Mazzu komt met felle oproep voor fans Charleroi

door
Mazzu komt met felle oproep voor fans Charleroi

Koploper Union SG pakte het afgelopen weekend de drie punten op het veld van Sporting Charleroi. De Carolo's blijven daardoor in de lage middenmoot hangen, op slechts enkele punten boven de degradatiestreep.

Union kon opnieuw rekenen op een sterke Amoura. De seizoensrevelatie had er na een kwartiertje al een in liggen: 0-1. Terho zorgde vijf minuten na de rust voor een dubbele voorsprong, waarna opnieuw Amoura voor 0-3 zorgde.

De eerredder van Guiagon was niet meer dan een doekje voor het bloeden voor Charleroi, dat een wisselvallig seizoen draait onder coach Felice Mazzu. Die begrijpt de onvrede onder de fans in het Zwarte Land.

LEES OOK: Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

De mentaliteit is er bij Charleroi

"Ik kan begrijpen dat ze teleurgesteld en gefrustreerd zijn door onze positie in het klassement", citeert RTBF Mazzu. "Maar ik denk dat ze hard zijn, want de spelers tonen de juiste wil en mentaliteit."

"We missen bepaalde zaken, we missen kansen, dat kan ik begrijpen. De mentaliteit en de wil zijn er en het bewijs is dat we in de 90e minuut hebben gescoord. Weet je, in onze situatie heeft deze groep steun nodig", lijkt Mazzu een boodschap te sturen naar de achterban van de Zebra's.

Twee of drie overwinningen

Mazzu lijkt te weten wat zijn ploeg op het juiste pad zou kunnen krijgen. "Alles wat we nodig hebben is twee of drie overwinningen op rij. Dat zou alles veranderen en ons ons zelfvertrouwen teruggeven."

Charleroi hoopt het jaar goed af te sluiten. Op de volgende speeldag trekt het naar Standard voor een Waalse clash. Daarna volgen duels tegen STVV (uit) en KV Mechelen (thuis). Worden dat twee of drie overwinningen op rij?

Komt Charleroi nog in degradatienood?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

13
13
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

6
6
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

69
69
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

71
71
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

54
54
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

187
187
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

80
80
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

432
432
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

378
378
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

418
418
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

111
111
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

573
573
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

193
193
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

256
256
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

310
310
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

129
129
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

82
82
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

222
222
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

194
194
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

82
82
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

102
102
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

49
49
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

308
308
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

300
300
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

265
265

Meer sportnieuws