Xavi op de wip? Barcelona kan alwéér niet winnen

179 stemmen
Xavi op de wip? Barcelona kan alwéér niet winnen

Het lijkt stilaan toch echt crisis te worden bij FC Barcelona. Het kende al een rampzalige week met nederlagen tegen Girona en Antwerp en zaterdagavond is het er ook in Valencia niet in geslaagd om te winnen. Daardoor lijkt het stilaan toch zeer heet te worden onder de voeten van Xavi.

De voorbije dagen werd in de Spaanse pers al gefluisterd dat de trainer voorlopig wel nog veilig zit, maar dat het bij een nieuwe zeperd in Valencia toch snel zou kunnen keren. En dat scenario is dus uitgekomen na alweer een flauwe prestatie van Barça.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Flauw Barça geeft voorsprong weg

Ook Valencia, met Club Brugge-huurling Roman Yaremchuk in de basis, bakte er echter weinig van. Het leverde een zoutloze partij op, waarin Barça vroeg in de tweede helft toch op voorsprong kwam. Met dank aan een klasseflits van Frenkie de Jong.

De Nederlander was teruggekeerd in de basis, nadat hij door ziekte nog de match op Antwerp moest laten schieten. Hij lepelde de bal geniaal over de defensie en lanceerde zo Raphinha, die João Felix de openingsgoal kon voorschotelen. Het bleek echter niet genoeg voor de zege.

Girona kan al negen punten uitlopen

Bij de eerste tegenprik van Valencia was het 20 minuten voor tijd meteen raak. Guillamon krulde de bal vanop de rand van de zestien knap in de hoek. Daar had Barça geen passend antwoord meer op en dus moest het vrede nemen met een punt in het Mestalla.

Daardoor neemt het wel de derde plaats over van Atletico Madrid, dat eerder op de avond zich liet verrassen door Athletic Bilbao. Daar stopt het goede nieuws wel voor Barça, want zondag en maandag kunnen Real Madrid en leider Girona verder uitlopen. De kloof kan al oplopen tot respectievelijk zeven en negen punten.

🚀

Denk je dat de job van Xavi in gevaar komt?

Meest recent

'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

7
7
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

243
243
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

212
212
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

284
284
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

30
30
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

173
173
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

37
37
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

27
27
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

486
486
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

450
450
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

120
120
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

347
347
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

80
80
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

391
391
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

140
140
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

688
688
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

287
287
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

321
321
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

301
301
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65

Meer sportnieuws