‘Fredberg speelt met de hel met nieuwe 'succestransfer'

468 stemmen
‘Fredberg speelt met de hel met nieuwe 'succestransfer'

In de selectie van Anderlecht zijn alle posities dubbel bezet, behalve die in de centrale verdediging. Op die manier worden Zeno Debast en Jan Vertonghen onder zware druk gezet, wat ook bleek tijdens de wedstrijd tegen Standard vorig weekend.

Jesper Fredberg richt daarom de aandacht op Nicolas Bürgy van Viborg FF als mogelijke versterking voor de defensie. Fredberg haalde Bürgy eerder naar Viborg tijdens de wintermercato van 2022, en deze transfer bleek een groot succes.

Anderzijds heeft Fredberg vorige zomer al een andere voormalige succestransfer naar het Lotto Park geloodst met Justin Lonwijk (Dinamo Kiev, huur), maar die transfer blijkt een groot fiasco.

LEES OOK: Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Vertonghen tot het uiterste gedreven, Anderlecht moet oplossing vinden

Afgelopen zondag kreeg Jan Vertonghen twee flinke tikken op zijn kwetsbare enkel. Ondanks de pijn wist hij met behulp van pijnstillers en een spray de wedstrijd tegen Standard toch uit te spelen. Vertonghen had duidelijk last en pijn aan zijn enkel, maar hij gaf zich niet gewonnen en bleef op het veld staan.

“Vertonghen is een strijder, soms tot het uiterste gedreven”, stelde La Dernière Heure vast. De Franstalige krant merkte op dat de hele verdediging onder druk kwam te staan na de blessure van Vertonghen.

Brian Riemer kon zijn belangrijke verdediger niet vervangen, aangezien de coach geen alternatieve oplossing heeft voor het geval een van de centrale verdedigers, de enige positie in de selectie die niet dubbel bezet is, geblesseerd raakt. “Het bestuur moet op zoek naar een oplossing.”

“Dat wisten we toen we aan het seizoen begonnen”, zei Riemer al eerder. De coach gaf aan dat Anderlecht verschillende profielen heeft bekeken in de zomermercato, maar dat het voor die nieuwkomer sowieso moeilijk was geweest om op te boksen tegen het duo Vertonghen-Debast.

“Als we in de winter iemand halen, dan moet dat een centrale verdediger zijn die op termijn een titularis kan worden bij ons”, aldus Riemer.

Tweede keer, goede keer voor Fredberg?

Anderlecht erkent dit probleem en is bereid om een extra verdediger aan te trekken tijdens de wintermercato. De club wil investeren in een speler met ervaring die een directe meerwaarde brengt en niet lang nodig heeft om op niveau te komen.

Kortom, Anderlecht is op zoek naar een echte concurrent voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. Daarom richt Jesper Fredberg zijn aandacht voor de tweede keer op Nicolas Bürgy, de verdediger van Viborg FF en tevens de voormalige club van de huidige CEO Sports van RSCA.

De selectie van Anderlecht omvat al drie Deense spelers: Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thomas Delaney. Daarnaast bestaat de sportieve cel van Anderlecht ook uit drie Deense leden: Brian Riemer, Jesper Fredberg en Mikkel Hemmersam.

Anderlecht hoopt met deze sterke Deense connectie Bürgy te overtuigen om voor de Belgische club te kiezen.

Jesper Fredberg haalde Bürgy al eerder naar Viborg tijdens de wintermercato van 2022, en deze transfer bleek een groot succes. Het zou voor Tipsbladet niet als een verrassing komen als Fredberg hem opnieuw naar het Lotto Park zou brengen.

Anderlecht zoekt specifiek naar een centrale verdediger met leiderschapskwaliteiten, en het Deense sportmagazine heeft Bürgy al opgenomen in een lijst met de vijf beste centrale verdedigers van de Superligaen.

Ook Bürgy was een succestransfer van Fredberg bij Viborg FF

Tipsbladet schreef dat Viborg FF een juweeltje heeft gevonden met Nicolas Bürgy, wat dus een compliment betekent voor Jesper Fredberg. Hoewel Bürgy zelden in de krantenkoppen verschijnt, bevestigt zijn plaatsing in de top vijf van beste centrale verdedigers in de Superligaen zijn grote verdiensten en kwaliteiten.

Yann Aurel Bisseck (Aarhus GF), Denis Vavro (FC Kopenhagen) en Adamo Nagalo (FC Nordsjaelland) eindigden hoger dan Bürgy, terwijl Rasmus Lauritsen (Brondby IF) op de vijfde plaats eindigde.

Nicolas Bürgy is een onmisbare speler bij Viborg FF vanwege zijn uitstekende prestaties, maar door zijn sterke spel is het niet zeker of hij volgend seizoen nog lang in de Energi Viborg Arena zal spelen.

Fredberg zal geconfronteerd worden met een vraagprijs van minstens één miljoen euro, het dubbele van het bedrag dat hij zelf in januari 2022 aan Young Boys Bern betaalde om Bürgy naar Viborg te halen.

Bovendien heeft de verdediger nog anderhalf jaar op zijn huidige contract en is Viborg niet van plan om een van hun beste spelers goedkoop van de hand te doen.

Andere Fredberg-succestransfer flopte volledig bij Anderlecht

Jesper Fredberg heeft vorige zomer al een eerdere succestransfer naar het Lotto Park geloodst met Justin Lonwijk (Dinamo Kiev, huur). Hij haalde Lonwijk in januari 2021 van FC Utrecht naar Viborg FF, waar de Nederlandse middenvelder zich in een razendsnel tempo ontwikkelde tot een van de beste spelers in de Superligaen.

De goede prestaties van Lonwijk leverden de club anderhalf jaar later een recordtransfer op, toen Dinamo Kiev anderhalf miljoen euro betaalde voor de Nederlander. Hij wordt nog steeds beschouwd als een van de grootste transfersuccessen van Fredberg in zijn carrière als sportief directeur.

Uiteindelijk blijkt de transfer van Lonwijk naar Anderlecht totaal mislukt te zijn. De middenvelder maakt helemaal geen deel uit van de plannen van de club. Er zou geen sprake meer zijn van een terugval in zijn conditie of fysiek , maar eerder van hevige concurrentie binnen de Anderlecht-selectie.

Het lijkt dus een kwestie van kwaliteit te zijn waarom Lonwijk er niet in slaagt om zelfs maar een plaats op de bank op te eisen en zich op te werpen als een geduchte concurrent voor andere spelers. Lonwijk traint al geruime tijd mee met de U23 en is nu definitief verwezen naar de B-kern.

Het is al duidelijk dat Anderlecht de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro niet zal lichten, en het ziet ernaar uit dat zijn tijd bij Anderlecht in januari tot een einde zal komen. Dinamo Kiev lijkt geen bezwaar te hebben tegen het vroegtijdig beëindigen van het huurcontract van Lonwijk bij Anderlecht.

Met deze situatie in gedachten rijst de vraag of Nicolas Bürgy, een andere succesvolle transfer van Fredberg bij Viborg FF, wel succesvol zal zijn bij Anderlecht.

Anderlecht moet geen 'Fredberg-succestransfers' meer halen

Meest recent

Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

0
0
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

0
0
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

17
17
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

185
185
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

76
76
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

235
235
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

123
123
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

157
157
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

115
115
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

72
72
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

443
443
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

378
378
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

444
444
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

941
941
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

815
815
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

258
258
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

579
579
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

742
742
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

280
280
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

1058
1058
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

891
891
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

416
416
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

970
970
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

214
214

Meer sportnieuws