Klacht Club Brugge zet X helemaal op stelten: "Beschamend!"

door
Klacht Club Brugge zet X helemaal op stelten:

Dé fase van het afgelopen weekend in de Jupiler Pro League kwam uit de wedstrijd tussen KV Mechelen en Club Brugge. Daar zag Blauw-Zwart zich een zege door de neus geboord, want het bleef 0-0 nadat een doelpunt van Thiago onterecht afgekeurd werd.

De lijnrechter had buitenspel gevlagd en werd daarbij niet gecorrigeerd door de VAR, die naar verluidt op de herhaling Sandy Walsh uit het oog verloren was en daarom het niet nodig achtte om een buitenspellijn te trekken. Dat zorgde voor groot onbegrip in alle hoeken van de voetbalwereld.

Club Brugge greep ook drastisch in en kwam maandagmiddag met de mededeling dat ze klacht indienen bij het Professional Referee Department. Zij oordelen bovendien dat het niet om een menselijke, maar een resultaatbepalende professioneel-technische fout gaat en vragen daarom om de wedstrijd opnieuw te laten spelen.

Die straffe demarche van Club maakt op sociale media heel wat reacties los. Op X zijn de meningen zeer verdeeld over de klacht. Uiteraard kunnen vele supporters van Blauw-Zwart zich daarin vinden. Zij krijgen ook steun van sommige andere fans, die hopen dat de klacht op zijn minst een wake-up-call kan zijn voor de VAR en de arbitrage.

Bij de niet-Club-supporters is de algemene teneur echter dat dat ze zich in Brugge toch schuldig maken aan Calimero-gedrag. Zij wijzen erop dat Club in het verleden ook meer dan bepaald bevoordeeld werd door dubieuze scheidsrechterlijke beslissingen, waarvan gretig voorbeelden bovengehaald worden.

LEES OOK: Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

Wat vind je van de klacht van Club Brugge?

Meest recent

Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

20
20
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

82
82
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

42
42
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

44
44
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

209
209
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

51
51
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

84
84
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

96
96
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

248
248
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

267
267
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

108
108
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

116
116
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

108
108
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

408
408
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

448
448
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

132
132
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

407
407
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

499
499
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

298
298
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

117
117
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

86
86
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

68
68
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

163
163
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

268
268
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

341
341

Meer sportnieuws