Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

261 stemmen
Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

Is Patro Eisden Maasmechelen op weg naar een mooi voetbalsprookje? De Limburgers maakten deze namiddag gehakt van Club NXT en zo rukt het team van Stijn Stijnen weer op richting de top-3. Met kerst in zicht heeft Patro zowaar uitzicht op een tweede opeenvolgende promotie.

Het eerste seizoen van Patro Eisden Maasmechelen in de Challenger Pro League verliep voorlopig ronduit verbluffend. Stijn Stijnen en co kampeerden al een heel seizoen mee bovenin en namen het vandaag op tegen Club NXT, een mooi weerzien voor Stijnen. Het jonge Blauw-Zwart kon naderen tot op twee punten van zijn Limburgse tegenstander.

LEES OOK: Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Strafschoppenfestival met vierend Patro

Ook vandaag nam de thuisploeg een vlammende start, binnen het eerste kwartier zette Pietermaat voor vanop links, achterin klungelde het jonge Blauw-Zwart en Sigurdarson gleed de vroege 1-0 in doel. Het onheil werd voor Club NXT nog wat groter halfweg de eerste periode: De Smet verdedigde correct op Hadj Moussa maar Patro kreeg wel een strafschop. Die zette Kis ook keurig om: 2-0.

Op het halfuur was er wel een terechte (nieuwe) strafschop voor de Limburgers. Yakymenko pakte uit met een oliedomme tackle op Dansoko, vanaf elf meter deed Kis het deze keer in twee tijden maar de 3-0 was wel een feit. Halfweg hingen de bezoekers volledig in de touwen.

 

Stijnen pakt uit tegen ex-club

Een krasselend Club NXT moest zich na de pauze absoluut herpakken maar botste op een prima verdedigend Patro. De thuisploeg gaf amper een grote kans weg. Coach Hayen gooide een pak nieuwe namen in het elftal bij Blauw-Zwart maar dat had weinig invloed op het spel.

Iets voorbij het uur werd het zelfs 4-0: de bedrijvige Hadj Moussa bereikte Pietermaat, die gaf vanop de achterlijn prima voor en Sigurdarson tikte zijn tweede tegen de touwen. De Limburgers vierden nadien wat de teugels maar rukken met een knappe zege weer op richting de top-3. Club NXT zakt de laatste weken helemaal weg in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (11') Sigurdarson, 2-0 (23') Kis (p), 3-0 (34') Kis, 4-0 (64') Sigurdarson

Kan Patro zich bij de beste 2 (of 3) ploegen scharen dit seizoen?

Meest recent

België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

38
38
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

34
34
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

101
101
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

201
201
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

189
189
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

18
18
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

25
25
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

99
99
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

23
23
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

128
128
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

644
644
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

190
190
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

116
116
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

387
387
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

345
345
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

845
845
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

547
547
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

763
763

Meer sportnieuws