Antwerp-Anderlecht: "Hij is een geweldige aanwinst"

door
Antwerp-Anderlecht:

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht nemen het vanavond om 18u30 tegen elkaar op. Voor beide ploegen is dat uiteraard een belangrijk duel. VoetbalNieuws sprak met Alex Czerniatynski over de topper op de Bosuil. 

Czernia speelde vier seizoenen voor Antwerp. Hij was er in 186 partijen goed voor 83 doelpunten. De aanvaller verdedigde ook drie jaar de kleuren van Anderlecht. Balans: 120 duels een 55 treffers. Met Paars-Wit won hij de UEFA Cup en de titel, met Antwerp de Belgische beker. Hij verloor er ook de Europacup II-finale tegen Parma.

LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

Antwerp versus Anderlecht

Anderlecht telt momenteel 35 punten en Antwerp 30. De Great Old kon al zes matchen op rij niet meer winnen van de Brusselaars. De laatste zege dateert van ruim twee jaar geleden in eigen huis. Het werd toen 2-0. Sinds de terugkeer naar de Jupiler Pro League won Antwerp 4 keer van RSCA. De Brusselaars mochten 8 keer juichen en 7 keer werd het een gelijkspel.

"Antwerp moet hopen dat er bepaalde jongens niet te vermoeid zijn, want voor sommige spelers zijn drie matchen op een week tijd misschien wat moeilijk. Antwerp moet in eigen huis echter van niemand angst hebben. Dat was ook zo toen ik nog voor de Great Old speelde”, aldus Czernia.

"Anderlecht is dit jaar een stuk sterker, maar je zag tegen FC Barcelona, Standard en Sporting Charleroi dat Antwerp in eigen huis toch zeer sterk voor de dag kan komen. De druk ligt wel bij de troepen van Van Bommel. Anderlecht telt 5 punten meer en Union SG zelfs al 11, dus dan mag je niet meer al te veel punten gaan laten liggen als je als Antwerp zijnde de titel wil verlengen.”

Janssen versus Dolberg

Beide ploegen hebben twee topspitsen in de rangen. Vincent Janssen, die Antwerp 5,5 miljoen euro kostte, is al sinds vorig jaar actief op de Bosuil en met 33 goals en 7 assists in 73 duels doet hij het zeer goed. Dolberg, die voor 5 miljoen werd aangetrokken, is sterk bezig bij Anderlecht. Met 10 goals en 2 assists in 18 matchen wist hij zijn stempel ook al te drukken.

"Janssen is tot op heden een geweldige aanwinst geweest voor Antwerp. Ik zie hem graag spelen en hij doet soms een beetje aan mezelf denken. Hij heeft een beetje diezelfde stijl. Janssen speelt goed met de rug naar de goal en kan zich al knokkend tussen twee verdedigers wringen. Hij is ook echt een type speler voor Antwerp, waar ze dergelijke profielen graag zien. Bij Anderlecht is dat anders”, zegt Czernia.

"Dat Ilenikhena soms doet denken aan de jonge Lukaku? Er moeten niet te snel conclusies worden getrokken. Het is wel een feit dat hij een goede indruk achterlaat als hij aan spelen toekomt. Dat is toch een geruststelling voor Van Bommel, om te weten dat je zo een talent achter de hand hebt."

"Dolberg is een spits die tot nu toe heel erg meevalt bij Anderlecht. Als spits van RSCA moet je jaarlijks 15-20 goals kunnen maken. Punt. Het zijn de doelpunten die tellen voor een aanvaller. Ze hadden ook echt nood aan een topspits, want dat was de laatste jaren toch een zwak punt bij hen. Anderlecht speelt nu op een andere manier en Dolberg is echt een spits voor de zestien meter. Daar bewees hij al over de nodige kwaliteiten te beschikken. Hij past ook goed bij de club”, klinkt het.

Alderweireld versus Vertonghen

Beide ploegen hebben met Toby Alderweireld (34) en Jan Vertonghen (36) twee Belgische iconen in hun defensie staan. De twee ex-spelers van Tottenham doen het bijzonder goed. Zij zijn onmisbaar voor hun ploeg.

"Ik heb ook tot mijn 35 of 36 jaar gevoetbald in eerste klasse. Zolang je de motivatie hebt om nog door te gaan en je plezier hebt op training, dan moet je dat doen. Je ziet bij Alderweireld dat die honger nog enorm groot is. Vorig jaar kende hij dan een prachtig jaar met zijn goal op Genk. Hij voetbalde als een 18-jarige, zoveel plezier zag je bij hem”, stelt Czernia vast.

"Je weet op die leeftijd dat je kritiek gaat krijgen als je een of twee matchen slecht speelt. Dan vinden ze je al snel ‘te oud’. Alderweireld en Vertonghen hebben genoeg ervaring en ze kennen hun lichaam door en door. Op het veld zie je dat zij nog een heel hoog niveau halen en ze doen zeker niet onder voor de jongere spelers. Integendeel."

"In de interviews na matchen merk je ook dat ze nog steeds enorm fanatiek zijn. Pak Alderweireld en Vertonghen achteraan weg bij Antwerp en Anderlecht, en je zal een enorm groot verschil zien. Het zijn twee patrons, op en naast het veld. Ze zijn onmisbaar voor hun ploeg”, besluit de ex-spits

Claudio Reulens

Wat zal het worden?

Meest recent

'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

0
0
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

2
2
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

77
77
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

25
25
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

82
82
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

60
60
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

80
80
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

66
66
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

56
56
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

294
294
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

295
295
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

223
223
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

55
55
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

60
60
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

55
55
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

273
273
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

467
467
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

183
183
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

119
119
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

262
262
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

562
562
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

454
454
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

118
118

Meer sportnieuws