‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

door
‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

In de zoektocht naar betere resultaten en defensieve stabiliteit, kwam Ronny Deila - zeker niet met volle goesting - het bestuur van Club Brugge tegemoet om Bjorn Meijer in de ploeg te brengen, ten nadele van Maxim De Cuyper.

In vier van de laatste vijf wedstrijden werd De Cuyper toch opnieuw de eerste keuze op de linksback bij Club Brugge, waardoor het voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden.

LEES OOK: Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Meijer in de ploeg: een evidentie voor het Club Brugge-bestuur

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld meer stabiliteit en balans in het elftal. “De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen.

En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team. Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van publiekslieveling en jeugdproduct Maxim De Cuyper.

De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste en onbetwistbare linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, koos de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Iedereen bij Club Brugge is ervan overtuigd dat Meijer een meerwaardespeler is

De beslissing om Bjorn Meijer op te stellen als basisspeler was een weloverwogen keuze. Vorig seizoen was de Nederlander een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren bij Club Brugge. De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd.

In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge. Door Meijer als basisspeler op te stellen, hoopte Club Brugge dat hij opnieuw zou kunnen aanknopen met zijn sterke prestaties van het vorige seizoen.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer is lang nog niet de oude en niet beter dan De Cuyper

Ondanks de aanzienlijke speeltijd die Bjorn Meijer de afgelopen weken en maanden heeft gekregen, is het overduidelijk dat hij nog niet op zijn topniveau presteert.

Zijn huidige vorm steekt allerminst boven die van Maxim De Cuyper uit, waardoor er terecht vragen zijn gerezen over waarom De Cuyper zo moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling verdween ten voordele van Meijer.

Tegen Antwerp FC liet Meijer zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde, bij het tegendoelpunt. “Zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws na de wedstrijd tegen Union.

Bovendien constateerde dezelfde krant dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is. Tegen Cercle Brugge kreeg Meijer andermaal de voorkeur op De Cuyper, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen.

“Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast. Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen haalt.

De Cuyper is weer de eerste keuze, Meijer moet knokken

Bjorn Meijer kan als excuus voor zijn mindere vorm inroepen dat hij door een blessure een groot deel van de voorbereiding miste, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Anderzijds is het een feit dat de Nederlander na zijn blessure nog niet helemaal kan overtuigen. In vier van de laatste vijf wedstrijden in de Jupiler Pro League en in de Conference League startte Meijer dan ook telkens op de bank, ten voordele van Maxim De Cuyper.

“Het maakt dat De Cuyper eerste keuze is en het ook voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden”, aldus Het Laatste Nieuws.

Wie moet de vaste linksback zijn?

Meest recent

‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

135
135
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

17
17
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

57
57
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

135
135
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

65
65
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

34
34
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

128
128
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

214
214
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

298
298
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

153
153
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

84
84
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

383
383
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

548
548
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

136
136
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

155
155
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

141
141
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

119
119
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

242
242
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1969
1969
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

484
484
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

325
325
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

96
96
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

80
80
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

139
139
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

400
400

Meer sportnieuws