‘Van Bommel baalt: ‘favoriete speler’ naar de exit’

467 stemmen
‘Van Bommel baalt: ‘favoriete speler’ naar de exit’

Jurgen Ekkelenkamp wordt door sommigen onderschat vanwege zijn houterige speelstijl, gebrek aan doelpunten en zelfvertrouwen in het strafschopgebied. Hoewel hij belangrijk was bij Antwerp FC vorig seizoen, heeft hij dit seizoen moeite gehad met constante prestaties neer te zetten.

Toch is Ekkelenkamp, hoewel geen traditionele nummer 10, een onmisbare speler voor Antwerp vanwege zijn specifieke kwaliteiten. Ekkelenkamp heeft onlangs zijn oude niveau teruggevonden, waarbij hij in de laatste wedstrijden zijn beste vorm van het seizoen haalde.

Toevallig of niet zijn er sindsdien geruchten over interesse van Torino FC. De vraag rijst of Ekkelenkamp nu eindelijk zal 'ontploffen' in zijn carrière of dat hij mogelijk de club binnenkort zal verlaten.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Ekkelenkamp is ‘geen bepalende ‘10’’

Hoewel Jurgen Ekkelenkamp misschien niet de meest opvallende speler is bij Antwerp, heeft hij zich onder de leiding van coach Mark van Bommel ontwikkeld tot een zeer waardevolle speler binnen het team. Volgens Het Laatste Nieuws is hij zelfs een van de vertrouwelingen van de coach geworden.

Ekkelenkamp wordt vaak onderschat door de buitenwereld, mogelijk vanwege zijn wat houterige speelstijl en zijn atypisch profiel als nummer 10. Marc Degryse heeft eerder kritiek geuit op het gebrek aan een bepalende '10' bij Antwerp

“Jurgen Ekkelenkamp is een loper. Een werker. Hij trekt ruimtes, maar aan de bal is hij niet goed genoeg. Antwerp heeft een type Stengs nodig”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws. “Iemand die ook de bal opeist - zeker als het moeilijk gaat. Zoals Alderweireld doet van achteruit. Die is als het ware een betere spelverdeler dan Ekkelenkamp.”

Een belangrijk aandachtspunt voor Ekkelenkamp is zijn efficiëntie in de beslissende zone en het opkrikken van zijn statistieken.  Degryse benadrukte dat Ekkelenkamp te weinig doelpunten maakt en te weinig zelfvertrouwen toont in het strafschopgebied dit seizoen.

Patrick Goots van Gazet van Antwerpen merkte op dat de Nederlander niet bepaald een doelpuntenmaker is. “Een afwerker is hij niet.” In het vorige seizoen scoorde Ekkelenkamp zes doelpunten en gaf hij evenveel assists.

Hoewel deze cijfers voor een aanvallende middenvelder aan de lage kant lijken, was hij toen toch de meest beslissende speler van Antwerp na Vincent Janssen. Dit seizoen heeft Ekkelenkamp tot nu toe vier doelpunten gescoord in 24 wedstrijden in alle competities. “Mijn rendement moet naar omhoog”, gaf Ekkelenkamp ook zelf toe.

Ekkelenkamp moet meer rendement brengen

Wanneer Jurgen Ekkelenkamp fit is, is het voor Mark van Bommel vanzelfsprekend om hem altijd in de basisopstelling van Antwerp FC op te nemen. Hoewel je hem nooit een gebrek aan inzet kunt verwijten, heeft hij gedurende dit seizoen maandenlang gezocht naar zijn beste vorm.

De Nederlander heeft vaak onzichtbare wedstrijden gespeeld en is zelden beslissend geweest. “Ik vraag veel meer van hem, daar ben ik met hem ook over bezig. Jurgen moet meer rendement halen uit zijn spel”, moest ook Van Bommel beamen.

“Twee goals is te weinig. Én hij moet belangrijker worden voor het elftal, zonder dat hij daarvoor moet opvallen voor mij.” Misschien is het daarom dat Gazet van Antwerpen onlangs schreef dat Antwerp één prioriteit heeft in de wintermercato: het aantrekken van een creatieve spelmaker op het middenveld.

“Centraal hebben we niet veel opties. Met Jacob Ondrejka en Michel-Ange Balikwisha kunnen we schuiven, maar dat is niet het meest ideale scenario. Als de mogelijkheid zich aandient, zullen we ons versterken”, zei Van Bommel.

