‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

760
‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

Anderlecht overweegt om de Deense enclave in de ploeg verder uit te breiden door de mogelijke aankoop van de rechtsback Oliver Sonne (Silkeborg IF). Hoewel er twijfels zijn over de noodzaak van een extra rechtsback, bezit de 23-jarige een mooi profiel.

Sonne is geboren in Denemarken, maar hij heeft gekozen om voor de Peruviaanse nationale ploeg uit te komen. Die keuze heeft hem tot een geliefde figuur gemaakt in Peru, ook al heeft hij nog geen minuut gespeeld voor de ploeg. y

Desondanks wordt Sonne er behandeld als een ster, mede door zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen. Daarnaast heeft Sonne ook zelf ervaring op de catwalk voor bekende modemerken, wat bijdraagt aan zijn opkomende sterrenstatus.

LEES OOK: Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht wil Deense enclave nog meer uitbreiden

De Deense enclave bij Anderlecht toont haar waarde op het veld, met Kasper Schmeichel, Anders Dreyer en Kasper Dolberg als basisspelers in het Lotto Park, vooral de laatste twee zijn dragende krachten in de ploeg.

In de zoektocht naar verdere versterkingen houdt Jesper Fredberg ook nauwlettend de Deense competitie in de gaten, waarbij zijn oog is gevallen op Oliver Sonne, de rechtsback van Silkeborg IF. De CEO Sports moet echter concurreren met clubs als FC Kopenhagen, SV Darmstadt, AZ Alkmaar en PAOK Saloniki.

Volgens Peter Sørensen, journalist bij Midtjyllands Avis, overweegt Silkeborg IF om de 23-jarige Sonne mogelijk al tijdens de aankomende wintertransferperiode te verkopen. De Deense club heeft namelijk al een vervanger, Jens Martin Gammelby (HamKam), aangetrokken, die per 1 januari de overstap maakt naar Silkeborg.

De vraag rijst echter of Anderlecht wel dringend behoefte heeft aan een extra rechtsback, gezien Killian Sardella momenteel de onbetwiste basisspeler op die positie is.

Bovendien heeft Anderlecht afgelopen zomermercato aanzienlijk geïnvesteerd (3,5 miljoen euro) in Louis Patris, en die aanzienlijke investering mag natuurlijk niet leiden tot een mogelijke kapitaalvernietiging.

Revelatie in de Superligaen, international bij Peru

Ondanks de vraagtekens over de noodzaak voor Anderlecht om een extra rechtsback aan te trekken, doet niets af van het feit dat Oliver Sonne over een interessant profiel beschikt. Hij is van nature een rechtsback, die fysieke kracht, snelheid en offensieve kwaliteiten combineert.

Sonne beschikt over groot volume en loopvermogen, en hij behoort tot een van de beste spelers op zijn positie in de Eliteserien. Zijn tactische intelligentie en veelzijdigheid maken hem extra waardevol.

Zijn beste positie in het elftal is rechtsback, maar heeft Sonne ook bewezen dat hij kan spelen als rechtermiddenvelder of zelfs als rechter winger.

Sonne’s goede prestaties leverden hem in oktober een eerste selectie op voor de nationale ploeg. Niet voor die van Denemarken, waar hij geboren is, maar wel van Peru.

Zijn grootmoeder van moederskant emigreerde op 18-jarige leeftijd van Lima naar Kopenhagen, waardoor Sonne ‘gemakkelijk’ staatsburger van het Zuid-Amerikaanse land kon worden.

Peru draagt rijzende ster Sonne op handen

Oliver Sonne werd in Peru verwelkomd als een ware ster en maakte bewust en definitief de keuze voor La Blanquirroja boven het Deense nationale team. Hierdoor werd hij een van de meest geliefde spelers van het Peruviaanse nationale team, ondanks het feit dat hij nog geen enkele minuut in actie is gekomen.

Tijdens de afgelopen twee interlandbreaks bleef Sonne op de bank en op de tribune, terwijl zijn teamgenoten op het veld kritiek kregen van fans en pers vanwege teleurstellende resultaten en prestaties.

Opvallend genoeg werd Sonne altijd positief benaderd, terwijl zijn ploeggenoten stevig bekritiseerd werden. Sergio Peña, een international en speler van Malmö, vond dat niet kunnen.

“Ik verzeker je dat als je mensen vraagt hoe Oliver (Sonne) speelt, ze het niet weten en toch van hem houden zonder hem gezien te hebben”, zei de middenvelder in het programma Entre Ceja y Ceja.

“Ik denk niet dat het fout is, maar ik denk wel dat het verkeerd is om degenen die het doen, zoals Aldo (Corzo) en Luis (Advíncula), respectloos te behandelen. Ik denk dat je van een speler kunt houden zonder anderen respectloos te behandelen," voegde hij eraan toe.

Sonne: profvoetballer met sterallures

Edison Flores, een teamgenoot van Oliver Sonne bij Peru, heeft lovende woorden gesproken over hem. “Hij is snel en krachtig. Hij is nederig en volhardend. De taal en communicatie zijn nog wat moeilijk voor hem, maar beetje bij beetje komt het goed”, aldus Flores.

Sonne zelf heeft eerder verklaard dat zijn Peruviaanse teamgenoten hem goed opvangen en behandelen in zijn nieuwe omgeving. Ondanks het feit dat hij nog niet heeft gespeeld voor het nationale team, wordt Sonne als een echte ster behandeld door zowel de media als de fans.

Zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen, zijn nicht, dragen daar zeker aan bij.

Bovendien was Sonne enkele jaren geleden zelf te zien op de catwalk in Parijs en Londen, waar hij modeshows liep voor merken zoals Gucci en Armani. Dit draagt zeker bij aan zijn reputatie als een opkomende ster.

Sonne naar Anderlecht: een goed idee?

Meest recent

'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

40
40
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

12
12
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

81
81
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

204
204
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

122
122
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

130
130
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

146
146
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

179
179
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

390
390
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

99
99
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

40
40
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

157
157
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

674
674
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

302
302
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

332
332
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

402
402
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

91
91
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

179
179
Vandenbempt bijzonder hard voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Een zeer verdiende zege, maar de score was inzake ...

364
364
'Westerlo en Fenerbahçe op zucht van akkoord'

Bij KVC Westerlo gaat een van de jonge talenten mogelijk nog een toptransfer versieren. ...

69
69
Lommel SK baalt: "Jammer dat hij vertrekt"

Lommel SK is zeer goed begonnen aan het seizoen en boekte een zeven op twaalf. De club zag dit ...

68
68
'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

706
706
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

760
760
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

222
222
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

119
119

Meer sportnieuws