‘Massale leegloop bij Anderlecht in wintermercato’

1983 stemmen
‘Massale leegloop bij Anderlecht in wintermercato’

Ook bij Anderlecht wordt er veel transferactiviteit verwacht tijdens de komende wintermercato. Zo’n zes spelers maken grote kans om de club te verlaten in januari, al dan niet op tijdelijke of definitieve basis: Amadou Diawara, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad, Justin Lonwijk, Alexis Flips en Benito Raman.

LEES OOK: Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

Amadou Diawara

Hoewel Brian Riemer hem nog niet volledig heeft afgeschreven, lijkt het erop dat de 26-jarige Guineeër zowel financieel als sportief geen toekomst meer heeft bij Anderlecht.

Met een lopend contract tot het einde van het volgende seizoen zal Jesper Fredberg er ongetwijfeld een erezaak van maken om Diawara te lozen tijdens de aankomende wintermercato.

Deze keer lijkt Fredberg een goede kans te hebben om te slagen in deze aartsmoeilijke opdracht, aangezien Diawara zelf nu ook bereid is om Anderlecht te verlaten in januari. De 32-voudige international ambieert meer speeltijd, en er zou interesse zijn van clubs als Olympique Lyon, Lecce, en vooral Trabzonspor.

Diawara mocht eigenlijk al vroeg in het tussenseizoen vertrekken uit Brussel, maar toen was er weinig beweging op de transfermarkt rond de Guineeër.

Het niet kunnen verkopen van Diawara was trouwens ook de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij hoopte afscheid te kunnen nemen van Diawara (en ook Benito Raman). 

Majeed Ashimeru

Brian Riemer was opgelucht dat Majeed Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Een transfer was in de vorige zomer echter niet lang aan de orde voor Anderlecht en Ashimeru. Eind juli liep de middenvelder immers een vervelende spierblessure op, wat de kans op een transfer bemoeilijkte.

Tijdens zijn herstelperiode heeft Anderlecht echter serieuze versterkingen binnengehaald op het centrale middenveld, met onder andere Thomas Delaney, Mats Rits en Justin Lonwijk, terwijl Théo Leoni en Mario Stroeykens zich ook als basisspelers hebben geprofileerd dit seizoen.

“Wat er nu staat, is gewoon beter”, schreef Het Nieuwsblad. “In september wisten we dat we één of twee spelers te veel hadden in die sector. Er zijn dus inderdaad wat veel spelers op het middenveld”, zei Riemer enkele weken geleden.

“In januari moeten we keuzes maken. Dat kan inzake een uitleenbeurt zijn, of via een definitieve transfer”, aldus Riemer.

Kristian Arnstad

Na de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies) stond Anderlecht open voor het verkopen of het verhuren van Kristian Arnstad, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor de 20-jarige Noor.

La Dernière Heure meldde toen zelfs dat er dringend een oplossing moest worden gevonden voor de problematische situatie van Arnstad bij Anderlecht, want de box-to-box middenvelder lijkt te stagneren bij Anderlecht.

Vorige zomer was er Belgische belangstelling van KV Kortrijk, onder impuls van Vincent Kompany en Burnley FC, maar dit had voor Arnstad een aanzienlijke stap achteruit betekend in zijn carrière, zeker gezien zijn status als ‘een van de grootste talenten uit Scandinavië’(dixit Frank Arnesen destijds).

En zijn persoonlijke ambitie om “de beste ter wereld te worden”.

Justin Lonwijk

Justin Lonwijk was de eerste versterking voor het centrale middenveld van Anderlecht dit seizoen, maar hij zal in januari wellicht vertrekken uit het Lotto Park.

Le Soir meldt dat Lonwijk al een tijdje meetraint bij de U23 en definitief naar de B-kern is verwezen. Het is nu al duidelijk dat Anderlecht de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro niet zal lichten, en voor de carrière van Lonwijk zou het wellicht beter zijn om zich te richten op zijn persoonlijke situatie.

Er is sprake om zijn uitleenbeurt vroegtijdig te beëindigen en Brondy zou alvast bereid zijn om het huurcontract over te nemen.

Dinamo Kiev lijkt zich niet te verzetten tegen het beëindigen van het huurcontract van Lonwijk bij Anderlecht. Dit lijkt logisch gezien het feit dat de 23-jarige absoluut niet in de plannen van Brian Riemer voorkomt en zijn marktwaarde al maanden stevig afneemt. 

Alexis Flips

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project. Volgens La Dernière Heure zette Fredberg daarom alles op alles om Alexis Flips naar Anderlecht te halen van Stade Reims, waar hij vorig seizoen een van de meest creatieve spelers was in de Ligue 1.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen. Door de grote concurrentie in de ploeg verdween Flips echter geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?”

Volgens SudPresse blijft Jesper Fredberg echter geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij Anderlecht. De sportieve baas is ervan overtuigd dat zijn investering op termijn vruchten zal afwerpen en dat het slechts een kwestie van tijd is vooraleer hij zich zal laten gelden.

Benito Raman

Hij komt de voorbije weken steeds vaker in actie bij Anderlecht, maar Benito Raman moet niet rekenen op een volledige rehabilitatie bij de club. Raman is een grootverdiener bij de Brusselse club en zijn contract loopt eind dit seizoen af.

“Ik zal Anderlecht verlaten”, zei de aanvaller onlangs aan WAZ. “Na drie jaar loopt mijn contract in de zomer af.”

Marc Degryse stelt dat veel ploegen in België een spits zoals Raman kunnen gebruiken, en de analist raadt Anderlecht aan om hem in januari al te verlaten. “Hij weegt toch te licht voor een basisplaats. Daar moeten we eerlijk in zijn. Maar bij andere eersteklassers kan hij voor een grote meerwaarde zorgen”, aldus Degryse in de podcast ‘Vier-nul’.

Brian Riemer heeft eerder in het seizoen al duidelijk gemaakt dat Raman niet past binnen zijn tactische plan en systeem. De coach geeft de voorkeur aan spelers die gedurende de volledige wedstrijd alles kunnen geven, terwijl Riemer heeft aangegeven dat Raman niet in staat is om 90 minuten te spelen.

Wie moet Anderlecht zeker verlaten in januari?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

39
39
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

72
72
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

14
14
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

339
339
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

206
206
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

363
363
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

447
447
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

119
119
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

657
657
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

254
254
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

507
507
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

236
236
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

288
288
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

145
145
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

464
464
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

447
447
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

88
88
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

63
63
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

838
838
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

361
361
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

564
564
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

183
183
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

161
161
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

856
856

Meer sportnieuws