Mazzu komt met felle oproep voor fans Charleroi

79 stemmen
Mazzu komt met felle oproep voor fans Charleroi

Koploper Union SG pakte het afgelopen weekend de drie punten op het veld van Sporting Charleroi. De Carolo's blijven daardoor in de lage middenmoot hangen, op slechts enkele punten boven de degradatiestreep.

Union kon opnieuw rekenen op een sterke Amoura. De seizoensrevelatie had er na een kwartiertje al een in liggen: 0-1. Terho zorgde vijf minuten na de rust voor een dubbele voorsprong, waarna opnieuw Amoura voor 0-3 zorgde.

De eerredder van Guiagon was niet meer dan een doekje voor het bloeden voor Charleroi, dat een wisselvallig seizoen draait onder coach Felice Mazzu. Die begrijpt de onvrede onder de fans in het Zwarte Land.

LEES OOK: Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

De mentaliteit is er bij Charleroi

"Ik kan begrijpen dat ze teleurgesteld en gefrustreerd zijn door onze positie in het klassement", citeert RTBF Mazzu. "Maar ik denk dat ze hard zijn, want de spelers tonen de juiste wil en mentaliteit."

"We missen bepaalde zaken, we missen kansen, dat kan ik begrijpen. De mentaliteit en de wil zijn er en het bewijs is dat we in de 90e minuut hebben gescoord. Weet je, in onze situatie heeft deze groep steun nodig", lijkt Mazzu een boodschap te sturen naar de achterban van de Zebra's.

Twee of drie overwinningen

Mazzu lijkt te weten wat zijn ploeg op het juiste pad zou kunnen krijgen. "Alles wat we nodig hebben is twee of drie overwinningen op rij. Dat zou alles veranderen en ons ons zelfvertrouwen teruggeven."

Charleroi hoopt het jaar goed af te sluiten. Op de volgende speeldag trekt het naar Standard voor een Waalse clash. Daarna volgen duels tegen STVV (uit) en KV Mechelen (thuis). Worden dat twee of drie overwinningen op rij?

Komt Charleroi nog in degradatienood?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

14
14
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

42
42
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

333
333
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

30
30
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

276
276
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

399
399
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

481
481
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

796
796
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

105
105
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

517
517
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

51
51
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

136
136
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

93
93
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

145
145
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

389
389
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

707
707
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

293
293
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

498
498
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

402
402
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

226
226
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

107
107
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

102
102
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws