‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

door
‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

In de zoektocht naar betere resultaten en defensieve stabiliteit, kwam Ronny Deila - zeker niet met volle goesting - het bestuur van Club Brugge tegemoet om Bjorn Meijer in de ploeg te brengen, ten nadele van Maxim De Cuyper.

In vier van de laatste vijf wedstrijden werd De Cuyper toch opnieuw de eerste keuze op de linksback bij Club Brugge, waardoor het voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden.

LEES OOK: Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Meijer in de ploeg: een evidentie voor het Club Brugge-bestuur

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld meer stabiliteit en balans in het elftal. “De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen.

En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team. Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van publiekslieveling en jeugdproduct Maxim De Cuyper.

De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste en onbetwistbare linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, koos de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Iedereen bij Club Brugge is ervan overtuigd dat Meijer een meerwaardespeler is

De beslissing om Bjorn Meijer op te stellen als basisspeler was een weloverwogen keuze. Vorig seizoen was de Nederlander een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren bij Club Brugge. De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd.

In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge. Door Meijer als basisspeler op te stellen, hoopte Club Brugge dat hij opnieuw zou kunnen aanknopen met zijn sterke prestaties van het vorige seizoen.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer is lang nog niet de oude en niet beter dan De Cuyper

Ondanks de aanzienlijke speeltijd die Bjorn Meijer de afgelopen weken en maanden heeft gekregen, is het overduidelijk dat hij nog niet op zijn topniveau presteert.

Zijn huidige vorm steekt allerminst boven die van Maxim De Cuyper uit, waardoor er terecht vragen zijn gerezen over waarom De Cuyper zo moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling verdween ten voordele van Meijer.

Tegen Antwerp FC liet Meijer zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde, bij het tegendoelpunt. “Zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws na de wedstrijd tegen Union.

Bovendien constateerde dezelfde krant dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is. Tegen Cercle Brugge kreeg Meijer andermaal de voorkeur op De Cuyper, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen.

“Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast. Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen haalt.

De Cuyper is weer de eerste keuze, Meijer moet knokken

Bjorn Meijer kan als excuus voor zijn mindere vorm inroepen dat hij door een blessure een groot deel van de voorbereiding miste, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Anderzijds is het een feit dat de Nederlander na zijn blessure nog niet helemaal kan overtuigen. In vier van de laatste vijf wedstrijden in de Jupiler Pro League en in de Conference League startte Meijer dan ook telkens op de bank, ten voordele van Maxim De Cuyper.

“Het maakt dat De Cuyper eerste keuze is en het ook voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden”, aldus Het Laatste Nieuws.

Wie moet de vaste linksback zijn?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

9
9
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

49
49
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

12
12
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

103
103
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

52
52
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

57
57
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

49
49
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

50
50
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

141
141
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

196
196
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

134
134
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

69
69
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

192
192
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

434
434
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

66
66
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

368
368
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

84
84
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

65
65
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

481
481
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

108
108
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

224
224
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

165
165
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

857
857
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

493
493
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

551
551

Meer sportnieuws