‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

door
‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op het supertalent Momodou Sonko als mogelijke opvolger van Francis Amuzu. De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft een enorme indruk gemaakt bij BK Häcken en is uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

Zowel Anderlecht als Club Brugge tonen interesse, en ook Ajax, FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid hebben Sonko op hun radar.

De strijd om Sonko's handtekening belooft erg intensief te worden, met de vraagprijs die naar verluidt tussen 8 en 9 miljoen euro ligt, wat het huidige uitgaande clubrecord van Häcken zou verpulveren.

Sonko, die wordt vergeleken met Mo Salah, staat bekend om zijn indrukwekkende snelheid, verfijnde techniek en doelgerichtheid.

LEES OOK: Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Anderlecht zoekt opvolger Amuzu

Brian Riemer waardeert een snelle aanvaller in zijn selectie, iemand die hij op het juiste moment en tijdens specifieke wedstrijdomstandigheden in de basisopstelling, of als invaller, kan brengen. Dit seizoen heeft Francis Amuzu die rol perfect ingevuld, maar hij heeft ook al veel wedstrijden gemist door blessures.

Bovendien is Amuzu ambitieus, en zal hij op termijn meer speeltijd willen. “Of we in januari een snelle flankaanvaller willen? Dat is zeer moeilijk te vinden met onze budgetten”, zei Riemer vorige week.

“Iemand beter halen dan Amuzu is moeilijk voor ons. Ik hoop vooral een fitte Amuzu te zien vanaf januari. Als dat echter blijft duren, moeten we daar misschien iets doen”, stelde de coach vast.

Nauwelijks nadat Riemer deze woorden had uitgesproken, meldden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat zowel Anderlecht als Club Brugge hun oog hebben laten vallen op Momodou Sonko.

De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft de afgelopen maanden indruk gemaakt bij BK Häcken en is zelfs uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

De grootste clubs ter wereld willen Sonko

Jesper Fredberg volgt de 18-jarige aanvaller al geruime tijd door zijn uitgebreide kennis van de Scandinavische spelersmarkt. Anderlecht beschouwt Momodou Sonko als een ideale vervanger voor Francis Amuzu.

De interesse van de Brusselaars lijkt niet langer slechts een intentie te blijven en neemt concrete vormen aan. Ook Momodou Sonko lijkt op het punt te staan om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten.

De strijd om de handtekening van Sonko belooft intensief te worden, met Club Brugge dat eveneens bereid is om door te duwen. Bovendien houdt ook Ajax nauwlettend in de gaten wat er met het jonge supertalent zal gebeuren.

Daarnaast wordt Sonko ook geciteerd op de lijsten van FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid.

BK Häcken hoopt tussen 8 en 9 miljoen

Bovendien zal een mogelijke transfer van Momodou Sonko zeker en vast geen goedkope aangelegenheid zijn. Marcus Jodin, voorzitter van BK Häcken, omschreef de aanstaande verkoop van de aanvaller als “de man van 50 miljoen” (kronen). Dit komt neer op ongeveer 4,6 miljoen euro.

Vandaag blijkt dat de vraagprijs al iets hoger is vastgesteld, namelijk op 5 miljoen euro.

Club Brugge lijkt bereid te zijn dit financiële risico te nemen, en zij laten zich leiden door het succesverhaal van Antonio Nusa. Destijds werd slechts 3 miljoen euro betaald aan Bodo/Glimt voor Nusa, maar vandaag is hij tien keer zoveel waard.

Expressen meldt zelfs een nog hogere richtprijs. Volgens de Zweedse krant hoopt Häcken op een bedrag tussen 8 en 9 miljoen euro, wat het huidige uitgaande clubrecord zou verpulveren.

Op dit moment is Bénie Traoré (Sheffield United, 4,6 miljoen euro) de duurste uitgaande transfer van de Zweedse club.

Profiel en carrière zoals Mo Salah

Het is overduidelijk dat de mogelijke transfer van Momodou Sonko grote financiële inspanningen zal vergen. Het clubrecord breken kan een mooi doel zijn”, zei de aanvaller zelfbewust.”

Op slechts 18-jarige leeftijd behoort hij momenteel al tot de drie meest waardevolle spelers in de Allsvenskan, en zijnd potentieel voor verdere groei lijkt onbegrensd.

Expressen bestempelt Sonko zelfs als de nieuwe Mo Salah, niet alleen qua profiel maar ook wat betreft het pad dat hij bewandelt naar de absolute top.

Net zoals Salah zijn carrière begon bij het ‘kleine’ FC Basel, hoopt Sonko een vergelijkbare opmars te maken via BK Häcken.

Momodou Sonko is inmiddels de grote ster van de Zweedse competitie. Zijn spel kenmerkt zich door indrukwekkende snelheid en verfijnde techniek.

Hij levert hoogtepunten met zijn dribbels, doelgerichte bewegingen en excelleert met krachtige doelpunten en schoten van afstand.

Waar past Sonko het beste?

Meest recent

Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

0
0
Enorme opluchting STVV: nieuw rampscenario afgewend

Op de vierde speeldag heeft STVV eindelijk zijn eerste zege van de Champions' Play-Off kunnen ...

2
2
'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Even mocht Thorgan Hazard zich dit seizoen topschutter van de Jupiler Pro League noemen, maar de ...

75
75
"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

516
516
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

24
24
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

650
650
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

56
56
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

131
131
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

68
68
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

176
176
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

61
61
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

206
206
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

274
274
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

300
300
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

135
135
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

53
53
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

510
510
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

551
551
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

315
315
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

315
315
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

162
162
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

279
279
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

272
272
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

137
137

Meer sportnieuws