Vanhaezebrouck ziet nieuwe trend in het Belgische voetbal

312 stemmen
Vanhaezebrouck ziet nieuwe trend in het Belgische voetbal

RWDM doet het best goed in de Jupiler Pro League ondanks de 4-0-zege tegen AA Gent. De afgelopen jaren wisten ploegen als KVC Westerlo, Beerschot en Union SG zich in hun eerste seizoen ook snel te handhaven. Hein Vanhaezebrouck ziet daar een oorzaak voor.

RWDM is niet onaardig bezig in de Jupiler Pro League. Vanhaezebrouck is allerminst verrast dat de Brusselaars goed voor de dag komen. Dat verklaarde hij op zijn persbabbel.

LEES OOK: Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Buitenlandse eigenaars 

"Dat RWDM het ook goed doet? Ja, daar zie ik een duidelijke reden voor. Toen ik met KV Kortrijk promoveerde was ik meteen mijn vier beste spelers kwijt. We hadden toen een heel klein budget”, opende hij.

Tegenwoordig is het helemaal anders. “Nu zijn die clubs in handen van vaak kapitaalkrachtige buitenlandse eigenaars, waardoor ze hun beste spelers wel kunnen houden. Zulte Waregem zakt naar 1B en doet meteen een kapitaalsinjectie van 16 miljoen euro en is wel nog in Belgische handen. Andere Belgische clubs hebben ook meer middelen. Daardoor kunnen die ploegen hun beste spelers houden en zich nog versterken."

Geld is de oorzaak

“De ploeg die ik in eerste klasse had bij KV Kortrijk was minder dan het team waarmee ik een jaar voordien kampioen speelde in de tweede klasse. Dat was toen voor nog zo ploegen. Daar is nu dus echt een verandering gekomen. Het komt altijd neer op geld”, aldus Vanhaezebrouck.

 

Zijn de Belgische clubs goed bezig met die overnames?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

149
149
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

33
33
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

37
37
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

104
104
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

103
103
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

70
70
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

128
128
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

52
52
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

155
155
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

132
132
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

170
170
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

383
383
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

255
255
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

73
73
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

826
826
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

503
503
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

547
547
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

387
387
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

710
710
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

348
348
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

545
545
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

140
140
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2252
2252
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

194
194

Meer sportnieuws