Xavi op de wip? Barcelona kan alwéér niet winnen

179 stemmen
Xavi op de wip? Barcelona kan alwéér niet winnen

Het lijkt stilaan toch echt crisis te worden bij FC Barcelona. Het kende al een rampzalige week met nederlagen tegen Girona en Antwerp en zaterdagavond is het er ook in Valencia niet in geslaagd om te winnen. Daardoor lijkt het stilaan toch zeer heet te worden onder de voeten van Xavi.

De voorbije dagen werd in de Spaanse pers al gefluisterd dat de trainer voorlopig wel nog veilig zit, maar dat het bij een nieuwe zeperd in Valencia toch snel zou kunnen keren. En dat scenario is dus uitgekomen na alweer een flauwe prestatie van Barça.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Flauw Barça geeft voorsprong weg

Ook Valencia, met Club Brugge-huurling Roman Yaremchuk in de basis, bakte er echter weinig van. Het leverde een zoutloze partij op, waarin Barça vroeg in de tweede helft toch op voorsprong kwam. Met dank aan een klasseflits van Frenkie de Jong.

De Nederlander was teruggekeerd in de basis, nadat hij door ziekte nog de match op Antwerp moest laten schieten. Hij lepelde de bal geniaal over de defensie en lanceerde zo Raphinha, die João Felix de openingsgoal kon voorschotelen. Het bleek echter niet genoeg voor de zege.

Girona kan al negen punten uitlopen

Bij de eerste tegenprik van Valencia was het 20 minuten voor tijd meteen raak. Guillamon krulde de bal vanop de rand van de zestien knap in de hoek. Daar had Barça geen passend antwoord meer op en dus moest het vrede nemen met een punt in het Mestalla.

Daardoor neemt het wel de derde plaats over van Atletico Madrid, dat eerder op de avond zich liet verrassen door Athletic Bilbao. Daar stopt het goede nieuws wel voor Barça, want zondag en maandag kunnen Real Madrid en leider Girona verder uitlopen. De kloof kan al oplopen tot respectievelijk zeven en negen punten.

Denk je dat de job van Xavi in gevaar komt?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

33
33
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

53
53
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

197
197
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

69
69
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

77
77
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

142
142
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

175
175
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

184
184
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

146
146
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

371
371
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

80
80
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

76
76
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

446
446
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

643
643
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

248
248
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

925
925
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws