‘Fredberg speelt met de hel met nieuwe 'succestransfer'

door
‘Fredberg speelt met de hel met nieuwe 'succestransfer'

In de selectie van Anderlecht zijn alle posities dubbel bezet, behalve die in de centrale verdediging. Op die manier worden Zeno Debast en Jan Vertonghen onder zware druk gezet, wat ook bleek tijdens de wedstrijd tegen Standard vorig weekend.

Jesper Fredberg richt daarom de aandacht op Nicolas Bürgy van Viborg FF als mogelijke versterking voor de defensie. Fredberg haalde Bürgy eerder naar Viborg tijdens de wintermercato van 2022, en deze transfer bleek een groot succes.

Anderzijds heeft Fredberg vorige zomer al een andere voormalige succestransfer naar het Lotto Park geloodst met Justin Lonwijk (Dinamo Kiev, huur), maar die transfer blijkt een groot fiasco.

LEES OOK: 'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

Vertonghen tot het uiterste gedreven, Anderlecht moet oplossing vinden

Afgelopen zondag kreeg Jan Vertonghen twee flinke tikken op zijn kwetsbare enkel. Ondanks de pijn wist hij met behulp van pijnstillers en een spray de wedstrijd tegen Standard toch uit te spelen. Vertonghen had duidelijk last en pijn aan zijn enkel, maar hij gaf zich niet gewonnen en bleef op het veld staan.

“Vertonghen is een strijder, soms tot het uiterste gedreven”, stelde La Dernière Heure vast. De Franstalige krant merkte op dat de hele verdediging onder druk kwam te staan na de blessure van Vertonghen.

Brian Riemer kon zijn belangrijke verdediger niet vervangen, aangezien de coach geen alternatieve oplossing heeft voor het geval een van de centrale verdedigers, de enige positie in de selectie die niet dubbel bezet is, geblesseerd raakt. “Het bestuur moet op zoek naar een oplossing.”

“Dat wisten we toen we aan het seizoen begonnen”, zei Riemer al eerder. De coach gaf aan dat Anderlecht verschillende profielen heeft bekeken in de zomermercato, maar dat het voor die nieuwkomer sowieso moeilijk was geweest om op te boksen tegen het duo Vertonghen-Debast.

“Als we in de winter iemand halen, dan moet dat een centrale verdediger zijn die op termijn een titularis kan worden bij ons”, aldus Riemer.

Tweede keer, goede keer voor Fredberg?

Anderlecht erkent dit probleem en is bereid om een extra verdediger aan te trekken tijdens de wintermercato. De club wil investeren in een speler met ervaring die een directe meerwaarde brengt en niet lang nodig heeft om op niveau te komen.

Kortom, Anderlecht is op zoek naar een echte concurrent voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. Daarom richt Jesper Fredberg zijn aandacht voor de tweede keer op Nicolas Bürgy, de verdediger van Viborg FF en tevens de voormalige club van de huidige CEO Sports van RSCA.

De selectie van Anderlecht omvat al drie Deense spelers: Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thomas Delaney. Daarnaast bestaat de sportieve cel van Anderlecht ook uit drie Deense leden: Brian Riemer, Jesper Fredberg en Mikkel Hemmersam.

Anderlecht hoopt met deze sterke Deense connectie Bürgy te overtuigen om voor de Belgische club te kiezen.

Jesper Fredberg haalde Bürgy al eerder naar Viborg tijdens de wintermercato van 2022, en deze transfer bleek een groot succes. Het zou voor Tipsbladet niet als een verrassing komen als Fredberg hem opnieuw naar het Lotto Park zou brengen.

Anderlecht zoekt specifiek naar een centrale verdediger met leiderschapskwaliteiten, en het Deense sportmagazine heeft Bürgy al opgenomen in een lijst met de vijf beste centrale verdedigers van de Superligaen.

Ook Bürgy was een succestransfer van Fredberg bij Viborg FF

Tipsbladet schreef dat Viborg FF een juweeltje heeft gevonden met Nicolas Bürgy, wat dus een compliment betekent voor Jesper Fredberg. Hoewel Bürgy zelden in de krantenkoppen verschijnt, bevestigt zijn plaatsing in de top vijf van beste centrale verdedigers in de Superligaen zijn grote verdiensten en kwaliteiten.

Yann Aurel Bisseck (Aarhus GF), Denis Vavro (FC Kopenhagen) en Adamo Nagalo (FC Nordsjaelland) eindigden hoger dan Bürgy, terwijl Rasmus Lauritsen (Brondby IF) op de vijfde plaats eindigde.

Nicolas Bürgy is een onmisbare speler bij Viborg FF vanwege zijn uitstekende prestaties, maar door zijn sterke spel is het niet zeker of hij volgend seizoen nog lang in de Energi Viborg Arena zal spelen.

Fredberg zal geconfronteerd worden met een vraagprijs van minstens één miljoen euro, het dubbele van het bedrag dat hij zelf in januari 2022 aan Young Boys Bern betaalde om Bürgy naar Viborg te halen.

Bovendien heeft de verdediger nog anderhalf jaar op zijn huidige contract en is Viborg niet van plan om een van hun beste spelers goedkoop van de hand te doen.

Andere Fredberg-succestransfer flopte volledig bij Anderlecht

Jesper Fredberg heeft vorige zomer al een eerdere succestransfer naar het Lotto Park geloodst met Justin Lonwijk (Dinamo Kiev, huur). Hij haalde Lonwijk in januari 2021 van FC Utrecht naar Viborg FF, waar de Nederlandse middenvelder zich in een razendsnel tempo ontwikkelde tot een van de beste spelers in de Superligaen.

De goede prestaties van Lonwijk leverden de club anderhalf jaar later een recordtransfer op, toen Dinamo Kiev anderhalf miljoen euro betaalde voor de Nederlander. Hij wordt nog steeds beschouwd als een van de grootste transfersuccessen van Fredberg in zijn carrière als sportief directeur.

Uiteindelijk blijkt de transfer van Lonwijk naar Anderlecht totaal mislukt te zijn. De middenvelder maakt helemaal geen deel uit van de plannen van de club. Er zou geen sprake meer zijn van een terugval in zijn conditie of fysiek , maar eerder van hevige concurrentie binnen de Anderlecht-selectie.

Het lijkt dus een kwestie van kwaliteit te zijn waarom Lonwijk er niet in slaagt om zelfs maar een plaats op de bank op te eisen en zich op te werpen als een geduchte concurrent voor andere spelers. Lonwijk traint al geruime tijd mee met de U23 en is nu definitief verwezen naar de B-kern.

Het is al duidelijk dat Anderlecht de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro niet zal lichten, en het ziet ernaar uit dat zijn tijd bij Anderlecht in januari tot een einde zal komen. Dinamo Kiev lijkt geen bezwaar te hebben tegen het vroegtijdig beëindigen van het huurcontract van Lonwijk bij Anderlecht.

Met deze situatie in gedachten rijst de vraag of Nicolas Bürgy, een andere succesvolle transfer van Fredberg bij Viborg FF, wel succesvol zal zijn bij Anderlecht.

Anderlecht moet geen 'Fredberg-succestransfers' meer halen

Meest recent

Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

28
28
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

113
113
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

360
360
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

94
94
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

204
204
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

330
330
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

450
450
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

237
237
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

168
168
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

532
532
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

346
346
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

191
191
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

325
325
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

105
105
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

120
120
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

295
295
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

278
278
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

104
104
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

669
669
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

272
272
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

125
125
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

233
233
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

287
287
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

441
441
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

657
657

Meer sportnieuws