TRANSFERUURTJE: 'Batshuayi toch naar België, strijd tussen Club en Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Batshuayi toch naar België, strijd tussen Club en Anderlecht'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Jupiler Pro League

De voorbije weken werd druk gespeculeerd over een mogelijke terugkeer van Michy Batshuayi naar België, want de Rode Duivel werd aan Club Brugge en Antwerp gelinkt. Die piste leek echter van de baan wegens het hoge loon van de spits, die bij Fenerbahçe uitstekend zijn brood verdient. Maar nu zou Batsman de deur voor een terugkeer naar eigen land toch weer open gezet hebben.

Het wordt echter afwachten of het ook tot een transfer komt. Bij Club lijken ze alvast met andere pistes bezig te zijn. Zij mikken op een herhaling van het succesverhaal met Antonio Nusa en richten vol hun pijlen op enkele Scandinavische tieners. Het zou doordrukken voor de komst van Momodou Sonko, het Zweedse talent van het jaar. Ook Anderlecht en Ajax zouden op de loer liggen voor de 18-jarige aanvaller, die voor 5 miljoen euro zou kunnen vertrekken bij Häcken.

Daarnaast zou Club ook opnieuw zijn oog laten vallen hebben op Jonah-Kusi Asare, die in de zomer al in beeld was. De 16-jarige spits lijkt stilaan onhoudbaar te worden voor AIK Solna en zou tijdens de winterstop al andere oorden kunnen opzoeken. Naast Club aast ook PSV op de Zweedse jeugdinternational, die zo'n 5 miljoen euro zou moeten gaan kosten.

Anderlecht komt naast Club ook in het vaarwater van AA Gent terecht op de transfermarkt. De twee concurrenten zouden namelijk de degens kruisen in de dossiers van Stanis Idumbo (Ajax) en Hakon Valdimarsson (Elfsborg). Voor die eerste krijgen ze alvast goed nieuws, want een terugkeer naar België zou op dit moment waarschijnlijker zijn dan een buitenlandse aanbieding.

KRC Genk hoopt zijn kern zoveel mogelijk bijeen te houden, maar moet wel het vertrek van enkele sterkhouders vrezen. Zo blijken Mark McKenzie en Carlos Cuesta allebei gegeerd te zijn in de Premier League. Hun verrichtingen zouden in Engeland in de gaten gehouden door verschillende clubs, met name Brighton, West Ham, Everton en Leeds.

Buitenland

Vanuit Italië komt een opmerkelijk gerucht over Romelu Lukaku, want de Rode Duivel zou zijn club voor volgend seizoen al gekozen hebben. AS Roma zou de hoop op een verlengd verblijf van zijn spits al mogen opbergen, want Big Rom zou al zijn jawoord gegeven hebben aan een aanbod uit Saudi-Arabië. Afwachten of dat de komende maanden ook zo blijkt.

Moet Batshuayi naar België terugkeren?

Meest recent

Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

6
6
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

9
9
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

13
13
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

68
68
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

65
65
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

7
7
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

86
86
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

75
75
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

125
125
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

80
80
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

193
193
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

300
300
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

267
267
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

177
177
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

294
294
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

462
462
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

588
588
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

96
96
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

248
248
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

250
250
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

111
111
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

34
34
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

227
227
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

235
235
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

512
512

Meer sportnieuws