'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

657
'Overmars wint terrein op Mannaert met winterknaller'

Ayanda Sishuba heeft vorig seizoen zijn eerste professionele contract getekend, maar dit seizoen heeft hij de grootste moeite om speeltijd te krijgen bij het eerste elftal.

Ondanks een aanbod van Club Brugge afgelopen zomer, wees Sishuba dit af om bij RC Lens door te breken. Nu lijken Belgische clubs zoals Antwerp, KRC Genk en Standard de Liège geïnteresseerd in een mogelijke uitleenperiode tijdens de wintermercato, aangezien Sishuba beperkte speelkansen krijgt bij Lens.

LEES OOK: Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Eerste profcontract voor veelbelovende Sishuba

Ayanda Sishuba was vorig seizoen een absolute sensatie bij RC Lens. Binnen de club heerste er opvallend veel lof en enthousiasme voor de 18-jarige aanvaller, die in april zijn eerste professionele contract bij de club heeft ondertekend.

Zowel in de U19-ploeg als in het B-elftal was Sishuba een van de leidende figuren in de aanvalslinie, waarbij hij indruk maakt met zowel zijn technische als atletische vaardigheden, en niet te vergeten zijn instinct om doelpunten te scoren.

Erik Sikora, hoofd jeugdopleiding bij RC Lens, beschouwde de ondertekening van Sishuba's eerste profcontract als een belangrijke eerste stap en een bewijs van het vertrouwen dat de club in hem heeft.

“Hij is een aanvallende middenvelder met interessante technische kwaliteiten.” Sishuba heeft niet alleen een verfijnde techniek, maar is ook zeer snel en kan zijn tegenstanders gemakkelijk passeren met zijn scherpe dribbels.Bovendien toont hij uitstekende loopacties, een goed spelinzicht en nauwkeurige passing.”

Sishuba wilde alleen bij de eerste ploeg van RC Lens spelen

Franck Haise, de hoofdcoach van RC Lens, heeft in het tussenseizoen meermaals benadrukt tijdens persconferenties dat Ayanda Sishuba een belangrijke speler voor de toekomst is en dat het cruciaal is om hem niet te verbranden.

De zaakwaarnemer van Sishuba had dan weer duidelijk gemaakt aan L'Équipe dat de aanvaller dit seizoen alleen voor het eerste elftal wilde spelen en dat er van speeltijd bij Lens B geen sprake kon zijn.

Sishuba verkondigde dat het zijn doel was om zich als speler van het eerste elftal te bewijzen in het Stade Bollaert.

“Ik zal alles geven tijdens trainingen en wedstrijden, ook al was het moeilijk om te laten zien waarom Lens in mij geloofde. Ik zal hard blijven werken en laten zien waarom ik dit contract heb getekend”, aldus Sishuba in een interview met L’Avenir de l’Artois.

Sishuba kreeg aanzienlijke speeltijd tijdens de voorbereiding op het seizoen en heeft zelfs enkele keren op de bank gezeten in de Ligue 1 en in de Champions League. Maar vaker wel dan niet valt hij op wekelijkse basis uit de wedstrijdselectie. 

Club Brugge probeerde ‘mini-Openda’ aan te trekken

Om die reden heeft de 18-jarige vorige zomer een aanbieding van Club Brugge afgewezen, om dit seizoen volop zijn kans te grijpen bij RC Lens en te streven naar een grote doorbraak in het eerste elftal.

Club Brugge had volgens Sudinfo stevig aangedrongen om Sishuba aan te trekken vorige zomer, die in Frankrijk al werd getipt als de ‘mini-Openda’. De West-Vlamingen waren sterk onder de indruk geraakt van zijn kwaliteiten, waaronder zijn creativiteit, technisch vermogen en enorme dribbelskills.

Zijn werkpunten, zoals fysieke kracht en betere betrokkenheid in het collectieve spel, had Club Brugge er graag bijgenomen.

Het oorspronkelijke plan van Club Brugge was om Sishuba zo snel mogelijk aan te trekken voordat zijn waarde zou stijgen wanneer hij zou doorbreken in het eerste elftal van RC Lens. Maar dat scenario is duidelijk niet aan het lukken.

Niet meer Club Brugge, wel Antwerp, Genk of Standard

Terwijl RC Lens verlangt naar meer aanvallende impulsen en worstelt met een gebrek aan creativiteit, lijkt coach Franck Haise zelden te kiezen voor Asanda Sishuba in de ploeg.

De Belgische U19-speler heeft dit seizoen slechts 2 keer ingevallen, goed voor een totaal van 33 minuten speeltijd. Ondanks Sishuba's eigen verzoek speelt hij ook niet langer voor de beloften in de Franse derde klasse, waardoor hij momenteel worstelt met een gebrek aan wedstrijdritme.

Belgische clubs staan naar verluidt klaar om Sishuba met open armen te ontvangen, waarbij Club Brugge deze keer niet betrokken lijkt te zijn. Antwerp FC, KRC Genk en Standard de Liège worden vandaag genoemd als geïnteresseerde partijen.

Er zouden mogelijkheden zijn voor een uitleenperiode tijdens de wintertransferperiode, waardoor Sishuba de kans krijgt om weer in actie te komen en zijn speelplezier te hervinden.

Welke club moet Sishuba kiezen?

Meest recent

'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

27
27
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

21
21
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

29
29
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

25
25
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

121
121
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

97
97
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

219
219
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

27
27
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

56
56
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

258
258
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

69
69
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

215
215
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

27
27
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

47
47
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

90
90
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

77
77
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

350
350
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

29
29
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

86
86
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

236
236
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

123
123
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

122
122
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

247
247
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

58
58
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

152
152

Meer sportnieuws