Boeckx velt oordeel over toenemende kritiek op Schmeichel

842 stemmen
Boeckx velt oordeel over toenemende kritiek op Schmeichel

Kasper Schmeichel blijft kritiek krijgen bij RSC Anderlecht. De Deense doelman is de nummer een bij de Brusselaars. Toch krijgt hij de nodige commentaren. Is dat terecht?

Schmeichel incasseerde twee tegengoals tegen Standard, maar kon daar weinig doen. Bij twee pogingen bleven hij stilstaan, maar tegengoals leverde dat niet op. Eerder werd Schmeichel al bekritiseerd bij de tegengoals tegen AA Gent en RWDM, waar hij niet dook. Al waren dat twee doelpunten waar hij niet aankon. De keeper heeft nog geen enkel doelpunt waarbij hij echt een blunder beging.

LEES OOK: Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Schmeichel krijgt kritiek

Schmeichel is positioneel ijzersterk en staat daardoor bij bepaalde fases wél zeer goed, waardoor sommige ballen 'makkelijk' lijken. Hij coacht ook veel, wat merkbaar is als je er op gaat letten tijdens de matchen in het stadion. Daarnaast is hij ook voetballend meer dan degelijk.

Het feit is wel dat hij nog geen heel straffe reddingen heeft gedaan, al was dat de laatste weken ook niet nodig. Tegen RWDM wist hij met een vrije trap van Mercier wel indruk te maken, want op de beelden was te zien dat hij de bal met de vingertoppen raakte. Dat hij te weinig duikt is een kritiek die luider linkt.

Boeckx

Frank Boeckx sprak zich uit over de 37-jarige Deense international. "Hij staat goed en maakt geen fouten. Dus daar begint het mee. Schmeichel heeft nog geen fouten gemaakt, Dupé wel. In de bekerwedstrijd liep het bij een dribbel van hem ook maar heel gelukkig af", zei hij in de podcast vier-nul.

"Gisteren incasseerde hij twee tegengoals waar hij niks aan kan doen. Dat hij nog geen straffe reddingen deed? Je moet ook de kans krijgen om reddingen te doen. Dat Dupé veel druk ervaart als hij eens mag spelen? Dat is voor elke speler zo. Verschaeren moet ook presteren. Dat hoort bij Anderlecht", zei de voormalige keeper van Paars-Wit.

Mogelijk krijgt de ex-keeper van Leicester City wel een kans tegen Antwerp om zich te onderscheiden.

Is de kritiek op Schmeichel terecht?

Meest recent

Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

4
4
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

14
14
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

58
58
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

452
452
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

39
39
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

310
310
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

29
29
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

16
16
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

29
29
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

211
211
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

244
244
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

185
185
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

702
702
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

518
518
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

382
382
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

249
249
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

252
252
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

97
97
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

64
64
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

239
239
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

103
103
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

76
76
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

447
447
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

214
214
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

255
255

Meer sportnieuws