‘Anderlecht imponeert met uitzonderlijke toptransfer’

door
‘Anderlecht imponeert met uitzonderlijke toptransfer’

Anderlecht richt zich steeds meer op het aantrekken van high potentials en uitzonderlijke talenten. In deze zoektocht richt Sporting het vizier op Stanis Idumbo Muzambo, een 18-jarige aanvallende middenvelder van Ajax.

Muzambo wordt qua profiel en kwaliteiten vergeleken met Charly Musonda Junior. David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, omschrijft hem als een uitzonderlijk talent.

LEES OOK: 'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

De zoektocht naar high potentials en uitzonderlijke talenten

Anderlecht ondergaat een vernieuwing en modernisering van de jeugdopleiding en -rekrutering.

De club zal een datagestuurde aanpak implementeren en de nieuwe jeugdwerking wordt geleid door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Na de voorstelling van deze nieuwe structuur wordt Anderlecht gelinkt aan verschillende veelbelovende talenten uit het buitenland.

Deze strategie, die eerder eerder geïmplementeerd door Peter Verbeke in zijn eerste periode bij de club, heeft als doel internationaal te scouten en buitenlandse high potentials, en, een trapje hoger, uitzonderlijke talenten, naar het Lotto Park te halen.

Volgens Sport/Voetbalmagazine was Verbeke, de toenmalige Head of Sports van Anderlecht, toen zelfs “obsessief” bezig met deze transferstrategie. Sporting heeft inmiddels al Keisuke Goto van Jubilo Iwata (18 jaar) binnengehaald, en de club heeft ook haar zinnen gezet op Stanis Idumbo Muzambo van Ajax (18 jaar).

Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het vorige seizoen

De 18-jarige aanvallende middenvelder bevindt zich in zijn laatste contractjaar bij Ajax en hij is niet bereid om te verlengen in Amsterdam. Volgens Voetbal International wilde Ajax met hem in gesprek gaan, maar de speler heeft de gesprekken afgehouden.

Een vertrek uit Amsterdam dreigt, en de Ajacieden staan tegelijkertijd ook op het punt om Gabriël Misehouy, een ander groot talent, te verliezen aan Manchester City.

Stanis Idumbo Muzambo heeft indruk gemaakt in de jeugdopleiding van Ajax. Vorig seizoen was hij betrokken bij maar liefst 22 beslissende acties in 23 wedstrijden voor de U18, en hij speelde een indrukwekkende campagne in de UEFA Youth League.

Het Parool omschrijft Muzambo dan ook als “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen. Het veelbelovende talent mocht daarna doorschuiven naar Jong Ajax, dat uitkomt in de Nederlandse tweede klasse.

Anderlecht verknoeit gedroomde comeback AA Gent

Anderlecht zal wel geen vrijgeleide krijgen voor de handtekening van Stanis Idumbo Muzambo, aangezien ook AA Gent, de club die hij in 2021 verliet, serieuze inspanningen onderneemt om het toptalent terug te halen.

Muzambo stond bekend als een van de grootste talenten van Gent, en de Buffalo's deden verwoede pogingen om hem langer aan de club te binden in 2021. Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste professioneel contract te ondertekenen in Oost-Vlaanderen.

“Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs”, zei Michel Louwagie toen.

Idumbo is een uitzonderlijk talent

Stanis Idumbo Muzambo is klein van gestalte (1 meter 70), maar zijn balbeheersing en technische vaardigheden zijn waanzinnig sterk. Het is dan ook geen verrassing dat hij vaak wordt vergeleken als een kopie van Charly Musonda Junior, het voormalig godenkind van Anderlecht en Chelsea.

Idumbo wordt beschouwd als een ruwe diamant, en David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, koestert hoge verwachtingen voor zijn toekomst.

“Omdat ik vind dat er veel inzit. Dan komt het erop aan om dat ook te tonen, constant. Hij is echt een uitzonderlijk talent. Een ruwe diamant, waarbij er nog werkpunten zijn”, zei Penneman twee jaar geleden aan Het Laatste Nieuws.

Een van de grootste Belgische talenten

Ook in de nationale jeugdselecties maakt Idumbo is een vaste klant, momenteel behoort hij tot de U19-selectie onder bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Enock Agyei (Anderlecht), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (AA Gent), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Het Nieuwsblad heeft onlangs een lijst samengesteld van de vijftig grootste Belgische talenten op dit moment, waarin Idumbo de 39e plaats inneemt.

“Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch”, zei de Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman eerder dit jaar aan Het Nieuwsblad.“Een jongen met erg veel potentieel.”

Anderlecht moet Idumbo halen

Meest recent

Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

1
1
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

24
24
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

100
100
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

78
78
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

30
30
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

248
248
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

201
201
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

506
506
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

63
63
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

134
134
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

383
383
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

318
318
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

179
179
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

181
181
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

137
137
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

106
106
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

479
479
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

93
93
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

350
350
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

145
145
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

893
893
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

464
464
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

145
145
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

581
581

Meer sportnieuws