Deila velt zijn oordeel over fel bekritiseerde Zinckernagel

door
Deila velt zijn oordeel over fel bekritiseerde Zinckernagel

Club Brugge gaat donderdag om 21u op zoek naar de groepswinst in de Conference League. Daarvoor heeft het voldoende aan een gelijkspel tegen Bodö/Glimt, maar dat betekent wel dat er nog iets op het spel staat in de slotwedstrijd. Ronny Deila zal dus zeker geen B-elftal de wei in sturen.

De voorbije weken roteerde de Noor wel stevig gezien het drukke programma. Dat leidde tot enkele verbazingwekkende vaststellingen. Zo zaten Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa in de belangrijke competitiewedstrijden tegen Standard en KV Mechelen telkens op de bank. Deila gaf toen telkens de voorkeur aan Philip Zinckernagel en Ferran Jutgla op de flanken.

LEES OOK: Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Deila breekt lans voor Zinckernagel

Die keuzes kregen toch heel wat kritiek. Jutgla is immers toch veeleer een centrumspits, terwijl Zinckernagel intussen toch al maanden er niet in slaagt om de verwachtingen in te lossen. De Deen zit nog maar aan vier goals en vijf assists in 25 wedstrijden.

Maar Deila breekt een lans voor Zinckernagel, die hij vorig seizoen ook bij Standard al onder zijn hoede had. "Hij heeft het goed gedaan", opperde hij bij Het Laatste Nieuws. "Als coach begrijp je dat soms beter, maar het gaat ook om verdedigen - niet alleen om aanvallen. Hij zorgt voor balans en is ook een leider."

Roep om Skov Olsen en Nusa

Toch klinkt de roep om Skov Olsen en Nusa alsmaar luider bij fans en analisten. Die laatste moet het tegenwoordig stellen met invalbeurtjes, nadat hij een dikke twee maanden op de sukkel was met een rugblessure.

"Zijn evolutie is positief. Bij hem gaat het erom om consistent te worden in trainingen en wedstrijden", legt Deila de situatie van de 18-jarige uit. "Hij kan niet om de drie dagen negentig minuten spelen. Nu zijn we zijn load aan het opdrijven. Tot dusver gaat dat goed. Voor het einde van het jaar zullen we meer van Nusa zien."

Krijgt Zinckernagel te veel kansen?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

22
22
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

40
40
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

22
22
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

162
162
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

261
261
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

131
131
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

314
314
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

363
363
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

606
606
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

404
404
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

93
93
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

194
194
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

130
130
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

439
439
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

678
678
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

186
186
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

556
556
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

548
548

Meer sportnieuws