Aston Villa stunt alweer en legt ook Arsenal over de knie

122 stemmen
Aston Villa stunt alweer en legt ook Arsenal over de knie

Gaat Aston Villa zich dit seizoen mengen in de titelstrijd in de Premier League? Het zou alsmaar meer kunnen, want de Villans hebben zaterdag een serieus statement gemaakt. Nadat ze eerder deze week al Manchester City verslagen hadden, wisten ze nu ook de scalp van Arsenal te pakken. Daarmee naderen ze tot op één punt van de Gunners en twee punten van leider Liverpool.

Met Youri Tielemans opnieuw in de basis nam Villa een absolute droomstart. Al na zeven minuten kwam het immers op voorsprong. Na een uitstekende combinatie dribbelde Bailey de zestien in en bereikte hij aanvoerder McGinn, die uit de draai raak wist te schieten. De match had niet beter kunnen beginnen.

LEES OOK: Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Arsenal laat de kansen liggen

Arsenal liet het daar echter niet bij en ging op zoek naar de gelijkmaker. Het creëerde ook kansen, maar vooral Ödegaard liet enkele missers noteren. Daarnaast ontsnapte Villa ook nog toen Watkins een hoekschop bijna in zijn eigen doel werkte. De paal bracht echter nog redding.

Bij Villa werd Tielemans vroeg in de tweede helft naar de kant gehaald, maar voor de laatste 25 minuten mocht Leander Dendoncker wel nog eens opdraven. Bij Arsenal mocht Leandro Trossard ook nog de laatste 20 minuten komen meespelen.

Clubrecord voor Aston Villa

Zij zagen hoe Arsenal in de slotminuut alsnog langszij leek te komen via Havertz. Maar dat feestje werd nog verstoord, want na een lange check besloot de VAR uiteindelijk om de goal af te keuren wegens handspel.

Arsenal bleef ontgoocheld achter en Aston Villa wist op die manier zijn vijftiende thuiszege op een rij te noteren. Daarmee vestigt het een clubrecord en verstevigt het zijn derde plaats in het klassement. Arsenal laat de koppositie liggen en moet die nu aan Liverpool laten.

Kan Aston Villa dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

8
8
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

59
59
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

54
54
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

43
43
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

174
174
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

80
80
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

268
268
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

288
288
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

81
81
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

325
325
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

41
41
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

469
469
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

330
330
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

417
417
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

153
153
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

74
74
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

132
132
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

110
110
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

54
54
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

229
229
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

297
297
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

139
139
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

834
834
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

537
537

Meer sportnieuws