STVV legt deze knappe financiële cijfers voor

door
STVV legt deze knappe financiële cijfers voor

STVV voert al jaren een sober beleid. De club doet geen heel dure aankopen en probeert met uitgaande transfers voor een buffer te zorgen. De Japanse eigenaars doen niet aan grootheidswaanzin zoals veel van de 'reddende' buitenlandse engels die neerstrijken in het Belgische voetbal. STVV legde vandaag zijn financiële cijfers voor.

"Tijdens de meest recente algemene vergadering van STVV viel er dubbel nieuws te rapen. Enerzijds werd de raad van bestuur versterkt, met de herbenoeming van voorzitter Meekers en de aanstelling van financieel experte Kadoya. Anderzijds slaagden de Kanaries erin haar historische schulden met 20% af te bouwen. Dat is vooral te danken aan gestegen sponsorinkomsten en een voorwaardelijke schuldkwijtschelding van 2,3 miljoen van hoofdaandeelhouder DMM", laat de club weten.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

STVV vergroot de inkomsten

Meekers gaf meer uitleg bij de financiële cijfers. "In totaal vergrootte STVV haar inkomsten het voorbije seizoen met zo’n 4 miljoen euro. Dat is met name te danken aan extra sponsorinkomsten (+ 114%). Daarnaast stegen ook de inkomsten uit tv-rechten met 20%, dankzij de goede sportieve prestaties van de laatste jaren. De geïncasseerde transfergelden lagen wat lager dan het jaar ervoor. In 2022-2023 spijsde vooral de transfer van Ameen Al-Dakhil de Truiense kas, het jaar daarvoor brachten Cacace, Caufriez, Suzuki, Mboyo en Durkin geld in het laatje."

Steun van DMM

STVV kan dankzij de steun van DMM de schulden uit het verleden verminderen. "Dankzij een voorwaardelijke kwijtschelding van 2,3 miljoen euro schuld van DMM draaien we een boekhoudkundige winst van 1,75 miljoen euro. Zo zuiveren we de schulden aan en bouwen we verder aan een stevig financieel fundament”, klinkt het nog.

David Meekers zijn mandaat als voorzitter werd met 2 jaar verlengd. Dat was daar niet het enige nieuws. "Akiko Kadoya wordt voortaan de vrouwelijke stem binnen de raad van bestuur. Vanuit haar expertise binnen hoofdaandeelhouder DMM zal ze STVV mee begeleiden in de verdere financiële uitbouw van de club.

Is STVV goed bezig?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

7
7
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

2
2
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

26
26
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

27
27
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

67
67
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

84
84
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

99
99
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

68
68
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

71
71
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

359
359
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

90
90
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

182
182
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

217
217
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

287
287
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

201
201
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

438
438
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

107
107
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

626
626
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

349
349
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

148
148
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

167
167

Meer sportnieuws