Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

door
Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

Is Patro Eisden Maasmechelen op weg naar een mooi voetbalsprookje? De Limburgers maakten deze namiddag gehakt van Club NXT en zo rukt het team van Stijn Stijnen weer op richting de top-3. Met kerst in zicht heeft Patro zowaar uitzicht op een tweede opeenvolgende promotie.

Het eerste seizoen van Patro Eisden Maasmechelen in de Challenger Pro League verliep voorlopig ronduit verbluffend. Stijn Stijnen en co kampeerden al een heel seizoen mee bovenin en namen het vandaag op tegen Club NXT, een mooi weerzien voor Stijnen. Het jonge Blauw-Zwart kon naderen tot op twee punten van zijn Limburgse tegenstander.

LEES OOK: Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Strafschoppenfestival met vierend Patro

Ook vandaag nam de thuisploeg een vlammende start, binnen het eerste kwartier zette Pietermaat voor vanop links, achterin klungelde het jonge Blauw-Zwart en Sigurdarson gleed de vroege 1-0 in doel. Het onheil werd voor Club NXT nog wat groter halfweg de eerste periode: De Smet verdedigde correct op Hadj Moussa maar Patro kreeg wel een strafschop. Die zette Kis ook keurig om: 2-0.

Op het halfuur was er wel een terechte (nieuwe) strafschop voor de Limburgers. Yakymenko pakte uit met een oliedomme tackle op Dansoko, vanaf elf meter deed Kis het deze keer in twee tijden maar de 3-0 was wel een feit. Halfweg hingen de bezoekers volledig in de touwen.

 

Stijnen pakt uit tegen ex-club

Een krasselend Club NXT moest zich na de pauze absoluut herpakken maar botste op een prima verdedigend Patro. De thuisploeg gaf amper een grote kans weg. Coach Hayen gooide een pak nieuwe namen in het elftal bij Blauw-Zwart maar dat had weinig invloed op het spel.

Iets voorbij het uur werd het zelfs 4-0: de bedrijvige Hadj Moussa bereikte Pietermaat, die gaf vanop de achterlijn prima voor en Sigurdarson tikte zijn tweede tegen de touwen. De Limburgers vierden nadien wat de teugels maar rukken met een knappe zege weer op richting de top-3. Club NXT zakt de laatste weken helemaal weg in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (11') Sigurdarson, 2-0 (23') Kis (p), 3-0 (34') Kis, 4-0 (64') Sigurdarson

Kan Patro zich bij de beste 2 (of 3) ploegen scharen dit seizoen?

Meest recent

Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

17
17
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

116
116
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

44
44
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

36
36
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

72
72
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

114
114
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

78
78
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

46
46
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

58
58
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

130
130
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

36
36
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

138
138
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

28
28
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

123
123
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

202
202
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

66
66
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

306
306
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

190
190
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

187
187
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

126
126
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

89
89
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

118
118
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

48
48
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

273
273
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

268
268

Meer sportnieuws