‘Van Bommel baalt: ‘favoriete speler’ naar de exit’

467 stemmen
‘Van Bommel baalt: ‘favoriete speler’ naar de exit’

Jurgen Ekkelenkamp wordt door sommigen onderschat vanwege zijn houterige speelstijl, gebrek aan doelpunten en zelfvertrouwen in het strafschopgebied. Hoewel hij belangrijk was bij Antwerp FC vorig seizoen, heeft hij dit seizoen moeite gehad met constante prestaties neer te zetten.

Toch is Ekkelenkamp, hoewel geen traditionele nummer 10, een onmisbare speler voor Antwerp vanwege zijn specifieke kwaliteiten. Ekkelenkamp heeft onlangs zijn oude niveau teruggevonden, waarbij hij in de laatste wedstrijden zijn beste vorm van het seizoen haalde.

Toevallig of niet zijn er sindsdien geruchten over interesse van Torino FC. De vraag rijst of Ekkelenkamp nu eindelijk zal 'ontploffen' in zijn carrière of dat hij mogelijk de club binnenkort zal verlaten.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Ekkelenkamp is ‘geen bepalende ‘10’’

Hoewel Jurgen Ekkelenkamp misschien niet de meest opvallende speler is bij Antwerp, heeft hij zich onder de leiding van coach Mark van Bommel ontwikkeld tot een zeer waardevolle speler binnen het team. Volgens Het Laatste Nieuws is hij zelfs een van de vertrouwelingen van de coach geworden.

Ekkelenkamp wordt vaak onderschat door de buitenwereld, mogelijk vanwege zijn wat houterige speelstijl en zijn atypisch profiel als nummer 10. Marc Degryse heeft eerder kritiek geuit op het gebrek aan een bepalende '10' bij Antwerp

“Jurgen Ekkelenkamp is een loper. Een werker. Hij trekt ruimtes, maar aan de bal is hij niet goed genoeg. Antwerp heeft een type Stengs nodig”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws. “Iemand die ook de bal opeist - zeker als het moeilijk gaat. Zoals Alderweireld doet van achteruit. Die is als het ware een betere spelverdeler dan Ekkelenkamp.”

Een belangrijk aandachtspunt voor Ekkelenkamp is zijn efficiëntie in de beslissende zone en het opkrikken van zijn statistieken.  Degryse benadrukte dat Ekkelenkamp te weinig doelpunten maakt en te weinig zelfvertrouwen toont in het strafschopgebied dit seizoen.

Patrick Goots van Gazet van Antwerpen merkte op dat de Nederlander niet bepaald een doelpuntenmaker is. “Een afwerker is hij niet.” In het vorige seizoen scoorde Ekkelenkamp zes doelpunten en gaf hij evenveel assists.

Hoewel deze cijfers voor een aanvallende middenvelder aan de lage kant lijken, was hij toen toch de meest beslissende speler van Antwerp na Vincent Janssen. Dit seizoen heeft Ekkelenkamp tot nu toe vier doelpunten gescoord in 24 wedstrijden in alle competities. “Mijn rendement moet naar omhoog”, gaf Ekkelenkamp ook zelf toe.

Ekkelenkamp moet meer rendement brengen

Wanneer Jurgen Ekkelenkamp fit is, is het voor Mark van Bommel vanzelfsprekend om hem altijd in de basisopstelling van Antwerp FC op te nemen. Hoewel je hem nooit een gebrek aan inzet kunt verwijten, heeft hij gedurende dit seizoen maandenlang gezocht naar zijn beste vorm.

De Nederlander heeft vaak onzichtbare wedstrijden gespeeld en is zelden beslissend geweest. “Ik vraag veel meer van hem, daar ben ik met hem ook over bezig. Jurgen moet meer rendement halen uit zijn spel”, moest ook Van Bommel beamen.

“Twee goals is te weinig. Én hij moet belangrijker worden voor het elftal, zonder dat hij daarvoor moet opvallen voor mij.” Misschien is het daarom dat Gazet van Antwerpen onlangs schreef dat Antwerp één prioriteit heeft in de wintermercato: het aantrekken van een creatieve spelmaker op het middenveld.

“Centraal hebben we niet veel opties. Met Jacob Ondrejka en Michel-Ange Balikwisha kunnen we schuiven, maar dat is niet het meest ideale scenario. Als de mogelijkheid zich aandient, zullen we ons versterken”, zei Van Bommel.

