Vanhaezebrouck: "Dan was ik hem bij Anderlecht gaan halen"

527 stemmen
Vanhaezebrouck:

AA Gent zal in januari ongetwijfeld de transfermarkt op trekken. Het is door de zware blessure van Paul Nardi nog op zoek naar een doelman en ook in de breedte is versterking nog welkom, want Hein Vanhaezebrouck moet op drie fronten strijden met een zeer smalle kern. Hij zal balen dat hij in de zomer een mooie naam niet kon binnenhalen.

De trainer kwam in de zomer in botsing met toenmalig hoofdscout Samuel Cardenas bij de transfer van Omri Gandelman, die op voorspraak van Vanhaezebrouck gekomen was. Maar nu blijkt dat de trainer eigenlijk een andere naam in zijn hoofd had.

LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

Vanhaezebrouck dacht aan komst Leoni

In The Bench op Eleven Sports onthult hij immers dat hij graag Théo Leoni bij Anderlecht weggeplukt had. "Leoni kende ik van mijn periode bij Anderlecht. Hij zat toen nog op een lager niveau en was nog niet klaar voor de eerste ploeg. Maar ik heb altijd in de kwaliteiten van die gast geloofd", vertelt hij.

Vanhaezebrouck was trainer van Anderlecht tussen oktober 2017 en december 2018 en lanceerde in die periode heel wat jonge talenten. Onder meer Amuzu, Sambi Lokonga, Bornauw, Saelemaekers, Delcroix, Verschaeren en Doku maakten onder zijn bewind hun debuut in het eerste elftal. Ook Leoni - toen 17 à 18 jaar oud - stond dus op de radar van Vanhaezebrouck.

Contractverlenging gooide roet in het eten

En daar was de intussen 23-jarige middenvelder nog niet van verdwenen. "Ik ging hem halen, moet ik zeggen", geeft Vanhaezebrouck immers toe. "Als ze zijn contract nu niet hadden verlengd, dan zou ik hem naar Gent durven halen. Ik vind het gewoon een super goede voetballer."

In mei tekende Leoni een nieuw contract tot 2026 bij Anderlecht en dus viel het plannetje van Vanhaezebrouck in duigen. De voorbije maanden brak hij ook helemaal door, ondanks de zware concurrentie op het middenveld. Hij was dit seizoen al goed voor één goal en zes assists in zestien wedstrijden.

Heeft Leoni te lang op zijn kans moeten wachten bij Anderlecht?

Meest recent

Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

55
55
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

139
139
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

90
90
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

241
241
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

72
72
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

110
110
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

152
152
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

359
359
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

499
499
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

178
178
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

361
361
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

286
286
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

68
68
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

279
279
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

119
119
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

135
135
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

582
582
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

151
151
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

199
199
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

752
752
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

307
307
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

455
455
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1613
1613
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

680
680

Meer sportnieuws