Under Review: Referee Department verklaart VAR-fiasco

292 stemmen
Under Review: Referee Department verklaart VAR-fiasco

Omwille van de ernst van de blunder stuurde het Referee Department uitzonderlijk zondag al een reactie de wereld in over de onterecht afgekeurde goal van Club Brugge tegen KV Mechelen. Toch was het daags nadien uitkijken naar de wekelijkse terugblik namens het PRD.

"De VAR kijkt ieder doelpunt na. In dit geval is hij heel snel overgegaan tot het volgen van de beslissing op het veld en heeft hij het proces niet volledig gevolgd", legt operationeel manager Stephanie Forde de verantwoordelijkheid alvast integraal bij Kevin Van Damme en diens video-assistenten.

LEES OOK: 'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Menselijke fout

"Hij heeft geen lijn getrokken, waardoor er een verkeerde beslissing werd genomen. Bij elk doelpunt met een mogelijke offside moet die lijn altijd worden getrokken", verduidelijkt Forde verder nog. Maar hoe komt het dan dat niemand in Tubeke opmerkte dat Sandy Walsh het buitenspel ophief?

"Ik heb Kevin na de wedstrijd aan de lijn gehad. Zijn focus lag op dat moment vooral bij de drie centrale verdedigers van KV Mechelen, waardoor hij vergat om het totale plaatje te analyseren. Een menselijke fout dus, waar hij zich heel slecht over voelt", neemt Forde het op voor de kop van jut.

Match niet herspeeld

Tot slot geeft zij nog aan dat de klacht die Blauw-Zwart intussen indiende volgens haar geen enkele slaagkans heeft, zoals eerder reeds gesuggereerd werd. "De wedstrijd zal op basis van deze menselijke fout sowieso nooit herspeeld worden", neemt Forde alleszins een erg stellig standpunt in.

Logisch dat de klacht van Club wordt verworpen?

Meest recent

Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

9
9
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

144
144
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

59
59
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

37
37
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

184
184
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

35
35
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

63
63
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

116
116
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

122
122
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

110
110
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

361
361
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

351
351
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

117
117
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

168
168
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

110
110
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

544
544
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

223
223
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

56
56
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

177
177
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

79
79
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

85
85
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

216
216
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

97
97
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

229
229

Meer sportnieuws