Vanhaezebrouck: "Dan was ik hem bij Anderlecht gaan halen"

door
Vanhaezebrouck:

AA Gent zal in januari ongetwijfeld de transfermarkt op trekken. Het is door de zware blessure van Paul Nardi nog op zoek naar een doelman en ook in de breedte is versterking nog welkom, want Hein Vanhaezebrouck moet op drie fronten strijden met een zeer smalle kern. Hij zal balen dat hij in de zomer een mooie naam niet kon binnenhalen.

De trainer kwam in de zomer in botsing met toenmalig hoofdscout Samuel Cardenas bij de transfer van Omri Gandelman, die op voorspraak van Vanhaezebrouck gekomen was. Maar nu blijkt dat de trainer eigenlijk een andere naam in zijn hoofd had.

LEES OOK: Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

Vanhaezebrouck dacht aan komst Leoni

In The Bench op Eleven Sports onthult hij immers dat hij graag Théo Leoni bij Anderlecht weggeplukt had. "Leoni kende ik van mijn periode bij Anderlecht. Hij zat toen nog op een lager niveau en was nog niet klaar voor de eerste ploeg. Maar ik heb altijd in de kwaliteiten van die gast geloofd", vertelt hij.

Vanhaezebrouck was trainer van Anderlecht tussen oktober 2017 en december 2018 en lanceerde in die periode heel wat jonge talenten. Onder meer Amuzu, Sambi Lokonga, Bornauw, Saelemaekers, Delcroix, Verschaeren en Doku maakten onder zijn bewind hun debuut in het eerste elftal. Ook Leoni - toen 17 à 18 jaar oud - stond dus op de radar van Vanhaezebrouck.

Contractverlenging gooide roet in het eten

En daar was de intussen 23-jarige middenvelder nog niet van verdwenen. "Ik ging hem halen, moet ik zeggen", geeft Vanhaezebrouck immers toe. "Als ze zijn contract nu niet hadden verlengd, dan zou ik hem naar Gent durven halen. Ik vind het gewoon een super goede voetballer."

In mei tekende Leoni een nieuw contract tot 2026 bij Anderlecht en dus viel het plannetje van Vanhaezebrouck in duigen. De voorbije maanden brak hij ook helemaal door, ondanks de zware concurrentie op het middenveld. Hij was dit seizoen al goed voor één goal en zes assists in zestien wedstrijden.

Heeft Leoni te lang op zijn kans moeten wachten bij Anderlecht?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

38
38
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

27
27
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

73
73
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

286
286
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

273
273
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

92
92
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

422
422
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

285
285
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

106
106
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

527
527
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

91
91
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

383
383
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

585
585
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

286
286
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

490
490
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

223
223
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

321
321
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws