Antwerp-Anderlecht: "Hij is een geweldige aanwinst"

422
Antwerp-Anderlecht:

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht nemen het vanavond om 18u30 tegen elkaar op. Voor beide ploegen is dat uiteraard een belangrijk duel. VoetbalNieuws sprak met Alex Czerniatynski over de topper op de Bosuil. 

Czernia speelde vier seizoenen voor Antwerp. Hij was er in 186 partijen goed voor 83 doelpunten. De aanvaller verdedigde ook drie jaar de kleuren van Anderlecht. Balans: 120 duels een 55 treffers. Met Paars-Wit won hij de UEFA Cup en de titel, met Antwerp de Belgische beker. Hij verloor er ook de Europacup II-finale tegen Parma.

LEES OOK: Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Antwerp versus Anderlecht

Anderlecht telt momenteel 35 punten en Antwerp 30. De Great Old kon al zes matchen op rij niet meer winnen van de Brusselaars. De laatste zege dateert van ruim twee jaar geleden in eigen huis. Het werd toen 2-0. Sinds de terugkeer naar de Jupiler Pro League won Antwerp 4 keer van RSCA. De Brusselaars mochten 8 keer juichen en 7 keer werd het een gelijkspel.

"Antwerp moet hopen dat er bepaalde jongens niet te vermoeid zijn, want voor sommige spelers zijn drie matchen op een week tijd misschien wat moeilijk. Antwerp moet in eigen huis echter van niemand angst hebben. Dat was ook zo toen ik nog voor de Great Old speelde”, aldus Czernia.

"Anderlecht is dit jaar een stuk sterker, maar je zag tegen FC Barcelona, Standard en Sporting Charleroi dat Antwerp in eigen huis toch zeer sterk voor de dag kan komen. De druk ligt wel bij de troepen van Van Bommel. Anderlecht telt 5 punten meer en Union SG zelfs al 11, dus dan mag je niet meer al te veel punten gaan laten liggen als je als Antwerp zijnde de titel wil verlengen.”

Janssen versus Dolberg

Beide ploegen hebben twee topspitsen in de rangen. Vincent Janssen, die Antwerp 5,5 miljoen euro kostte, is al sinds vorig jaar actief op de Bosuil en met 33 goals en 7 assists in 73 duels doet hij het zeer goed. Dolberg, die voor 5 miljoen werd aangetrokken, is sterk bezig bij Anderlecht. Met 10 goals en 2 assists in 18 matchen wist hij zijn stempel ook al te drukken.

"Janssen is tot op heden een geweldige aanwinst geweest voor Antwerp. Ik zie hem graag spelen en hij doet soms een beetje aan mezelf denken. Hij heeft een beetje diezelfde stijl. Janssen speelt goed met de rug naar de goal en kan zich al knokkend tussen twee verdedigers wringen. Hij is ook echt een type speler voor Antwerp, waar ze dergelijke profielen graag zien. Bij Anderlecht is dat anders”, zegt Czernia.

"Dat Ilenikhena soms doet denken aan de jonge Lukaku? Er moeten niet te snel conclusies worden getrokken. Het is wel een feit dat hij een goede indruk achterlaat als hij aan spelen toekomt. Dat is toch een geruststelling voor Van Bommel, om te weten dat je zo een talent achter de hand hebt."

"Dolberg is een spits die tot nu toe heel erg meevalt bij Anderlecht. Als spits van RSCA moet je jaarlijks 15-20 goals kunnen maken. Punt. Het zijn de doelpunten die tellen voor een aanvaller. Ze hadden ook echt nood aan een topspits, want dat was de laatste jaren toch een zwak punt bij hen. Anderlecht speelt nu op een andere manier en Dolberg is echt een spits voor de zestien meter. Daar bewees hij al over de nodige kwaliteiten te beschikken. Hij past ook goed bij de club”, klinkt het.

Alderweireld versus Vertonghen

Beide ploegen hebben met Toby Alderweireld (34) en Jan Vertonghen (36) twee Belgische iconen in hun defensie staan. De twee ex-spelers van Tottenham doen het bijzonder goed. Zij zijn onmisbaar voor hun ploeg.

"Ik heb ook tot mijn 35 of 36 jaar gevoetbald in eerste klasse. Zolang je de motivatie hebt om nog door te gaan en je plezier hebt op training, dan moet je dat doen. Je ziet bij Alderweireld dat die honger nog enorm groot is. Vorig jaar kende hij dan een prachtig jaar met zijn goal op Genk. Hij voetbalde als een 18-jarige, zoveel plezier zag je bij hem”, stelt Czernia vast.

"Je weet op die leeftijd dat je kritiek gaat krijgen als je een of twee matchen slecht speelt. Dan vinden ze je al snel ‘te oud’. Alderweireld en Vertonghen hebben genoeg ervaring en ze kennen hun lichaam door en door. Op het veld zie je dat zij nog een heel hoog niveau halen en ze doen zeker niet onder voor de jongere spelers. Integendeel."

"In de interviews na matchen merk je ook dat ze nog steeds enorm fanatiek zijn. Pak Alderweireld en Vertonghen achteraan weg bij Antwerp en Anderlecht, en je zal een enorm groot verschil zien. Het zijn twee patrons, op en naast het veld. Ze zijn onmisbaar voor hun ploeg”, besluit de ex-spits

Claudio Reulens

Wat zal het worden?

Meest recent

Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

0
0
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

28
28
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

24
24
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

25
25
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

131
131
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

126
126
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

175
175
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

17
17
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

207
207
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

379
379
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

289
289
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

301
301
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

174
174
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

340
340
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

356
356
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

338
338
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

211
211
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

633
633
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

537
537
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

185
185
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

149
149
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

144
144
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

33
33
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

124
124
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

41
41

Meer sportnieuws