‘Massale leegloop bij Anderlecht in wintermercato’

1983
‘Massale leegloop bij Anderlecht in wintermercato’

Ook bij Anderlecht wordt er veel transferactiviteit verwacht tijdens de komende wintermercato. Zo’n zes spelers maken grote kans om de club te verlaten in januari, al dan niet op tijdelijke of definitieve basis: Amadou Diawara, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad, Justin Lonwijk, Alexis Flips en Benito Raman.

LEES OOK: 'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Amadou Diawara

Hoewel Brian Riemer hem nog niet volledig heeft afgeschreven, lijkt het erop dat de 26-jarige Guineeër zowel financieel als sportief geen toekomst meer heeft bij Anderlecht.

Met een lopend contract tot het einde van het volgende seizoen zal Jesper Fredberg er ongetwijfeld een erezaak van maken om Diawara te lozen tijdens de aankomende wintermercato.

Deze keer lijkt Fredberg een goede kans te hebben om te slagen in deze aartsmoeilijke opdracht, aangezien Diawara zelf nu ook bereid is om Anderlecht te verlaten in januari. De 32-voudige international ambieert meer speeltijd, en er zou interesse zijn van clubs als Olympique Lyon, Lecce, en vooral Trabzonspor.

Diawara mocht eigenlijk al vroeg in het tussenseizoen vertrekken uit Brussel, maar toen was er weinig beweging op de transfermarkt rond de Guineeër.

Het niet kunnen verkopen van Diawara was trouwens ook de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij hoopte afscheid te kunnen nemen van Diawara (en ook Benito Raman). 

Majeed Ashimeru

Brian Riemer was opgelucht dat Majeed Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Een transfer was in de vorige zomer echter niet lang aan de orde voor Anderlecht en Ashimeru. Eind juli liep de middenvelder immers een vervelende spierblessure op, wat de kans op een transfer bemoeilijkte.

Tijdens zijn herstelperiode heeft Anderlecht echter serieuze versterkingen binnengehaald op het centrale middenveld, met onder andere Thomas Delaney, Mats Rits en Justin Lonwijk, terwijl Théo Leoni en Mario Stroeykens zich ook als basisspelers hebben geprofileerd dit seizoen.

“Wat er nu staat, is gewoon beter”, schreef Het Nieuwsblad. “In september wisten we dat we één of twee spelers te veel hadden in die sector. Er zijn dus inderdaad wat veel spelers op het middenveld”, zei Riemer enkele weken geleden.

“In januari moeten we keuzes maken. Dat kan inzake een uitleenbeurt zijn, of via een definitieve transfer”, aldus Riemer.

Kristian Arnstad

Na de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies) stond Anderlecht open voor het verkopen of het verhuren van Kristian Arnstad, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor de 20-jarige Noor.

La Dernière Heure meldde toen zelfs dat er dringend een oplossing moest worden gevonden voor de problematische situatie van Arnstad bij Anderlecht, want de box-to-box middenvelder lijkt te stagneren bij Anderlecht.

Vorige zomer was er Belgische belangstelling van KV Kortrijk, onder impuls van Vincent Kompany en Burnley FC, maar dit had voor Arnstad een aanzienlijke stap achteruit betekend in zijn carrière, zeker gezien zijn status als ‘een van de grootste talenten uit Scandinavië’(dixit Frank Arnesen destijds).

En zijn persoonlijke ambitie om “de beste ter wereld te worden”.

Justin Lonwijk

Justin Lonwijk was de eerste versterking voor het centrale middenveld van Anderlecht dit seizoen, maar hij zal in januari wellicht vertrekken uit het Lotto Park.

Le Soir meldt dat Lonwijk al een tijdje meetraint bij de U23 en definitief naar de B-kern is verwezen. Het is nu al duidelijk dat Anderlecht de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro niet zal lichten, en voor de carrière van Lonwijk zou het wellicht beter zijn om zich te richten op zijn persoonlijke situatie.

Er is sprake om zijn uitleenbeurt vroegtijdig te beëindigen en Brondy zou alvast bereid zijn om het huurcontract over te nemen.

Dinamo Kiev lijkt zich niet te verzetten tegen het beëindigen van het huurcontract van Lonwijk bij Anderlecht. Dit lijkt logisch gezien het feit dat de 23-jarige absoluut niet in de plannen van Brian Riemer voorkomt en zijn marktwaarde al maanden stevig afneemt. 

Alexis Flips

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project. Volgens La Dernière Heure zette Fredberg daarom alles op alles om Alexis Flips naar Anderlecht te halen van Stade Reims, waar hij vorig seizoen een van de meest creatieve spelers was in de Ligue 1.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen. Door de grote concurrentie in de ploeg verdween Flips echter geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?”

Volgens SudPresse blijft Jesper Fredberg echter geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij Anderlecht. De sportieve baas is ervan overtuigd dat zijn investering op termijn vruchten zal afwerpen en dat het slechts een kwestie van tijd is vooraleer hij zich zal laten gelden.

