Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

door
Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen Standard. De Brusselaars verdienden niet meer tegen een meer dan degelijk Standard. Trainer Brian Riemer was terecht kritisch, maar mocht na de partij ook in de spiegel kijken. Hij had meer mogen durven.

Anderlecht startte verrassend met Yari Verschaeren aan de aftrap. Hij deed het best goed in de eerste helft en was samen met Mario Stroeykens voetballend de beste speler bij RSCA. De twee vonden elkaar geregeld goed, maar veel te ver van doel. De assist van Verschaeren was een aanvallend hoogtepunt van Paars-Wit in een matige ploegprestatie.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

Middenveld RSCA had het moeilijk

Anderlecht heeft met Mats Rits en Thomas Delaney twee zeer ervaren middenvelders in het team staan. Tegen kleinere ploegen kunnen zij met hun métier, leepheid en ook wel duelkracht (bij Delaney) een tegenstander versmachten. Vooraan kunnen de aanvallende pionnen zich dan uitleven.

In toppers hebben zij het echter moeilijk. Daar komen ze ploegen tegen met dezelfde wapens en onder druk uitvoetballen is niet hun sterkste kwaliteit. Anderlecht heeft achteraan met Zeno Debast en Jan Vertonghen twee spelers die als geen ander de passes tussen de linies kunnen spelen. Delaney en Rits hadden moeite om zich vrij te maken door de hoge druk, Verschaeren en Stroeykens moesten daardoor te laag terugzakken. Standard hield hen goed ver van hun strafschopgebied.

Riemer maakte een vreemde keuze door Stroeykens meer op de plaats van Hazard te zetten. We blijven het herhalen: Stroeykens is op zijn best in een centrale rol. Hij sluit ook meer aan bij de centrumspits. Dolberg stond te vaak op een eiland en werd goed ingesloten. Carl Hoefkens had Standard zeer goed neergezet. Anderlecht werd lamgelegd. In de tweede periode was er geen beterschap merkbaar bij Anderlecht.

Leoni bracht vaart in het spel

Na de 1-2 ging Riemer stevig wisselen, wat zeer logisch was. Dat was echter niet bepaald creatief wisselen. Het was tactisch geen grote vondst. Vazquez voor Dolberg, Amuzu voor Stroeykens en Leoni voor Verschaeren. Anderlecht kreeg wel even een injectie van energie. Ze kregen wél een aantal kansen, vooral via Anders Dreyer. Hij trapte een enorme kans hoog over, zette een penalty om en trapte een vrije trap tegen de paal.

In minuut 82 deed Riemer dan een zéér vreemde wissel: Raman voor Dreyer. De Deen was nochtans bij zowat alle gevaarlijke acties betrokken. Misschien zat hij niet meer okselfris, maar met zijn trap in de benen en uitstekend positiespel kan hij altijd gevaarlijk zijn in het slot. Na die 82ste minuut had Anderlecht in totaal nog 15 minuten, maar kreeg het geen grote kans meer. Enkel een kopballetje van Vazquez. Dat was eigenlijk de logica zelve. 

Vooraan spelen met Vazquez, Raman en Amuzu was niet bepaald een handige keuze. RSCA ging voor heel opportunistisch voetbal. Diepe ballen in de hoeken van het veld richting Raman of Amuzu, en Delaney en Vazquez die oorlog moesten maken in de 16. Standard wist er wel raad mee.

Er was geen enkele balvaste speler meer, enkel Leoni was dat laatste kwartier nog een echt creatieve speker op het veld. Het was hopen op een actie van ‘Ciske’, meer niet. En wat hoge ballen naar de Argentijnse spits. Raman is ook geen speler die iets kan forceren als RSCA het spel moet maken. Hij is wel uitstekend bruikbaar als er veel ruimte ligt. Die lag er niet meer na minuut 82 toen Anderlecht steriel drukte.

RSCA heeft nog werk in topmatchen

Anderlecht speelde deze match veel te vaak met de lange bal. Tot het enerverende toe, maar ook niet geheel onlogisch met Rits en Delaney. Zij trappen het leer vaak naar voren als er hoog druk op hen wordt gezet. Daarom hadden we na het uur graag eens een gedurfde offensievere wissel gezien. Leoni (op wie de fans begin tweede helft riepen na enkele povere voetballende acties van Rits/Delaney) voor een van deze twee. Het jeugdproduct weet als geen onder uit druk te voetballen. 

In de eerste helft waren Stroeykens en Verschaeren de enigen die weinig last hadden van de slechte grasmat, Leoni ook niet bij zijn invalbeurt. Het was geen toeval dat het spel tussen minuut 63 en 82 minuten bij momenten sneller ging met Leoni in de ploeg. We hadden hem echter graag in het team gezien met Stroeykens centraal op het middenveld. Dat Verschaeren na 63 minuten werd gewisseld was logisch. Hij was een van de beteren in de eerste helft bij RSCA, nadien was het bobijntje af. 

Het slechte veld hielp heel zeker niet, maar Riemer moet ook meer durven in topmatchen. Anderlecht zette al grote stappen voorwaarts onder de Deen. De volgende stap is meer lef tonen in toppers. In de topduels staat RSCA zeker zijn mannetje, maar het moet duidelijk nog meer tonen om ook die matchen over de streep te trekken. De terugkeer van Thorgan Hazard kan daarbij zeker helpen. Mogelijk op Antwerp?

CR

Had Riemer Leoni voor Rits of Delaney moeten brengen na 63 minuten?

Meest recent

'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

70
70
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

127
127
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

71
71
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

209
209
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

138
138
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

555
555
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

85
85
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

133
133
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

201
201
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

79
79
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

149
149
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

86
86
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

159
159
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

60
60
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

39
39
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

279
279
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

99
99
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

375
375
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

362
362
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

104
104
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

206
206
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

399
399
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

187
187
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

407
407
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

163
163

Meer sportnieuws