‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

1148 stemmen
‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

In de zoektocht naar betere resultaten en defensieve stabiliteit, kwam Ronny Deila - zeker niet met volle goesting - het bestuur van Club Brugge tegemoet om Bjorn Meijer in de ploeg te brengen, ten nadele van Maxim De Cuyper.

In vier van de laatste vijf wedstrijden werd De Cuyper toch opnieuw de eerste keuze op de linksback bij Club Brugge, waardoor het voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden.

LEES OOK: 'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Meijer in de ploeg: een evidentie voor het Club Brugge-bestuur

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld meer stabiliteit en balans in het elftal. “De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen.

En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team. Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van publiekslieveling en jeugdproduct Maxim De Cuyper.

De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste en onbetwistbare linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, koos de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Iedereen bij Club Brugge is ervan overtuigd dat Meijer een meerwaardespeler is

De beslissing om Bjorn Meijer op te stellen als basisspeler was een weloverwogen keuze. Vorig seizoen was de Nederlander een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren bij Club Brugge. De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd.

In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge. Door Meijer als basisspeler op te stellen, hoopte Club Brugge dat hij opnieuw zou kunnen aanknopen met zijn sterke prestaties van het vorige seizoen.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer is lang nog niet de oude en niet beter dan De Cuyper

Ondanks de aanzienlijke speeltijd die Bjorn Meijer de afgelopen weken en maanden heeft gekregen, is het overduidelijk dat hij nog niet op zijn topniveau presteert.

Zijn huidige vorm steekt allerminst boven die van Maxim De Cuyper uit, waardoor er terecht vragen zijn gerezen over waarom De Cuyper zo moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling verdween ten voordele van Meijer.

Tegen Antwerp FC liet Meijer zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde, bij het tegendoelpunt. “Zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws na de wedstrijd tegen Union.

Bovendien constateerde dezelfde krant dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is. Tegen Cercle Brugge kreeg Meijer andermaal de voorkeur op De Cuyper, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen.

“Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast. Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen haalt.

De Cuyper is weer de eerste keuze, Meijer moet knokken

Bjorn Meijer kan als excuus voor zijn mindere vorm inroepen dat hij door een blessure een groot deel van de voorbereiding miste, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Anderzijds is het een feit dat de Nederlander na zijn blessure nog niet helemaal kan overtuigen. In vier van de laatste vijf wedstrijden in de Jupiler Pro League en in de Conference League startte Meijer dan ook telkens op de bank, ten voordele van Maxim De Cuyper.

“Het maakt dat De Cuyper eerste keuze is en het ook voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden”, aldus Het Laatste Nieuws.

Wie moet de vaste linksback zijn?

Meest recent

Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

70
70
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

247
247
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

137
137
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

76
76
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

19
19
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

99
99
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

73
73
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

454
454
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

58
58
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

204
204
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

217
217
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

97
97
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

158
158
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

208
208
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

28
28
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

288
288
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

122
122
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

224
224
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

138
138
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

284
284
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

173
173
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

122
122
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

244
244

Meer sportnieuws