‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

door
‘Anderlecht pakt groots uit met knaller van 9 miljoen’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op het supertalent Momodou Sonko als mogelijke opvolger van Francis Amuzu. De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft een enorme indruk gemaakt bij BK Häcken en is uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

Zowel Anderlecht als Club Brugge tonen interesse, en ook Ajax, FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid hebben Sonko op hun radar.

De strijd om Sonko's handtekening belooft erg intensief te worden, met de vraagprijs die naar verluidt tussen 8 en 9 miljoen euro ligt, wat het huidige uitgaande clubrecord van Häcken zou verpulveren.

Sonko, die wordt vergeleken met Mo Salah, staat bekend om zijn indrukwekkende snelheid, verfijnde techniek en doelgerichtheid.

LEES OOK: 'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

Anderlecht zoekt opvolger Amuzu

Brian Riemer waardeert een snelle aanvaller in zijn selectie, iemand die hij op het juiste moment en tijdens specifieke wedstrijdomstandigheden in de basisopstelling, of als invaller, kan brengen. Dit seizoen heeft Francis Amuzu die rol perfect ingevuld, maar hij heeft ook al veel wedstrijden gemist door blessures.

Bovendien is Amuzu ambitieus, en zal hij op termijn meer speeltijd willen. “Of we in januari een snelle flankaanvaller willen? Dat is zeer moeilijk te vinden met onze budgetten”, zei Riemer vorige week.

“Iemand beter halen dan Amuzu is moeilijk voor ons. Ik hoop vooral een fitte Amuzu te zien vanaf januari. Als dat echter blijft duren, moeten we daar misschien iets doen”, stelde de coach vast.

Nauwelijks nadat Riemer deze woorden had uitgesproken, meldden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat zowel Anderlecht als Club Brugge hun oog hebben laten vallen op Momodou Sonko.

De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft de afgelopen maanden indruk gemaakt bij BK Häcken en is zelfs uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

De grootste clubs ter wereld willen Sonko

Jesper Fredberg volgt de 18-jarige aanvaller al geruime tijd door zijn uitgebreide kennis van de Scandinavische spelersmarkt. Anderlecht beschouwt Momodou Sonko als een ideale vervanger voor Francis Amuzu.

De interesse van de Brusselaars lijkt niet langer slechts een intentie te blijven en neemt concrete vormen aan. Ook Momodou Sonko lijkt op het punt te staan om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten.

De strijd om de handtekening van Sonko belooft intensief te worden, met Club Brugge dat eveneens bereid is om door te duwen. Bovendien houdt ook Ajax nauwlettend in de gaten wat er met het jonge supertalent zal gebeuren.

Daarnaast wordt Sonko ook geciteerd op de lijsten van FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid.

BK Häcken hoopt tussen 8 en 9 miljoen

Bovendien zal een mogelijke transfer van Momodou Sonko zeker en vast geen goedkope aangelegenheid zijn. Marcus Jodin, voorzitter van BK Häcken, omschreef de aanstaande verkoop van de aanvaller als “de man van 50 miljoen” (kronen). Dit komt neer op ongeveer 4,6 miljoen euro.

Vandaag blijkt dat de vraagprijs al iets hoger is vastgesteld, namelijk op 5 miljoen euro.

Club Brugge lijkt bereid te zijn dit financiële risico te nemen, en zij laten zich leiden door het succesverhaal van Antonio Nusa. Destijds werd slechts 3 miljoen euro betaald aan Bodo/Glimt voor Nusa, maar vandaag is hij tien keer zoveel waard.

Expressen meldt zelfs een nog hogere richtprijs. Volgens de Zweedse krant hoopt Häcken op een bedrag tussen 8 en 9 miljoen euro, wat het huidige uitgaande clubrecord zou verpulveren.

Op dit moment is Bénie Traoré (Sheffield United, 4,6 miljoen euro) de duurste uitgaande transfer van de Zweedse club.

Profiel en carrière zoals Mo Salah

Het is overduidelijk dat de mogelijke transfer van Momodou Sonko grote financiële inspanningen zal vergen. Het clubrecord breken kan een mooi doel zijn”, zei de aanvaller zelfbewust.”

Op slechts 18-jarige leeftijd behoort hij momenteel al tot de drie meest waardevolle spelers in de Allsvenskan, en zijnd potentieel voor verdere groei lijkt onbegrensd.

Expressen bestempelt Sonko zelfs als de nieuwe Mo Salah, niet alleen qua profiel maar ook wat betreft het pad dat hij bewandelt naar de absolute top.

Net zoals Salah zijn carrière begon bij het ‘kleine’ FC Basel, hoopt Sonko een vergelijkbare opmars te maken via BK Häcken.

Momodou Sonko is inmiddels de grote ster van de Zweedse competitie. Zijn spel kenmerkt zich door indrukwekkende snelheid en verfijnde techniek.

Hij levert hoogtepunten met zijn dribbels, doelgerichte bewegingen en excelleert met krachtige doelpunten en schoten van afstand.

Waar past Sonko het beste?

Meest recent

'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

33
33
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

21
21
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

113
113
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

50
50
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

25
25
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

168
168
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

250
250
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

242
242
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

200
200
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

80
80
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

207
207
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

263
263
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

248
248
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

116
116
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

118
118
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

159
159
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

147
147
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

156
156
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

93
93
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

283
283
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

163
163
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

202
202
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

299
299
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

269
269
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

149
149

Meer sportnieuws