Xavi op de wip? Barcelona kan alwéér niet winnen

door
Xavi op de wip? Barcelona kan alwéér niet winnen

Het lijkt stilaan toch echt crisis te worden bij FC Barcelona. Het kende al een rampzalige week met nederlagen tegen Girona en Antwerp en zaterdagavond is het er ook in Valencia niet in geslaagd om te winnen. Daardoor lijkt het stilaan toch zeer heet te worden onder de voeten van Xavi.

De voorbije dagen werd in de Spaanse pers al gefluisterd dat de trainer voorlopig wel nog veilig zit, maar dat het bij een nieuwe zeperd in Valencia toch snel zou kunnen keren. En dat scenario is dus uitgekomen na alweer een flauwe prestatie van Barça.

LEES OOK: Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

Flauw Barça geeft voorsprong weg

Ook Valencia, met Club Brugge-huurling Roman Yaremchuk in de basis, bakte er echter weinig van. Het leverde een zoutloze partij op, waarin Barça vroeg in de tweede helft toch op voorsprong kwam. Met dank aan een klasseflits van Frenkie de Jong.

De Nederlander was teruggekeerd in de basis, nadat hij door ziekte nog de match op Antwerp moest laten schieten. Hij lepelde de bal geniaal over de defensie en lanceerde zo Raphinha, die João Felix de openingsgoal kon voorschotelen. Het bleek echter niet genoeg voor de zege.

Girona kan al negen punten uitlopen

Bij de eerste tegenprik van Valencia was het 20 minuten voor tijd meteen raak. Guillamon krulde de bal vanop de rand van de zestien knap in de hoek. Daar had Barça geen passend antwoord meer op en dus moest het vrede nemen met een punt in het Mestalla.

Daardoor neemt het wel de derde plaats over van Atletico Madrid, dat eerder op de avond zich liet verrassen door Athletic Bilbao. Daar stopt het goede nieuws wel voor Barça, want zondag en maandag kunnen Real Madrid en leider Girona verder uitlopen. De kloof kan al oplopen tot respectievelijk zeven en negen punten.

Denk je dat de job van Xavi in gevaar komt?

Meest recent

Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

5
5
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

9
9
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

63
63
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

61
61
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

198
198
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

66
66
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

114
114
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

319
319
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

47
47
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

395
395
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

50
50
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1155
1155
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

520
520
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

244
244
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

229
229
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

122
122
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

248
248
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

74
74
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

531
531
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

623
623
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

162
162
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

201
201
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

163
163
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

330
330
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

358
358

Meer sportnieuws