RWDM slikt nieuwe pandoering: "Volgende match is must win"

door
RWDM slikt nieuwe pandoering:

RWDM presteert dit seizoen boven ieders verwachting, maar af en toe krijgt de promovendus toch nog eens een pak rammer. In het begin van het seizoen gebeurde dat tegen Genk (0-4) en Club Brugge (7-1) en daar kwam zaterdagavond nog een 4-0 op het veld van AA Gent bij.

Eigenlijk mochten de Brusselaars daarbij nog van geluk spreken. In de eerste helft liet Gent immers nog heel wat kansen liggen en had het veel meer kunnen scoren. Pas na 38 minuten kon Cuypers de ban breken en na een goal van Hong vlak voor rust en doelpunten van Tissoudali en De Sart in het slot liep de teller alsnog op.

LEES OOK: Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

RWDM moet achterom kijken

"We verliezen vooral door onze eerste helft, waar we niet goed verdedigen", stelde trainer Claudio Caçapa vast bij Sporza. "Na de rust was het wel ietsje beter. We hielden de bal wat meer bij en konden enkele keren op doel schieten. Jammer genoeg kwamen we vandaag tegenover een heel sterke ploeg te staan."

Door de nederlaag moet RWDM wel weer wat meer achterom kijken. Het staat wel nog steeds elfde, maar heeft slechts drie punten voorsprong op de laatste vier, die op het einde van de rit een play-down zullen moeten spelen.

Must win tegen STVV

Xavier Mercier trekt dan ook aan de alarmbel. "De volgende thuiswedstrijd, tegen STVV, is een must win", vertelde hij. "We raken wat gedestabiliseerd door die 2 geblesseerden vroeg in de match. De tegendoelpunten die we daarna slikken, zijn vermijdbaar. We begonnen goed aan de tweede helft, met 2 of 3 kleine kansjes. Alleen maken we die goal niet om hen aan het twijfelen te brengen."

Zal RWDM nog in de problemen komen?

Meest recent

Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

31
31
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

18
18
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

84
84
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

198
198
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

161
161
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

135
135
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

39
39
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

357
357
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

109
109
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

496
496
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

71
71
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

75
75
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

207
207
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

41
41
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

48
48
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

203
203
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

77
77
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

257
257
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

38
38
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

674
674
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

281
281
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

236
236
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

116
116
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

125
125

Meer sportnieuws