‘Fredberg speelt met de hel met nieuwe 'succestransfer'

468 stemmen
‘Fredberg speelt met de hel met nieuwe 'succestransfer'

In de selectie van Anderlecht zijn alle posities dubbel bezet, behalve die in de centrale verdediging. Op die manier worden Zeno Debast en Jan Vertonghen onder zware druk gezet, wat ook bleek tijdens de wedstrijd tegen Standard vorig weekend.

Jesper Fredberg richt daarom de aandacht op Nicolas Bürgy van Viborg FF als mogelijke versterking voor de defensie. Fredberg haalde Bürgy eerder naar Viborg tijdens de wintermercato van 2022, en deze transfer bleek een groot succes.

Anderzijds heeft Fredberg vorige zomer al een andere voormalige succestransfer naar het Lotto Park geloodst met Justin Lonwijk (Dinamo Kiev, huur), maar die transfer blijkt een groot fiasco.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Vertonghen tot het uiterste gedreven, Anderlecht moet oplossing vinden

Afgelopen zondag kreeg Jan Vertonghen twee flinke tikken op zijn kwetsbare enkel. Ondanks de pijn wist hij met behulp van pijnstillers en een spray de wedstrijd tegen Standard toch uit te spelen. Vertonghen had duidelijk last en pijn aan zijn enkel, maar hij gaf zich niet gewonnen en bleef op het veld staan.

“Vertonghen is een strijder, soms tot het uiterste gedreven”, stelde La Dernière Heure vast. De Franstalige krant merkte op dat de hele verdediging onder druk kwam te staan na de blessure van Vertonghen.

Brian Riemer kon zijn belangrijke verdediger niet vervangen, aangezien de coach geen alternatieve oplossing heeft voor het geval een van de centrale verdedigers, de enige positie in de selectie die niet dubbel bezet is, geblesseerd raakt. “Het bestuur moet op zoek naar een oplossing.”

“Dat wisten we toen we aan het seizoen begonnen”, zei Riemer al eerder. De coach gaf aan dat Anderlecht verschillende profielen heeft bekeken in de zomermercato, maar dat het voor die nieuwkomer sowieso moeilijk was geweest om op te boksen tegen het duo Vertonghen-Debast.

“Als we in de winter iemand halen, dan moet dat een centrale verdediger zijn die op termijn een titularis kan worden bij ons”, aldus Riemer.

Tweede keer, goede keer voor Fredberg?

Anderlecht erkent dit probleem en is bereid om een extra verdediger aan te trekken tijdens de wintermercato. De club wil investeren in een speler met ervaring die een directe meerwaarde brengt en niet lang nodig heeft om op niveau te komen.

Kortom, Anderlecht is op zoek naar een echte concurrent voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. Daarom richt Jesper Fredberg zijn aandacht voor de tweede keer op Nicolas Bürgy, de verdediger van Viborg FF en tevens de voormalige club van de huidige CEO Sports van RSCA.

De selectie van Anderlecht omvat al drie Deense spelers: Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thomas Delaney. Daarnaast bestaat de sportieve cel van Anderlecht ook uit drie Deense leden: Brian Riemer, Jesper Fredberg en Mikkel Hemmersam.

Anderlecht hoopt met deze sterke Deense connectie Bürgy te overtuigen om voor de Belgische club te kiezen.

Jesper Fredberg haalde Bürgy al eerder naar Viborg tijdens de wintermercato van 2022, en deze transfer bleek een groot succes. Het zou voor Tipsbladet niet als een verrassing komen als Fredberg hem opnieuw naar het Lotto Park zou brengen.

Anderlecht zoekt specifiek naar een centrale verdediger met leiderschapskwaliteiten, en het Deense sportmagazine heeft Bürgy al opgenomen in een lijst met de vijf beste centrale verdedigers van de Superligaen.

Ook Bürgy was een succestransfer van Fredberg bij Viborg FF

Tipsbladet schreef dat Viborg FF een juweeltje heeft gevonden met Nicolas Bürgy, wat dus een compliment betekent voor Jesper Fredberg. Hoewel Bürgy zelden in de krantenkoppen verschijnt, bevestigt zijn plaatsing in de top vijf van beste centrale verdedigers in de Superligaen zijn grote verdiensten en kwaliteiten.

Yann Aurel Bisseck (Aarhus GF), Denis Vavro (FC Kopenhagen) en Adamo Nagalo (FC Nordsjaelland) eindigden hoger dan Bürgy, terwijl Rasmus Lauritsen (Brondby IF) op de vijfde plaats eindigde.

Nicolas Bürgy is een onmisbare speler bij Viborg FF vanwege zijn uitstekende prestaties, maar door zijn sterke spel is het niet zeker of hij volgend seizoen nog lang in de Energi Viborg Arena zal spelen.

Fredberg zal geconfronteerd worden met een vraagprijs van minstens één miljoen euro, het dubbele van het bedrag dat hij zelf in januari 2022 aan Young Boys Bern betaalde om Bürgy naar Viborg te halen.

Bovendien heeft de verdediger nog anderhalf jaar op zijn huidige contract en is Viborg niet van plan om een van hun beste spelers goedkoop van de hand te doen.

Andere Fredberg-succestransfer flopte volledig bij Anderlecht

Jesper Fredberg heeft vorige zomer al een eerdere succestransfer naar het Lotto Park geloodst met Justin Lonwijk (Dinamo Kiev, huur). Hij haalde Lonwijk in januari 2021 van FC Utrecht naar Viborg FF, waar de Nederlandse middenvelder zich in een razendsnel tempo ontwikkelde tot een van de beste spelers in de Superligaen.

De goede prestaties van Lonwijk leverden de club anderhalf jaar later een recordtransfer op, toen Dinamo Kiev anderhalf miljoen euro betaalde voor de Nederlander. Hij wordt nog steeds beschouwd als een van de grootste transfersuccessen van Fredberg in zijn carrière als sportief directeur.

Uiteindelijk blijkt de transfer van Lonwijk naar Anderlecht totaal mislukt te zijn. De middenvelder maakt helemaal geen deel uit van de plannen van de club. Er zou geen sprake meer zijn van een terugval in zijn conditie of fysiek , maar eerder van hevige concurrentie binnen de Anderlecht-selectie.

Het lijkt dus een kwestie van kwaliteit te zijn waarom Lonwijk er niet in slaagt om zelfs maar een plaats op de bank op te eisen en zich op te werpen als een geduchte concurrent voor andere spelers. Lonwijk traint al geruime tijd mee met de U23 en is nu definitief verwezen naar de B-kern.

Het is al duidelijk dat Anderlecht de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro niet zal lichten, en het ziet ernaar uit dat zijn tijd bij Anderlecht in januari tot een einde zal komen. Dinamo Kiev lijkt geen bezwaar te hebben tegen het vroegtijdig beëindigen van het huurcontract van Lonwijk bij Anderlecht.

Met deze situatie in gedachten rijst de vraag of Nicolas Bürgy, een andere succesvolle transfer van Fredberg bij Viborg FF, wel succesvol zal zijn bij Anderlecht.

Anderlecht moet geen 'Fredberg-succestransfers' meer halen

Meest recent

Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

79
79
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

12
12
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

96
96
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

290
290
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

191
191
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

83
83
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

48
48
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

79
79
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

874
874
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

65
65
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

43
43
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

801
801
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

338
338
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

238
238
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

640
640
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

685
685
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

587
587
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

175
175
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

58
58
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

162
162
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

836
836
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

89
89
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

268
268
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

383
383

Meer sportnieuws