Deila velt zijn oordeel over fel bekritiseerde Zinckernagel

door
Deila velt zijn oordeel over fel bekritiseerde Zinckernagel

Club Brugge gaat donderdag om 21u op zoek naar de groepswinst in de Conference League. Daarvoor heeft het voldoende aan een gelijkspel tegen Bodö/Glimt, maar dat betekent wel dat er nog iets op het spel staat in de slotwedstrijd. Ronny Deila zal dus zeker geen B-elftal de wei in sturen.

De voorbije weken roteerde de Noor wel stevig gezien het drukke programma. Dat leidde tot enkele verbazingwekkende vaststellingen. Zo zaten Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa in de belangrijke competitiewedstrijden tegen Standard en KV Mechelen telkens op de bank. Deila gaf toen telkens de voorkeur aan Philip Zinckernagel en Ferran Jutgla op de flanken.

LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Deila breekt lans voor Zinckernagel

Die keuzes kregen toch heel wat kritiek. Jutgla is immers toch veeleer een centrumspits, terwijl Zinckernagel intussen toch al maanden er niet in slaagt om de verwachtingen in te lossen. De Deen zit nog maar aan vier goals en vijf assists in 25 wedstrijden.

Maar Deila breekt een lans voor Zinckernagel, die hij vorig seizoen ook bij Standard al onder zijn hoede had. "Hij heeft het goed gedaan", opperde hij bij Het Laatste Nieuws. "Als coach begrijp je dat soms beter, maar het gaat ook om verdedigen - niet alleen om aanvallen. Hij zorgt voor balans en is ook een leider."

Roep om Skov Olsen en Nusa

Toch klinkt de roep om Skov Olsen en Nusa alsmaar luider bij fans en analisten. Die laatste moet het tegenwoordig stellen met invalbeurtjes, nadat hij een dikke twee maanden op de sukkel was met een rugblessure.

"Zijn evolutie is positief. Bij hem gaat het erom om consistent te worden in trainingen en wedstrijden", legt Deila de situatie van de 18-jarige uit. "Hij kan niet om de drie dagen negentig minuten spelen. Nu zijn we zijn load aan het opdrijven. Tot dusver gaat dat goed. Voor het einde van het jaar zullen we meer van Nusa zien."

Krijgt Zinckernagel te veel kansen?

Meest recent

'Anderlecht raast door: deal met Antwerp nakende'

Bij RSC Anderlecht is het bestuur heel erg bezig met het invullen van cruciale posities. De ...

33
33
'Witte rook: Anderlecht heeft grote naam als coach bijna beet'

RSC Anderlecht gaat eerstdaags wellicht een nieuwe trainer voorstellen. De Brusselaars zijn volop ...

44
44
'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

238
238
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

77
77
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

56
56
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

301
301
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

66
66
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

208
208
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

240
240
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

455
455
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

126
126
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

24
24
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

157
157
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

495
495
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

49
49
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

106
106
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

126
126
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1282
1282
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

82
82
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

56
56
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

184
184
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

350
350
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

67
67

Meer sportnieuws