‘Anderlecht imponeert met uitzonderlijke toptransfer’

699
‘Anderlecht imponeert met uitzonderlijke toptransfer’

Anderlecht richt zich steeds meer op het aantrekken van high potentials en uitzonderlijke talenten. In deze zoektocht richt Sporting het vizier op Stanis Idumbo Muzambo, een 18-jarige aanvallende middenvelder van Ajax.

Muzambo wordt qua profiel en kwaliteiten vergeleken met Charly Musonda Junior. David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, omschrijft hem als een uitzonderlijk talent.

LEES OOK: 'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

De zoektocht naar high potentials en uitzonderlijke talenten

Anderlecht ondergaat een vernieuwing en modernisering van de jeugdopleiding en -rekrutering.

De club zal een datagestuurde aanpak implementeren en de nieuwe jeugdwerking wordt geleid door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Na de voorstelling van deze nieuwe structuur wordt Anderlecht gelinkt aan verschillende veelbelovende talenten uit het buitenland.

Deze strategie, die eerder eerder geïmplementeerd door Peter Verbeke in zijn eerste periode bij de club, heeft als doel internationaal te scouten en buitenlandse high potentials, en, een trapje hoger, uitzonderlijke talenten, naar het Lotto Park te halen.

Volgens Sport/Voetbalmagazine was Verbeke, de toenmalige Head of Sports van Anderlecht, toen zelfs “obsessief” bezig met deze transferstrategie. Sporting heeft inmiddels al Keisuke Goto van Jubilo Iwata (18 jaar) binnengehaald, en de club heeft ook haar zinnen gezet op Stanis Idumbo Muzambo van Ajax (18 jaar).

Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het vorige seizoen

De 18-jarige aanvallende middenvelder bevindt zich in zijn laatste contractjaar bij Ajax en hij is niet bereid om te verlengen in Amsterdam. Volgens Voetbal International wilde Ajax met hem in gesprek gaan, maar de speler heeft de gesprekken afgehouden.

Een vertrek uit Amsterdam dreigt, en de Ajacieden staan tegelijkertijd ook op het punt om Gabriël Misehouy, een ander groot talent, te verliezen aan Manchester City.

Stanis Idumbo Muzambo heeft indruk gemaakt in de jeugdopleiding van Ajax. Vorig seizoen was hij betrokken bij maar liefst 22 beslissende acties in 23 wedstrijden voor de U18, en hij speelde een indrukwekkende campagne in de UEFA Youth League.

Het Parool omschrijft Muzambo dan ook als “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen. Het veelbelovende talent mocht daarna doorschuiven naar Jong Ajax, dat uitkomt in de Nederlandse tweede klasse.

Anderlecht verknoeit gedroomde comeback AA Gent

Anderlecht zal wel geen vrijgeleide krijgen voor de handtekening van Stanis Idumbo Muzambo, aangezien ook AA Gent, de club die hij in 2021 verliet, serieuze inspanningen onderneemt om het toptalent terug te halen.

Muzambo stond bekend als een van de grootste talenten van Gent, en de Buffalo's deden verwoede pogingen om hem langer aan de club te binden in 2021. Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste professioneel contract te ondertekenen in Oost-Vlaanderen.

“Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs”, zei Michel Louwagie toen.

Idumbo is een uitzonderlijk talent

Stanis Idumbo Muzambo is klein van gestalte (1 meter 70), maar zijn balbeheersing en technische vaardigheden zijn waanzinnig sterk. Het is dan ook geen verrassing dat hij vaak wordt vergeleken als een kopie van Charly Musonda Junior, het voormalig godenkind van Anderlecht en Chelsea.

Idumbo wordt beschouwd als een ruwe diamant, en David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, koestert hoge verwachtingen voor zijn toekomst.

“Omdat ik vind dat er veel inzit. Dan komt het erop aan om dat ook te tonen, constant. Hij is echt een uitzonderlijk talent. Een ruwe diamant, waarbij er nog werkpunten zijn”, zei Penneman twee jaar geleden aan Het Laatste Nieuws.

Een van de grootste Belgische talenten

Ook in de nationale jeugdselecties maakt Idumbo is een vaste klant, momenteel behoort hij tot de U19-selectie onder bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Enock Agyei (Anderlecht), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (AA Gent), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Het Nieuwsblad heeft onlangs een lijst samengesteld van de vijftig grootste Belgische talenten op dit moment, waarin Idumbo de 39e plaats inneemt.

“Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch”, zei de Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman eerder dit jaar aan Het Nieuwsblad.“Een jongen met erg veel potentieel.”

Anderlecht moet Idumbo halen

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

31
31
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

42
42
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

403
403
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

119
119
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

103
103
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

83
83
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

111
111
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

48
48
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

218
218
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

482
482
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

45
45
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

194
194
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

112
112
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

102
102
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

172
172
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

43
43
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

236
236
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

439
439
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

83
83
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

254
254
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

921
921
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

300
300
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

425
425
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

280
280

Meer sportnieuws