‘Anderlecht imponeert met uitzonderlijke toptransfer’

699
‘Anderlecht imponeert met uitzonderlijke toptransfer’

Anderlecht richt zich steeds meer op het aantrekken van high potentials en uitzonderlijke talenten. In deze zoektocht richt Sporting het vizier op Stanis Idumbo Muzambo, een 18-jarige aanvallende middenvelder van Ajax.

Muzambo wordt qua profiel en kwaliteiten vergeleken met Charly Musonda Junior. David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, omschrijft hem als een uitzonderlijk talent.

LEES OOK: Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

De zoektocht naar high potentials en uitzonderlijke talenten

Anderlecht ondergaat een vernieuwing en modernisering van de jeugdopleiding en -rekrutering.

De club zal een datagestuurde aanpak implementeren en de nieuwe jeugdwerking wordt geleid door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Na de voorstelling van deze nieuwe structuur wordt Anderlecht gelinkt aan verschillende veelbelovende talenten uit het buitenland.

Deze strategie, die eerder eerder geïmplementeerd door Peter Verbeke in zijn eerste periode bij de club, heeft als doel internationaal te scouten en buitenlandse high potentials, en, een trapje hoger, uitzonderlijke talenten, naar het Lotto Park te halen.

Volgens Sport/Voetbalmagazine was Verbeke, de toenmalige Head of Sports van Anderlecht, toen zelfs “obsessief” bezig met deze transferstrategie. Sporting heeft inmiddels al Keisuke Goto van Jubilo Iwata (18 jaar) binnengehaald, en de club heeft ook haar zinnen gezet op Stanis Idumbo Muzambo van Ajax (18 jaar).

Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het vorige seizoen

De 18-jarige aanvallende middenvelder bevindt zich in zijn laatste contractjaar bij Ajax en hij is niet bereid om te verlengen in Amsterdam. Volgens Voetbal International wilde Ajax met hem in gesprek gaan, maar de speler heeft de gesprekken afgehouden.

Een vertrek uit Amsterdam dreigt, en de Ajacieden staan tegelijkertijd ook op het punt om Gabriël Misehouy, een ander groot talent, te verliezen aan Manchester City.

Stanis Idumbo Muzambo heeft indruk gemaakt in de jeugdopleiding van Ajax. Vorig seizoen was hij betrokken bij maar liefst 22 beslissende acties in 23 wedstrijden voor de U18, en hij speelde een indrukwekkende campagne in de UEFA Youth League.

Het Parool omschrijft Muzambo dan ook als “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen. Het veelbelovende talent mocht daarna doorschuiven naar Jong Ajax, dat uitkomt in de Nederlandse tweede klasse.

Anderlecht verknoeit gedroomde comeback AA Gent

Anderlecht zal wel geen vrijgeleide krijgen voor de handtekening van Stanis Idumbo Muzambo, aangezien ook AA Gent, de club die hij in 2021 verliet, serieuze inspanningen onderneemt om het toptalent terug te halen.

Muzambo stond bekend als een van de grootste talenten van Gent, en de Buffalo's deden verwoede pogingen om hem langer aan de club te binden in 2021. Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste professioneel contract te ondertekenen in Oost-Vlaanderen.

“Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs”, zei Michel Louwagie toen.

Idumbo is een uitzonderlijk talent

Stanis Idumbo Muzambo is klein van gestalte (1 meter 70), maar zijn balbeheersing en technische vaardigheden zijn waanzinnig sterk. Het is dan ook geen verrassing dat hij vaak wordt vergeleken als een kopie van Charly Musonda Junior, het voormalig godenkind van Anderlecht en Chelsea.

Idumbo wordt beschouwd als een ruwe diamant, en David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, koestert hoge verwachtingen voor zijn toekomst.

“Omdat ik vind dat er veel inzit. Dan komt het erop aan om dat ook te tonen, constant. Hij is echt een uitzonderlijk talent. Een ruwe diamant, waarbij er nog werkpunten zijn”, zei Penneman twee jaar geleden aan Het Laatste Nieuws.

Een van de grootste Belgische talenten

Ook in de nationale jeugdselecties maakt Idumbo is een vaste klant, momenteel behoort hij tot de U19-selectie onder bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Enock Agyei (Anderlecht), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (AA Gent), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Het Nieuwsblad heeft onlangs een lijst samengesteld van de vijftig grootste Belgische talenten op dit moment, waarin Idumbo de 39e plaats inneemt.

“Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch”, zei de Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman eerder dit jaar aan Het Nieuwsblad.“Een jongen met erg veel potentieel.”

Anderlecht moet Idumbo halen

Meest recent

AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

0
0
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

10
10
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

24
24
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

24
24
'De Jong in vizier Premier League-gigant: Barça moet vrezen'

Oranje moest het in de voorbije interlands stellen zonder Frenkie de Jong, want de 29-jarige ...

11
11
Kompany reageert voor eerst op veroordeling Man CIty

De voetbalwereld staat al weken in rep en roer nadat Manchester City door de Premier League schuldig ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Rampscenario Duranville: wat is er aan de hand?

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

73
73
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

54
54
Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

76
76
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

49
49
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

45
45
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

133
133
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

108
108
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

119
119
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

28
28
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

174
174
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

248
248
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

47
47
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

197
197
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

39
39
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

122
122
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

356
356
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

328
328
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

198
198

Meer sportnieuws