‘Fredberg speelt met de hel met nieuwe 'succestransfer'

door
‘Fredberg speelt met de hel met nieuwe 'succestransfer'

In de selectie van Anderlecht zijn alle posities dubbel bezet, behalve die in de centrale verdediging. Op die manier worden Zeno Debast en Jan Vertonghen onder zware druk gezet, wat ook bleek tijdens de wedstrijd tegen Standard vorig weekend.

Jesper Fredberg richt daarom de aandacht op Nicolas Bürgy van Viborg FF als mogelijke versterking voor de defensie. Fredberg haalde Bürgy eerder naar Viborg tijdens de wintermercato van 2022, en deze transfer bleek een groot succes.

Anderzijds heeft Fredberg vorige zomer al een andere voormalige succestransfer naar het Lotto Park geloodst met Justin Lonwijk (Dinamo Kiev, huur), maar die transfer blijkt een groot fiasco.

LEES OOK: 'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

Vertonghen tot het uiterste gedreven, Anderlecht moet oplossing vinden

Afgelopen zondag kreeg Jan Vertonghen twee flinke tikken op zijn kwetsbare enkel. Ondanks de pijn wist hij met behulp van pijnstillers en een spray de wedstrijd tegen Standard toch uit te spelen. Vertonghen had duidelijk last en pijn aan zijn enkel, maar hij gaf zich niet gewonnen en bleef op het veld staan.

“Vertonghen is een strijder, soms tot het uiterste gedreven”, stelde La Dernière Heure vast. De Franstalige krant merkte op dat de hele verdediging onder druk kwam te staan na de blessure van Vertonghen.

Brian Riemer kon zijn belangrijke verdediger niet vervangen, aangezien de coach geen alternatieve oplossing heeft voor het geval een van de centrale verdedigers, de enige positie in de selectie die niet dubbel bezet is, geblesseerd raakt. “Het bestuur moet op zoek naar een oplossing.”

“Dat wisten we toen we aan het seizoen begonnen”, zei Riemer al eerder. De coach gaf aan dat Anderlecht verschillende profielen heeft bekeken in de zomermercato, maar dat het voor die nieuwkomer sowieso moeilijk was geweest om op te boksen tegen het duo Vertonghen-Debast.

“Als we in de winter iemand halen, dan moet dat een centrale verdediger zijn die op termijn een titularis kan worden bij ons”, aldus Riemer.

Tweede keer, goede keer voor Fredberg?

Anderlecht erkent dit probleem en is bereid om een extra verdediger aan te trekken tijdens de wintermercato. De club wil investeren in een speler met ervaring die een directe meerwaarde brengt en niet lang nodig heeft om op niveau te komen.

Kortom, Anderlecht is op zoek naar een echte concurrent voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. Daarom richt Jesper Fredberg zijn aandacht voor de tweede keer op Nicolas Bürgy, de verdediger van Viborg FF en tevens de voormalige club van de huidige CEO Sports van RSCA.

De selectie van Anderlecht omvat al drie Deense spelers: Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thomas Delaney. Daarnaast bestaat de sportieve cel van Anderlecht ook uit drie Deense leden: Brian Riemer, Jesper Fredberg en Mikkel Hemmersam.

Anderlecht hoopt met deze sterke Deense connectie Bürgy te overtuigen om voor de Belgische club te kiezen.

Jesper Fredberg haalde Bürgy al eerder naar Viborg tijdens de wintermercato van 2022, en deze transfer bleek een groot succes. Het zou voor Tipsbladet niet als een verrassing komen als Fredberg hem opnieuw naar het Lotto Park zou brengen.

Anderlecht zoekt specifiek naar een centrale verdediger met leiderschapskwaliteiten, en het Deense sportmagazine heeft Bürgy al opgenomen in een lijst met de vijf beste centrale verdedigers van de Superligaen.

Ook Bürgy was een succestransfer van Fredberg bij Viborg FF

Tipsbladet schreef dat Viborg FF een juweeltje heeft gevonden met Nicolas Bürgy, wat dus een compliment betekent voor Jesper Fredberg. Hoewel Bürgy zelden in de krantenkoppen verschijnt, bevestigt zijn plaatsing in de top vijf van beste centrale verdedigers in de Superligaen zijn grote verdiensten en kwaliteiten.

Yann Aurel Bisseck (Aarhus GF), Denis Vavro (FC Kopenhagen) en Adamo Nagalo (FC Nordsjaelland) eindigden hoger dan Bürgy, terwijl Rasmus Lauritsen (Brondby IF) op de vijfde plaats eindigde.

Nicolas Bürgy is een onmisbare speler bij Viborg FF vanwege zijn uitstekende prestaties, maar door zijn sterke spel is het niet zeker of hij volgend seizoen nog lang in de Energi Viborg Arena zal spelen.

Fredberg zal geconfronteerd worden met een vraagprijs van minstens één miljoen euro, het dubbele van het bedrag dat hij zelf in januari 2022 aan Young Boys Bern betaalde om Bürgy naar Viborg te halen.

Bovendien heeft de verdediger nog anderhalf jaar op zijn huidige contract en is Viborg niet van plan om een van hun beste spelers goedkoop van de hand te doen.

Andere Fredberg-succestransfer flopte volledig bij Anderlecht

Jesper Fredberg heeft vorige zomer al een eerdere succestransfer naar het Lotto Park geloodst met Justin Lonwijk (Dinamo Kiev, huur). Hij haalde Lonwijk in januari 2021 van FC Utrecht naar Viborg FF, waar de Nederlandse middenvelder zich in een razendsnel tempo ontwikkelde tot een van de beste spelers in de Superligaen.

De goede prestaties van Lonwijk leverden de club anderhalf jaar later een recordtransfer op, toen Dinamo Kiev anderhalf miljoen euro betaalde voor de Nederlander. Hij wordt nog steeds beschouwd als een van de grootste transfersuccessen van Fredberg in zijn carrière als sportief directeur.

Uiteindelijk blijkt de transfer van Lonwijk naar Anderlecht totaal mislukt te zijn. De middenvelder maakt helemaal geen deel uit van de plannen van de club. Er zou geen sprake meer zijn van een terugval in zijn conditie of fysiek , maar eerder van hevige concurrentie binnen de Anderlecht-selectie.

Het lijkt dus een kwestie van kwaliteit te zijn waarom Lonwijk er niet in slaagt om zelfs maar een plaats op de bank op te eisen en zich op te werpen als een geduchte concurrent voor andere spelers. Lonwijk traint al geruime tijd mee met de U23 en is nu definitief verwezen naar de B-kern.

Het is al duidelijk dat Anderlecht de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro niet zal lichten, en het ziet ernaar uit dat zijn tijd bij Anderlecht in januari tot een einde zal komen. Dinamo Kiev lijkt geen bezwaar te hebben tegen het vroegtijdig beëindigen van het huurcontract van Lonwijk bij Anderlecht.

Met deze situatie in gedachten rijst de vraag of Nicolas Bürgy, een andere succesvolle transfer van Fredberg bij Viborg FF, wel succesvol zal zijn bij Anderlecht.

Anderlecht moet geen 'Fredberg-succestransfers' meer halen

Meest recent

'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

2
2
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

125
125
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

184
184
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

63
63
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

161
161
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

535
535
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

70
70
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

113
113
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

161
161
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

444
444
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

225
225
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

91
91
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

338
338
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

303
303
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

172
172
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

477
477
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

269
269
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

590
590
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

82
82
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

482
482
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

93
93
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

118
118

Meer sportnieuws