‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

door
‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op het supertalent Momodou Sonko als mogelijke opvolger van Francis Amuzu. De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft een enorme indruk gemaakt bij BK Häcken en is uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

Zowel Anderlecht als Club Brugge tonen interesse, en ook Ajax, FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid hebben Sonko op hun radar.

De strijd om Sonko's handtekening belooft erg intensief te worden, met de vraagprijs die naar verluidt tussen 8 en 9 miljoen euro ligt, wat het huidige uitgaande clubrecord van Häcken zou verpulveren.

Sonko, die wordt vergeleken met Mo Salah, staat bekend om zijn indrukwekkende snelheid, verfijnde techniek en doelgerichtheid.

LEES OOK: 'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Anderlecht zoekt opvolger Amuzu

Brian Riemer waardeert een snelle aanvaller in zijn selectie, iemand die hij op het juiste moment en tijdens specifieke wedstrijdomstandigheden in de basisopstelling, of als invaller, kan brengen. Dit seizoen heeft Francis Amuzu die rol perfect ingevuld, maar hij heeft ook al veel wedstrijden gemist door blessures.

Bovendien is Amuzu ambitieus, en zal hij op termijn meer speeltijd willen. “Of we in januari een snelle flankaanvaller willen? Dat is zeer moeilijk te vinden met onze budgetten”, zei Riemer vorige week.

“Iemand beter halen dan Amuzu is moeilijk voor ons. Ik hoop vooral een fitte Amuzu te zien vanaf januari. Als dat echter blijft duren, moeten we daar misschien iets doen”, stelde de coach vast.

Nauwelijks nadat Riemer deze woorden had uitgesproken, meldden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat zowel Anderlecht als Club Brugge hun oog hebben laten vallen op Momodou Sonko.

De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft de afgelopen maanden indruk gemaakt bij BK Häcken en is zelfs uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

De grootste clubs ter wereld willen Sonko

Jesper Fredberg volgt de 18-jarige aanvaller al geruime tijd door zijn uitgebreide kennis van de Scandinavische spelersmarkt. Anderlecht beschouwt Momodou Sonko als een ideale vervanger voor Francis Amuzu.

De interesse van de Brusselaars lijkt niet langer slechts een intentie te blijven en neemt concrete vormen aan. Ook Momodou Sonko lijkt op het punt te staan om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten.

De strijd om de handtekening van Sonko belooft intensief te worden, met Club Brugge dat eveneens bereid is om door te duwen. Bovendien houdt ook Ajax nauwlettend in de gaten wat er met het jonge supertalent zal gebeuren.

Daarnaast wordt Sonko ook geciteerd op de lijsten van FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid.

BK Häcken hoopt tussen 8 en 9 miljoen

Bovendien zal een mogelijke transfer van Momodou Sonko zeker en vast geen goedkope aangelegenheid zijn. Marcus Jodin, voorzitter van BK Häcken, omschreef de aanstaande verkoop van de aanvaller als “de man van 50 miljoen” (kronen). Dit komt neer op ongeveer 4,6 miljoen euro.

Vandaag blijkt dat de vraagprijs al iets hoger is vastgesteld, namelijk op 5 miljoen euro.

Club Brugge lijkt bereid te zijn dit financiële risico te nemen, en zij laten zich leiden door het succesverhaal van Antonio Nusa. Destijds werd slechts 3 miljoen euro betaald aan Bodo/Glimt voor Nusa, maar vandaag is hij tien keer zoveel waard.

Expressen meldt zelfs een nog hogere richtprijs. Volgens de Zweedse krant hoopt Häcken op een bedrag tussen 8 en 9 miljoen euro, wat het huidige uitgaande clubrecord zou verpulveren.

Op dit moment is Bénie Traoré (Sheffield United, 4,6 miljoen euro) de duurste uitgaande transfer van de Zweedse club.

