Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

119
Waarom ook Riemer meer moest tonen tegen Standard

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen Standard. De Brusselaars verdienden niet meer tegen een meer dan degelijk Standard. Trainer Brian Riemer was terecht kritisch, maar mocht na de partij ook in de spiegel kijken. Hij had meer mogen durven.

Anderlecht startte verrassend met Yari Verschaeren aan de aftrap. Hij deed het best goed in de eerste helft en was samen met Mario Stroeykens voetballend de beste speler bij RSCA. De twee vonden elkaar geregeld goed, maar veel te ver van doel. De assist van Verschaeren was een aanvallend hoogtepunt van Paars-Wit in een matige ploegprestatie.

LEES OOK: Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Middenveld RSCA had het moeilijk

Anderlecht heeft met Mats Rits en Thomas Delaney twee zeer ervaren middenvelders in het team staan. Tegen kleinere ploegen kunnen zij met hun métier, leepheid en ook wel duelkracht (bij Delaney) een tegenstander versmachten. Vooraan kunnen de aanvallende pionnen zich dan uitleven.

In toppers hebben zij het echter moeilijk. Daar komen ze ploegen tegen met dezelfde wapens en onder druk uitvoetballen is niet hun sterkste kwaliteit. Anderlecht heeft achteraan met Zeno Debast en Jan Vertonghen twee spelers die als geen ander de passes tussen de linies kunnen spelen. Delaney en Rits hadden moeite om zich vrij te maken door de hoge druk, Verschaeren en Stroeykens moesten daardoor te laag terugzakken. Standard hield hen goed ver van hun strafschopgebied.

Riemer maakte een vreemde keuze door Stroeykens meer op de plaats van Hazard te zetten. We blijven het herhalen: Stroeykens is op zijn best in een centrale rol. Hij sluit ook meer aan bij de centrumspits. Dolberg stond te vaak op een eiland en werd goed ingesloten. Carl Hoefkens had Standard zeer goed neergezet. Anderlecht werd lamgelegd. In de tweede periode was er geen beterschap merkbaar bij Anderlecht.

Leoni bracht vaart in het spel

Na de 1-2 ging Riemer stevig wisselen, wat zeer logisch was. Dat was echter niet bepaald creatief wisselen. Het was tactisch geen grote vondst. Vazquez voor Dolberg, Amuzu voor Stroeykens en Leoni voor Verschaeren. Anderlecht kreeg wel even een injectie van energie. Ze kregen wél een aantal kansen, vooral via Anders Dreyer. Hij trapte een enorme kans hoog over, zette een penalty om en trapte een vrije trap tegen de paal.

In minuut 82 deed Riemer dan een zéér vreemde wissel: Raman voor Dreyer. De Deen was nochtans bij zowat alle gevaarlijke acties betrokken. Misschien zat hij niet meer okselfris, maar met zijn trap in de benen en uitstekend positiespel kan hij altijd gevaarlijk zijn in het slot. Na die 82ste minuut had Anderlecht in totaal nog 15 minuten, maar kreeg het geen grote kans meer. Enkel een kopballetje van Vazquez. Dat was eigenlijk de logica zelve. 

Vooraan spelen met Vazquez, Raman en Amuzu was niet bepaald een handige keuze. RSCA ging voor heel opportunistisch voetbal. Diepe ballen in de hoeken van het veld richting Raman of Amuzu, en Delaney en Vazquez die oorlog moesten maken in de 16. Standard wist er wel raad mee.

Er was geen enkele balvaste speler meer, enkel Leoni was dat laatste kwartier nog een echt creatieve speker op het veld. Het was hopen op een actie van ‘Ciske’, meer niet. En wat hoge ballen naar de Argentijnse spits. Raman is ook geen speler die iets kan forceren als RSCA het spel moet maken. Hij is wel uitstekend bruikbaar als er veel ruimte ligt. Die lag er niet meer na minuut 82 toen Anderlecht steriel drukte.

RSCA heeft nog werk in topmatchen

Anderlecht speelde deze match veel te vaak met de lange bal. Tot het enerverende toe, maar ook niet geheel onlogisch met Rits en Delaney. Zij trappen het leer vaak naar voren als er hoog druk op hen wordt gezet. Daarom hadden we na het uur graag eens een gedurfde offensievere wissel gezien. Leoni (op wie de fans begin tweede helft riepen na enkele povere voetballende acties van Rits/Delaney) voor een van deze twee. Het jeugdproduct weet als geen onder uit druk te voetballen. 

In de eerste helft waren Stroeykens en Verschaeren de enigen die weinig last hadden van de slechte grasmat, Leoni ook niet bij zijn invalbeurt. Het was geen toeval dat het spel tussen minuut 63 en 82 minuten bij momenten sneller ging met Leoni in de ploeg. We hadden hem echter graag in het team gezien met Stroeykens centraal op het middenveld. Dat Verschaeren na 63 minuten werd gewisseld was logisch. Hij was een van de beteren in de eerste helft bij RSCA, nadien was het bobijntje af. 

Het slechte veld hielp heel zeker niet, maar Riemer moet ook meer durven in topmatchen. Anderlecht zette al grote stappen voorwaarts onder de Deen. De volgende stap is meer lef tonen in toppers. In de topduels staat RSCA zeker zijn mannetje, maar het moet duidelijk nog meer tonen om ook die matchen over de streep te trekken. De terugkeer van Thorgan Hazard kan daarbij zeker helpen. Mogelijk op Antwerp?

CR

Had Riemer Leoni voor Rits of Delaney moeten brengen na 63 minuten?

Meest recent

"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

19
19
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

72
72
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

19
19
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

16
16
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

36
36
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

74
74
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

16
16
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

109
109
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

50
50
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

115
115
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

402
402
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

267
267
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

360
360
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

532
532
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

208
208
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

92
92
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

339
339
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

124
124
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

325
325
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

408
408
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

507
507
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

224
224
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

53
53
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

313
313
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

80
80

Meer sportnieuws