AA Gent krijgt belangrijk nieuws over 'leegloop' in januari

door
AA Gent krijgt belangrijk nieuws over 'leegloop' in januari

Door het zware programma boekte AA Gent de voorbije weken een matige zes op 15, maar tegen OH Leuven en KV Kortrijk hopen de Buffalo's het jaar alsnog in schoonheid af te sluiten. Dat zal nodig zijn ook, want na nieuwjaar kondigt zich er weer een lastige periode aan.

Niet omwille van de tegenstanders die de troepen van Hein Vanhaezebrouck dan voorgeschoteld zullen krijgen, maar wel omdat de coach met de nodige personeelsproblemen te maken krijgt. Tenslotte dreigen heel wat Gentse internationals in januari richting de Afrika en Asia Cup te trekken.

LEES OOK: KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Opsteker voor Vanhaezebrouck

Zo is Nurio Fortuna al zeker van zijn plaats bij Angola, terwijl Noah Fadiga wellicht op een uitnodiging van Senegal mag rekenen. Jordan Torunarigha en Tarik Tissoudali behoren dan weer tot de voorselecties van Nigeria en Marokka, die twee andere Gentenaren gelukkig over het hoofd zien.

Nadat eerder al bekend geraakte dat Nigeria geen beroep zal doen op Gift Orban blijft ook Ismaël Kandouss gewoon thuis. Het Nieuwsblad weet dat de Marokkaanse verdediger geen deel uitmaakt van de 55-koppige voorselectie van zijn land. Toch een fikse opluchting voor Vanhaezebrouck.

Nood aan versterking

Niet alleen deed de coach de afgelopen weken reeds meermaals zijn beklag over zijn kleine kern, vooral achterin oogt de spoeling bijzonder krap. Indien hij zowel Torunarigha als Kandouss tijdelijk had moeten afstaan zou het hart van zijn driemansdefensie dan ook serieus aangetast worden.

Te meer indien Tsuyoshi Watanabe, die voorlopig wel uit de boot lijkt te vallen, alsnog wordt opgeroepen bij Japan. Hyunseok Hong lijkt alvast een certitude bij Zuid-Korea. Of hoe de kans toch groot blijft dat Gent tijdens de wintermercato wat vers bloed kan gebruiken om de selectie te stofferen.

Wie is volgens u een betere verdediger?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

5
5
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

9
9
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

17
17
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

28
28
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

27
27
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

12
12
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

31
31
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

270
270
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

120
120
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

35
35
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

79
79
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

393
393
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

167
167
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

30
30
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

67
67
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

345
345
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

350
350
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

101
101
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

287
287
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

358
358
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

479
479
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

367
367
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

124
124
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

704
704

Meer sportnieuws