RWDM slikt nieuwe pandoering: "Volgende match is must win"

door
RWDM slikt nieuwe pandoering:

RWDM presteert dit seizoen boven ieders verwachting, maar af en toe krijgt de promovendus toch nog eens een pak rammer. In het begin van het seizoen gebeurde dat tegen Genk (0-4) en Club Brugge (7-1) en daar kwam zaterdagavond nog een 4-0 op het veld van AA Gent bij.

Eigenlijk mochten de Brusselaars daarbij nog van geluk spreken. In de eerste helft liet Gent immers nog heel wat kansen liggen en had het veel meer kunnen scoren. Pas na 38 minuten kon Cuypers de ban breken en na een goal van Hong vlak voor rust en doelpunten van Tissoudali en De Sart in het slot liep de teller alsnog op.

LEES OOK: SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

RWDM moet achterom kijken

"We verliezen vooral door onze eerste helft, waar we niet goed verdedigen", stelde trainer Claudio Caçapa vast bij Sporza. "Na de rust was het wel ietsje beter. We hielden de bal wat meer bij en konden enkele keren op doel schieten. Jammer genoeg kwamen we vandaag tegenover een heel sterke ploeg te staan."

Door de nederlaag moet RWDM wel weer wat meer achterom kijken. Het staat wel nog steeds elfde, maar heeft slechts drie punten voorsprong op de laatste vier, die op het einde van de rit een play-down zullen moeten spelen.

Must win tegen STVV

Xavier Mercier trekt dan ook aan de alarmbel. "De volgende thuiswedstrijd, tegen STVV, is een must win", vertelde hij. "We raken wat gedestabiliseerd door die 2 geblesseerden vroeg in de match. De tegendoelpunten die we daarna slikken, zijn vermijdbaar. We begonnen goed aan de tweede helft, met 2 of 3 kleine kansjes. Alleen maken we die goal niet om hen aan het twijfelen te brengen."

Zal RWDM nog in de problemen komen?

Meest recent

Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

0
0
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

18
18
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

75
75
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

53
53
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

235
235
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

79
79
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

50
50
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

72
72
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

25
25
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

107
107
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

214
214
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

436
436
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

153
153
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

131
131
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

34
34
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

74
74
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

273
273
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

87
87
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

213
213
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

309
309
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

179
179
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

595
595
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

25
25
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

123
123

Meer sportnieuws