‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

760
‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

Anderlecht overweegt om de Deense enclave in de ploeg verder uit te breiden door de mogelijke aankoop van de rechtsback Oliver Sonne (Silkeborg IF). Hoewel er twijfels zijn over de noodzaak van een extra rechtsback, bezit de 23-jarige een mooi profiel.

Sonne is geboren in Denemarken, maar hij heeft gekozen om voor de Peruviaanse nationale ploeg uit te komen. Die keuze heeft hem tot een geliefde figuur gemaakt in Peru, ook al heeft hij nog geen minuut gespeeld voor de ploeg. y

Desondanks wordt Sonne er behandeld als een ster, mede door zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen. Daarnaast heeft Sonne ook zelf ervaring op de catwalk voor bekende modemerken, wat bijdraagt aan zijn opkomende sterrenstatus.

LEES OOK: 'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht wil Deense enclave nog meer uitbreiden

De Deense enclave bij Anderlecht toont haar waarde op het veld, met Kasper Schmeichel, Anders Dreyer en Kasper Dolberg als basisspelers in het Lotto Park, vooral de laatste twee zijn dragende krachten in de ploeg.

In de zoektocht naar verdere versterkingen houdt Jesper Fredberg ook nauwlettend de Deense competitie in de gaten, waarbij zijn oog is gevallen op Oliver Sonne, de rechtsback van Silkeborg IF. De CEO Sports moet echter concurreren met clubs als FC Kopenhagen, SV Darmstadt, AZ Alkmaar en PAOK Saloniki.

Volgens Peter Sørensen, journalist bij Midtjyllands Avis, overweegt Silkeborg IF om de 23-jarige Sonne mogelijk al tijdens de aankomende wintertransferperiode te verkopen. De Deense club heeft namelijk al een vervanger, Jens Martin Gammelby (HamKam), aangetrokken, die per 1 januari de overstap maakt naar Silkeborg.

De vraag rijst echter of Anderlecht wel dringend behoefte heeft aan een extra rechtsback, gezien Killian Sardella momenteel de onbetwiste basisspeler op die positie is.

Bovendien heeft Anderlecht afgelopen zomermercato aanzienlijk geïnvesteerd (3,5 miljoen euro) in Louis Patris, en die aanzienlijke investering mag natuurlijk niet leiden tot een mogelijke kapitaalvernietiging.

Revelatie in de Superligaen, international bij Peru

Ondanks de vraagtekens over de noodzaak voor Anderlecht om een extra rechtsback aan te trekken, doet niets af van het feit dat Oliver Sonne over een interessant profiel beschikt. Hij is van nature een rechtsback, die fysieke kracht, snelheid en offensieve kwaliteiten combineert.

Sonne beschikt over groot volume en loopvermogen, en hij behoort tot een van de beste spelers op zijn positie in de Eliteserien. Zijn tactische intelligentie en veelzijdigheid maken hem extra waardevol.

Zijn beste positie in het elftal is rechtsback, maar heeft Sonne ook bewezen dat hij kan spelen als rechtermiddenvelder of zelfs als rechter winger.

Sonne’s goede prestaties leverden hem in oktober een eerste selectie op voor de nationale ploeg. Niet voor die van Denemarken, waar hij geboren is, maar wel van Peru.

Zijn grootmoeder van moederskant emigreerde op 18-jarige leeftijd van Lima naar Kopenhagen, waardoor Sonne ‘gemakkelijk’ staatsburger van het Zuid-Amerikaanse land kon worden.

Peru draagt rijzende ster Sonne op handen

Oliver Sonne werd in Peru verwelkomd als een ware ster en maakte bewust en definitief de keuze voor La Blanquirroja boven het Deense nationale team. Hierdoor werd hij een van de meest geliefde spelers van het Peruviaanse nationale team, ondanks het feit dat hij nog geen enkele minuut in actie is gekomen.

Tijdens de afgelopen twee interlandbreaks bleef Sonne op de bank en op de tribune, terwijl zijn teamgenoten op het veld kritiek kregen van fans en pers vanwege teleurstellende resultaten en prestaties.

Opvallend genoeg werd Sonne altijd positief benaderd, terwijl zijn ploeggenoten stevig bekritiseerd werden. Sergio Peña, een international en speler van Malmö, vond dat niet kunnen.

“Ik verzeker je dat als je mensen vraagt hoe Oliver (Sonne) speelt, ze het niet weten en toch van hem houden zonder hem gezien te hebben”, zei de middenvelder in het programma Entre Ceja y Ceja.

“Ik denk niet dat het fout is, maar ik denk wel dat het verkeerd is om degenen die het doen, zoals Aldo (Corzo) en Luis (Advíncula), respectloos te behandelen. Ik denk dat je van een speler kunt houden zonder anderen respectloos te behandelen," voegde hij eraan toe.

Sonne: profvoetballer met sterallures

Edison Flores, een teamgenoot van Oliver Sonne bij Peru, heeft lovende woorden gesproken over hem. “Hij is snel en krachtig. Hij is nederig en volhardend. De taal en communicatie zijn nog wat moeilijk voor hem, maar beetje bij beetje komt het goed”, aldus Flores.

Sonne zelf heeft eerder verklaard dat zijn Peruviaanse teamgenoten hem goed opvangen en behandelen in zijn nieuwe omgeving. Ondanks het feit dat hij nog niet heeft gespeeld voor het nationale team, wordt Sonne als een echte ster behandeld door zowel de media als de fans.

Zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen, zijn nicht, dragen daar zeker aan bij.

Bovendien was Sonne enkele jaren geleden zelf te zien op de catwalk in Parijs en Londen, waar hij modeshows liep voor merken zoals Gucci en Armani. Dit draagt zeker bij aan zijn reputatie als een opkomende ster.

Sonne naar Anderlecht: een goed idee?

Meest recent

Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

201
201
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

455
455
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

547
547
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

110
110
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

49
49
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

208
208
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

106
106
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

329
329
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

457
457
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

668
668
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

160
160
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

76
76
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

500
500
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

556
556
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

293
293
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

104
104
"STVV verlaten was nooit een optie deze zomer"

Ryan Merlen heeft momenteel maar één doel voor ogen: zich verder ontwikkelen en ...

55
55
Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Philippe Clement en Nicky Hayen zijn momenteel als trainer actief in de Championship in Engeland. ...

230
230
Albert tipt Belgische topclubs: "Eén van de besten in de JPL"

Philippe Albert analyseert voor La Capitale de matchen in de Jupiler Pro League. De voormalige ...

164
164
Anderlecht sluit opmerkelijke deal omtrent Hatenboer

Cedric Hatenboer trok voor 1 miljoen euro van Anderlecht naar Sparta Rotterdam. Dat is voor RSCA een ...

436
436
'Transferdomino: Anderlecht-deal heeft gevolgen voor Genk'

Het is voor KRC Genk al een zeer drukke week geweest wat betreft transfers. Het haalde met Benjamin ...

321
321
Patro en Westerlo laten aanvallers nog vertrekken

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de zomermercato leggen de Belgische clubs de laatste ...

22
22
Anderlecht zet volgende vinkje: middenvelder strijkt neer

Anderlecht is in het absolute slot van de mercato nog druk in de weer. Het wil nog af van enkele ...

510
510
Teleurstelling bij sterkhouder Union: "Ik had bod verwacht"

Het is alweer een bewogen transferzomer voor Union, dat de voorbije maanden weer de nodige ...

110
110
'Lommel mag nog hopen op rentree, Gent kan talent verliezen'

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de transferperiode, is het nog alle hens aan dek voor ...

134
134

Meer sportnieuws