Aston Villa stunt alweer en legt ook Arsenal over de knie

door
Aston Villa stunt alweer en legt ook Arsenal over de knie

Gaat Aston Villa zich dit seizoen mengen in de titelstrijd in de Premier League? Het zou alsmaar meer kunnen, want de Villans hebben zaterdag een serieus statement gemaakt. Nadat ze eerder deze week al Manchester City verslagen hadden, wisten ze nu ook de scalp van Arsenal te pakken. Daarmee naderen ze tot op één punt van de Gunners en twee punten van leider Liverpool.

Met Youri Tielemans opnieuw in de basis nam Villa een absolute droomstart. Al na zeven minuten kwam het immers op voorsprong. Na een uitstekende combinatie dribbelde Bailey de zestien in en bereikte hij aanvoerder McGinn, die uit de draai raak wist te schieten. De match had niet beter kunnen beginnen.

LEES OOK: Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Arsenal laat de kansen liggen

Arsenal liet het daar echter niet bij en ging op zoek naar de gelijkmaker. Het creëerde ook kansen, maar vooral Ödegaard liet enkele missers noteren. Daarnaast ontsnapte Villa ook nog toen Watkins een hoekschop bijna in zijn eigen doel werkte. De paal bracht echter nog redding.

Bij Villa werd Tielemans vroeg in de tweede helft naar de kant gehaald, maar voor de laatste 25 minuten mocht Leander Dendoncker wel nog eens opdraven. Bij Arsenal mocht Leandro Trossard ook nog de laatste 20 minuten komen meespelen.

Clubrecord voor Aston Villa

Zij zagen hoe Arsenal in de slotminuut alsnog langszij leek te komen via Havertz. Maar dat feestje werd nog verstoord, want na een lange check besloot de VAR uiteindelijk om de goal af te keuren wegens handspel.

Arsenal bleef ontgoocheld achter en Aston Villa wist op die manier zijn vijftiende thuiszege op een rij te noteren. Daarmee vestigt het een clubrecord en verstevigt het zijn derde plaats in het klassement. Arsenal laat de koppositie liggen en moet die nu aan Liverpool laten.

Kan Aston Villa dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

29
29
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

21
21
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

137
137
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

66
66
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

40
40
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

22
22
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

51
51
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

112
112
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

86
86
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

49
49
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

228
228
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

86
86
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

68
68
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

208
208
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

151
151
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

905
905
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

235
235
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

473
473
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

528
528
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

394
394
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

125
125
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

221
221
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

221
221
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

272
272
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

110
110

Meer sportnieuws