Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

door
Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

Is Patro Eisden Maasmechelen op weg naar een mooi voetbalsprookje? De Limburgers maakten deze namiddag gehakt van Club NXT en zo rukt het team van Stijn Stijnen weer op richting de top-3. Met kerst in zicht heeft Patro zowaar uitzicht op een tweede opeenvolgende promotie.

Het eerste seizoen van Patro Eisden Maasmechelen in de Challenger Pro League verliep voorlopig ronduit verbluffend. Stijn Stijnen en co kampeerden al een heel seizoen mee bovenin en namen het vandaag op tegen Club NXT, een mooi weerzien voor Stijnen. Het jonge Blauw-Zwart kon naderen tot op twee punten van zijn Limburgse tegenstander.

LEES OOK: PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Strafschoppenfestival met vierend Patro

Ook vandaag nam de thuisploeg een vlammende start, binnen het eerste kwartier zette Pietermaat voor vanop links, achterin klungelde het jonge Blauw-Zwart en Sigurdarson gleed de vroege 1-0 in doel. Het onheil werd voor Club NXT nog wat groter halfweg de eerste periode: De Smet verdedigde correct op Hadj Moussa maar Patro kreeg wel een strafschop. Die zette Kis ook keurig om: 2-0.

Op het halfuur was er wel een terechte (nieuwe) strafschop voor de Limburgers. Yakymenko pakte uit met een oliedomme tackle op Dansoko, vanaf elf meter deed Kis het deze keer in twee tijden maar de 3-0 was wel een feit. Halfweg hingen de bezoekers volledig in de touwen.

 

Stijnen pakt uit tegen ex-club

Een krasselend Club NXT moest zich na de pauze absoluut herpakken maar botste op een prima verdedigend Patro. De thuisploeg gaf amper een grote kans weg. Coach Hayen gooide een pak nieuwe namen in het elftal bij Blauw-Zwart maar dat had weinig invloed op het spel.

Iets voorbij het uur werd het zelfs 4-0: de bedrijvige Hadj Moussa bereikte Pietermaat, die gaf vanop de achterlijn prima voor en Sigurdarson tikte zijn tweede tegen de touwen. De Limburgers vierden nadien wat de teugels maar rukken met een knappe zege weer op richting de top-3. Club NXT zakt de laatste weken helemaal weg in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (11') Sigurdarson, 2-0 (23') Kis (p), 3-0 (34') Kis, 4-0 (64') Sigurdarson

Kan Patro zich bij de beste 2 (of 3) ploegen scharen dit seizoen?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

26
26
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

25
25
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

52
52
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

29
29
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

27
27
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

130
130
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

54
54
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

181
181
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

29
29
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

568
568
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

244
244
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

200
200
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

102
102
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

64
64
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

110
110
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

729
729
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

194
194
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

329
329
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

690
690
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

150
150

Meer sportnieuws