Vanhaezebrouck: "Dan was ik hem bij Anderlecht gaan halen"

527 stemmen
Vanhaezebrouck:

AA Gent zal in januari ongetwijfeld de transfermarkt op trekken. Het is door de zware blessure van Paul Nardi nog op zoek naar een doelman en ook in de breedte is versterking nog welkom, want Hein Vanhaezebrouck moet op drie fronten strijden met een zeer smalle kern. Hij zal balen dat hij in de zomer een mooie naam niet kon binnenhalen.

De trainer kwam in de zomer in botsing met toenmalig hoofdscout Samuel Cardenas bij de transfer van Omri Gandelman, die op voorspraak van Vanhaezebrouck gekomen was. Maar nu blijkt dat de trainer eigenlijk een andere naam in zijn hoofd had.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Vanhaezebrouck dacht aan komst Leoni

In The Bench op Eleven Sports onthult hij immers dat hij graag Théo Leoni bij Anderlecht weggeplukt had. "Leoni kende ik van mijn periode bij Anderlecht. Hij zat toen nog op een lager niveau en was nog niet klaar voor de eerste ploeg. Maar ik heb altijd in de kwaliteiten van die gast geloofd", vertelt hij.

Vanhaezebrouck was trainer van Anderlecht tussen oktober 2017 en december 2018 en lanceerde in die periode heel wat jonge talenten. Onder meer Amuzu, Sambi Lokonga, Bornauw, Saelemaekers, Delcroix, Verschaeren en Doku maakten onder zijn bewind hun debuut in het eerste elftal. Ook Leoni - toen 17 à 18 jaar oud - stond dus op de radar van Vanhaezebrouck.

Contractverlenging gooide roet in het eten

En daar was de intussen 23-jarige middenvelder nog niet van verdwenen. "Ik ging hem halen, moet ik zeggen", geeft Vanhaezebrouck immers toe. "Als ze zijn contract nu niet hadden verlengd, dan zou ik hem naar Gent durven halen. Ik vind het gewoon een super goede voetballer."

In mei tekende Leoni een nieuw contract tot 2026 bij Anderlecht en dus viel het plannetje van Vanhaezebrouck in duigen. De voorbije maanden brak hij ook helemaal door, ondanks de zware concurrentie op het middenveld. Hij was dit seizoen al goed voor één goal en zes assists in zestien wedstrijden.

Heeft Leoni te lang op zijn kans moeten wachten bij Anderlecht?

Meest recent

Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

14
14
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

157
157
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

13
13
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

194
194
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

64
64
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

215
215
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

128
128
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

240
240
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

394
394
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

397
397
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

92
92
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

478
478
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

161
161
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

54
54
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

595
595
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

304
304
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

291
291
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

510
510
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

202
202
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

111
111
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

271
271

Meer sportnieuws