De coach erkent dat op dit moment alleen Ekkelenkamp in de selectie de specifieke kwaliteiten bezit om op de '10’ te spelen, al bewees Arthur Vermeeren het tegendeel in de Champions League-wedstrijd tegen FC Barcelona.

Ekkelenkamp is een atypische ‘10’

Jurgen Ekkelenkamp is dan wel geen typische ‘10’, of een klassieke spelmaker, hij maakt zich met zijn specifieke kwaliteiten wel onmisbaar bij Antwerp FC. De mogelijke komst van een nieuwe aanvallende middenvelder zal dan ook niet betekenen dat Ekkelenkamp automatisch uit de ploeg zou verdwijnen.

Hij is een van de vertrouwelingen van de coach en een belangrijke pion in het tactisch plan van de Great Old. Ekkelenkamp is meer de man van de vooractie, trekt de gaten voor zijn ploegmakkers of stuurt ze weg in de ruimte die er al ligt. Hij ziet bijna altijd de juiste openingen, zoals Van Bommel het eerder al verwoordde.

Meestal opereert Ekkelenkamp als aanvallende middenvelder, een moderne nummer tien met zowel diepgang als werkkracht, en technische vaardigheden. Het spel van de Nederlander kenmerkt zich door het creëren van ruimte, het afleggen van vele kilometers, en intelligente loopacties.

Bovendien is Ekkelenkamp snel genoeg om vaak als eerste bij de tweede ballen te zijn en weet hij hoe hij de ruimtes effectief moet benutten. De 23-jarige schuwt evenmin het maken van professionele, soms wat irritante, overtredingen om vijandelijke aanvallen te onderbreken.

“Is op papier spelverdeler, maar voelt zich niet te mooi om ook mee de loopgraven in te duiken”, analyseerde Het Laatste Nieuws eerder. “Er zit gewoon een spelmaker in hem”, benadrukte ploegmaat Calvin Stengs vorig seizoen over hem.

Het feit dat hij voortkomt uit de Ajax-academie is dan ook geen toeval: de bal lijkt soms wel aan zijn voeten te plakken en hij durft regelmatig uit te pakken met verfijnde technische hoogstandjes. Niet voor niets is zijn bijnaam ‘Jurginho’ “Wat kan hij goed voetballen als hij in de match zit”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Met zijn groot loopvermogen en voetballende kwaliteiten vervult Ekkelenkamp als lopende man de rol van bruggenbouwer tussen de verdediging en de aanval.

Zal Ekkelenkamp eindelijk ontploffen? Of vertrekken?

In de recente wedstrijden heeft Jurgen Ekkelenkamp zijn topvorm weer helemaal teruggevonden. “Ekkelenkamp, de middenvelder, is een goede voetballer”, zei Xavi Hernandez voor de heenwedstrijd tegen Antwerp FC in de groepsfase van de Champions League. Als de coach van FC Barcelona het al zegt …

In de laatste twee wedstrijden tegen Cercle Brugge en Sporting Charleroi liet Ekkelenkamp zelfs zijn beste vorm van het seizoen zien, met één doelpunt en twee assists. Patrick Goots stelde vast dat het aanvallende kwartet met Ekkelenkamp in een ontzettend goede flow zit. “Je merkt dat de aanvallers tegen Charleroi (5-2) vertrouwen hebben getankt.”

Toevallig of niet heeft Tuttosport de Nederlandse middenvelder immers als een belangrijk target genoemd voor Torino FC. De huidige nummer elf uit de Serie A zou zelfs al de eerste contacten hebben gelegd met zijn entourage.

Mike Verweij, journalist bij De Telegraaf, volgt de multigetalenteerde Ekkelenkamp al sinds zijn doorbraak bij Ajax. “Je voelt en proeft dat er zoveel meer in hem zit. Ekkelenkamp is als een ketchupfles”, zei Verweij aan Het Nieuwsblad. “Eens de eerste druppel eruit valt, stroomt de rest erdoor. Het is wachten tot hij helemaal ­ontploft.”

Moet Antwerp Ekkelenkamp verkopen?

Meest recent

Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

0
0
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

20
20
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

165
165
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

29
29
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

110
110
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

140
140
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

118
118
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

397
397
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

101
101
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

100
100
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

47
47
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

134
134
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

287
287
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

109
109
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

52
52
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

68
68
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

212
212
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

65
65
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

151
151
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

407
407
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

273
273
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

535
535
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

146
146
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

150
150

Meer sportnieuws