Benito Raman

Hij komt de voorbije weken steeds vaker in actie bij Anderlecht, maar Benito Raman moet niet rekenen op een volledige rehabilitatie bij de club. Raman is een grootverdiener bij de Brusselse club en zijn contract loopt eind dit seizoen af.

“Ik zal Anderlecht verlaten”, zei de aanvaller onlangs aan WAZ. “Na drie jaar loopt mijn contract in de zomer af.”

Marc Degryse stelt dat veel ploegen in België een spits zoals Raman kunnen gebruiken, en de analist raadt Anderlecht aan om hem in januari al te verlaten. “Hij weegt toch te licht voor een basisplaats. Daar moeten we eerlijk in zijn. Maar bij andere eersteklassers kan hij voor een grote meerwaarde zorgen”, aldus Degryse in de podcast ‘Vier-nul’.

Brian Riemer heeft eerder in het seizoen al duidelijk gemaakt dat Raman niet past binnen zijn tactische plan en systeem. De coach geeft de voorkeur aan spelers die gedurende de volledige wedstrijd alles kunnen geven, terwijl Riemer heeft aangegeven dat Raman niet in staat is om 90 minuten te spelen.

Wie moet Anderlecht zeker verlaten in januari?

Meest recent

'Nieuwe bondscoach Oranje: iconisch duo moet overnemen'

Terwijl de start van de Nations League-campagne steeds dichter komt, zit Nederland nog steeds zonder ...

59
59
'Transfer crasht: Anderlecht grijpt naast oude bekende'

CEO Kenneth Bornauw bevestigde het afgelopen weekend andermaal: RSC Anderlecht wil zich in de ...

194
194
Dejaegere raakt iedereen met hartverscheurende getuigenis

Brecht Dejaegere staat al jaren bekend als een voetballer die zich op het veld niet snel laat ...

20
20
Terechte woede bij Union? "Scheids kreeg iets ingefluisterd"

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

533
533
‘Dit wordt dé zomerstunt: Club Brugge gaat voor 20M-bom’

Club Brugge lijkt nog lang niet klaar op de transfermarkt. Blauw-zwart mikt op een opvallend target, ...

1448
1448
Ajax stuurt nieuw signaal over transfer Godts

Mika Godts flirt intussen al enkele weken met een serieuze toptransfer. Niemand minder dan Paris ...

33
33
'La Louvière pakt uit met énorme transferstunt'

La Louvière wist vorig seizoen toch tot veler verbazing het behoud in de Jupiler Pro League ...

83
83
Messi dropt stevige toekomstbom na overlijden vader

Het zijn zware dagen voor Lionel Messi. De Argentijnse ster kreeg in de privésfeer immers af ...

67
67
'Standard pakt na njet meteen door met Anderlecht-target'

Bij Standard hebben ze na de teleurstellende 2-2 tegen Cercle Brugge op de openingsspeeldag beseft ...

105
105
Vitor Bruno speelt open kaart over terugkeer Lukaku

Bij Anderlecht durfden de fans de voorbije dagen stiekem dromen van een terugkeer van Romelu Lukaku, ...

222
222
Het is officieel: Lukaku zet handtekening bij Fenerbahçe

Na maanden van speculatie is de scheiding tussen Romelu Lukaku en Napoli nu ook helemaal officieel. ...

82
82
Man Utd toont vertrouwen in Lammens met nieuwigheid

Manchester United zet dezer dagen volop in op zijn Belgen. Met Youri Tielemans haalden ze deze zomer ...

141
141
'Zulte Waregem verrast met nog defensieve aanwinst'

Zulte Waregem heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want Essevee boekte op de openingsspeeldag ...

179
179
Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

191
191
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

90
90
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

580
580
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

150
150
Talent toont zich aan Van Bommel: "Weldra Rode Duivels?"

Mark van Bommel zal ongetwijfeld naar de Nederlandse competitie kijken voor eventuele Rode Duivels ...

362
362
Bormans verrast met transferplannen Union SG

De uitschakeling in de Champions League verandert voorlopig weinig aan het transferbeleid van Union ...

190
190
Euvrard brengt verrassend transfernieuws bij Standard

Standard hoopt dit seizoen een Europees ticket te kunnen pakken, maar het zal daarvoor toch uit een ...

220
220
'Nieuwe wending Oranje: geen Martinez, wel andere klepper'

Terwijl de Rode Duivels met Mark van Bommel al een tijdje hun nieuwe bondscoach beet hebben, is in ...

177
177
Anderlecht krijgt opsteker uit ziekenboeg, domper voor Gent

Donderdag wordt weer een belangrijke avond voor de Belgische coëfficiënt in het algemeen ...

301
301
'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Bij RB Leipzig waait er deze zomer een nieuwe wind, want met Martin Demichelis kwam er een nieuwe ...

287
287
'Standard houdt been stijf en eist miljoenen'

Standard begon zijn seizoen met een tegenvaller, door op de valreep nog een zege tegen Cercle Brugge ...

229
229
'Grootmacht mengt zich in strijd voor Fofana'

De zomermercato gaat nog zijn laatste weken in en voor een aantal Rode Duivels lijkt er nog een ...

82
82

Meer sportnieuws