‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

760 stemmen
‘Anderlecht haalt sensatie met 'sterallures’ binnen'

Anderlecht overweegt om de Deense enclave in de ploeg verder uit te breiden door de mogelijke aankoop van de rechtsback Oliver Sonne (Silkeborg IF). Hoewel er twijfels zijn over de noodzaak van een extra rechtsback, bezit de 23-jarige een mooi profiel.

Sonne is geboren in Denemarken, maar hij heeft gekozen om voor de Peruviaanse nationale ploeg uit te komen. Die keuze heeft hem tot een geliefde figuur gemaakt in Peru, ook al heeft hij nog geen minuut gespeeld voor de ploeg. y

Desondanks wordt Sonne er behandeld als een ster, mede door zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen. Daarnaast heeft Sonne ook zelf ervaring op de catwalk voor bekende modemerken, wat bijdraagt aan zijn opkomende sterrenstatus.

LEES OOK: 'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Anderlecht wil Deense enclave nog meer uitbreiden

De Deense enclave bij Anderlecht toont haar waarde op het veld, met Kasper Schmeichel, Anders Dreyer en Kasper Dolberg als basisspelers in het Lotto Park, vooral de laatste twee zijn dragende krachten in de ploeg.

In de zoektocht naar verdere versterkingen houdt Jesper Fredberg ook nauwlettend de Deense competitie in de gaten, waarbij zijn oog is gevallen op Oliver Sonne, de rechtsback van Silkeborg IF. De CEO Sports moet echter concurreren met clubs als FC Kopenhagen, SV Darmstadt, AZ Alkmaar en PAOK Saloniki.

Volgens Peter Sørensen, journalist bij Midtjyllands Avis, overweegt Silkeborg IF om de 23-jarige Sonne mogelijk al tijdens de aankomende wintertransferperiode te verkopen. De Deense club heeft namelijk al een vervanger, Jens Martin Gammelby (HamKam), aangetrokken, die per 1 januari de overstap maakt naar Silkeborg.

De vraag rijst echter of Anderlecht wel dringend behoefte heeft aan een extra rechtsback, gezien Killian Sardella momenteel de onbetwiste basisspeler op die positie is.

Bovendien heeft Anderlecht afgelopen zomermercato aanzienlijk geïnvesteerd (3,5 miljoen euro) in Louis Patris, en die aanzienlijke investering mag natuurlijk niet leiden tot een mogelijke kapitaalvernietiging.

Revelatie in de Superligaen, international bij Peru

Ondanks de vraagtekens over de noodzaak voor Anderlecht om een extra rechtsback aan te trekken, doet niets af van het feit dat Oliver Sonne over een interessant profiel beschikt. Hij is van nature een rechtsback, die fysieke kracht, snelheid en offensieve kwaliteiten combineert.

Sonne beschikt over groot volume en loopvermogen, en hij behoort tot een van de beste spelers op zijn positie in de Eliteserien. Zijn tactische intelligentie en veelzijdigheid maken hem extra waardevol.

Zijn beste positie in het elftal is rechtsback, maar heeft Sonne ook bewezen dat hij kan spelen als rechtermiddenvelder of zelfs als rechter winger.

Sonne’s goede prestaties leverden hem in oktober een eerste selectie op voor de nationale ploeg. Niet voor die van Denemarken, waar hij geboren is, maar wel van Peru.

Zijn grootmoeder van moederskant emigreerde op 18-jarige leeftijd van Lima naar Kopenhagen, waardoor Sonne ‘gemakkelijk’ staatsburger van het Zuid-Amerikaanse land kon worden.

Peru draagt rijzende ster Sonne op handen

Oliver Sonne werd in Peru verwelkomd als een ware ster en maakte bewust en definitief de keuze voor La Blanquirroja boven het Deense nationale team. Hierdoor werd hij een van de meest geliefde spelers van het Peruviaanse nationale team, ondanks het feit dat hij nog geen enkele minuut in actie is gekomen.

Tijdens de afgelopen twee interlandbreaks bleef Sonne op de bank en op de tribune, terwijl zijn teamgenoten op het veld kritiek kregen van fans en pers vanwege teleurstellende resultaten en prestaties.

Opvallend genoeg werd Sonne altijd positief benaderd, terwijl zijn ploeggenoten stevig bekritiseerd werden. Sergio Peña, een international en speler van Malmö, vond dat niet kunnen.

“Ik verzeker je dat als je mensen vraagt hoe Oliver (Sonne) speelt, ze het niet weten en toch van hem houden zonder hem gezien te hebben”, zei de middenvelder in het programma Entre Ceja y Ceja.

“Ik denk niet dat het fout is, maar ik denk wel dat het verkeerd is om degenen die het doen, zoals Aldo (Corzo) en Luis (Advíncula), respectloos te behandelen. Ik denk dat je van een speler kunt houden zonder anderen respectloos te behandelen," voegde hij eraan toe.

Sonne: profvoetballer met sterallures

Edison Flores, een teamgenoot van Oliver Sonne bij Peru, heeft lovende woorden gesproken over hem. “Hij is snel en krachtig. Hij is nederig en volhardend. De taal en communicatie zijn nog wat moeilijk voor hem, maar beetje bij beetje komt het goed”, aldus Flores.

Sonne zelf heeft eerder verklaard dat zijn Peruviaanse teamgenoten hem goed opvangen en behandelen in zijn nieuwe omgeving. Ondanks het feit dat hij nog niet heeft gespeeld voor het nationale team, wordt Sonne als een echte ster behandeld door zowel de media als de fans.

Zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen, zijn nicht, dragen daar zeker aan bij.

Bovendien was Sonne enkele jaren geleden zelf te zien op de catwalk in Parijs en Londen, waar hij modeshows liep voor merken zoals Gucci en Armani. Dit draagt zeker bij aan zijn reputatie als een opkomende ster.

Sonne naar Anderlecht: een goed idee?

Meest recent

‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

36
36
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

112
112
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

156
156
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

61
61
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

252
252
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

97
97
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

120
120
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

378
378
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

110
110
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

430
430
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

47
47
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

105
105
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1360
1360
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

279
279
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

123
123
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

169
169
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

225
225
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

218
218
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

185
185
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

226
226
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

155
155
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

361
361
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

55
55
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

273
273

Meer sportnieuws