Vanhaezebrouck: "Dan was ik hem bij Anderlecht gaan halen"

door
Vanhaezebrouck:

AA Gent zal in januari ongetwijfeld de transfermarkt op trekken. Het is door de zware blessure van Paul Nardi nog op zoek naar een doelman en ook in de breedte is versterking nog welkom, want Hein Vanhaezebrouck moet op drie fronten strijden met een zeer smalle kern. Hij zal balen dat hij in de zomer een mooie naam niet kon binnenhalen.

De trainer kwam in de zomer in botsing met toenmalig hoofdscout Samuel Cardenas bij de transfer van Omri Gandelman, die op voorspraak van Vanhaezebrouck gekomen was. Maar nu blijkt dat de trainer eigenlijk een andere naam in zijn hoofd had.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

Vanhaezebrouck dacht aan komst Leoni

In The Bench op Eleven Sports onthult hij immers dat hij graag Théo Leoni bij Anderlecht weggeplukt had. "Leoni kende ik van mijn periode bij Anderlecht. Hij zat toen nog op een lager niveau en was nog niet klaar voor de eerste ploeg. Maar ik heb altijd in de kwaliteiten van die gast geloofd", vertelt hij.

Vanhaezebrouck was trainer van Anderlecht tussen oktober 2017 en december 2018 en lanceerde in die periode heel wat jonge talenten. Onder meer Amuzu, Sambi Lokonga, Bornauw, Saelemaekers, Delcroix, Verschaeren en Doku maakten onder zijn bewind hun debuut in het eerste elftal. Ook Leoni - toen 17 à 18 jaar oud - stond dus op de radar van Vanhaezebrouck.

Contractverlenging gooide roet in het eten

En daar was de intussen 23-jarige middenvelder nog niet van verdwenen. "Ik ging hem halen, moet ik zeggen", geeft Vanhaezebrouck immers toe. "Als ze zijn contract nu niet hadden verlengd, dan zou ik hem naar Gent durven halen. Ik vind het gewoon een super goede voetballer."

In mei tekende Leoni een nieuw contract tot 2026 bij Anderlecht en dus viel het plannetje van Vanhaezebrouck in duigen. De voorbije maanden brak hij ook helemaal door, ondanks de zware concurrentie op het middenveld. Hij was dit seizoen al goed voor één goal en zes assists in zestien wedstrijden.

🚀

Heeft Leoni te lang op zijn kans moeten wachten bij Anderlecht?

Meest recent

Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

6
6
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

35
35
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

119
119
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

89
89
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

45
45
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

149
149
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

45
45
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

45
45
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

92
92
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

74
74
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

43
43
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

52
52
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

36
36
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

56
56
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

238
238
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

181
181
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

140
140
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

253
253
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

89
89
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

64
64
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

465
465
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

212
212
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

341
341

Meer sportnieuws