‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

760
‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

Anderlecht overweegt om de Deense enclave in de ploeg verder uit te breiden door de mogelijke aankoop van de rechtsback Oliver Sonne (Silkeborg IF). Hoewel er twijfels zijn over de noodzaak van een extra rechtsback, bezit de 23-jarige een mooi profiel.

Sonne is geboren in Denemarken, maar hij heeft gekozen om voor de Peruviaanse nationale ploeg uit te komen. Die keuze heeft hem tot een geliefde figuur gemaakt in Peru, ook al heeft hij nog geen minuut gespeeld voor de ploeg. y

Desondanks wordt Sonne er behandeld als een ster, mede door zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen. Daarnaast heeft Sonne ook zelf ervaring op de catwalk voor bekende modemerken, wat bijdraagt aan zijn opkomende sterrenstatus.

LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Anderlecht wil Deense enclave nog meer uitbreiden

De Deense enclave bij Anderlecht toont haar waarde op het veld, met Kasper Schmeichel, Anders Dreyer en Kasper Dolberg als basisspelers in het Lotto Park, vooral de laatste twee zijn dragende krachten in de ploeg.

In de zoektocht naar verdere versterkingen houdt Jesper Fredberg ook nauwlettend de Deense competitie in de gaten, waarbij zijn oog is gevallen op Oliver Sonne, de rechtsback van Silkeborg IF. De CEO Sports moet echter concurreren met clubs als FC Kopenhagen, SV Darmstadt, AZ Alkmaar en PAOK Saloniki.

Volgens Peter Sørensen, journalist bij Midtjyllands Avis, overweegt Silkeborg IF om de 23-jarige Sonne mogelijk al tijdens de aankomende wintertransferperiode te verkopen. De Deense club heeft namelijk al een vervanger, Jens Martin Gammelby (HamKam), aangetrokken, die per 1 januari de overstap maakt naar Silkeborg.

De vraag rijst echter of Anderlecht wel dringend behoefte heeft aan een extra rechtsback, gezien Killian Sardella momenteel de onbetwiste basisspeler op die positie is.

Bovendien heeft Anderlecht afgelopen zomermercato aanzienlijk geïnvesteerd (3,5 miljoen euro) in Louis Patris, en die aanzienlijke investering mag natuurlijk niet leiden tot een mogelijke kapitaalvernietiging.

Revelatie in de Superligaen, international bij Peru

Ondanks de vraagtekens over de noodzaak voor Anderlecht om een extra rechtsback aan te trekken, doet niets af van het feit dat Oliver Sonne over een interessant profiel beschikt. Hij is van nature een rechtsback, die fysieke kracht, snelheid en offensieve kwaliteiten combineert.

Sonne beschikt over groot volume en loopvermogen, en hij behoort tot een van de beste spelers op zijn positie in de Eliteserien. Zijn tactische intelligentie en veelzijdigheid maken hem extra waardevol.

Zijn beste positie in het elftal is rechtsback, maar heeft Sonne ook bewezen dat hij kan spelen als rechtermiddenvelder of zelfs als rechter winger.

Sonne’s goede prestaties leverden hem in oktober een eerste selectie op voor de nationale ploeg. Niet voor die van Denemarken, waar hij geboren is, maar wel van Peru.

Zijn grootmoeder van moederskant emigreerde op 18-jarige leeftijd van Lima naar Kopenhagen, waardoor Sonne ‘gemakkelijk’ staatsburger van het Zuid-Amerikaanse land kon worden.

Peru draagt rijzende ster Sonne op handen

Oliver Sonne werd in Peru verwelkomd als een ware ster en maakte bewust en definitief de keuze voor La Blanquirroja boven het Deense nationale team. Hierdoor werd hij een van de meest geliefde spelers van het Peruviaanse nationale team, ondanks het feit dat hij nog geen enkele minuut in actie is gekomen.

Tijdens de afgelopen twee interlandbreaks bleef Sonne op de bank en op de tribune, terwijl zijn teamgenoten op het veld kritiek kregen van fans en pers vanwege teleurstellende resultaten en prestaties.

Opvallend genoeg werd Sonne altijd positief benaderd, terwijl zijn ploeggenoten stevig bekritiseerd werden. Sergio Peña, een international en speler van Malmö, vond dat niet kunnen.

“Ik verzeker je dat als je mensen vraagt hoe Oliver (Sonne) speelt, ze het niet weten en toch van hem houden zonder hem gezien te hebben”, zei de middenvelder in het programma Entre Ceja y Ceja.

“Ik denk niet dat het fout is, maar ik denk wel dat het verkeerd is om degenen die het doen, zoals Aldo (Corzo) en Luis (Advíncula), respectloos te behandelen. Ik denk dat je van een speler kunt houden zonder anderen respectloos te behandelen," voegde hij eraan toe.

Sonne: profvoetballer met sterallures

Edison Flores, een teamgenoot van Oliver Sonne bij Peru, heeft lovende woorden gesproken over hem. “Hij is snel en krachtig. Hij is nederig en volhardend. De taal en communicatie zijn nog wat moeilijk voor hem, maar beetje bij beetje komt het goed”, aldus Flores.

Sonne zelf heeft eerder verklaard dat zijn Peruviaanse teamgenoten hem goed opvangen en behandelen in zijn nieuwe omgeving. Ondanks het feit dat hij nog niet heeft gespeeld voor het nationale team, wordt Sonne als een echte ster behandeld door zowel de media als de fans.

Zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen, zijn nicht, dragen daar zeker aan bij.

Bovendien was Sonne enkele jaren geleden zelf te zien op de catwalk in Parijs en Londen, waar hij modeshows liep voor merken zoals Gucci en Armani. Dit draagt zeker bij aan zijn reputatie als een opkomende ster.

Sonne naar Anderlecht: een goed idee?

Meest recent

'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

193
193
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

170
170
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

266
266
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

393
393
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

260
260
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

438
438
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

103
103
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

629
629
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

103
103
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

662
662
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

795
795
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1057
1057
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

621
621
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

373
373
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

296
296
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

834
834
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

782
782
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

318
318
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

185
185
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

87
87
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

397
397
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

312
312
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

73
73
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

267
267
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

252
252

Meer sportnieuws