‘Van Bommel baalt: ‘favoriete speler’ naar de exit’

467
‘Van Bommel baalt: ‘favoriete speler’ naar de exit’

Jurgen Ekkelenkamp wordt door sommigen onderschat vanwege zijn houterige speelstijl, gebrek aan doelpunten en zelfvertrouwen in het strafschopgebied. Hoewel hij belangrijk was bij Antwerp FC vorig seizoen, heeft hij dit seizoen moeite gehad met constante prestaties neer te zetten.

Toch is Ekkelenkamp, hoewel geen traditionele nummer 10, een onmisbare speler voor Antwerp vanwege zijn specifieke kwaliteiten. Ekkelenkamp heeft onlangs zijn oude niveau teruggevonden, waarbij hij in de laatste wedstrijden zijn beste vorm van het seizoen haalde.

Toevallig of niet zijn er sindsdien geruchten over interesse van Torino FC. De vraag rijst of Ekkelenkamp nu eindelijk zal 'ontploffen' in zijn carrière of dat hij mogelijk de club binnenkort zal verlaten.

LEES OOK: 'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Ekkelenkamp is ‘geen bepalende ‘10’’

Hoewel Jurgen Ekkelenkamp misschien niet de meest opvallende speler is bij Antwerp, heeft hij zich onder de leiding van coach Mark van Bommel ontwikkeld tot een zeer waardevolle speler binnen het team. Volgens Het Laatste Nieuws is hij zelfs een van de vertrouwelingen van de coach geworden.

Ekkelenkamp wordt vaak onderschat door de buitenwereld, mogelijk vanwege zijn wat houterige speelstijl en zijn atypisch profiel als nummer 10. Marc Degryse heeft eerder kritiek geuit op het gebrek aan een bepalende '10' bij Antwerp

“Jurgen Ekkelenkamp is een loper. Een werker. Hij trekt ruimtes, maar aan de bal is hij niet goed genoeg. Antwerp heeft een type Stengs nodig”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws. “Iemand die ook de bal opeist - zeker als het moeilijk gaat. Zoals Alderweireld doet van achteruit. Die is als het ware een betere spelverdeler dan Ekkelenkamp.”

Een belangrijk aandachtspunt voor Ekkelenkamp is zijn efficiëntie in de beslissende zone en het opkrikken van zijn statistieken.  Degryse benadrukte dat Ekkelenkamp te weinig doelpunten maakt en te weinig zelfvertrouwen toont in het strafschopgebied dit seizoen.

Patrick Goots van Gazet van Antwerpen merkte op dat de Nederlander niet bepaald een doelpuntenmaker is. “Een afwerker is hij niet.” In het vorige seizoen scoorde Ekkelenkamp zes doelpunten en gaf hij evenveel assists.

Hoewel deze cijfers voor een aanvallende middenvelder aan de lage kant lijken, was hij toen toch de meest beslissende speler van Antwerp na Vincent Janssen. Dit seizoen heeft Ekkelenkamp tot nu toe vier doelpunten gescoord in 24 wedstrijden in alle competities. “Mijn rendement moet naar omhoog”, gaf Ekkelenkamp ook zelf toe.

Ekkelenkamp moet meer rendement brengen

Wanneer Jurgen Ekkelenkamp fit is, is het voor Mark van Bommel vanzelfsprekend om hem altijd in de basisopstelling van Antwerp FC op te nemen. Hoewel je hem nooit een gebrek aan inzet kunt verwijten, heeft hij gedurende dit seizoen maandenlang gezocht naar zijn beste vorm.

De Nederlander heeft vaak onzichtbare wedstrijden gespeeld en is zelden beslissend geweest. “Ik vraag veel meer van hem, daar ben ik met hem ook over bezig. Jurgen moet meer rendement halen uit zijn spel”, moest ook Van Bommel beamen.

“Twee goals is te weinig. Én hij moet belangrijker worden voor het elftal, zonder dat hij daarvoor moet opvallen voor mij.” Misschien is het daarom dat Gazet van Antwerpen onlangs schreef dat Antwerp één prioriteit heeft in de wintermercato: het aantrekken van een creatieve spelmaker op het middenveld.

“Centraal hebben we niet veel opties. Met Jacob Ondrejka en Michel-Ange Balikwisha kunnen we schuiven, maar dat is niet het meest ideale scenario. Als de mogelijkheid zich aandient, zullen we ons versterken”, zei Van Bommel.

