”

Sishuba wilde alleen bij de eerste ploeg van RC Lens spelen

Franck Haise, de hoofdcoach van RC Lens, heeft in het tussenseizoen meermaals benadrukt tijdens persconferenties dat Ayanda Sishuba een belangrijke speler voor de toekomst is en dat het cruciaal is om hem niet te verbranden.

De zaakwaarnemer van Sishuba had dan weer duidelijk gemaakt aan L'Équipe dat de aanvaller dit seizoen alleen voor het eerste elftal wilde spelen en dat er van speeltijd bij Lens B geen sprake kon zijn.

Sishuba verkondigde dat het zijn doel was om zich als speler van het eerste elftal te bewijzen in het Stade Bollaert.

“Ik zal alles geven tijdens trainingen en wedstrijden, ook al was het moeilijk om te laten zien waarom Lens in mij geloofde. Ik zal hard blijven werken en laten zien waarom ik dit contract heb getekend”, aldus Sishuba in een interview met L’Avenir de l’Artois.

Sishuba kreeg aanzienlijke speeltijd tijdens de voorbereiding op het seizoen en heeft zelfs enkele keren op de bank gezeten in de Ligue 1 en in de Champions League. Maar vaker wel dan niet valt hij op wekelijkse basis uit de wedstrijdselectie. 

Club Brugge probeerde ‘mini-Openda’ aan te trekken

Om die reden heeft de 18-jarige vorige zomer een aanbieding van Club Brugge afgewezen, om dit seizoen volop zijn kans te grijpen bij RC Lens en te streven naar een grote doorbraak in het eerste elftal.

Club Brugge had volgens Sudinfo stevig aangedrongen om Sishuba aan te trekken vorige zomer, die in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren sterk onder de indruk geraakt van zijn kwaliteiten, waaronder zijn creativiteit, technisch vermogen en enorme dribbelskills.

Zijn werkpunten, zoals fysieke kracht en betere betrokkenheid in het collectieve spel, had Club Brugge er graag bijgenomen.

Het oorspronkelijke plan van Club Brugge was om Sishuba zo snel mogelijk aan te trekken voordat zijn waarde zou stijgen wanneer hij zou doorbreken in het eerste elftal van RC Lens. Maar dat scenario is duidelijk niet aan het lukken.

Niet meer Club Brugge, wel Antwerp, Genk of Standard

Terwijl RC Lens verlangt naar meer aanvallende impulsen en worstelt met een gebrek aan creativiteit, lijkt coach Franck Haise zelden te kiezen voor Asanda Sishuba in de ploeg.

De Belgische U19-speler heeft dit seizoen slechts 2 keer ingevallen, goed voor een totaal van 33 minuten speeltijd. Ondanks Sishuba's eigen verzoek speelt hij ook niet langer voor de beloften in de Franse derde klasse, waardoor hij momenteel worstelt met een gebrek aan wedstrijdritme.

Belgische clubs staan naar verluidt klaar om Sishuba met open armen te ontvangen, waarbij Club Brugge deze keer niet betrokken lijkt te zijn. Antwerp FC, KRC Genk en Standard de Liège worden vandaag genoemd als geïnteresseerde partijen.

Er zouden mogelijkheden zijn voor een uitleenperiode tijdens de wintertransferperiode, waardoor Sishuba de kans krijgt om weer in actie te komen en zijn speelplezier te hervinden.

Welke club moet Sishuba kiezen?

Meest recent

'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

14
14
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

81
81
'Buitenkans voor JPL-topclubs: 18-voudig Rode Duivel moet weg'

Johan Bakayoko lijkt alweer op weg naar de uitgang bij RB Leipzig. De 23-jarige Belgische ...

59
59
Trainersontslag bij Zulte Waregem? Leroy speelt open kaart

Anno 2026 is geduld iets wat steeds minder aanwezig. Twee of drie zeges op rij en de coach komt ...

116
116
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

902
902
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

44
44
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

103
103
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

144
144
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

181
181
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

351
351
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

186
186
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

129
129
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

376
376
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

61
61
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

376
376
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

359
359
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

336
336
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1229
1229
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

60
60
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

65
65
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

81
81
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

369
369
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

64
64
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

390
390
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

74
74

Meer sportnieuws