Vanhaezebrouck: "Dan was ik hem bij Anderlecht gaan halen"

527 stemmen
Vanhaezebrouck:

AA Gent zal in januari ongetwijfeld de transfermarkt op trekken. Het is door de zware blessure van Paul Nardi nog op zoek naar een doelman en ook in de breedte is versterking nog welkom, want Hein Vanhaezebrouck moet op drie fronten strijden met een zeer smalle kern. Hij zal balen dat hij in de zomer een mooie naam niet kon binnenhalen.

De trainer kwam in de zomer in botsing met toenmalig hoofdscout Samuel Cardenas bij de transfer van Omri Gandelman, die op voorspraak van Vanhaezebrouck gekomen was. Maar nu blijkt dat de trainer eigenlijk een andere naam in zijn hoofd had.

LEES OOK: De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Vanhaezebrouck dacht aan komst Leoni

In The Bench op Eleven Sports onthult hij immers dat hij graag Théo Leoni bij Anderlecht weggeplukt had. "Leoni kende ik van mijn periode bij Anderlecht. Hij zat toen nog op een lager niveau en was nog niet klaar voor de eerste ploeg. Maar ik heb altijd in de kwaliteiten van die gast geloofd", vertelt hij.

Vanhaezebrouck was trainer van Anderlecht tussen oktober 2017 en december 2018 en lanceerde in die periode heel wat jonge talenten. Onder meer Amuzu, Sambi Lokonga, Bornauw, Saelemaekers, Delcroix, Verschaeren en Doku maakten onder zijn bewind hun debuut in het eerste elftal. Ook Leoni - toen 17 à 18 jaar oud - stond dus op de radar van Vanhaezebrouck.

Contractverlenging gooide roet in het eten

En daar was de intussen 23-jarige middenvelder nog niet van verdwenen. "Ik ging hem halen, moet ik zeggen", geeft Vanhaezebrouck immers toe. "Als ze zijn contract nu niet hadden verlengd, dan zou ik hem naar Gent durven halen. Ik vind het gewoon een super goede voetballer."

In mei tekende Leoni een nieuw contract tot 2026 bij Anderlecht en dus viel het plannetje van Vanhaezebrouck in duigen. De voorbije maanden brak hij ook helemaal door, ondanks de zware concurrentie op het middenveld. Hij was dit seizoen al goed voor één goal en zes assists in zestien wedstrijden.

Heeft Leoni te lang op zijn kans moeten wachten bij Anderlecht?

Meest recent

Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

8
8
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

144
144
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

24
24
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

71
71
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

88
88
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

63
63
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

55
55
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

141
141
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

553
553
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

48
48
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

64
64
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

381
381
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

443
443
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

546
546
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

972
972
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

121
121
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

548
548
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

104
104
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

143
143
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

108
108
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

158
158
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

445
445
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

755
755
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

321
321
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

528
528

Meer sportnieuws