TRANSFERUURTJE: 'Batshuayi toch naar België, strijd tussen Club en Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Batshuayi toch naar België, strijd tussen Club en Anderlecht'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

Jupiler Pro League

De voorbije weken werd druk gespeculeerd over een mogelijke terugkeer van Michy Batshuayi naar België, want de Rode Duivel werd aan Club Brugge en Antwerp gelinkt. Die piste leek echter van de baan wegens het hoge loon van de spits, die bij Fenerbahçe uitstekend zijn brood verdient. Maar nu zou Batsman de deur voor een terugkeer naar eigen land toch weer open gezet hebben.

Het wordt echter afwachten of het ook tot een transfer komt. Bij Club lijken ze alvast met andere pistes bezig te zijn. Zij mikken op een herhaling van het succesverhaal met Antonio Nusa en richten vol hun pijlen op enkele Scandinavische tieners. Het zou doordrukken voor de komst van Momodou Sonko, het Zweedse talent van het jaar. Ook Anderlecht en Ajax zouden op de loer liggen voor de 18-jarige aanvaller, die voor 5 miljoen euro zou kunnen vertrekken bij Häcken.

Daarnaast zou Club ook opnieuw zijn oog laten vallen hebben op Jonah-Kusi Asare, die in de zomer al in beeld was. De 16-jarige spits lijkt stilaan onhoudbaar te worden voor AIK Solna en zou tijdens de winterstop al andere oorden kunnen opzoeken. Naast Club aast ook PSV op de Zweedse jeugdinternational, die zo'n 5 miljoen euro zou moeten gaan kosten.

Anderlecht komt naast Club ook in het vaarwater van AA Gent terecht op de transfermarkt. De twee concurrenten zouden namelijk de degens kruisen in de dossiers van Stanis Idumbo (Ajax) en Hakon Valdimarsson (Elfsborg). Voor die eerste krijgen ze alvast goed nieuws, want een terugkeer naar België zou op dit moment waarschijnlijker zijn dan een buitenlandse aanbieding.

KRC Genk hoopt zijn kern zoveel mogelijk bijeen te houden, maar moet wel het vertrek van enkele sterkhouders vrezen. Zo blijken Mark McKenzie en Carlos Cuesta allebei gegeerd te zijn in de Premier League. Hun verrichtingen zouden in Engeland in de gaten gehouden door verschillende clubs, met name Brighton, West Ham, Everton en Leeds.

Buitenland

Vanuit Italië komt een opmerkelijk gerucht over Romelu Lukaku, want de Rode Duivel zou zijn club voor volgend seizoen al gekozen hebben. AS Roma zou de hoop op een verlengd verblijf van zijn spits al mogen opbergen, want Big Rom zou al zijn jawoord gegeven hebben aan een aanbod uit Saudi-Arabië. Afwachten of dat de komende maanden ook zo blijkt.

Moet Batshuayi naar België terugkeren?

Meest recent

KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

3
3
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

7
7
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

42
42
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

48
48
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

78
78
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

80
80
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

369
369
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

133
133
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

98
98
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

269
269
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

268
268
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

346
346
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

59
59
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

252
252
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

79
79
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

108
108
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

121
121
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

128
128
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

57
57
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

636
636
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

92
92
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

237
237
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

148
148
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

588
588
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

215
215

Meer sportnieuws