Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

119
Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen Standard. De Brusselaars verdienden niet meer tegen een meer dan degelijk Standard. Trainer Brian Riemer was terecht kritisch, maar mocht na de partij ook in de spiegel kijken. Hij had meer mogen durven.

Anderlecht startte verrassend met Yari Verschaeren aan de aftrap. Hij deed het best goed in de eerste helft en was samen met Mario Stroeykens voetballend de beste speler bij RSCA. De twee vonden elkaar geregeld goed, maar veel te ver van doel. De assist van Verschaeren was een aanvallend hoogtepunt van Paars-Wit in een matige ploegprestatie.

LEES OOK: Anderlecht heeft er optie bij: aanwinst verrast iedereen

Middenveld RSCA had het moeilijk

Anderlecht heeft met Mats Rits en Thomas Delaney twee zeer ervaren middenvelders in het team staan. Tegen kleinere ploegen kunnen zij met hun métier, leepheid en ook wel duelkracht (bij Delaney) een tegenstander versmachten. Vooraan kunnen de aanvallende pionnen zich dan uitleven.

In toppers hebben zij het echter moeilijk. Daar komen ze ploegen tegen met dezelfde wapens en onder druk uitvoetballen is niet hun sterkste kwaliteit. Anderlecht heeft achteraan met Zeno Debast en Jan Vertonghen twee spelers die als geen ander de passes tussen de linies kunnen spelen. Delaney en Rits hadden moeite om zich vrij te maken door de hoge druk, Verschaeren en Stroeykens moesten daardoor te laag terugzakken. Standard hield hen goed ver van hun strafschopgebied.

Riemer maakte een vreemde keuze door Stroeykens meer op de plaats van Hazard te zetten. We blijven het herhalen: Stroeykens is op zijn best in een centrale rol. Hij sluit ook meer aan bij de centrumspits. Dolberg stond te vaak op een eiland en werd goed ingesloten. Carl Hoefkens had Standard zeer goed neergezet. Anderlecht werd lamgelegd. In de tweede periode was er geen beterschap merkbaar bij Anderlecht.

Leoni bracht vaart in het spel

Na de 1-2 ging Riemer stevig wisselen, wat zeer logisch was. Dat was echter niet bepaald creatief wisselen. Het was tactisch geen grote vondst. Vazquez voor Dolberg, Amuzu voor Stroeykens en Leoni voor Verschaeren. Anderlecht kreeg wel even een injectie van energie. Ze kregen wél een aantal kansen, vooral via Anders Dreyer. Hij trapte een enorme kans hoog over, zette een penalty om en trapte een vrije trap tegen de paal.

In minuut 82 deed Riemer dan een zéér vreemde wissel: Raman voor Dreyer. De Deen was nochtans bij zowat alle gevaarlijke acties betrokken. Misschien zat hij niet meer okselfris, maar met zijn trap in de benen en uitstekend positiespel kan hij altijd gevaarlijk zijn in het slot. Na die 82ste minuut had Anderlecht in totaal nog 15 minuten, maar kreeg het geen grote kans meer. Enkel een kopballetje van Vazquez. Dat was eigenlijk de logica zelve. 

Vooraan spelen met Vazquez, Raman en Amuzu was niet bepaald een handige keuze. RSCA ging voor heel opportunistisch voetbal. Diepe ballen in de hoeken van het veld richting Raman of Amuzu, en Delaney en Vazquez die oorlog moesten maken in de 16. Standard wist er wel raad mee.

Er was geen enkele balvaste speler meer, enkel Leoni was dat laatste kwartier nog een echt creatieve speker op het veld. Het was hopen op een actie van ‘Ciske’, meer niet. En wat hoge ballen naar de Argentijnse spits. Raman is ook geen speler die iets kan forceren als RSCA het spel moet maken. Hij is wel uitstekend bruikbaar als er veel ruimte ligt. Die lag er niet meer na minuut 82 toen Anderlecht steriel drukte.

RSCA heeft nog werk in topmatchen

Anderlecht speelde deze match veel te vaak met de lange bal. Tot het enerverende toe, maar ook niet geheel onlogisch met Rits en Delaney. Zij trappen het leer vaak naar voren als er hoog druk op hen wordt gezet. Daarom hadden we na het uur graag eens een gedurfde offensievere wissel gezien. Leoni (op wie de fans begin tweede helft riepen na enkele povere voetballende acties van Rits/Delaney) voor een van deze twee. Het jeugdproduct weet als geen onder uit druk te voetballen. 

In de eerste helft waren Stroeykens en Verschaeren de enigen die weinig last hadden van de slechte grasmat, Leoni ook niet bij zijn invalbeurt. Het was geen toeval dat het spel tussen minuut 63 en 82 minuten bij momenten sneller ging met Leoni in de ploeg. We hadden hem echter graag in het team gezien met Stroeykens centraal op het middenveld. Dat Verschaeren na 63 minuten werd gewisseld was logisch. Hij was een van de beteren in de eerste helft bij RSCA, nadien was het bobijntje af. 

