TRANSFERUURTJE: 'Batshuayi toch naar België, strijd tussen Club en Anderlecht'

734 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Batshuayi toch naar België, strijd tussen Club en Anderlecht'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: ‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Jupiler Pro League

De voorbije weken werd druk gespeculeerd over een mogelijke terugkeer van Michy Batshuayi naar België, want de Rode Duivel werd aan Club Brugge en Antwerp gelinkt. Die piste leek echter van de baan wegens het hoge loon van de spits, die bij Fenerbahçe uitstekend zijn brood verdient. Maar nu zou Batsman de deur voor een terugkeer naar eigen land toch weer open gezet hebben.

Het wordt echter afwachten of het ook tot een transfer komt. Bij Club lijken ze alvast met andere pistes bezig te zijn. Zij mikken op een herhaling van het succesverhaal met Antonio Nusa en richten vol hun pijlen op enkele Scandinavische tieners. Het zou doordrukken voor de komst van Momodou Sonko, het Zweedse talent van het jaar. Ook Anderlecht en Ajax zouden op de loer liggen voor de 18-jarige aanvaller, die voor 5 miljoen euro zou kunnen vertrekken bij Häcken.

Daarnaast zou Club ook opnieuw zijn oog laten vallen hebben op Jonah-Kusi Asare, die in de zomer al in beeld was. De 16-jarige spits lijkt stilaan onhoudbaar te worden voor AIK Solna en zou tijdens de winterstop al andere oorden kunnen opzoeken. Naast Club aast ook PSV op de Zweedse jeugdinternational, die zo'n 5 miljoen euro zou moeten gaan kosten.

Anderlecht komt naast Club ook in het vaarwater van AA Gent terecht op de transfermarkt. De twee concurrenten zouden namelijk de degens kruisen in de dossiers van Stanis Idumbo (Ajax) en Hakon Valdimarsson (Elfsborg). Voor die eerste krijgen ze alvast goed nieuws, want een terugkeer naar België zou op dit moment waarschijnlijker zijn dan een buitenlandse aanbieding.

KRC Genk hoopt zijn kern zoveel mogelijk bijeen te houden, maar moet wel het vertrek van enkele sterkhouders vrezen. Zo blijken Mark McKenzie en Carlos Cuesta allebei gegeerd te zijn in de Premier League. Hun verrichtingen zouden in Engeland in de gaten gehouden door verschillende clubs, met name Brighton, West Ham, Everton en Leeds.

Buitenland

Vanuit Italië komt een opmerkelijk gerucht over Romelu Lukaku, want de Rode Duivel zou zijn club voor volgend seizoen al gekozen hebben. AS Roma zou de hoop op een verlengd verblijf van zijn spits al mogen opbergen, want Big Rom zou al zijn jawoord gegeven hebben aan een aanbod uit Saudi-Arabië. Afwachten of dat de komende maanden ook zo blijkt.

Moet Batshuayi naar België terugkeren?

Meest recent

Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

25
25
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

79
79
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

66
66
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

125
125
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

51
51
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

51
51
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

56
56
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

63
63
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

97
97
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

72
72
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

190
190
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

106
106
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

506
506
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

125
125
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

590
590
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

528
528
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

67
67
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

203
203
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

355
355
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

259
259
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

183
183
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

374
374
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

63
63
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

101
101
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

59
59

Meer sportnieuws