Antwerp-Anderlecht: "Hij is een geweldige aanwinst"

422 stemmen
Antwerp-Anderlecht:

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht nemen het vanavond om 18u30 tegen elkaar op. Voor beide ploegen is dat uiteraard een belangrijk duel. VoetbalNieuws sprak met Alex Czerniatynski over de topper op de Bosuil. 

Czernia speelde vier seizoenen voor Antwerp. Hij was er in 186 partijen goed voor 83 doelpunten. De aanvaller verdedigde ook drie jaar de kleuren van Anderlecht. Balans: 120 duels een 55 treffers. Met Paars-Wit won hij de UEFA Cup en de titel, met Antwerp de Belgische beker. Hij verloor er ook de Europacup II-finale tegen Parma.

LEES OOK: OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

Antwerp versus Anderlecht

Anderlecht telt momenteel 35 punten en Antwerp 30. De Great Old kon al zes matchen op rij niet meer winnen van de Brusselaars. De laatste zege dateert van ruim twee jaar geleden in eigen huis. Het werd toen 2-0. Sinds de terugkeer naar de Jupiler Pro League won Antwerp 4 keer van RSCA. De Brusselaars mochten 8 keer juichen en 7 keer werd het een gelijkspel.

"Antwerp moet hopen dat er bepaalde jongens niet te vermoeid zijn, want voor sommige spelers zijn drie matchen op een week tijd misschien wat moeilijk. Antwerp moet in eigen huis echter van niemand angst hebben. Dat was ook zo toen ik nog voor de Great Old speelde”, aldus Czernia.

"Anderlecht is dit jaar een stuk sterker, maar je zag tegen FC Barcelona, Standard en Sporting Charleroi dat Antwerp in eigen huis toch zeer sterk voor de dag kan komen. De druk ligt wel bij de troepen van Van Bommel. Anderlecht telt 5 punten meer en Union SG zelfs al 11, dus dan mag je niet meer al te veel punten gaan laten liggen als je als Antwerp zijnde de titel wil verlengen.”

Janssen versus Dolberg

Beide ploegen hebben twee topspitsen in de rangen. Vincent Janssen, die Antwerp 5,5 miljoen euro kostte, is al sinds vorig jaar actief op de Bosuil en met 33 goals en 7 assists in 73 duels doet hij het zeer goed. Dolberg, die voor 5 miljoen werd aangetrokken, is sterk bezig bij Anderlecht. Met 10 goals en 2 assists in 18 matchen wist hij zijn stempel ook al te drukken.

"Janssen is tot op heden een geweldige aanwinst geweest voor Antwerp. Ik zie hem graag spelen en hij doet soms een beetje aan mezelf denken. Hij heeft een beetje diezelfde stijl. Janssen speelt goed met de rug naar de goal en kan zich al knokkend tussen twee verdedigers wringen. Hij is ook echt een type speler voor Antwerp, waar ze dergelijke profielen graag zien. Bij Anderlecht is dat anders”, zegt Czernia.

"Dat Ilenikhena soms doet denken aan de jonge Lukaku? Er moeten niet te snel conclusies worden getrokken. Het is wel een feit dat hij een goede indruk achterlaat als hij aan spelen toekomt. Dat is toch een geruststelling voor Van Bommel, om te weten dat je zo een talent achter de hand hebt."

"Dolberg is een spits die tot nu toe heel erg meevalt bij Anderlecht. Als spits van RSCA moet je jaarlijks 15-20 goals kunnen maken. Punt. Het zijn de doelpunten die tellen voor een aanvaller. Ze hadden ook echt nood aan een topspits, want dat was de laatste jaren toch een zwak punt bij hen. Anderlecht speelt nu op een andere manier en Dolberg is echt een spits voor de zestien meter. Daar bewees hij al over de nodige kwaliteiten te beschikken. Hij past ook goed bij de club”, klinkt het.

Alderweireld versus Vertonghen

Beide ploegen hebben met Toby Alderweireld (34) en Jan Vertonghen (36) twee Belgische iconen in hun defensie staan. De twee ex-spelers van Tottenham doen het bijzonder goed. Zij zijn onmisbaar voor hun ploeg.

"Ik heb ook tot mijn 35 of 36 jaar gevoetbald in eerste klasse. Zolang je de motivatie hebt om nog door te gaan en je plezier hebt op training, dan moet je dat doen. Je ziet bij Alderweireld dat die honger nog enorm groot is. Vorig jaar kende hij dan een prachtig jaar met zijn goal op Genk. Hij voetbalde als een 18-jarige, zoveel plezier zag je bij hem”, stelt Czernia vast.

"Je weet op die leeftijd dat je kritiek gaat krijgen als je een of twee matchen slecht speelt. Dan vinden ze je al snel ‘te oud’. Alderweireld en Vertonghen hebben genoeg ervaring en ze kennen hun lichaam door en door. Op het veld zie je dat zij nog een heel hoog niveau halen en ze doen zeker niet onder voor de jongere spelers. Integendeel."

"In de interviews na matchen merk je ook dat ze nog steeds enorm fanatiek zijn. Pak Alderweireld en Vertonghen achteraan weg bij Antwerp en Anderlecht, en je zal een enorm groot verschil zien. Het zijn twee patrons, op en naast het veld. Ze zijn onmisbaar voor hun ploeg”, besluit de ex-spits

Claudio Reulens

Wat zal het worden?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

91
91
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

66
66
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

89
89
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

22
22
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

46
46
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

166
166
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

39
39
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

184
184
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

77
77
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

342
342
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

337
337
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

144
144
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

193
193
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

367
367
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

47
47
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

194
194
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

413
413
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

407
407
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

639
639
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

748
748
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

293
293
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

452
452
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

255
255
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws