Xavi op de wip? Barcelona kan alwéér niet winnen

door
Xavi op de wip? Barcelona kan alwéér niet winnen

Het lijkt stilaan toch echt crisis te worden bij FC Barcelona. Het kende al een rampzalige week met nederlagen tegen Girona en Antwerp en zaterdagavond is het er ook in Valencia niet in geslaagd om te winnen. Daardoor lijkt het stilaan toch zeer heet te worden onder de voeten van Xavi.

De voorbije dagen werd in de Spaanse pers al gefluisterd dat de trainer voorlopig wel nog veilig zit, maar dat het bij een nieuwe zeperd in Valencia toch snel zou kunnen keren. En dat scenario is dus uitgekomen na alweer een flauwe prestatie van Barça.

LEES OOK: Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Flauw Barça geeft voorsprong weg

Ook Valencia, met Club Brugge-huurling Roman Yaremchuk in de basis, bakte er echter weinig van. Het leverde een zoutloze partij op, waarin Barça vroeg in de tweede helft toch op voorsprong kwam. Met dank aan een klasseflits van Frenkie de Jong.

De Nederlander was teruggekeerd in de basis, nadat hij door ziekte nog de match op Antwerp moest laten schieten. Hij lepelde de bal geniaal over de defensie en lanceerde zo Raphinha, die João Felix de openingsgoal kon voorschotelen. Het bleek echter niet genoeg voor de zege.

Girona kan al negen punten uitlopen

Bij de eerste tegenprik van Valencia was het 20 minuten voor tijd meteen raak. Guillamon krulde de bal vanop de rand van de zestien knap in de hoek. Daar had Barça geen passend antwoord meer op en dus moest het vrede nemen met een punt in het Mestalla.

Daardoor neemt het wel de derde plaats over van Atletico Madrid, dat eerder op de avond zich liet verrassen door Athletic Bilbao. Daar stopt het goede nieuws wel voor Barça, want zondag en maandag kunnen Real Madrid en leider Girona verder uitlopen. De kloof kan al oplopen tot respectievelijk zeven en negen punten.

Denk je dat de job van Xavi in gevaar komt?

Meest recent

‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

191
191
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

62
62
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

157
157
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

153
153
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

400
400
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

138
138
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

68
68
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

186
186
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

60
60
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

377
377
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

166
166
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

62
62
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

39
39
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

66
66
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

163
163
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

103
103
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

246
246
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

105
105
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

77
77
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

259
259
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

160
160
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1063
1063
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

253
253
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

556
556

Meer sportnieuws