Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

door
Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

Is Patro Eisden Maasmechelen op weg naar een mooi voetbalsprookje? De Limburgers maakten deze namiddag gehakt van Club NXT en zo rukt het team van Stijn Stijnen weer op richting de top-3. Met kerst in zicht heeft Patro zowaar uitzicht op een tweede opeenvolgende promotie.

Het eerste seizoen van Patro Eisden Maasmechelen in de Challenger Pro League verliep voorlopig ronduit verbluffend. Stijn Stijnen en co kampeerden al een heel seizoen mee bovenin en namen het vandaag op tegen Club NXT, een mooi weerzien voor Stijnen. Het jonge Blauw-Zwart kon naderen tot op twee punten van zijn Limburgse tegenstander.

LEES OOK: Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Strafschoppenfestival met vierend Patro

Ook vandaag nam de thuisploeg een vlammende start, binnen het eerste kwartier zette Pietermaat voor vanop links, achterin klungelde het jonge Blauw-Zwart en Sigurdarson gleed de vroege 1-0 in doel. Het onheil werd voor Club NXT nog wat groter halfweg de eerste periode: De Smet verdedigde correct op Hadj Moussa maar Patro kreeg wel een strafschop. Die zette Kis ook keurig om: 2-0.

Op het halfuur was er wel een terechte (nieuwe) strafschop voor de Limburgers. Yakymenko pakte uit met een oliedomme tackle op Dansoko, vanaf elf meter deed Kis het deze keer in twee tijden maar de 3-0 was wel een feit. Halfweg hingen de bezoekers volledig in de touwen.

 

Stijnen pakt uit tegen ex-club

Een krasselend Club NXT moest zich na de pauze absoluut herpakken maar botste op een prima verdedigend Patro. De thuisploeg gaf amper een grote kans weg. Coach Hayen gooide een pak nieuwe namen in het elftal bij Blauw-Zwart maar dat had weinig invloed op het spel.

Iets voorbij het uur werd het zelfs 4-0: de bedrijvige Hadj Moussa bereikte Pietermaat, die gaf vanop de achterlijn prima voor en Sigurdarson tikte zijn tweede tegen de touwen. De Limburgers vierden nadien wat de teugels maar rukken met een knappe zege weer op richting de top-3. Club NXT zakt de laatste weken helemaal weg in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (11') Sigurdarson, 2-0 (23') Kis (p), 3-0 (34') Kis, 4-0 (64') Sigurdarson

Kan Patro zich bij de beste 2 (of 3) ploegen scharen dit seizoen?

Meest recent

'Zulte Waregem hakt knoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

1
1
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

13
13
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

97
97
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

184
184
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

141
141
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

215
215
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

69
69
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

159
159
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

156
156
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

886
886
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

75
75
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

105
105
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

324
324
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

136
136
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

456
456
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

45
45
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

193
193
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

171
171
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

230
230
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

264
264
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

170
170
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

205
205
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

401
401
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

686
686
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

398
398

Meer sportnieuws