‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

1148
‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

In de zoektocht naar betere resultaten en defensieve stabiliteit, kwam Ronny Deila - zeker niet met volle goesting - het bestuur van Club Brugge tegemoet om Bjorn Meijer in de ploeg te brengen, ten nadele van Maxim De Cuyper.

In vier van de laatste vijf wedstrijden werd De Cuyper toch opnieuw de eerste keuze op de linksback bij Club Brugge, waardoor het voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden.

LEES OOK: Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Meijer in de ploeg: een evidentie voor het Club Brugge-bestuur

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld meer stabiliteit en balans in het elftal. “De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen.

En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team. Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van publiekslieveling en jeugdproduct Maxim De Cuyper.

De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste en onbetwistbare linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, koos de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Iedereen bij Club Brugge is ervan overtuigd dat Meijer een meerwaardespeler is

De beslissing om Bjorn Meijer op te stellen als basisspeler was een weloverwogen keuze. Vorig seizoen was de Nederlander een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren bij Club Brugge. De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd.

In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge. Door Meijer als basisspeler op te stellen, hoopte Club Brugge dat hij opnieuw zou kunnen aanknopen met zijn sterke prestaties van het vorige seizoen.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer is lang nog niet de oude en niet beter dan De Cuyper

Ondanks de aanzienlijke speeltijd die Bjorn Meijer de afgelopen weken en maanden heeft gekregen, is het overduidelijk dat hij nog niet op zijn topniveau presteert.

Zijn huidige vorm steekt allerminst boven die van Maxim De Cuyper uit, waardoor er terecht vragen zijn gerezen over waarom De Cuyper zo moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling verdween ten voordele van Meijer.

Tegen Antwerp FC liet Meijer zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde, bij het tegendoelpunt. “Zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws na de wedstrijd tegen Union.

Bovendien constateerde dezelfde krant dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is. Tegen Cercle Brugge kreeg Meijer andermaal de voorkeur op De Cuyper, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen.

“Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast. Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen haalt.

De Cuyper is weer de eerste keuze, Meijer moet knokken

Bjorn Meijer kan als excuus voor zijn mindere vorm inroepen dat hij door een blessure een groot deel van de voorbereiding miste, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Anderzijds is het een feit dat de Nederlander na zijn blessure nog niet helemaal kan overtuigen. In vier van de laatste vijf wedstrijden in de Jupiler Pro League en in de Conference League startte Meijer dan ook telkens op de bank, ten voordele van Maxim De Cuyper.

“Het maakt dat De Cuyper eerste keuze is en het ook voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden”, aldus Het Laatste Nieuws.

Wie moet de vaste linksback zijn?

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

8
8
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

30
30
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

22
22
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

70
70
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

101
101
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

236
236
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

48
48
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

219
219
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

247
247
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

32
32
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

37
37
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

381
381
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

289
289
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

693
693
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

288
288
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

758
758
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

257
257
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

988
988
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

807
807
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

479
479
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

336
336
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

162
162
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws