Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

119
Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen Standard. De Brusselaars verdienden niet meer tegen een meer dan degelijk Standard. Trainer Brian Riemer was terecht kritisch, maar mocht na de partij ook in de spiegel kijken. Hij had meer mogen durven.

Anderlecht startte verrassend met Yari Verschaeren aan de aftrap. Hij deed het best goed in de eerste helft en was samen met Mario Stroeykens voetballend de beste speler bij RSCA. De twee vonden elkaar geregeld goed, maar veel te ver van doel. De assist van Verschaeren was een aanvallend hoogtepunt van Paars-Wit in een matige ploegprestatie.

LEES OOK: Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Middenveld RSCA had het moeilijk

Anderlecht heeft met Mats Rits en Thomas Delaney twee zeer ervaren middenvelders in het team staan. Tegen kleinere ploegen kunnen zij met hun métier, leepheid en ook wel duelkracht (bij Delaney) een tegenstander versmachten. Vooraan kunnen de aanvallende pionnen zich dan uitleven.

In toppers hebben zij het echter moeilijk. Daar komen ze ploegen tegen met dezelfde wapens en onder druk uitvoetballen is niet hun sterkste kwaliteit. Anderlecht heeft achteraan met Zeno Debast en Jan Vertonghen twee spelers die als geen ander de passes tussen de linies kunnen spelen. Delaney en Rits hadden moeite om zich vrij te maken door de hoge druk, Verschaeren en Stroeykens moesten daardoor te laag terugzakken. Standard hield hen goed ver van hun strafschopgebied.

Riemer maakte een vreemde keuze door Stroeykens meer op de plaats van Hazard te zetten. We blijven het herhalen: Stroeykens is op zijn best in een centrale rol. Hij sluit ook meer aan bij de centrumspits. Dolberg stond te vaak op een eiland en werd goed ingesloten. Carl Hoefkens had Standard zeer goed neergezet. Anderlecht werd lamgelegd. In de tweede periode was er geen beterschap merkbaar bij Anderlecht.

Leoni bracht vaart in het spel

Na de 1-2 ging Riemer stevig wisselen, wat zeer logisch was. Dat was echter niet bepaald creatief wisselen. Het was tactisch geen grote vondst. Vazquez voor Dolberg, Amuzu voor Stroeykens en Leoni voor Verschaeren. Anderlecht kreeg wel even een injectie van energie. Ze kregen wél een aantal kansen, vooral via Anders Dreyer. Hij trapte een enorme kans hoog over, zette een penalty om en trapte een vrije trap tegen de paal.

In minuut 82 deed Riemer dan een zéér vreemde wissel: Raman voor Dreyer. De Deen was nochtans bij zowat alle gevaarlijke acties betrokken. Misschien zat hij niet meer okselfris, maar met zijn trap in de benen en uitstekend positiespel kan hij altijd gevaarlijk zijn in het slot. Na die 82ste minuut had Anderlecht in totaal nog 15 minuten, maar kreeg het geen grote kans meer. Enkel een kopballetje van Vazquez. Dat was eigenlijk de logica zelve. 

Vooraan spelen met Vazquez, Raman en Amuzu was niet bepaald een handige keuze. RSCA ging voor heel opportunistisch voetbal. Diepe ballen in de hoeken van het veld richting Raman of Amuzu, en Delaney en Vazquez die oorlog moesten maken in de 16. Standard wist er wel raad mee.

Er was geen enkele balvaste speler meer, enkel Leoni was dat laatste kwartier nog een echt creatieve speker op het veld. Het was hopen op een actie van ‘Ciske’, meer niet. En wat hoge ballen naar de Argentijnse spits. Raman is ook geen speler die iets kan forceren als RSCA het spel moet maken. Hij is wel uitstekend bruikbaar als er veel ruimte ligt. Die lag er niet meer na minuut 82 toen Anderlecht steriel drukte.

RSCA heeft nog werk in topmatchen

Anderlecht speelde deze match veel te vaak met de lange bal. Tot het enerverende toe, maar ook niet geheel onlogisch met Rits en Delaney. Zij trappen het leer vaak naar voren als er hoog druk op hen wordt gezet. Daarom hadden we na het uur graag eens een gedurfde offensievere wissel gezien. Leoni (op wie de fans begin tweede helft riepen na enkele povere voetballende acties van Rits/Delaney) voor een van deze twee. Het jeugdproduct weet als geen onder uit druk te voetballen. 

In de eerste helft waren Stroeykens en Verschaeren de enigen die weinig last hadden van de slechte grasmat, Leoni ook niet bij zijn invalbeurt. Het was geen toeval dat het spel tussen minuut 63 en 82 minuten bij momenten sneller ging met Leoni in de ploeg. We hadden hem echter graag in het team gezien met Stroeykens centraal op het middenveld. Dat Verschaeren na 63 minuten werd gewisseld was logisch. Hij was een van de beteren in de eerste helft bij RSCA, nadien was het bobijntje af. 

Het slechte veld hielp heel zeker niet, maar Riemer moet ook meer durven in topmatchen. Anderlecht zette al grote stappen voorwaarts onder de Deen. De volgende stap is meer lef tonen in toppers. In de topduels staat RSCA zeker zijn mannetje, maar het moet duidelijk nog meer tonen om ook die matchen over de streep te trekken. De terugkeer van Thorgan Hazard kan daarbij zeker helpen. Mogelijk op Antwerp?

CR

Had Riemer Leoni voor Rits of Delaney moeten brengen na 63 minuten?

Meest recent

De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

7
7
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

9
9
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

92
92
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

71
71
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

18
18
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

150
150
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

103
103
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

92
92
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

244
244
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

256
256
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

821
821
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

280
280
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

535
535
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

148
148
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

30
30
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

257
257
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

306
306
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

409
409
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

120
120
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

481
481
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

372
372
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

160
160
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

47
47
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

601
601
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

189
189

Meer sportnieuws