De coach erkent dat op dit moment alleen Ekkelenkamp in de selectie de specifieke kwaliteiten bezit om op de '10’ te spelen, al bewees Arthur Vermeeren het tegendeel in de Champions League-wedstrijd tegen FC Barcelona.

Ekkelenkamp is een atypische ‘10’

Jurgen Ekkelenkamp is dan wel geen typische ‘10’, of een klassieke spelmaker, hij maakt zich met zijn specifieke kwaliteiten wel onmisbaar bij Antwerp FC. De mogelijke komst van een nieuwe aanvallende middenvelder zal dan ook niet betekenen dat Ekkelenkamp automatisch uit de ploeg zou verdwijnen.

Hij is een van de vertrouwelingen van de coach en een belangrijke pion in het tactisch plan van de Great Old. Ekkelenkamp is meer de man van de vooractie, trekt de gaten voor zijn ploegmakkers of stuurt ze weg in de ruimte die er al ligt. Hij ziet bijna altijd de juiste openingen, zoals Van Bommel het eerder al verwoordde.

Meestal opereert Ekkelenkamp als aanvallende middenvelder, een moderne nummer tien met zowel diepgang als werkkracht, en technische vaardigheden. Het spel van de Nederlander kenmerkt zich door het creëren van ruimte, het afleggen van vele kilometers, en intelligente loopacties.

Bovendien is Ekkelenkamp snel genoeg om vaak als eerste bij de tweede ballen te zijn en weet hij hoe hij de ruimtes effectief moet benutten. De 23-jarige schuwt evenmin het maken van professionele, soms wat irritante, overtredingen om vijandelijke aanvallen te onderbreken.

“Is op papier spelverdeler, maar voelt zich niet te mooi om ook mee de loopgraven in te duiken”, analyseerde Het Laatste Nieuws eerder. “Er zit gewoon een spelmaker in hem”, benadrukte ploegmaat Calvin Stengs vorig seizoen over hem.

Het feit dat hij voortkomt uit de Ajax-academie is dan ook geen toeval: de bal lijkt soms wel aan zijn voeten te plakken en hij durft regelmatig uit te pakken met verfijnde technische hoogstandjes. Niet voor niets is zijn bijnaam ‘Jurginho’ “Wat kan hij goed voetballen als hij in de match zit”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Met zijn groot loopvermogen en voetballende kwaliteiten vervult Ekkelenkamp als lopende man de rol van bruggenbouwer tussen de verdediging en de aanval.

Zal Ekkelenkamp eindelijk ontploffen? Of vertrekken?

In de recente wedstrijden heeft Jurgen Ekkelenkamp zijn topvorm weer helemaal teruggevonden. “Ekkelenkamp, de middenvelder, is een goede voetballer”, zei Xavi Hernandez voor de heenwedstrijd tegen Antwerp FC in de groepsfase van de Champions League. Als de coach van FC Barcelona het al zegt …

In de laatste twee wedstrijden tegen Cercle Brugge en Sporting Charleroi liet Ekkelenkamp zelfs zijn beste vorm van het seizoen zien, met één doelpunt en twee assists. Patrick Goots stelde vast dat het aanvallende kwartet met Ekkelenkamp in een ontzettend goede flow zit. “Je merkt dat de aanvallers tegen Charleroi (5-2) vertrouwen hebben getankt.”

Toevallig of niet heeft Tuttosport de Nederlandse middenvelder immers als een belangrijk target genoemd voor Torino FC. De huidige nummer elf uit de Serie A zou zelfs al de eerste contacten hebben gelegd met zijn entourage.

Mike Verweij, journalist bij De Telegraaf, volgt de multigetalenteerde Ekkelenkamp al sinds zijn doorbraak bij Ajax. “Je voelt en proeft dat er zoveel meer in hem zit. Ekkelenkamp is als een ketchupfles”, zei Verweij aan Het Nieuwsblad. “Eens de eerste druppel eruit valt, stroomt de rest erdoor. Het is wachten tot hij helemaal ­ontploft.”

Moet Antwerp Ekkelenkamp verkopen?

Meest recent

CL: Azerische debutant, Celtic stort volledig in

De komende dagen worden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

31
31
'Westerlo slaat volgende transferslag in Ligue 1'

Het stormt dezer dagen in de stille Kempen, want Westerlo heeft zijn start dit seizoen helemaal ...

