‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

door
‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op het supertalent Momodou Sonko als mogelijke opvolger van Francis Amuzu. De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft een enorme indruk gemaakt bij BK Häcken en is uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

Zowel Anderlecht als Club Brugge tonen interesse, en ook Ajax, FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid hebben Sonko op hun radar.

De strijd om Sonko's handtekening belooft erg intensief te worden, met de vraagprijs die naar verluidt tussen 8 en 9 miljoen euro ligt, wat het huidige uitgaande clubrecord van Häcken zou verpulveren.

Sonko, die wordt vergeleken met Mo Salah, staat bekend om zijn indrukwekkende snelheid, verfijnde techniek en doelgerichtheid.

LEES OOK: Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

Anderlecht zoekt opvolger Amuzu

Brian Riemer waardeert een snelle aanvaller in zijn selectie, iemand die hij op het juiste moment en tijdens specifieke wedstrijdomstandigheden in de basisopstelling, of als invaller, kan brengen. Dit seizoen heeft Francis Amuzu die rol perfect ingevuld, maar hij heeft ook al veel wedstrijden gemist door blessures.

Bovendien is Amuzu ambitieus, en zal hij op termijn meer speeltijd willen. “Of we in januari een snelle flankaanvaller willen? Dat is zeer moeilijk te vinden met onze budgetten”, zei Riemer vorige week.

“Iemand beter halen dan Amuzu is moeilijk voor ons. Ik hoop vooral een fitte Amuzu te zien vanaf januari. Als dat echter blijft duren, moeten we daar misschien iets doen”, stelde de coach vast.

Nauwelijks nadat Riemer deze woorden had uitgesproken, meldden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat zowel Anderlecht als Club Brugge hun oog hebben laten vallen op Momodou Sonko.

De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft de afgelopen maanden indruk gemaakt bij BK Häcken en is zelfs uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

De grootste clubs ter wereld willen Sonko

Jesper Fredberg volgt de 18-jarige aanvaller al geruime tijd door zijn uitgebreide kennis van de Scandinavische spelersmarkt. Anderlecht beschouwt Momodou Sonko als een ideale vervanger voor Francis Amuzu.

De interesse van de Brusselaars lijkt niet langer slechts een intentie te blijven en neemt concrete vormen aan. Ook Momodou Sonko lijkt op het punt te staan om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten.

De strijd om de handtekening van Sonko belooft intensief te worden, met Club Brugge dat eveneens bereid is om door te duwen. Bovendien houdt ook Ajax nauwlettend in de gaten wat er met het jonge supertalent zal gebeuren.

Daarnaast wordt Sonko ook geciteerd op de lijsten van FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid.

BK Häcken hoopt tussen 8 en 9 miljoen

Bovendien zal een mogelijke transfer van Momodou Sonko zeker en vast geen goedkope aangelegenheid zijn. Marcus Jodin, voorzitter van BK Häcken, omschreef de aanstaande verkoop van de aanvaller als “de man van 50 miljoen” (kronen). Dit komt neer op ongeveer 4,6 miljoen euro.

Vandaag blijkt dat de vraagprijs al iets hoger is vastgesteld, namelijk op 5 miljoen euro.

Club Brugge lijkt bereid te zijn dit financiële risico te nemen, en zij laten zich leiden door het succesverhaal van Antonio Nusa. Destijds werd slechts 3 miljoen euro betaald aan Bodo/Glimt voor Nusa, maar vandaag is hij tien keer zoveel waard.

Expressen meldt zelfs een nog hogere richtprijs. Volgens de Zweedse krant hoopt Häcken op een bedrag tussen 8 en 9 miljoen euro, wat het huidige uitgaande clubrecord zou verpulveren.

Op dit moment is Bénie Traoré (Sheffield United, 4,6 miljoen euro) de duurste uitgaande transfer van de Zweedse club.

Profiel en carrière zoals Mo Salah

Het is overduidelijk dat de mogelijke transfer van Momodou Sonko grote financiële inspanningen zal vergen. Het clubrecord breken kan een mooi doel zijn”, zei de aanvaller zelfbewust.”

Op slechts 18-jarige leeftijd behoort hij momenteel al tot de drie meest waardevolle spelers in de Allsvenskan, en zijnd potentieel voor verdere groei lijkt onbegrensd.

Expressen bestempelt Sonko zelfs als de nieuwe Mo Salah, niet alleen qua profiel maar ook wat betreft het pad dat hij bewandelt naar de absolute top.

Net zoals Salah zijn carrière begon bij het ‘kleine’ FC Basel, hoopt Sonko een vergelijkbare opmars te maken via BK Häcken.

Momodou Sonko is inmiddels de grote ster van de Zweedse competitie. Zijn spel kenmerkt zich door indrukwekkende snelheid en verfijnde techniek.

Hij levert hoogtepunten met zijn dribbels, doelgerichte bewegingen en excelleert met krachtige doelpunten en schoten van afstand.

Waar past Sonko het beste?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

22
22
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

85
85
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

26
26
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

74
74
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

144
144
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

133
133
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

109
109
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

155
155
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

294
294
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

448
448
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

743
743
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

160
160
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

111
111
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

99
99
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

124
124
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

503
503
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

306
306
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

148
148
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

461
461
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

672
672
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

341
341
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws