Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

261 stemmen
Stijnen maakt gehakt van ex-ploeg en rukt op richting top-3

Is Patro Eisden Maasmechelen op weg naar een mooi voetbalsprookje? De Limburgers maakten deze namiddag gehakt van Club NXT en zo rukt het team van Stijn Stijnen weer op richting de top-3. Met kerst in zicht heeft Patro zowaar uitzicht op een tweede opeenvolgende promotie.

Het eerste seizoen van Patro Eisden Maasmechelen in de Challenger Pro League verliep voorlopig ronduit verbluffend. Stijn Stijnen en co kampeerden al een heel seizoen mee bovenin en namen het vandaag op tegen Club NXT, een mooi weerzien voor Stijnen. Het jonge Blauw-Zwart kon naderen tot op twee punten van zijn Limburgse tegenstander.

LEES OOK: Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Strafschoppenfestival met vierend Patro

Ook vandaag nam de thuisploeg een vlammende start, binnen het eerste kwartier zette Pietermaat voor vanop links, achterin klungelde het jonge Blauw-Zwart en Sigurdarson gleed de vroege 1-0 in doel. Het onheil werd voor Club NXT nog wat groter halfweg de eerste periode: De Smet verdedigde correct op Hadj Moussa maar Patro kreeg wel een strafschop. Die zette Kis ook keurig om: 2-0.

Op het halfuur was er wel een terechte (nieuwe) strafschop voor de Limburgers. Yakymenko pakte uit met een oliedomme tackle op Dansoko, vanaf elf meter deed Kis het deze keer in twee tijden maar de 3-0 was wel een feit. Halfweg hingen de bezoekers volledig in de touwen.

 

Stijnen pakt uit tegen ex-club

Een krasselend Club NXT moest zich na de pauze absoluut herpakken maar botste op een prima verdedigend Patro. De thuisploeg gaf amper een grote kans weg. Coach Hayen gooide een pak nieuwe namen in het elftal bij Blauw-Zwart maar dat had weinig invloed op het spel.

Iets voorbij het uur werd het zelfs 4-0: de bedrijvige Hadj Moussa bereikte Pietermaat, die gaf vanop de achterlijn prima voor en Sigurdarson tikte zijn tweede tegen de touwen. De Limburgers vierden nadien wat de teugels maar rukken met een knappe zege weer op richting de top-3. Club NXT zakt de laatste weken helemaal weg in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (11') Sigurdarson, 2-0 (23') Kis (p), 3-0 (34') Kis, 4-0 (64') Sigurdarson

Kan Patro zich bij de beste 2 (of 3) ploegen scharen dit seizoen?

Meest recent

KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

2
2
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

17
17
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

68
68
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

15
15
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

51
51
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

51
51
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

86
86
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

64
64
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

300
300
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

178
178
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

308
308
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

147
147
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

319
319
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

720
720
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

333
333
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

74
74
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

297
297
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

182
182
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

563
563
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

486
486
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

83
83
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

315
315
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

119
119
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

557
557
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

377
377

Meer sportnieuws