Antwerp-Anderlecht: "Hij is een geweldige aanwinst"

door
Antwerp-Anderlecht:

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht nemen het vanavond om 18u30 tegen elkaar op. Voor beide ploegen is dat uiteraard een belangrijk duel. VoetbalNieuws sprak met Alex Czerniatynski over de topper op de Bosuil. 

Czernia speelde vier seizoenen voor Antwerp. Hij was er in 186 partijen goed voor 83 doelpunten. De aanvaller verdedigde ook drie jaar de kleuren van Anderlecht. Balans: 120 duels een 55 treffers. Met Paars-Wit won hij de UEFA Cup en de titel, met Antwerp de Belgische beker. Hij verloor er ook de Europacup II-finale tegen Parma.

LEES OOK: Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Antwerp versus Anderlecht

Anderlecht telt momenteel 35 punten en Antwerp 30. De Great Old kon al zes matchen op rij niet meer winnen van de Brusselaars. De laatste zege dateert van ruim twee jaar geleden in eigen huis. Het werd toen 2-0. Sinds de terugkeer naar de Jupiler Pro League won Antwerp 4 keer van RSCA. De Brusselaars mochten 8 keer juichen en 7 keer werd het een gelijkspel.

"Antwerp moet hopen dat er bepaalde jongens niet te vermoeid zijn, want voor sommige spelers zijn drie matchen op een week tijd misschien wat moeilijk. Antwerp moet in eigen huis echter van niemand angst hebben. Dat was ook zo toen ik nog voor de Great Old speelde”, aldus Czernia.

"Anderlecht is dit jaar een stuk sterker, maar je zag tegen FC Barcelona, Standard en Sporting Charleroi dat Antwerp in eigen huis toch zeer sterk voor de dag kan komen. De druk ligt wel bij de troepen van Van Bommel. Anderlecht telt 5 punten meer en Union SG zelfs al 11, dus dan mag je niet meer al te veel punten gaan laten liggen als je als Antwerp zijnde de titel wil verlengen.”

Janssen versus Dolberg

Beide ploegen hebben twee topspitsen in de rangen. Vincent Janssen, die Antwerp 5,5 miljoen euro kostte, is al sinds vorig jaar actief op de Bosuil en met 33 goals en 7 assists in 73 duels doet hij het zeer goed. Dolberg, die voor 5 miljoen werd aangetrokken, is sterk bezig bij Anderlecht. Met 10 goals en 2 assists in 18 matchen wist hij zijn stempel ook al te drukken.

"Janssen is tot op heden een geweldige aanwinst geweest voor Antwerp. Ik zie hem graag spelen en hij doet soms een beetje aan mezelf denken. Hij heeft een beetje diezelfde stijl. Janssen speelt goed met de rug naar de goal en kan zich al knokkend tussen twee verdedigers wringen. Hij is ook echt een type speler voor Antwerp, waar ze dergelijke profielen graag zien. Bij Anderlecht is dat anders”, zegt Czernia.

"Dat Ilenikhena soms doet denken aan de jonge Lukaku? Er moeten niet te snel conclusies worden getrokken. Het is wel een feit dat hij een goede indruk achterlaat als hij aan spelen toekomt. Dat is toch een geruststelling voor Van Bommel, om te weten dat je zo een talent achter de hand hebt."

"Dolberg is een spits die tot nu toe heel erg meevalt bij Anderlecht. Als spits van RSCA moet je jaarlijks 15-20 goals kunnen maken. Punt. Het zijn de doelpunten die tellen voor een aanvaller. Ze hadden ook echt nood aan een topspits, want dat was de laatste jaren toch een zwak punt bij hen. Anderlecht speelt nu op een andere manier en Dolberg is echt een spits voor de zestien meter. Daar bewees hij al over de nodige kwaliteiten te beschikken. Hij past ook goed bij de club”, klinkt het.

Alderweireld versus Vertonghen

Beide ploegen hebben met Toby Alderweireld (34) en Jan Vertonghen (36) twee Belgische iconen in hun defensie staan. De twee ex-spelers van Tottenham doen het bijzonder goed. Zij zijn onmisbaar voor hun ploeg.

"Ik heb ook tot mijn 35 of 36 jaar gevoetbald in eerste klasse. Zolang je de motivatie hebt om nog door te gaan en je plezier hebt op training, dan moet je dat doen. Je ziet bij Alderweireld dat die honger nog enorm groot is. Vorig jaar kende hij dan een prachtig jaar met zijn goal op Genk. Hij voetbalde als een 18-jarige, zoveel plezier zag je bij hem”, stelt Czernia vast.

"Je weet op die leeftijd dat je kritiek gaat krijgen als je een of twee matchen slecht speelt. Dan vinden ze je al snel ‘te oud’. Alderweireld en Vertonghen hebben genoeg ervaring en ze kennen hun lichaam door en door. Op het veld zie je dat zij nog een heel hoog niveau halen en ze doen zeker niet onder voor de jongere spelers. Integendeel."

"In de interviews na matchen merk je ook dat ze nog steeds enorm fanatiek zijn. Pak Alderweireld en Vertonghen achteraan weg bij Antwerp en Anderlecht, en je zal een enorm groot verschil zien. Het zijn twee patrons, op en naast het veld. Ze zijn onmisbaar voor hun ploeg”, besluit de ex-spits

Claudio Reulens

Wat zal het worden?

Meest recent

Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

32
32
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

4
4
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

152
152
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

34
34
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

80
80
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

119
119
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

33
33
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

144
144
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

205
205
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

95
95
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

133
133
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

55
55
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

499
499
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

41
41
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

108
108
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

282
282
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

66
66
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

413
413
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

432
432
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

109
109
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

447
447
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

112
112
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

214
214
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

106
106
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

273
273

Meer sportnieuws