Deila velt zijn oordeel over fel bekritiseerde Zinckernagel

door
Deila velt zijn oordeel over fel bekritiseerde Zinckernagel

Club Brugge gaat donderdag om 21u op zoek naar de groepswinst in de Conference League. Daarvoor heeft het voldoende aan een gelijkspel tegen Bodö/Glimt, maar dat betekent wel dat er nog iets op het spel staat in de slotwedstrijd. Ronny Deila zal dus zeker geen B-elftal de wei in sturen.

De voorbije weken roteerde de Noor wel stevig gezien het drukke programma. Dat leidde tot enkele verbazingwekkende vaststellingen. Zo zaten Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa in de belangrijke competitiewedstrijden tegen Standard en KV Mechelen telkens op de bank. Deila gaf toen telkens de voorkeur aan Philip Zinckernagel en Ferran Jutgla op de flanken.

LEES OOK: Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Deila breekt lans voor Zinckernagel

Die keuzes kregen toch heel wat kritiek. Jutgla is immers toch veeleer een centrumspits, terwijl Zinckernagel intussen toch al maanden er niet in slaagt om de verwachtingen in te lossen. De Deen zit nog maar aan vier goals en vijf assists in 25 wedstrijden.

Maar Deila breekt een lans voor Zinckernagel, die hij vorig seizoen ook bij Standard al onder zijn hoede had. "Hij heeft het goed gedaan", opperde hij bij Het Laatste Nieuws. "Als coach begrijp je dat soms beter, maar het gaat ook om verdedigen - niet alleen om aanvallen. Hij zorgt voor balans en is ook een leider."

Roep om Skov Olsen en Nusa

Toch klinkt de roep om Skov Olsen en Nusa alsmaar luider bij fans en analisten. Die laatste moet het tegenwoordig stellen met invalbeurtjes, nadat hij een dikke twee maanden op de sukkel was met een rugblessure.

"Zijn evolutie is positief. Bij hem gaat het erom om consistent te worden in trainingen en wedstrijden", legt Deila de situatie van de 18-jarige uit. "Hij kan niet om de drie dagen negentig minuten spelen. Nu zijn we zijn load aan het opdrijven. Tot dusver gaat dat goed. Voor het einde van het jaar zullen we meer van Nusa zien."

Krijgt Zinckernagel te veel kansen?

Meest recent

Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

27
27
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

10
10
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

92
92
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

209
209
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

116
116
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

113
113
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

102
102
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

105
105
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

378
378
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

327
327
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

86
86
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

138
138
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

330
330
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

135
135
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

307
307
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

195
195
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

774
774
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

198
198
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

156
156
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

59
59
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

136
136
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

366
366
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

467
467
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

302
302
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

287
287

Meer sportnieuws