'Gift Orban krijgt nieuwe opdoffer te verwerken'

331 stemmen
'Gift Orban krijgt nieuwe opdoffer te verwerken'

AA Gent en Gift Orban gingen het afgelopen weekend met 2-0 de boot in op het veld van Club Brugge. De Nigeriaan begon op de bank, een statuut waar hij zo snel mogelijk vanaf wil. Nu volgt een nieuwe opdoffer voor de spits.

Orban kwam de Gentse rangen in januari van dit jaar versterken en bleek meteen een sensatie. Hij scoorde met de ogen dicht en pakte uit met een indrukwekkende hattrick in Europa, waardoor hij alle schijnwerpers opeiste.

Iedereen verwachtte in de zomer eigenlijk een transfer voor de aanvaller, maar het bleef relatief stil. Het tweede seizoen van Orban verloopt ondertussen een pak moeizamer met veel invalbeurten, al wist hij wel al twaalf keer de weg naar doel te vinden.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Geen Afrika Cup voor Orban?

De Afrika Cup, die in januari en februari afgewerkt wordt, was misschien dé gelegenheid voor Orban om zich opnieuw helemaal in de kijker te spelen en met een schone lei te beginnen. Maar volgens journalist MikeThePundit maakt Orban geen deel van de Nigeriaanse voorselectie voor het toernooi. Dat zien we op X.

Gent haalt opgelucht adem

Bij Gent zullen ze dan weer mogelijk opgelucht ademhalen. De Buffalo's moeten door de Afrika Cup en de Asia Cup heel wat internationals missen na de jaarwisseling, maar op Orban zullen ze dan blijkbaar toch kunnen gaan rekenen.

Wie er wel bij is van Gent, is Jordan Torunarigha. Ook Alhassan Yussuf (Antwerp) en Raphael Onyedika (Club Brugge) behoren tot de voorselectie, waar ook nog heel wat oude bekenden uit de JPL op staan.

Orban verdient een plek in deze selectie ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

2
2
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

17
17
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

97
97
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

95
95
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

93
93
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

188
188
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

337
337
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

47
47
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

175
175
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

113
113
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

228
228
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

121
121
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

379
379
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

168
168
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

147
147
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

294
294
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

130
130
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

244
244
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

711
711
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

147
147
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

742
742
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

318
318
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

718
718
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

204
204
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

470
470

Meer sportnieuws