‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

760
‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

Anderlecht overweegt om de Deense enclave in de ploeg verder uit te breiden door de mogelijke aankoop van de rechtsback Oliver Sonne (Silkeborg IF). Hoewel er twijfels zijn over de noodzaak van een extra rechtsback, bezit de 23-jarige een mooi profiel.

Sonne is geboren in Denemarken, maar hij heeft gekozen om voor de Peruviaanse nationale ploeg uit te komen. Die keuze heeft hem tot een geliefde figuur gemaakt in Peru, ook al heeft hij nog geen minuut gespeeld voor de ploeg. y

Desondanks wordt Sonne er behandeld als een ster, mede door zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen. Daarnaast heeft Sonne ook zelf ervaring op de catwalk voor bekende modemerken, wat bijdraagt aan zijn opkomende sterrenstatus.

LEES OOK: 'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Anderlecht wil Deense enclave nog meer uitbreiden

De Deense enclave bij Anderlecht toont haar waarde op het veld, met Kasper Schmeichel, Anders Dreyer en Kasper Dolberg als basisspelers in het Lotto Park, vooral de laatste twee zijn dragende krachten in de ploeg.

In de zoektocht naar verdere versterkingen houdt Jesper Fredberg ook nauwlettend de Deense competitie in de gaten, waarbij zijn oog is gevallen op Oliver Sonne, de rechtsback van Silkeborg IF. De CEO Sports moet echter concurreren met clubs als FC Kopenhagen, SV Darmstadt, AZ Alkmaar en PAOK Saloniki.

Volgens Peter Sørensen, journalist bij Midtjyllands Avis, overweegt Silkeborg IF om de 23-jarige Sonne mogelijk al tijdens de aankomende wintertransferperiode te verkopen. De Deense club heeft namelijk al een vervanger, Jens Martin Gammelby (HamKam), aangetrokken, die per 1 januari de overstap maakt naar Silkeborg.

De vraag rijst echter of Anderlecht wel dringend behoefte heeft aan een extra rechtsback, gezien Killian Sardella momenteel de onbetwiste basisspeler op die positie is.

Bovendien heeft Anderlecht afgelopen zomermercato aanzienlijk geïnvesteerd (3,5 miljoen euro) in Louis Patris, en die aanzienlijke investering mag natuurlijk niet leiden tot een mogelijke kapitaalvernietiging.

Revelatie in de Superligaen, international bij Peru

Ondanks de vraagtekens over de noodzaak voor Anderlecht om een extra rechtsback aan te trekken, doet niets af van het feit dat Oliver Sonne over een interessant profiel beschikt. Hij is van nature een rechtsback, die fysieke kracht, snelheid en offensieve kwaliteiten combineert.

Sonne beschikt over groot volume en loopvermogen, en hij behoort tot een van de beste spelers op zijn positie in de Eliteserien. Zijn tactische intelligentie en veelzijdigheid maken hem extra waardevol.

Zijn beste positie in het elftal is rechtsback, maar heeft Sonne ook bewezen dat hij kan spelen als rechtermiddenvelder of zelfs als rechter winger.

Sonne’s goede prestaties leverden hem in oktober een eerste selectie op voor de nationale ploeg. Niet voor die van Denemarken, waar hij geboren is, maar wel van Peru.

Zijn grootmoeder van moederskant emigreerde op 18-jarige leeftijd van Lima naar Kopenhagen, waardoor Sonne ‘gemakkelijk’ staatsburger van het Zuid-Amerikaanse land kon worden.

Peru draagt rijzende ster Sonne op handen

Oliver Sonne werd in Peru verwelkomd als een ware ster en maakte bewust en definitief de keuze voor La Blanquirroja boven het Deense nationale team. Hierdoor werd hij een van de meest geliefde spelers van het Peruviaanse nationale team, ondanks het feit dat hij nog geen enkele minuut in actie is gekomen.

Tijdens de afgelopen twee interlandbreaks bleef Sonne op de bank en op de tribune, terwijl zijn teamgenoten op het veld kritiek kregen van fans en pers vanwege teleurstellende resultaten en prestaties.

Opvallend genoeg werd Sonne altijd positief benaderd, terwijl zijn ploeggenoten stevig bekritiseerd werden. Sergio Peña, een international en speler van Malmö, vond dat niet kunnen.

“Ik verzeker je dat als je mensen vraagt hoe Oliver (Sonne) speelt, ze het niet weten en toch van hem houden zonder hem gezien te hebben”, zei de middenvelder in het programma Entre Ceja y Ceja.

“Ik denk niet dat het fout is, maar ik denk wel dat het verkeerd is om degenen die het doen, zoals Aldo (Corzo) en Luis (Advíncula), respectloos te behandelen. Ik denk dat je van een speler kunt houden zonder anderen respectloos te behandelen," voegde hij eraan toe.

Sonne: profvoetballer met sterallures

Edison Flores, een teamgenoot van Oliver Sonne bij Peru, heeft lovende woorden gesproken over hem. “Hij is snel en krachtig. Hij is nederig en volhardend. De taal en communicatie zijn nog wat moeilijk voor hem, maar beetje bij beetje komt het goed”, aldus Flores.

Sonne zelf heeft eerder verklaard dat zijn Peruviaanse teamgenoten hem goed opvangen en behandelen in zijn nieuwe omgeving. Ondanks het feit dat hij nog niet heeft gespeeld voor het nationale team, wordt Sonne als een echte ster behandeld door zowel de media als de fans.

Zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen, zijn nicht, dragen daar zeker aan bij.

Bovendien was Sonne enkele jaren geleden zelf te zien op de catwalk in Parijs en Londen, waar hij modeshows liep voor merken zoals Gucci en Armani. Dit draagt zeker bij aan zijn reputatie als een opkomende ster.

Sonne naar Anderlecht: een goed idee?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

96
96
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

95
95
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

97
97
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

35
35
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

77
77
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

185
185
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

217
217
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

113
113
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

97
97
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

259
259
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

33
33
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

631
631
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

149
149
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

56
56
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

464
464
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

154
154
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

53
53
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

307
307
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

139
139
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

137
137
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

347
347
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

320
320
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1132
1132
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

371
371
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

619
619

Meer sportnieuws