‘Massale leegloop bij Anderlecht in wintermercato’

door
‘Massale leegloop bij Anderlecht in wintermercato’

Ook bij Anderlecht wordt er veel transferactiviteit verwacht tijdens de komende wintermercato. Zo’n zes spelers maken grote kans om de club te verlaten in januari, al dan niet op tijdelijke of definitieve basis: Amadou Diawara, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad, Justin Lonwijk, Alexis Flips en Benito Raman.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Amadou Diawara

Hoewel Brian Riemer hem nog niet volledig heeft afgeschreven, lijkt het erop dat de 26-jarige Guineeër zowel financieel als sportief geen toekomst meer heeft bij Anderlecht.

Met een lopend contract tot het einde van het volgende seizoen zal Jesper Fredberg er ongetwijfeld een erezaak van maken om Diawara te lozen tijdens de aankomende wintermercato.

Deze keer lijkt Fredberg een goede kans te hebben om te slagen in deze aartsmoeilijke opdracht, aangezien Diawara zelf nu ook bereid is om Anderlecht te verlaten in januari. De 32-voudige international ambieert meer speeltijd, en er zou interesse zijn van clubs als Olympique Lyon, Lecce, en vooral Trabzonspor.

Diawara mocht eigenlijk al vroeg in het tussenseizoen vertrekken uit Brussel, maar toen was er weinig beweging op de transfermarkt rond de Guineeër.

Het niet kunnen verkopen van Diawara was trouwens ook de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij hoopte afscheid te kunnen nemen van Diawara (en ook Benito Raman). 

Majeed Ashimeru

Brian Riemer was opgelucht dat Majeed Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Een transfer was in de vorige zomer echter niet lang aan de orde voor Anderlecht en Ashimeru. Eind juli liep de middenvelder immers een vervelende spierblessure op, wat de kans op een transfer bemoeilijkte.

Tijdens zijn herstelperiode heeft Anderlecht echter serieuze versterkingen binnengehaald op het centrale middenveld, met onder andere Thomas Delaney, Mats Rits en Justin Lonwijk, terwijl Théo Leoni en Mario Stroeykens zich ook als basisspelers hebben geprofileerd dit seizoen.

“Wat er nu staat, is gewoon beter”, schreef Het Nieuwsblad. “In september wisten we dat we één of twee spelers te veel hadden in die sector. Er zijn dus inderdaad wat veel spelers op het middenveld”, zei Riemer enkele weken geleden.

“In januari moeten we keuzes maken. Dat kan inzake een uitleenbeurt zijn, of via een definitieve transfer”, aldus Riemer.

Kristian Arnstad

Na de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies) stond Anderlecht open voor het verkopen of het verhuren van Kristian Arnstad, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor de 20-jarige Noor.

La Dernière Heure meldde toen zelfs dat er dringend een oplossing moest worden gevonden voor de problematische situatie van Arnstad bij Anderlecht, want de box-to-box middenvelder lijkt te stagneren bij Anderlecht.

Vorige zomer was er Belgische belangstelling van KV Kortrijk, onder impuls van Vincent Kompany en Burnley FC, maar dit had voor Arnstad een aanzienlijke stap achteruit betekend in zijn carrière, zeker gezien zijn status als ‘een van de grootste talenten uit Scandinavië’(dixit Frank Arnesen destijds).

En zijn persoonlijke ambitie om “de beste ter wereld te worden”.

Justin Lonwijk

Justin Lonwijk was de eerste versterking voor het centrale middenveld van Anderlecht dit seizoen, maar hij zal in januari wellicht vertrekken uit het Lotto Park.

Le Soir meldt dat Lonwijk al een tijdje meetraint bij de U23 en definitief naar de B-kern is verwezen. Het is nu al duidelijk dat Anderlecht de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro niet zal lichten, en voor de carrière van Lonwijk zou het wellicht beter zijn om zich te richten op zijn persoonlijke situatie.

Er is sprake om zijn uitleenbeurt vroegtijdig te beëindigen en Brondy zou alvast bereid zijn om het huurcontract over te nemen.

Dinamo Kiev lijkt zich niet te verzetten tegen het beëindigen van het huurcontract van Lonwijk bij Anderlecht. Dit lijkt logisch gezien het feit dat de 23-jarige absoluut niet in de plannen van Brian Riemer voorkomt en zijn marktwaarde al maanden stevig afneemt. 

Alexis Flips

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project. Volgens La Dernière Heure zette Fredberg daarom alles op alles om Alexis Flips naar Anderlecht te halen van Stade Reims, waar hij vorig seizoen een van de meest creatieve spelers was in de Ligue 1.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen. Door de grote concurrentie in de ploeg verdween Flips echter geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?”

Volgens SudPresse blijft Jesper Fredberg echter geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij Anderlecht. De sportieve baas is ervan overtuigd dat zijn investering op termijn vruchten zal afwerpen en dat het slechts een kwestie van tijd is vooraleer hij zich zal laten gelden.

Benito Raman

Hij komt de voorbije weken steeds vaker in actie bij Anderlecht, maar Benito Raman moet niet rekenen op een volledige rehabilitatie bij de club. Raman is een grootverdiener bij de Brusselse club en zijn contract loopt eind dit seizoen af.

“Ik zal Anderlecht verlaten”, zei de aanvaller onlangs aan WAZ. “Na drie jaar loopt mijn contract in de zomer af.”

Marc Degryse stelt dat veel ploegen in België een spits zoals Raman kunnen gebruiken, en de analist raadt Anderlecht aan om hem in januari al te verlaten. “Hij weegt toch te licht voor een basisplaats. Daar moeten we eerlijk in zijn. Maar bij andere eersteklassers kan hij voor een grote meerwaarde zorgen”, aldus Degryse in de podcast ‘Vier-nul’.

Brian Riemer heeft eerder in het seizoen al duidelijk gemaakt dat Raman niet past binnen zijn tactische plan en systeem. De coach geeft de voorkeur aan spelers die gedurende de volledige wedstrijd alles kunnen geven, terwijl Riemer heeft aangegeven dat Raman niet in staat is om 90 minuten te spelen.

Wie moet Anderlecht zeker verlaten in januari?

Meest recent

Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

7
7
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

56
56
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

213
213
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

54
54
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

405
405
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

179
179
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

189
189
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

383
383
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

97
97
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

322
322
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

249
249
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

544
544
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

160
160
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

519
519
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

108
108
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

81
81
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

246
246
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

64
64
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

172
172
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

200
200
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

98
98
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

344
344
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

586
586
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

115
115
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

34
34

Meer sportnieuws