Boeckx velt oordeel over toenemende kritiek op Schmeichel

842 stemmen
Boeckx velt oordeel over toenemende kritiek op Schmeichel

Kasper Schmeichel blijft kritiek krijgen bij RSC Anderlecht. De Deense doelman is de nummer een bij de Brusselaars. Toch krijgt hij de nodige commentaren. Is dat terecht?

Schmeichel incasseerde twee tegengoals tegen Standard, maar kon daar weinig doen. Bij twee pogingen bleven hij stilstaan, maar tegengoals leverde dat niet op. Eerder werd Schmeichel al bekritiseerd bij de tegengoals tegen AA Gent en RWDM, waar hij niet dook. Al waren dat twee doelpunten waar hij niet aankon. De keeper heeft nog geen enkel doelpunt waarbij hij echt een blunder beging.

LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Schmeichel krijgt kritiek

Schmeichel is positioneel ijzersterk en staat daardoor bij bepaalde fases wél zeer goed, waardoor sommige ballen 'makkelijk' lijken. Hij coacht ook veel, wat merkbaar is als je er op gaat letten tijdens de matchen in het stadion. Daarnaast is hij ook voetballend meer dan degelijk.

Het feit is wel dat hij nog geen heel straffe reddingen heeft gedaan, al was dat de laatste weken ook niet nodig. Tegen RWDM wist hij met een vrije trap van Mercier wel indruk te maken, want op de beelden was te zien dat hij de bal met de vingertoppen raakte. Dat hij te weinig duikt is een kritiek die luider linkt.

Boeckx

Frank Boeckx sprak zich uit over de 37-jarige Deense international. "Hij staat goed en maakt geen fouten. Dus daar begint het mee. Schmeichel heeft nog geen fouten gemaakt, Dupé wel. In de bekerwedstrijd liep het bij een dribbel van hem ook maar heel gelukkig af", zei hij in de podcast vier-nul.

"Gisteren incasseerde hij twee tegengoals waar hij niks aan kan doen. Dat hij nog geen straffe reddingen deed? Je moet ook de kans krijgen om reddingen te doen. Dat Dupé veel druk ervaart als hij eens mag spelen? Dat is voor elke speler zo. Verschaeren moet ook presteren. Dat hoort bij Anderlecht", zei de voormalige keeper van Paars-Wit.

Mogelijk krijgt de ex-keeper van Leicester City wel een kans tegen Antwerp om zich te onderscheiden.

Is de kritiek op Schmeichel terecht?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

10
10
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

21
21
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

17
17
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

24
24
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

26
26
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

82
82
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

93
93
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

363
363
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

70
70
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

137
137
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

286
286
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

852
852
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

479
479
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

878
878
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

153
153
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

420
420
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

799
799
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

554
554
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

350
350
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

575
575
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

154
154

Meer sportnieuws