‘Anderlecht imponeert met uitzonderlijke toptransfer’

699
‘Anderlecht imponeert met uitzonderlijke toptransfer’

Anderlecht richt zich steeds meer op het aantrekken van high potentials en uitzonderlijke talenten. In deze zoektocht richt Sporting het vizier op Stanis Idumbo Muzambo, een 18-jarige aanvallende middenvelder van Ajax.

Muzambo wordt qua profiel en kwaliteiten vergeleken met Charly Musonda Junior. David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, omschrijft hem als een uitzonderlijk talent.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

De zoektocht naar high potentials en uitzonderlijke talenten

Anderlecht ondergaat een vernieuwing en modernisering van de jeugdopleiding en -rekrutering.

De club zal een datagestuurde aanpak implementeren en de nieuwe jeugdwerking wordt geleid door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Na de voorstelling van deze nieuwe structuur wordt Anderlecht gelinkt aan verschillende veelbelovende talenten uit het buitenland.

Deze strategie, die eerder eerder geïmplementeerd door Peter Verbeke in zijn eerste periode bij de club, heeft als doel internationaal te scouten en buitenlandse high potentials, en, een trapje hoger, uitzonderlijke talenten, naar het Lotto Park te halen.

Volgens Sport/Voetbalmagazine was Verbeke, de toenmalige Head of Sports van Anderlecht, toen zelfs “obsessief” bezig met deze transferstrategie. Sporting heeft inmiddels al Keisuke Goto van Jubilo Iwata (18 jaar) binnengehaald, en de club heeft ook haar zinnen gezet op Stanis Idumbo Muzambo van Ajax (18 jaar).

Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het vorige seizoen

De 18-jarige aanvallende middenvelder bevindt zich in zijn laatste contractjaar bij Ajax en hij is niet bereid om te verlengen in Amsterdam. Volgens Voetbal International wilde Ajax met hem in gesprek gaan, maar de speler heeft de gesprekken afgehouden.

Een vertrek uit Amsterdam dreigt, en de Ajacieden staan tegelijkertijd ook op het punt om Gabriël Misehouy, een ander groot talent, te verliezen aan Manchester City.

Stanis Idumbo Muzambo heeft indruk gemaakt in de jeugdopleiding van Ajax. Vorig seizoen was hij betrokken bij maar liefst 22 beslissende acties in 23 wedstrijden voor de U18, en hij speelde een indrukwekkende campagne in de UEFA Youth League.

Het Parool omschrijft Muzambo dan ook als “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen. Het veelbelovende talent mocht daarna doorschuiven naar Jong Ajax, dat uitkomt in de Nederlandse tweede klasse.

Anderlecht verknoeit gedroomde comeback AA Gent

Anderlecht zal wel geen vrijgeleide krijgen voor de handtekening van Stanis Idumbo Muzambo, aangezien ook AA Gent, de club die hij in 2021 verliet, serieuze inspanningen onderneemt om het toptalent terug te halen.

Muzambo stond bekend als een van de grootste talenten van Gent, en de Buffalo's deden verwoede pogingen om hem langer aan de club te binden in 2021. Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste professioneel contract te ondertekenen in Oost-Vlaanderen.

“Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs”, zei Michel Louwagie toen.

Idumbo is een uitzonderlijk talent

Stanis Idumbo Muzambo is klein van gestalte (1 meter 70), maar zijn balbeheersing en technische vaardigheden zijn waanzinnig sterk. Het is dan ook geen verrassing dat hij vaak wordt vergeleken als een kopie van Charly Musonda Junior, het voormalig godenkind van Anderlecht en Chelsea.

Idumbo wordt beschouwd als een ruwe diamant, en David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, koestert hoge verwachtingen voor zijn toekomst.

“Omdat ik vind dat er veel inzit. Dan komt het erop aan om dat ook te tonen, constant. Hij is echt een uitzonderlijk talent. Een ruwe diamant, waarbij er nog werkpunten zijn”, zei Penneman twee jaar geleden aan Het Laatste Nieuws.

Een van de grootste Belgische talenten

Ook in de nationale jeugdselecties maakt Idumbo is een vaste klant, momenteel behoort hij tot de U19-selectie onder bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Enock Agyei (Anderlecht), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (AA Gent), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Het Nieuwsblad heeft onlangs een lijst samengesteld van de vijftig grootste Belgische talenten op dit moment, waarin Idumbo de 39e plaats inneemt.

“Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch”, zei de Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman eerder dit jaar aan Het Nieuwsblad.“Een jongen met erg veel potentieel.”

Anderlecht moet Idumbo halen

Meest recent

Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van Olympique Lyon. En dus staan ...

3
3
'Code rood in Manchester: transferbom Haaland in 2027'

Met zes doelpunten in de laatste vier wedstrijden is Erling Haaland opnieuw erg doeltreffend bij ...

52
52
‘Vitor Bruno zet vier topaankopen per direct opzij’

Anderlecht haalde op de valreep nog een pak versterking binnen. Vitor Bruno is echter lang niet van ...

174
174
Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Niet enkel Mark van Bommel maakt deze week zijn eerste selectie bekend als bondscoach. Donderdag is ...

199
199
Anderlecht-Lyon: Bruno voert cruciale wissels door in basiself

RSC Anderlecht opent woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Met de ...

115
115
Selectie Van Bommel: verbazingwekkend JPL-duo mag dromen

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

278
278
Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

83
83
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

47
47
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

55
55
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

48
48
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

32
32
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

456
456
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

76
76
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

139
139
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

467
467
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

285
285
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

477
477
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

269
269
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

108
108
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

228
228
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

174
174
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

36
36
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

577
577
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

385
385
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

237
237

Meer sportnieuws