Profiel en carrière zoals Mo Salah

Het is overduidelijk dat de mogelijke transfer van Momodou Sonko grote financiële inspanningen zal vergen. Het clubrecord breken kan een mooi doel zijn”, zei de aanvaller zelfbewust.”

Op slechts 18-jarige leeftijd behoort hij momenteel al tot de drie meest waardevolle spelers in de Allsvenskan, en zijnd potentieel voor verdere groei lijkt onbegrensd.

Expressen bestempelt Sonko zelfs als de nieuwe Mo Salah, niet alleen qua profiel maar ook wat betreft het pad dat hij bewandelt naar de absolute top.

Net zoals Salah zijn carrière begon bij het ‘kleine’ FC Basel, hoopt Sonko een vergelijkbare opmars te maken via BK Häcken.

Momodou Sonko is inmiddels de grote ster van de Zweedse competitie. Zijn spel kenmerkt zich door indrukwekkende snelheid en verfijnde techniek.

Hij levert hoogtepunten met zijn dribbels, doelgerichte bewegingen en excelleert met krachtige doelpunten en schoten van afstand.

Waar past Sonko het beste?

Meest recent

Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

67
67
'Anderlecht steekt transfer voorlopig in koelkast'

Het blijft voorlopig wachten tot er wat beweegt op transfervlak bij Anderlecht. Paars-Wit zit in de ...

68
68
Lokeren baalt na vertrek, Lommel stalt miljoenenaankoop

Sporting Lokeren zit met ontevreden spelers. Radja Nainggolan wil naar Patro Eisden, maar de club ...

41
41
RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken er in 2025 heel wat smaakmakers. De kern is anno 2026 zeker niet beter ...

242
242
Vossen lucht zijn hart en neemt drastische beslissing

Bij Zulte Waregem gaat het al een tijdje over Jelle Vossen. De ex-Rode Duivel komt dit seizoen ...

287
287
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

58
58
'Club Brugge verrast en mikt op oude JPL-bekende'

Club Brugge wil zich deze mercato stevig versterken. De Bruggelingen gaan voor een flankaanvaller en ...

326
326
De Bruyne geschokt: Napoli zet alles op scherp

Hij kwam naar Napels om nog één keer écht te voetballen. Om te winnen, te ...

228
228
'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

53
53
Union SG aan de bak: Hubert 'bidt' voor deze toptransfer

Union SG kreeg al terecht veel lof voor zijn transfers, maar het afgelopen jaar sloegen ze ook de ...

51
51
Messi geeft heel verrassend toekomstplan prijs

Lionel Messi is nog steeds voortreffelijk bezig bij Inter Miami. De Argentijn is niet zinnens om ...

42
42
Standard in dubio: cashen of nieuw contract?

Bij Standard willen ze in 2026 eindelijk weer eens de top zes halen. De Rouches zullen dan beter ...

106
106
Anderlecht met zorgen: brengt onverwachte pion soelaas?

RSC Anderlecht is 2026 begonnen met een 2-1-nederlaag tegen St. Gallen. Besnik Hasi trekt met veel ...

253
253
Hasi klopt op tafel bij Renard: "Dat heeft geen enkele zin"

RSC Anderlecht heeft zijn oefenkamp in Spanje met een flinke domper moeten afsluiten. In de ...

304
304
Domper Hayen: meubelstuk per direct weg bij KRC Genk

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

210
210
Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Het ontslag van coach Ruben Amorim heeft voorlopig weinig zoden aan de dijk gebracht bij Manchester ...

53
53
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

402
402
Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

47
47
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

67
67
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

327
327
Vertrek met Gouden Schoen? Nieuwe transferwending Tzolis

De kans is groot dat Club Brugge aanstaande zondag voor de 17de keer in de geschiedenis met de ...

667
667
'Nieuwe trainer Lammens: United nadert verrassende doorbraak'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

208
208
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

432
432
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

128
128
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

638
638

Meer sportnieuws