'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

657 stemmen
'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

Ayanda Sishuba heeft vorig seizoen zijn eerste professionele contract getekend, maar dit seizoen heeft hij de grootste moeite om speeltijd te krijgen bij het eerste elftal.

Ondanks een aanbod van Club Brugge afgelopen zomer, wees Sishuba dit af om bij RC Lens door te breken. Nu lijken Belgische clubs zoals Antwerp, KRC Genk en Standard de Liège geïnteresseerd in een mogelijke uitleenperiode tijdens de wintermercato, aangezien Sishuba beperkte speelkansen krijgt bij Lens.

LEES OOK: Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Eerste profcontract voor veelbelovende Sishuba

Ayanda Sishuba was vorig seizoen een absolute sensatie bij RC Lens. Binnen de club heerste er opvallend veel lof en enthousiasme voor de 18-jarige aanvaller, die in april zijn eerste professionele contract bij de club heeft ondertekend.

Zowel in de U19-ploeg als in het B-elftal was Sishuba een van de leidende figuren in de aanvalslinie, waarbij hij indruk maakt met zowel zijn technische als atletische vaardigheden, en niet te vergeten zijn instinct om doelpunten te scoren.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, beschouwde de ondertekening van Sishuba's eerste profcontract als een belangrijke eerste stap en een bewijs van het vertrouwen dat de club in hem heeft.

“Hij is een aanvallende middenvelder met interessante technische kwaliteiten.” Sishuba heeft niet alleen een verfijnde techniek, maar is ook zeer snel en kan zijn tegenstanders gemakkelijk passeren met zijn scherpe dribbels.Bovendien toont hij uitstekende loopacties, een goed spelinzicht en nauwkeurige passing.”

Sishuba wilde alleen bij de eerste ploeg van RC Lens spelen

Franck Haise, de hoofdcoach van RC Lens, heeft in het tussenseizoen meermaals benadrukt tijdens persconferenties dat Ayanda Sishuba een belangrijke speler voor de toekomst is en dat het cruciaal is om hem niet te verbranden.

De zaakwaarnemer van Sishuba had dan weer duidelijk gemaakt aan L'Équipe dat de aanvaller dit seizoen alleen voor het eerste elftal wilde spelen en dat er van speeltijd bij Lens B geen sprake kon zijn.

Sishuba verkondigde dat het zijn doel was om zich als speler van het eerste elftal te bewijzen in het Stade Bollaert.

“Ik zal alles geven tijdens trainingen en wedstrijden, ook al was het moeilijk om te laten zien waarom Lens in mij geloofde. Ik zal hard blijven werken en laten zien waarom ik dit contract heb getekend”, aldus Sishuba in een interview met L’Avenir de l’Artois.

Sishuba kreeg aanzienlijke speeltijd tijdens de voorbereiding op het seizoen en heeft zelfs enkele keren op de bank gezeten in de Ligue 1 en in de Champions League. Maar vaker wel dan niet valt hij op wekelijkse basis uit de wedstrijdselectie. 

Club Brugge probeerde ‘mini-Openda’ aan te trekken

Om die reden heeft de 18-jarige vorige zomer een aanbieding van Club Brugge afgewezen, om dit seizoen volop zijn kans te grijpen bij RC Lens en te streven naar een grote doorbraak in het eerste elftal.

Club Brugge had volgens Sudinfo stevig aangedrongen om Sishuba aan te trekken vorige zomer, die in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren sterk onder de indruk geraakt van zijn kwaliteiten, waaronder zijn creativiteit, technisch vermogen en enorme dribbelskills.

Zijn werkpunten, zoals fysieke kracht en betere betrokkenheid in het collectieve spel, had Club Brugge er graag bijgenomen.

Het oorspronkelijke plan van Club Brugge was om Sishuba zo snel mogelijk aan te trekken voordat zijn waarde zou stijgen wanneer hij zou doorbreken in het eerste elftal van RC Lens. Maar dat scenario is duidelijk niet aan het lukken.

Niet meer Club Brugge, wel Antwerp, Genk of Standard

Terwijl RC Lens verlangt naar meer aanvallende impulsen en worstelt met een gebrek aan creativiteit, lijkt coach Franck Haise zelden te kiezen voor Asanda Sishuba in de ploeg.

De Belgische U19-speler heeft dit seizoen slechts 2 keer ingevallen, goed voor een totaal van 33 minuten speeltijd. Ondanks Sishuba's eigen verzoek speelt hij ook niet langer voor de beloften in de Franse derde klasse, waardoor hij momenteel worstelt met een gebrek aan wedstrijdritme.

Belgische clubs staan naar verluidt klaar om Sishuba met open armen te ontvangen, waarbij Club Brugge deze keer niet betrokken lijkt te zijn. Antwerp FC, KRC Genk en Standard de Liège worden vandaag genoemd als geïnteresseerde partijen.

Er zouden mogelijkheden zijn voor een uitleenperiode tijdens de wintertransferperiode, waardoor Sishuba de kans krijgt om weer in actie te komen en zijn speelplezier te hervinden.

Welke club moet Sishuba kiezen?

Meest recent

'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

36
36
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

129
129
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

385
385
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

545
545
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

428
428
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

91
91
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

494
494
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

552
552
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

619
619
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

140
140
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

924
924
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

384
384
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

265
265
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

434
434
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

625
625
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

682
682
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

146
146
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

64
64
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

248
248
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1154
1154
Westerlo maakt volgende nieuwe speler officieel bekend

KVC Westerlo heeft zoals VoetbalNieuws jullie eerder meedeelde weten toe te slaan op de ...

58
58
Van Bronckhorst verrast met Club Brugge-verhaal

Dévy Rigaux zette Robin van Persie op straat bij Feyenoord en verving hem door Giovanni van ...

497
497
"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

465
465
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

390
390
'Zulte Waregem biedt half miljoen euro op international'

Zulte Waregem kijkt vooral naar het buitenland om nieuwe spelers te halen. Volgens buitenlandse ...

327
327

Meer sportnieuws