KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege tegen Eupen. Een opluchting voor Wouter Vrancken, die stilaan toch onder druk kwam te staan. Voor de verplaatsing naar de Oostkantons hakte de coach daarom een aantal harde knopen door.
Vrancken was vanzelfsprekend niet tevreden na de verrassende bekeruitschakeling tegen tweedeklasser KV Oostende, waar hij zijn elftal andermaal stevig door elkaar schudde. Zo verschenen onder andere Luca Oyen en Zakaria El Ouahdi nog eens aan de aftrap.
LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers
Oyen & El Ouahdi gedumptEen kans die ze allerminst wisten te grijpen. Samen met Christopher Bonsu Baah werd die eerste halfweg al naar de kant gehaald, El Ouahdi ruimde later dan weer plaats voor Daniel Muñoz. Vrancken bleek dan ook duidelijk niet onder de indruk van hun prestaties.
Zondag hoefde het duo zelfs niet mee op de bus te stappen richting Eupen. Vrancken besloot hen namelijk te weren uit de 21-koppige wedstrijdselectie. Een nieuw dieptepunt voor Oyen en El Ouahdi, die de afgelopen weken doorgaans al in de tribune belandden.
Keuzes van Vrancken
Ondanks zijn beloftevolle start verzamelde El Ouahdi in competitieverband tot dusver slechts 692 minuten, al is dat niet onlogisch met een rechtsachter als Muñoz. De 21-jarige zomeraanwinst krijgt dan ook nog tijd om rustig zijn draai te vinden in de Cegeka Arena.
Daar hoopte Oyen dit seizoen eindelijk helemaal door te breken, maar ook hij heeft last van de stevige concurrentie op zijn positie. In de competitie kwam het 20-jarig product van eigen kweek tot dusver amper 242 minuten in actie, waarin hij goed was voor één assist.
Arne Decraene