Vanhaezebrouck ziet nieuwe trend in het Belgische voetbal

door
Vanhaezebrouck ziet nieuwe trend in het Belgische voetbal

RWDM doet het best goed in de Jupiler Pro League ondanks de 4-0-zege tegen AA Gent. De afgelopen jaren wisten ploegen als KVC Westerlo, Beerschot en Union SG zich in hun eerste seizoen ook snel te handhaven. Hein Vanhaezebrouck ziet daar een oorzaak voor.

RWDM is niet onaardig bezig in de Jupiler Pro League. Vanhaezebrouck is allerminst verrast dat de Brusselaars goed voor de dag komen. Dat verklaarde hij op zijn persbabbel.

LEES OOK: Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

Buitenlandse eigenaars 

"Dat RWDM het ook goed doet? Ja, daar zie ik een duidelijke reden voor. Toen ik met KV Kortrijk promoveerde was ik meteen mijn vier beste spelers kwijt. We hadden toen een heel klein budget”, opende hij.

Tegenwoordig is het helemaal anders. “Nu zijn die clubs in handen van vaak kapitaalkrachtige buitenlandse eigenaars, waardoor ze hun beste spelers wel kunnen houden. Zulte Waregem zakt naar 1B en doet meteen een kapitaalsinjectie van 16 miljoen euro en is wel nog in Belgische handen. Andere Belgische clubs hebben ook meer middelen. Daardoor kunnen die ploegen hun beste spelers houden en zich nog versterken."

Geld is de oorzaak

“De ploeg die ik in eerste klasse had bij KV Kortrijk was minder dan het team waarmee ik een jaar voordien kampioen speelde in de tweede klasse. Dat was toen voor nog zo ploegen. Daar is nu dus echt een verandering gekomen. Het komt altijd neer op geld”, aldus Vanhaezebrouck.

 

Zijn de Belgische clubs goed bezig met die overnames?

Meest recent

Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

9
9
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

49
49
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

16
16
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

46
46
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

31
31
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

52
52
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

325
325
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

82
82
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

228
228
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

28
28
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

447
447
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

227
227
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

63
63
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

123
123
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

68
68
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

346
346
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

310
310
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

106
106
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

208
208
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

236
236
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

226
226
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

202
202
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

99
99
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

73
73

Meer sportnieuws