Het slechte veld hielp heel zeker niet, maar Riemer moet ook meer durven in topmatchen. Anderlecht zette al grote stappen voorwaarts onder de Deen. De volgende stap is meer lef tonen in toppers. In de topduels staat RSCA zeker zijn mannetje, maar het moet duidelijk nog meer tonen om ook die matchen over de streep te trekken. De terugkeer van Thorgan Hazard kan daarbij zeker helpen. Mogelijk op Antwerp?

CR

Had Riemer Leoni voor Rits of Delaney moeten brengen na 63 minuten?

Meest recent

Croky Cup: Union en KV veren recht, AA Gent zwalpt in spektakelstuk

Een namiddagje bekervoetbal leverde heel wat spektakel op. Union had het in eigen huis lange tijd ...

1
1
Simeone gecharmeerd: opvolger Alvarez uit Jupiler Pro League?

Na een heuse soap slaagde Atlético Madrid er afgelopen zomer dan toch in om Julian Alvarez ...

33
33
Grote verandering bij Genk: Thorup doktert plannetje uit

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

30
30
Bijzonder beeld Kompany: Bayern geeft publiekelijke reactie

In de Bundesliga heeft Bayern München zaterdagavond serieus uitgehaald. Zo kreeg RB Leipzig een ...

23
23
Vertrek bij Anderlecht? Coosemans gooit transferkaarten open

RSC Anderlecht staat voor een belangrijk drieluik tegen Beerschot VA, Jagiellonia Bialystok en AA ...

135
135
Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

168
168
'Opvolger Tresoldi: Club Brugge stort zich op oude bekende'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van de gegeerde Nicolo Tresoldi. En dus ...

167
167
Anderlecht met mes tussen tanden: "Bij een nederlaag ..."

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

246
246
De Bruyne krijgt volle laag: pijnlijke Conte-onthulling

Het kan snel verkeren in het voetbal. Een week geleden was Kevin De Bruyne nog de grote held bij SSC ...

118
118
Leko trekt duidelijke conclusie na 'tricky' bekerzege

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Wending Tresoldi, enorme jackpot Union'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

97
97
Rik De Mil raakt iedereen diep met aangrijpende getuigenis

Rik De Mil laat zich van een heel andere kant zien. De trainer van AA Gent, momenteel de leider in ...

79
79
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

167
167
Frisse wind in Genk: Thorup laat topaanwinst vallen

In de zestiende finale van de Croky Cup liet KRC Genk zich niet verrassen door Virton. Maar best ...

214
214
Anderlecht houdt adem in: mokerslag uit ziekenboeg?

In de zestiende finale van de Croky Cup neemt RSC Anderlecht het zo dadelijk op tegen Beerschot. ...

315
315
Zorgen voor Leko: nieuwkomer Club Brugge zakt door het ijs

Club Brugge stoot door naar de achtste finales van de Croky Cup, maar daarmee is meteen ook alles ...

556
556
Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

De Jupiler Pro League deed zijn reputatie als kweekvijver van talent deze zomer weer eer aan, met in ...

341
341
'Coucke's opvallende beslissing beroert tot tranen toe'

Marc Coucke doet een opvallende onthulling over zijn inkomsten op televisie. Wat hij met dat geld ...

84
84
Twee spelers tonen zich bij Club: "Ik blijf hard werken"

Club Brugge schakelde zonder glans Sporting Lokeren uit in de Croky Cup. De Waaslanders hadden ...

299
299
Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Mark van Bommel begon goed aan zijn passage als bondscoach, maar het is ook duidelijk dat ...

72
72
De Mil maakt korte metten met straf gerucht: "Onzin!"

AA Gent is zeer goed bezig en dat is de verdienste van Rik De Mil en ook de spelers. Maar daarnaast ...

178
178
Manchester United brandt opnieuw: crisis is compleet

Manchester United is een zéér grote club, maar het wanbeleid gijzelt deze club al ...

101
101
Anderlecht heeft er optie bij: aanwinst verrast iedereen

De zomermercato van RSC Anderlecht was toch wel een succes. Paars-Wit heeft duidelijk een betere ...

257
257
Verhaeghe in de put na drastisch besluit Ivan Leko

Na de stunt in San Siro is bij Club Brugge niet iedereen aan het feesten. Ivan Leko nam een besluit ...

463
463
Ajax met grote zorgen: alarmbellen gaan nu al af

Jordi Cruijff werd als De Grote Verlosser naar Ajax gehaald. Afgelopen zomer haalde de sportieve ...

97
97

Meer sportnieuws