‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

760
‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

Anderlecht overweegt om de Deense enclave in de ploeg verder uit te breiden door de mogelijke aankoop van de rechtsback Oliver Sonne (Silkeborg IF). Hoewel er twijfels zijn over de noodzaak van een extra rechtsback, bezit de 23-jarige een mooi profiel.

Sonne is geboren in Denemarken, maar hij heeft gekozen om voor de Peruviaanse nationale ploeg uit te komen. Die keuze heeft hem tot een geliefde figuur gemaakt in Peru, ook al heeft hij nog geen minuut gespeeld voor de ploeg. y

Desondanks wordt Sonne er behandeld als een ster, mede door zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen. Daarnaast heeft Sonne ook zelf ervaring op de catwalk voor bekende modemerken, wat bijdraagt aan zijn opkomende sterrenstatus.

LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

Anderlecht wil Deense enclave nog meer uitbreiden

De Deense enclave bij Anderlecht toont haar waarde op het veld, met Kasper Schmeichel, Anders Dreyer en Kasper Dolberg als basisspelers in het Lotto Park, vooral de laatste twee zijn dragende krachten in de ploeg.

In de zoektocht naar verdere versterkingen houdt Jesper Fredberg ook nauwlettend de Deense competitie in de gaten, waarbij zijn oog is gevallen op Oliver Sonne, de rechtsback van Silkeborg IF. De CEO Sports moet echter concurreren met clubs als FC Kopenhagen, SV Darmstadt, AZ Alkmaar en PAOK Saloniki.

Volgens Peter Sørensen, journalist bij Midtjyllands Avis, overweegt Silkeborg IF om de 23-jarige Sonne mogelijk al tijdens de aankomende wintertransferperiode te verkopen. De Deense club heeft namelijk al een vervanger, Jens Martin Gammelby (HamKam), aangetrokken, die per 1 januari de overstap maakt naar Silkeborg.

De vraag rijst echter of Anderlecht wel dringend behoefte heeft aan een extra rechtsback, gezien Killian Sardella momenteel de onbetwiste basisspeler op die positie is.

Bovendien heeft Anderlecht afgelopen zomermercato aanzienlijk geïnvesteerd (3,5 miljoen euro) in Louis Patris, en die aanzienlijke investering mag natuurlijk niet leiden tot een mogelijke kapitaalvernietiging.

Revelatie in de Superligaen, international bij Peru

Ondanks de vraagtekens over de noodzaak voor Anderlecht om een extra rechtsback aan te trekken, doet niets af van het feit dat Oliver Sonne over een interessant profiel beschikt. Hij is van nature een rechtsback, die fysieke kracht, snelheid en offensieve kwaliteiten combineert.

Sonne beschikt over groot volume en loopvermogen, en hij behoort tot een van de beste spelers op zijn positie in de Eliteserien. Zijn tactische intelligentie en veelzijdigheid maken hem extra waardevol.

Zijn beste positie in het elftal is rechtsback, maar heeft Sonne ook bewezen dat hij kan spelen als rechtermiddenvelder of zelfs als rechter winger.

Sonne’s goede prestaties leverden hem in oktober een eerste selectie op voor de nationale ploeg. Niet voor die van Denemarken, waar hij geboren is, maar wel van Peru.

Zijn grootmoeder van moederskant emigreerde op 18-jarige leeftijd van Lima naar Kopenhagen, waardoor Sonne ‘gemakkelijk’ staatsburger van het Zuid-Amerikaanse land kon worden.

Peru draagt rijzende ster Sonne op handen

Oliver Sonne werd in Peru verwelkomd als een ware ster en maakte bewust en definitief de keuze voor La Blanquirroja boven het Deense nationale team. Hierdoor werd hij een van de meest geliefde spelers van het Peruviaanse nationale team, ondanks het feit dat hij nog geen enkele minuut in actie is gekomen.

Tijdens de afgelopen twee interlandbreaks bleef Sonne op de bank en op de tribune, terwijl zijn teamgenoten op het veld kritiek kregen van fans en pers vanwege teleurstellende resultaten en prestaties.

Opvallend genoeg werd Sonne altijd positief benaderd, terwijl zijn ploeggenoten stevig bekritiseerd werden. Sergio Peña, een international en speler van Malmö, vond dat niet kunnen.

“Ik verzeker je dat als je mensen vraagt hoe Oliver (Sonne) speelt, ze het niet weten en toch van hem houden zonder hem gezien te hebben”, zei de middenvelder in het programma Entre Ceja y Ceja.

“Ik denk niet dat het fout is, maar ik denk wel dat het verkeerd is om degenen die het doen, zoals Aldo (Corzo) en Luis (Advíncula), respectloos te behandelen. Ik denk dat je van een speler kunt houden zonder anderen respectloos te behandelen," voegde hij eraan toe.

Sonne: profvoetballer met sterallures

Edison Flores, een teamgenoot van Oliver Sonne bij Peru, heeft lovende woorden gesproken over hem. “Hij is snel en krachtig. Hij is nederig en volhardend. De taal en communicatie zijn nog wat moeilijk voor hem, maar beetje bij beetje komt het goed”, aldus Flores.

Sonne zelf heeft eerder verklaard dat zijn Peruviaanse teamgenoten hem goed opvangen en behandelen in zijn nieuwe omgeving. Ondanks het feit dat hij nog niet heeft gespeeld voor het nationale team, wordt Sonne als een echte ster behandeld door zowel de media als de fans.

Zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen, zijn nicht, dragen daar zeker aan bij.

Bovendien was Sonne enkele jaren geleden zelf te zien op de catwalk in Parijs en Londen, waar hij modeshows liep voor merken zoals Gucci en Armani. Dit draagt zeker bij aan zijn reputatie als een opkomende ster.

Sonne naar Anderlecht: een goed idee?

Meest recent

Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

8
8
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

51
51
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

128
128
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

19
19
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

162
162
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

163
163
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

92
92
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

140
140
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

19
19
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

64
64
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

37
37
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

105
105
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

87
87
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

467
467
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

107
107
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

70
70
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

318
318
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

16
16

Meer sportnieuws