3
3
'La Louvière ziet smaakmaker nog vertrekken'

Vorig seizoen was La Louvière de verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. De Wolven ...

14
14
'Fofana hakt cruciale knoop over transfer door'

In de laatste dagen van de transferperiode zullen enkele Rode Duivels nog een transfer gaan maken. ...

30
30
Kassa rinkelt: Anderlecht is Saliba definitief kwijt

Anderlecht wil donderdag tegen Kairat de poort naar de Europa League helemaal openbreken. Daarvoor ...

227
227
'Barça hakt knoop definitief door over Tresoldi'

Club Brugge is zijn seizoen tot dusver uitstekend begonnen en pronkt na drie speeldagen nog steeds ...

216
216
KV Mechelen neemt definitief afscheid van toptalent

KV Mechelen heeft met een één op negen niet de start genomen waar het dit seizoen op ...

66
66
'Anderlecht zit in de wachtkamer voor Bentayeb'

Donderdag is D-Day voor de Belgische clubs in Europa. Anderlech, STVV en AA Gent proberen dan hun ...

344
344
'Antwerp ziet transferaanbieding geweigerd'

Antwerp is sinds de overname door Wouter Vandenhaute en consoorten al behoorlijk actief geweest op ...

146
146
Kerkhofs en Verheye pakken goud met 'stinkend' goede zet

Sam Kerkhofs en Rik Verheye hebben bij Sporting Hasselt ondertussen gezelschap gekregen van niemand ...

74
74
Union SG pakt groots uit met nieuwe investering

Union SG is in vijf jaar tijd énorm gegroeid als club. Financieel zijn ze door hun ...

175
175
Na Huerta en Saliba: wat met vier andere Renard-transfers?

Met Cesar Huerta (Pumas) en Nathan Saliba (Villarreal) vertrekken er alweer twee spelers die door ...

550
550
Schalke verpatst Belg, landgenoot lokt Franse interesse

Schalke 04 heeft een uitgaande transfer afgerond. Ze hebben een Belg laten vertrekken naar ...

24
24
De Bruyne zet Napoli-top na uithaal voor schut

Kevin De Bruyne besliste de match tegen Genoa met een goal en een assist. Toch gaat het in ...

140
140
'Anderlecht weet deze som te vangen voor Huerta'

Cesar Huerta wordt morgen wellicht officieel voorgesteld als nieuwe speler van Pumas. De Mexicaanse ...

419
419
'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Bij Royal Antwerp FC gaat er nog volk vertrekken deze transferwindow. Héél wat ...

434
434
Hasselt en Lokeren pakken uit met nieuwe aanwinsten

Sporting Hasselt en Sporting Lokeren hebben hun fans nog getrakteerd op twee aanwinsten. De twee ...

69
69
'Beerschot pakt uit: oude bekende medisch gekeurd'

Met een drie op zes begon Beerschot wisselvallig aan het seizoen, en dus kan Mohamed Messoudi wel ...

317
317
'Club Brugge keert kar: enorme plottwist rond Ordonez'

De deal leek bijna in kannen en kruiken, maar mogelijk trekt Joel Ordonez dan toch niet van Club ...

479
479
'Anderlecht dumpt miscast: Sibierski eist volle pot'

Het beloven straks nog drukke dagen te worden bij RSC Anderlecht, dat al volop op zoek is naar ...

469
469
'Bommetje bij Club Brugge: publiekslieveling buitenspel'

Club Brugge staat op het punt om nog eens stevig te cashen op Joel Ordonez, maar voorts wil de ...

1669
1669
'Saliba out: Anderlecht zet zinnen op dure vervanger'

In het slot van de mercato staat er plots nog heel wat verkeer op til bij RSC Anderlecht. Op ...

635
635
'Club Brugge gaat overstag: fikse korting op Ordonez'

Van witte rook is er voorlopig nog altijd geen sprake, maar behoudens een verrassende wending lijkt ...

556
556
Paniek bij Boeckx na komst van opvallende nieuwe gast

Een doorgewinterde professional als Frank Boeckx krijgt je niet snel van zijn voetstuk. Toch was het ...

109
109
‘KV Kortrijk pakt uit met oude bekende Antwerp en Beerschot’

De zomermercato loopt nog even door en de Belgische clubs halen nog alles uit de kast om de selectie ...

298
298

Meer sportnieuws