Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

119 stemmen
Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen Standard. De Brusselaars verdienden niet meer tegen een meer dan degelijk Standard. Trainer Brian Riemer was terecht kritisch, maar mocht na de partij ook in de spiegel kijken. Hij had meer mogen durven.

Anderlecht startte verrassend met Yari Verschaeren aan de aftrap. Hij deed het best goed in de eerste helft en was samen met Mario Stroeykens voetballend de beste speler bij RSCA. De twee vonden elkaar geregeld goed, maar veel te ver van doel. De assist van Verschaeren was een aanvallend hoogtepunt van Paars-Wit in een matige ploegprestatie.

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Middenveld RSCA had het moeilijk

Anderlecht heeft met Mats Rits en Thomas Delaney twee zeer ervaren middenvelders in het team staan. Tegen kleinere ploegen kunnen zij met hun métier, leepheid en ook wel duelkracht (bij Delaney) een tegenstander versmachten. Vooraan kunnen de aanvallende pionnen zich dan uitleven.

In toppers hebben zij het echter moeilijk. Daar komen ze ploegen tegen met dezelfde wapens en onder druk uitvoetballen is niet hun sterkste kwaliteit. Anderlecht heeft achteraan met Zeno Debast en Jan Vertonghen twee spelers die als geen ander de passes tussen de linies kunnen spelen. Delaney en Rits hadden moeite om zich vrij te maken door de hoge druk, Verschaeren en Stroeykens moesten daardoor te laag terugzakken. Standard hield hen goed ver van hun strafschopgebied.

Riemer maakte een vreemde keuze door Stroeykens meer op de plaats van Hazard te zetten. We blijven het herhalen: Stroeykens is op zijn best in een centrale rol. Hij sluit ook meer aan bij de centrumspits. Dolberg stond te vaak op een eiland en werd goed ingesloten. Carl Hoefkens had Standard zeer goed neergezet. Anderlecht werd lamgelegd. In de tweede periode was er geen beterschap merkbaar bij Anderlecht.

Leoni bracht vaart in het spel

Na de 1-2 ging Riemer stevig wisselen, wat zeer logisch was. Dat was echter niet bepaald creatief wisselen. Het was tactisch geen grote vondst. Vazquez voor Dolberg, Amuzu voor Stroeykens en Leoni voor Verschaeren. Anderlecht kreeg wel even een injectie van energie. Ze kregen wél een aantal kansen, vooral via Anders Dreyer. Hij trapte een enorme kans hoog over, zette een penalty om en trapte een vrije trap tegen de paal.

In minuut 82 deed Riemer dan een zéér vreemde wissel: Raman voor Dreyer. De Deen was nochtans bij zowat alle gevaarlijke acties betrokken. Misschien zat hij niet meer okselfris, maar met zijn trap in de benen en uitstekend positiespel kan hij altijd gevaarlijk zijn in het slot. Na die 82ste minuut had Anderlecht in totaal nog 15 minuten, maar kreeg het geen grote kans meer. Enkel een kopballetje van Vazquez. Dat was eigenlijk de logica zelve. 

Vooraan spelen met Vazquez, Raman en Amuzu was niet bepaald een handige keuze. RSCA ging voor heel opportunistisch voetbal. Diepe ballen in de hoeken van het veld richting Raman of Amuzu, en Delaney en Vazquez die oorlog moesten maken in de 16. Standard wist er wel raad mee.

Er was geen enkele balvaste speler meer, enkel Leoni was dat laatste kwartier nog een echt creatieve speker op het veld. Het was hopen op een actie van ‘Ciske’, meer niet. En wat hoge ballen naar de Argentijnse spits. Raman is ook geen speler die iets kan forceren als RSCA het spel moet maken. Hij is wel uitstekend bruikbaar als er veel ruimte ligt. Die lag er niet meer na minuut 82 toen Anderlecht steriel drukte.

RSCA heeft nog werk in topmatchen

Anderlecht speelde deze match veel te vaak met de lange bal. Tot het enerverende toe, maar ook niet geheel onlogisch met Rits en Delaney. Zij trappen het leer vaak naar voren als er hoog druk op hen wordt gezet. Daarom hadden we na het uur graag eens een gedurfde offensievere wissel gezien. Leoni (op wie de fans begin tweede helft riepen na enkele povere voetballende acties van Rits/Delaney) voor een van deze twee. Het jeugdproduct weet als geen onder uit druk te voetballen. 

In de eerste helft waren Stroeykens en Verschaeren de enigen die weinig last hadden van de slechte grasmat, Leoni ook niet bij zijn invalbeurt. Het was geen toeval dat het spel tussen minuut 63 en 82 minuten bij momenten sneller ging met Leoni in de ploeg. We hadden hem echter graag in het team gezien met Stroeykens centraal op het middenveld. Dat Verschaeren na 63 minuten werd gewisseld was logisch. Hij was een van de beteren in de eerste helft bij RSCA, nadien was het bobijntje af. 

Het slechte veld hielp heel zeker niet, maar Riemer moet ook meer durven in topmatchen. Anderlecht zette al grote stappen voorwaarts onder de Deen. De volgende stap is meer lef tonen in toppers. In de topduels staat RSCA zeker zijn mannetje, maar het moet duidelijk nog meer tonen om ook die matchen over de streep te trekken. De terugkeer van Thorgan Hazard kan daarbij zeker helpen. Mogelijk op Antwerp?

CR

Had Riemer Leoni voor Rits of Delaney moeten brengen na 63 minuten?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

25
25
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

27
27
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

63
63
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

99
99
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

76
76
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

104
104
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

419
419
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

243
243
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

71
71
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

387
387
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

131
131
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

781
781
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

121
121
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

90
90
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

211
211
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

396
396
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

360
360
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

596
596
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

933
933
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1050
1050
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws