Antwerp-Anderlecht: "Hij is een geweldige aanwinst"

422
Antwerp-Anderlecht:

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht nemen het vanavond om 18u30 tegen elkaar op. Voor beide ploegen is dat uiteraard een belangrijk duel. VoetbalNieuws sprak met Alex Czerniatynski over de topper op de Bosuil. 

Czernia speelde vier seizoenen voor Antwerp. Hij was er in 186 partijen goed voor 83 doelpunten. De aanvaller verdedigde ook drie jaar de kleuren van Anderlecht. Balans: 120 duels een 55 treffers. Met Paars-Wit won hij de UEFA Cup en de titel, met Antwerp de Belgische beker. Hij verloor er ook de Europacup II-finale tegen Parma.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Antwerp versus Anderlecht

Anderlecht telt momenteel 35 punten en Antwerp 30. De Great Old kon al zes matchen op rij niet meer winnen van de Brusselaars. De laatste zege dateert van ruim twee jaar geleden in eigen huis. Het werd toen 2-0. Sinds de terugkeer naar de Jupiler Pro League won Antwerp 4 keer van RSCA. De Brusselaars mochten 8 keer juichen en 7 keer werd het een gelijkspel.

"Antwerp moet hopen dat er bepaalde jongens niet te vermoeid zijn, want voor sommige spelers zijn drie matchen op een week tijd misschien wat moeilijk. Antwerp moet in eigen huis echter van niemand angst hebben. Dat was ook zo toen ik nog voor de Great Old speelde”, aldus Czernia.

"Anderlecht is dit jaar een stuk sterker, maar je zag tegen FC Barcelona, Standard en Sporting Charleroi dat Antwerp in eigen huis toch zeer sterk voor de dag kan komen. De druk ligt wel bij de troepen van Van Bommel. Anderlecht telt 5 punten meer en Union SG zelfs al 11, dus dan mag je niet meer al te veel punten gaan laten liggen als je als Antwerp zijnde de titel wil verlengen.”

Janssen versus Dolberg

Beide ploegen hebben twee topspitsen in de rangen. Vincent Janssen, die Antwerp 5,5 miljoen euro kostte, is al sinds vorig jaar actief op de Bosuil en met 33 goals en 7 assists in 73 duels doet hij het zeer goed. Dolberg, die voor 5 miljoen werd aangetrokken, is sterk bezig bij Anderlecht. Met 10 goals en 2 assists in 18 matchen wist hij zijn stempel ook al te drukken.

"Janssen is tot op heden een geweldige aanwinst geweest voor Antwerp. Ik zie hem graag spelen en hij doet soms een beetje aan mezelf denken. Hij heeft een beetje diezelfde stijl. Janssen speelt goed met de rug naar de goal en kan zich al knokkend tussen twee verdedigers wringen. Hij is ook echt een type speler voor Antwerp, waar ze dergelijke profielen graag zien. Bij Anderlecht is dat anders”, zegt Czernia.

"Dat Ilenikhena soms doet denken aan de jonge Lukaku? Er moeten niet te snel conclusies worden getrokken. Het is wel een feit dat hij een goede indruk achterlaat als hij aan spelen toekomt. Dat is toch een geruststelling voor Van Bommel, om te weten dat je zo een talent achter de hand hebt."

"Dolberg is een spits die tot nu toe heel erg meevalt bij Anderlecht. Als spits van RSCA moet je jaarlijks 15-20 goals kunnen maken. Punt. Het zijn de doelpunten die tellen voor een aanvaller. Ze hadden ook echt nood aan een topspits, want dat was de laatste jaren toch een zwak punt bij hen. Anderlecht speelt nu op een andere manier en Dolberg is echt een spits voor de zestien meter. Daar bewees hij al over de nodige kwaliteiten te beschikken. Hij past ook goed bij de club”, klinkt het.

Alderweireld versus Vertonghen

Beide ploegen hebben met Toby Alderweireld (34) en Jan Vertonghen (36) twee Belgische iconen in hun defensie staan. De twee ex-spelers van Tottenham doen het bijzonder goed. Zij zijn onmisbaar voor hun ploeg.

"Ik heb ook tot mijn 35 of 36 jaar gevoetbald in eerste klasse. Zolang je de motivatie hebt om nog door te gaan en je plezier hebt op training, dan moet je dat doen. Je ziet bij Alderweireld dat die honger nog enorm groot is. Vorig jaar kende hij dan een prachtig jaar met zijn goal op Genk. Hij voetbalde als een 18-jarige, zoveel plezier zag je bij hem”, stelt Czernia vast.

"Je weet op die leeftijd dat je kritiek gaat krijgen als je een of twee matchen slecht speelt. Dan vinden ze je al snel ‘te oud’. Alderweireld en Vertonghen hebben genoeg ervaring en ze kennen hun lichaam door en door. Op het veld zie je dat zij nog een heel hoog niveau halen en ze doen zeker niet onder voor de jongere spelers. Integendeel."

"In de interviews na matchen merk je ook dat ze nog steeds enorm fanatiek zijn. Pak Alderweireld en Vertonghen achteraan weg bij Antwerp en Anderlecht, en je zal een enorm groot verschil zien. Het zijn twee patrons, op en naast het veld. Ze zijn onmisbaar voor hun ploeg”, besluit de ex-spits

Claudio Reulens

Wat zal het worden?

Meest recent

Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

4
4
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

12
12
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

30
30
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

136
136
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

46
46
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

46
46
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

111
111
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

31
31
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

132
132
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

675
675
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

44
44
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

62
62
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

63
63
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

331
331
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

148
148
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

92
92
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

179
179
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

227
227
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

172
172
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

113
113
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

224
224
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

132
132
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

81
81

Meer sportnieuws