‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

door
‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op het supertalent Momodou Sonko als mogelijke opvolger van Francis Amuzu. De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft een enorme indruk gemaakt bij BK Häcken en is uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

Zowel Anderlecht als Club Brugge tonen interesse, en ook Ajax, FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid hebben Sonko op hun radar.

De strijd om Sonko's handtekening belooft erg intensief te worden, met de vraagprijs die naar verluidt tussen 8 en 9 miljoen euro ligt, wat het huidige uitgaande clubrecord van Häcken zou verpulveren.

Sonko, die wordt vergeleken met Mo Salah, staat bekend om zijn indrukwekkende snelheid, verfijnde techniek en doelgerichtheid.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Anderlecht zoekt opvolger Amuzu

Brian Riemer waardeert een snelle aanvaller in zijn selectie, iemand die hij op het juiste moment en tijdens specifieke wedstrijdomstandigheden in de basisopstelling, of als invaller, kan brengen. Dit seizoen heeft Francis Amuzu die rol perfect ingevuld, maar hij heeft ook al veel wedstrijden gemist door blessures.

Bovendien is Amuzu ambitieus, en zal hij op termijn meer speeltijd willen. “Of we in januari een snelle flankaanvaller willen? Dat is zeer moeilijk te vinden met onze budgetten”, zei Riemer vorige week.

“Iemand beter halen dan Amuzu is moeilijk voor ons. Ik hoop vooral een fitte Amuzu te zien vanaf januari. Als dat echter blijft duren, moeten we daar misschien iets doen”, stelde de coach vast.

Nauwelijks nadat Riemer deze woorden had uitgesproken, meldden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat zowel Anderlecht als Club Brugge hun oog hebben laten vallen op Momodou Sonko.

De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft de afgelopen maanden indruk gemaakt bij BK Häcken en is zelfs uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

De grootste clubs ter wereld willen Sonko

Jesper Fredberg volgt de 18-jarige aanvaller al geruime tijd door zijn uitgebreide kennis van de Scandinavische spelersmarkt. Anderlecht beschouwt Momodou Sonko als een ideale vervanger voor Francis Amuzu.

De interesse van de Brusselaars lijkt niet langer slechts een intentie te blijven en neemt concrete vormen aan. Ook Momodou Sonko lijkt op het punt te staan om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten.

De strijd om de handtekening van Sonko belooft intensief te worden, met Club Brugge dat eveneens bereid is om door te duwen. Bovendien houdt ook Ajax nauwlettend in de gaten wat er met het jonge supertalent zal gebeuren.

Daarnaast wordt Sonko ook geciteerd op de lijsten van FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid.

BK Häcken hoopt tussen 8 en 9 miljoen

Bovendien zal een mogelijke transfer van Momodou Sonko zeker en vast geen goedkope aangelegenheid zijn. Marcus Jodin, voorzitter van BK Häcken, omschreef de aanstaande verkoop van de aanvaller als “de man van 50 miljoen” (kronen). Dit komt neer op ongeveer 4,6 miljoen euro.

Vandaag blijkt dat de vraagprijs al iets hoger is vastgesteld, namelijk op 5 miljoen euro.

Club Brugge lijkt bereid te zijn dit financiële risico te nemen, en zij laten zich leiden door het succesverhaal van Antonio Nusa. Destijds werd slechts 3 miljoen euro betaald aan Bodo/Glimt voor Nusa, maar vandaag is hij tien keer zoveel waard.

Expressen meldt zelfs een nog hogere richtprijs. Volgens de Zweedse krant hoopt Häcken op een bedrag tussen 8 en 9 miljoen euro, wat het huidige uitgaande clubrecord zou verpulveren.

Op dit moment is Bénie Traoré (Sheffield United, 4,6 miljoen euro) de duurste uitgaande transfer van de Zweedse club.

Profiel en carrière zoals Mo Salah

Het is overduidelijk dat de mogelijke transfer van Momodou Sonko grote financiële inspanningen zal vergen. Het clubrecord breken kan een mooi doel zijn”, zei de aanvaller zelfbewust.”

Op slechts 18-jarige leeftijd behoort hij momenteel al tot de drie meest waardevolle spelers in de Allsvenskan, en zijnd potentieel voor verdere groei lijkt onbegrensd.

Expressen bestempelt Sonko zelfs als de nieuwe Mo Salah, niet alleen qua profiel maar ook wat betreft het pad dat hij bewandelt naar de absolute top.

Net zoals Salah zijn carrière begon bij het ‘kleine’ FC Basel, hoopt Sonko een vergelijkbare opmars te maken via BK Häcken.

Momodou Sonko is inmiddels de grote ster van de Zweedse competitie. Zijn spel kenmerkt zich door indrukwekkende snelheid en verfijnde techniek.

Hij levert hoogtepunten met zijn dribbels, doelgerichte bewegingen en excelleert met krachtige doelpunten en schoten van afstand.

Waar past Sonko het beste?

Meest recent

'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

13
13
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

21
21
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

94
94
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

62
62
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

98
98
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

179
179
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

200
200
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

112
112
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

199
199
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

341
341
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

104
104
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

567
567
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

282
282
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

467
467
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

390
390
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

407
407
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

76
76
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

66
66
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

241
241
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

90
90
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

360
360
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

222
222
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

100
100

Meer sportnieuws