Deila velt zijn oordeel over fel bekritiseerde Zinckernagel

348 stemmen
Deila velt zijn oordeel over fel bekritiseerde Zinckernagel

Club Brugge gaat donderdag om 21u op zoek naar de groepswinst in de Conference League. Daarvoor heeft het voldoende aan een gelijkspel tegen Bodö/Glimt, maar dat betekent wel dat er nog iets op het spel staat in de slotwedstrijd. Ronny Deila zal dus zeker geen B-elftal de wei in sturen.

De voorbije weken roteerde de Noor wel stevig gezien het drukke programma. Dat leidde tot enkele verbazingwekkende vaststellingen. Zo zaten Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa in de belangrijke competitiewedstrijden tegen Standard en KV Mechelen telkens op de bank. Deila gaf toen telkens de voorkeur aan Philip Zinckernagel en Ferran Jutgla op de flanken.

LEES OOK: Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Deila breekt lans voor Zinckernagel

Die keuzes kregen toch heel wat kritiek. Jutgla is immers toch veeleer een centrumspits, terwijl Zinckernagel intussen toch al maanden er niet in slaagt om de verwachtingen in te lossen. De Deen zit nog maar aan vier goals en vijf assists in 25 wedstrijden.

Maar Deila breekt een lans voor Zinckernagel, die hij vorig seizoen ook bij Standard al onder zijn hoede had. "Hij heeft het goed gedaan", opperde hij bij Het Laatste Nieuws. "Als coach begrijp je dat soms beter, maar het gaat ook om verdedigen - niet alleen om aanvallen. Hij zorgt voor balans en is ook een leider."

Roep om Skov Olsen en Nusa

Toch klinkt de roep om Skov Olsen en Nusa alsmaar luider bij fans en analisten. Die laatste moet het tegenwoordig stellen met invalbeurtjes, nadat hij een dikke twee maanden op de sukkel was met een rugblessure.

"Zijn evolutie is positief. Bij hem gaat het erom om consistent te worden in trainingen en wedstrijden", legt Deila de situatie van de 18-jarige uit. "Hij kan niet om de drie dagen negentig minuten spelen. Nu zijn we zijn load aan het opdrijven. Tot dusver gaat dat goed. Voor het einde van het jaar zullen we meer van Nusa zien."

Krijgt Zinckernagel te veel kansen?

Meest recent

Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

19
19
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

99
99
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

28
28
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

37
37
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

163
163
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

64
64
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

252
252
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

182
182
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

58
58
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

436
436
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

58
58
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

158
158
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

260
260
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

59
59
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

152
152
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

270
270
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

44
44
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

63
63
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

75
75
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

126
126
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

109
109
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

38
38
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

235
235
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

217
217

Meer sportnieuws