‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

1148
‘Het knettert tussen Deila en het Club Brugge-bestuur’

In de zoektocht naar betere resultaten en defensieve stabiliteit, kwam Ronny Deila - zeker niet met volle goesting - het bestuur van Club Brugge tegemoet om Bjorn Meijer in de ploeg te brengen, ten nadele van Maxim De Cuyper.

In vier van de laatste vijf wedstrijden werd De Cuyper toch opnieuw de eerste keuze op de linksback bij Club Brugge, waardoor het voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden.

LEES OOK: UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

Meijer in de ploeg: een evidentie voor het Club Brugge-bestuur

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld meer stabiliteit en balans in het elftal. “De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen.

En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team. Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van publiekslieveling en jeugdproduct Maxim De Cuyper.

De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste en onbetwistbare linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, koos de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Iedereen bij Club Brugge is ervan overtuigd dat Meijer een meerwaardespeler is

De beslissing om Bjorn Meijer op te stellen als basisspeler was een weloverwogen keuze. Vorig seizoen was de Nederlander een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren bij Club Brugge. De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd.

In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge. Door Meijer als basisspeler op te stellen, hoopte Club Brugge dat hij opnieuw zou kunnen aanknopen met zijn sterke prestaties van het vorige seizoen.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer is lang nog niet de oude en niet beter dan De Cuyper

Ondanks de aanzienlijke speeltijd die Bjorn Meijer de afgelopen weken en maanden heeft gekregen, is het overduidelijk dat hij nog niet op zijn topniveau presteert.

Zijn huidige vorm steekt allerminst boven die van Maxim De Cuyper uit, waardoor er terecht vragen zijn gerezen over waarom De Cuyper zo moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling verdween ten voordele van Meijer.

Tegen Antwerp FC liet Meijer zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde, bij het tegendoelpunt. “Zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws na de wedstrijd tegen Union.

Bovendien constateerde dezelfde krant dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is. Tegen Cercle Brugge kreeg Meijer andermaal de voorkeur op De Cuyper, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen.

“Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast. Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen haalt.

De Cuyper is weer de eerste keuze, Meijer moet knokken

Bjorn Meijer kan als excuus voor zijn mindere vorm inroepen dat hij door een blessure een groot deel van de voorbereiding miste, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Anderzijds is het een feit dat de Nederlander na zijn blessure nog niet helemaal kan overtuigen. In vier van de laatste vijf wedstrijden in de Jupiler Pro League en in de Conference League startte Meijer dan ook telkens op de bank, ten voordele van Maxim De Cuyper.

“Het maakt dat De Cuyper eerste keuze is en het ook voor Meijer knokken wordt om opnieuw vaste waarde te worden”, aldus Het Laatste Nieuws.

Wie moet de vaste linksback zijn?

Meest recent

UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

7
7
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

126
126
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

369
369
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

181
181
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

200
200
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

267
267
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

557
557
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

78
78
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

272
272
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

580
580
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

192
192
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

476
476
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

123
123
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

432
432
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

358
358
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

94
94
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

431
431
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

392
392
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

532
532
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

101
101
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

289
289
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

361
361
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

252
252
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

174
174
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

231
231

Meer sportnieuws