De coach erkent dat op dit moment alleen Ekkelenkamp in de selectie de specifieke kwaliteiten bezit om op de '10’ te spelen, al bewees Arthur Vermeeren het tegendeel in de Champions League-wedstrijd tegen FC Barcelona.

Ekkelenkamp is een atypische ‘10’

Jurgen Ekkelenkamp is dan wel geen typische ‘10’, of een klassieke spelmaker, hij maakt zich met zijn specifieke kwaliteiten wel onmisbaar bij Antwerp FC. De mogelijke komst van een nieuwe aanvallende middenvelder zal dan ook niet betekenen dat Ekkelenkamp automatisch uit de ploeg zou verdwijnen.

Hij is een van de vertrouwelingen van de coach en een belangrijke pion in het tactisch plan van de Great Old. Ekkelenkamp is meer de man van de vooractie, trekt de gaten voor zijn ploegmakkers of stuurt ze weg in de ruimte die er al ligt. Hij ziet bijna altijd de juiste openingen, zoals Van Bommel het eerder al verwoordde.

Meestal opereert Ekkelenkamp als aanvallende middenvelder, een moderne nummer tien met zowel diepgang als werkkracht, en technische vaardigheden. Het spel van de Nederlander kenmerkt zich door het creëren van ruimte, het afleggen van vele kilometers, en intelligente loopacties.

Bovendien is Ekkelenkamp snel genoeg om vaak als eerste bij de tweede ballen te zijn en weet hij hoe hij de ruimtes effectief moet benutten. De 23-jarige schuwt evenmin het maken van professionele, soms wat irritante, overtredingen om vijandelijke aanvallen te onderbreken.

“Is op papier spelverdeler, maar voelt zich niet te mooi om ook mee de loopgraven in te duiken”, analyseerde Het Laatste Nieuws eerder. “Er zit gewoon een spelmaker in hem”, benadrukte ploegmaat Calvin Stengs vorig seizoen over hem.

Het feit dat hij voortkomt uit de Ajax-academie is dan ook geen toeval: de bal lijkt soms wel aan zijn voeten te plakken en hij durft regelmatig uit te pakken met verfijnde technische hoogstandjes. Niet voor niets is zijn bijnaam ‘Jurginho’ “Wat kan hij goed voetballen als hij in de match zit”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Met zijn groot loopvermogen en voetballende kwaliteiten vervult Ekkelenkamp als lopende man de rol van bruggenbouwer tussen de verdediging en de aanval.

Zal Ekkelenkamp eindelijk ontploffen? Of vertrekken?

In de recente wedstrijden heeft Jurgen Ekkelenkamp zijn topvorm weer helemaal teruggevonden. “Ekkelenkamp, de middenvelder, is een goede voetballer”, zei Xavi Hernandez voor de heenwedstrijd tegen Antwerp FC in de groepsfase van de Champions League. Als de coach van FC Barcelona het al zegt …

In de laatste twee wedstrijden tegen Cercle Brugge en Sporting Charleroi liet Ekkelenkamp zelfs zijn beste vorm van het seizoen zien, met één doelpunt en twee assists. Patrick Goots stelde vast dat het aanvallende kwartet met Ekkelenkamp in een ontzettend goede flow zit. “Je merkt dat de aanvallers tegen Charleroi (5-2) vertrouwen hebben getankt.”

Toevallig of niet heeft Tuttosport de Nederlandse middenvelder immers als een belangrijk target genoemd voor Torino FC. De huidige nummer elf uit de Serie A zou zelfs al de eerste contacten hebben gelegd met zijn entourage.

Mike Verweij, journalist bij De Telegraaf, volgt de multigetalenteerde Ekkelenkamp al sinds zijn doorbraak bij Ajax. “Je voelt en proeft dat er zoveel meer in hem zit. Ekkelenkamp is als een ketchupfles”, zei Verweij aan Het Nieuwsblad. “Eens de eerste druppel eruit valt, stroomt de rest erdoor. Het is wachten tot hij helemaal ­ontploft.”

Moet Antwerp Ekkelenkamp verkopen?

Meest recent

Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

39
39
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

49
49
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

20
20
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

248
248
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

100
100
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

355
355
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

41
41
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

98
98
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

39
39
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

278
278
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

620
620
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

437
437
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

132
132
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

998
998
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

172
172
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

616
616
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

229
229
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

482
482
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

238
238
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

269
269
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1213
1213
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

617
617
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

332
332
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

293
293

Meer sportnieuws