'Beerschot denkt aan 3 bekende namen als nieuwe coach'

door
'Beerschot denkt aan 3 bekende namen als nieuwe coach'

Beerschot werd woensdag plots voor een voldongen feit geplaatst, want trainer Andreas Wieland gaf plots te kennen dat hij andere oorden wou opzoeken. De Oostenrijker zou aan de slag kunnen als technisch directeur bij zijn oude club LASK Linz. Beerschot zal meewerken aan een vertrek, maar moet dus een nieuwe trainer zoeken.

Omdat het vertrek van Wieland nog niet officieel afgehandeld is, gaf de club nog geen informatie over wie er zal overnemen. De zoektocht naar een nieuwe coach is wel al volop opgestart en er doen alvast enkele opvallende namen de ronde. Gazet van Antwerpen weet dat er momenteel drie kandidaten circuleren.

LEES OOK: Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Frans meest voor de hand liggende piste

De meest voor de hand liggende piste zou zijn dat Frédéric Frans overneemt. De oud-verdediger zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en ging aan de slag als beloftencoach. Hij kent de spelersgroep goed en zij zouden het alvast zien zitten als hij doorgeschoven wordt.

Er zou echter ook een andere lieveling van het Kiel kunnen terugkeren, want ook Mohamed Messoudi wordt genoemd. De 39-jarige was als speler van 2002 tot 2006 en van 2016 tot 2019 bij Beerschot aan de slag. De voorbije jaren was hij assistent van Jonas De Roeck bij Westerlo, maar daar werd hij begin december samen met de hoofdcoach ontslagen. Hij is dus vrij.

Ook Messoudi en Cornelis genoemd

De derde optie zou Hans Cornelis zijn. De 41-jarige is vooral bekend van zijn spelerscarrière, die hem langs Club Brugge, KRC Genk en Cercle Brugge voerde. De voorbije jaren was hij trainer in de lagere reeksen. Hij begon zijn trainerscarrière bij Zwevezele en verkaste na het verdwijnen van die club in 2022 naar Lokeren-Temse.

Cornelis loodste de fusieclub vorig seizoen in tweede nationale naar promotie en na zeventien speeldagen staat Lokeren-Temse in zijn eerste seizoen in eerste nationale meteen aan de leiding, met al zes punten voorsprong op eerste achtervolger La Louvière.

Wie moet Beerschot aanstellen als nieuwe coach?

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

28
28
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

8
8
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

26
26
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

23
23
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

36
36
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

48
48
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

135
135
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

224
224
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

123
123
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

189
189
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

321
321
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

66
66
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

165
165
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

305
305
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

414
414
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

137
137
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

219
219
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

205
205

Meer sportnieuws