‘Massale leegloop bij Anderlecht in wintermercato’

door
‘Massale leegloop bij Anderlecht in wintermercato’

Ook bij Anderlecht wordt er veel transferactiviteit verwacht tijdens de komende wintermercato. Zo’n zes spelers maken grote kans om de club te verlaten in januari, al dan niet op tijdelijke of definitieve basis: Amadou Diawara, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad, Justin Lonwijk, Alexis Flips en Benito Raman.

LEES OOK: Raman trekt harde conclusie voor KV Mechelen

Amadou Diawara

Hoewel Brian Riemer hem nog niet volledig heeft afgeschreven, lijkt het erop dat de 26-jarige Guineeër zowel financieel als sportief geen toekomst meer heeft bij Anderlecht.

Met een lopend contract tot het einde van het volgende seizoen zal Jesper Fredberg er ongetwijfeld een erezaak van maken om Diawara te lozen tijdens de aankomende wintermercato.

Deze keer lijkt Fredberg een goede kans te hebben om te slagen in deze aartsmoeilijke opdracht, aangezien Diawara zelf nu ook bereid is om Anderlecht te verlaten in januari. De 32-voudige international ambieert meer speeltijd, en er zou interesse zijn van clubs als Olympique Lyon, Lecce, en vooral Trabzonspor.

Diawara mocht eigenlijk al vroeg in het tussenseizoen vertrekken uit Brussel, maar toen was er weinig beweging op de transfermarkt rond de Guineeër.

Het niet kunnen verkopen van Diawara was trouwens ook de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij hoopte afscheid te kunnen nemen van Diawara (en ook Benito Raman). 

Majeed Ashimeru

Brian Riemer was opgelucht dat Majeed Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Een transfer was in de vorige zomer echter niet lang aan de orde voor Anderlecht en Ashimeru. Eind juli liep de middenvelder immers een vervelende spierblessure op, wat de kans op een transfer bemoeilijkte.

Tijdens zijn herstelperiode heeft Anderlecht echter serieuze versterkingen binnengehaald op het centrale middenveld, met onder andere Thomas Delaney, Mats Rits en Justin Lonwijk, terwijl Théo Leoni en Mario Stroeykens zich ook als basisspelers hebben geprofileerd dit seizoen.

“Wat er nu staat, is gewoon beter”, schreef Het Nieuwsblad. “In september wisten we dat we één of twee spelers te veel hadden in die sector. Er zijn dus inderdaad wat veel spelers op het middenveld”, zei Riemer enkele weken geleden.

“In januari moeten we keuzes maken. Dat kan inzake een uitleenbeurt zijn, of via een definitieve transfer”, aldus Riemer.

Kristian Arnstad

Na de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies) stond Anderlecht open voor het verkopen of het verhuren van Kristian Arnstad, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor de 20-jarige Noor.

La Dernière Heure meldde toen zelfs dat er dringend een oplossing moest worden gevonden voor de problematische situatie van Arnstad bij Anderlecht, want de box-to-box middenvelder lijkt te stagneren bij Anderlecht.

Vorige zomer was er Belgische belangstelling van KV Kortrijk, onder impuls van Vincent Kompany en Burnley FC, maar dit had voor Arnstad een aanzienlijke stap achteruit betekend in zijn carrière, zeker gezien zijn status als ‘een van de grootste talenten uit Scandinavië’(dixit Frank Arnesen destijds).

En zijn persoonlijke ambitie om “de beste ter wereld te worden”.

Justin Lonwijk

Justin Lonwijk was de eerste versterking voor het centrale middenveld van Anderlecht dit seizoen, maar hij zal in januari wellicht vertrekken uit het Lotto Park.

Le Soir meldt dat Lonwijk al een tijdje meetraint bij de U23 en definitief naar de B-kern is verwezen. Het is nu al duidelijk dat Anderlecht de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro niet zal lichten, en voor de carrière van Lonwijk zou het wellicht beter zijn om zich te richten op zijn persoonlijke situatie.

Er is sprake om zijn uitleenbeurt vroegtijdig te beëindigen en Brondy zou alvast bereid zijn om het huurcontract over te nemen.

Dinamo Kiev lijkt zich niet te verzetten tegen het beëindigen van het huurcontract van Lonwijk bij Anderlecht. Dit lijkt logisch gezien het feit dat de 23-jarige absoluut niet in de plannen van Brian Riemer voorkomt en zijn marktwaarde al maanden stevig afneemt. 

Alexis Flips

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project. Volgens La Dernière Heure zette Fredberg daarom alles op alles om Alexis Flips naar Anderlecht te halen van Stade Reims, waar hij vorig seizoen een van de meest creatieve spelers was in de Ligue 1.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen. Door de grote concurrentie in de ploeg verdween Flips echter geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?”

Volgens SudPresse blijft Jesper Fredberg echter geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij Anderlecht. De sportieve baas is ervan overtuigd dat zijn investering op termijn vruchten zal afwerpen en dat het slechts een kwestie van tijd is vooraleer hij zich zal laten gelden.

Benito Raman

Hij komt de voorbije weken steeds vaker in actie bij Anderlecht, maar Benito Raman moet niet rekenen op een volledige rehabilitatie bij de club. Raman is een grootverdiener bij de Brusselse club en zijn contract loopt eind dit seizoen af.

“Ik zal Anderlecht verlaten”, zei de aanvaller onlangs aan WAZ. “Na drie jaar loopt mijn contract in de zomer af.”

Marc Degryse stelt dat veel ploegen in België een spits zoals Raman kunnen gebruiken, en de analist raadt Anderlecht aan om hem in januari al te verlaten. “Hij weegt toch te licht voor een basisplaats. Daar moeten we eerlijk in zijn. Maar bij andere eersteklassers kan hij voor een grote meerwaarde zorgen”, aldus Degryse in de podcast ‘Vier-nul’.

Brian Riemer heeft eerder in het seizoen al duidelijk gemaakt dat Raman niet past binnen zijn tactische plan en systeem. De coach geeft de voorkeur aan spelers die gedurende de volledige wedstrijd alles kunnen geven, terwijl Riemer heeft aangegeven dat Raman niet in staat is om 90 minuten te spelen.

Wie moet Anderlecht zeker verlaten in januari?

Meest recent

Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

2
2
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

28
28
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

236
236
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

84
84
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

303
303
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

232
232
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

83
83
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

192
192
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

146
146
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

406
406
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

383
383
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

161
161
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

307
307
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

762
762
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

265
265
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

440
440
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

338
338
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

384
384
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

241
241
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

96
96
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

888
888
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

189
189
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

569
569
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

183
183
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

407
407

Meer sportnieuws