‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

918
‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

Zeno Debast stond afgelopen zomer in de belangstelling van verschillende clubs, maar Anderlecht weigerde om hem te verkopen voor minder dan 15 miljoen euro. Dit seizoen heeft Debast naast Jan Vertonghen veel progressie gemaakt, en is de buitenlandse interesse zelfs nog meer toegenomen.

De verwachting is dat er in de zomermercato opnieuw onderhandelingen zullen plaatsvinden, waarbij de vraagprijs van 15 miljoen euro zeker en vast niet zal dalen, en de droomprijs van 20 miljoen zelfs realistisch zal zijn.

LEES OOK: 'Dilemma voor Van Bommel: 5 zware knopen door te hakken'

Debast op de shortlist van 9 clubs in de zomermercato

In mei ondertekende Zeno Debast een nieuw driejarig contract bij RSC Anderlecht, en volgens Het Laatste Nieuws was Sporting daarmee enkele clubs uit de Premier League te snel af. Volgens Het Nieuwsblad was er interesse vanuit Engeland: West Ham, Leeds en Brighton toonden allemaal belangstelling in hem.

Zowat de hele zomermercato lang vreesde Anderlecht een vertrek van Debast, want ook bij Ajax, Fiorentina en Internazionale stond hij op de lijst. In juli maakten Eintracht Frankfurt en Villarreal zelfs een voorstel over aan Anderlecht, naar verluidt elk ter waarde van zo’n 10 miljoen euro, bonussen inclusief.

Beide aanbiedingen werden resoluut naar de prullenbak verwezen door Anderlecht, ondanks dat de 20-jarige verdediger een principeakkoord had bereikt met Frankfurt. Anderlecht vroeg minstens 15 miljoen euro voor Debast, en de Brusselaars droomden zelfs van een bedrag van 20 miljoen euro.

Hij zag een vertrek naar de Bundesliga wel zitten, maar alleen als Anderlecht zich kon vinden in de deal. “Het kamp-Debast heeft geen intentie om een vertrek te forceren. De speler wil dat Anderlecht er financieel voordeel uit haalt”, schreef Le Soir.

In augustus bracht ook PSV Eindhoven nog een bod uit bij Anderlecht, dat naar verluidt hoger was dan dat van Frankfurt en Villarreal, maar ook het Nederlandse aanbod voldeed niet aan de minimale vraagprijs van 15 miljoen euro.

Anderlecht en PSV voerden daarna nog meerdere gesprekken, ook met de speler zelf, maar de Brusselse club had geen enkele intentie om Debast te verkopen voor minder dan de gestelde richtprijs.

Debast wil Anderlecht via de grote poort verlaten

Zeno Debast blijft dit seizoen trouw op post en een vertrek in de aankomende wintermercato is helemaal uitgesloten. De jonge verdediger wil zich eerst verder ontwikkelen aan de zijde van Jan Vertonghen dit seizoen en een selectie voor het Europees Kampioenschap afdwingen bij de Rode Duivels.

Ondertussen blijft Debast zich maar verbeteren als voetballer, boekt hij veel progressie en is hij niet meer weg te denken uit de paars-witte defensie. “De situatie van Debast is duidelijk - hij wordt steeds beter”, stelde Philippe Albert aan Het Laatste Nieuws.

Niet voor niets eindigde Debast als 25ste op de einduitslag van de Golden Boy, als derde Belg na Johan Bakayoko (12de) en Arthur Vermeeren (14de), en voor Roméo Lavia (28ste). Franky Van der Elst is zelfs een voorstander om Ameen Al-Dakhil thuis te laten voor het EK 2024 en Debast mee te nemen in zijn plaats.

Riemer: “Nog vijf jaar en Zeno speelt bij de absolute top van Europa”

Zeno Debast zet sterke prestaties neer dit seizoen en hij bereikt een hoog niveau. Aan de bal was hij al zeer bekwaam. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem. En in die vaardigheid is hij zelfs nog beter geworden.

“Aan de bal is Zeno internationaal niveau. Premier League-niveau”, zei Brian Riemer later aan dezelfde krant. Onder toenmalig coach Vincent Kompany lag de focus bij Debast op zijn voetballende talenten, met nadruk op de opbouw, het uitverdedigen en de passing.

Hierdoor besteedde hij veel meer trainingsuren met de bal dan zonder, en de resultaten daarvan zijn duidelijk merkbaar in zijn voetballende skills. Aan de andere kant vereist dit wel nog aanzienlijke inspanningen op het gebied van puur verdedigend werk en positiespel.

Jan Vertonghen toonde zich een fan van Debast, maar merkte ook op dat de jonge verdediger nog moet leren genieten van het verdedigen. Deze tekortkomingen kunnen echter, mits de nodige inspanningen, nog worden aangepakt. “Geef Zeno nog vijf jaar en hij speelt bij de absolute top van Europa”, zei Riemer.

Anderlecht plakt serieuze prijs op zijn hoofd

Zeno Debast blijft vooruitgang boeken, en een vertrek lijkt onvermijdelijk aan het einde van dit seizoen. “In de zomer zal er hoe dan ook opnieuw rond de tafel gezeten worden”, geeft Het Laatste Nieuws alvast aan.

Het Nieuwsblad meldt dat Anderlecht dan ook een serieuze prijs op zijn hoofd zal kleven. De vraagprijs, die vorige zomer op 15 miljoen euro lag, zal in elk geval niet zijn gedaald.

Marc Degryse heeft eerder al gezegd dat hij de vraagprijs van 15 miljoen euro correct vindt, vooral als je deze vergelijkt met de 20 miljoen euro die Strasbourg betaalde voor Abakar Sylla van Club Brugge en de 25 miljoen euro die Bayer Leverkusen neertelde voor Odilon Kossounou, ook van Club.

Bij Eintracht Frankfurt ligt de Rode Duivel alvast helemaal bovenaan de stapel, terwijl ook clubs als Newcastle United, Tottenham Hotspur en Borussia Dortmund de afgelopen weken en maanden interesse hebben getoond.

Welke competitie zal Debast het best liggen?

Meest recent

'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

26
26
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

44
44
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

47
47
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

253
253
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

281
281
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

30
30
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

338
338
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

151
151
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

179
179
Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

226
226
‘Van Bommel keihard: De Bruyne, Lukaku én Vanaken eruit'

Vier interlands in elf dagen: Mark van Bommel zal moeten schuiven bij de Rode Duivels. Zelfs De ...

370
370
Van Crombrugge fileert Genk: zeer pijnlijk manco duikt op

De extra lange interlandbreak zorgt ervoor dat de eerste balansen opgemaakt worden in de Jupiler Pro ...

209
209
Pocognoli onthult zijn plannen met Schotland

De nieuwe campagne in de Nations League wordt donderdag op gang getrapt. De Rode Duivels zullen niet ...

29
29
Van Bommel maakt meteen grote indruk: "Hij is top"

De Rode Duivels hebben hun eerste trainingsdagen achter de kiezen onder de nieuwe bondscoach. Na het ...

175
175
'Club Brugge wil nieuwe transferslag slaan in LaLiga'

Club Brugge kende een zeer drukke transferzomer. Het zag heel wat spelers vertrekken en moest daarom ...

274
274
Swerts voert druk op voor cruciaal drieluik Jonge Duivels

De Rode Duivels beginnen in de komende weken aan een nieuwe campagne in de Nations League, maar in ...

31
31
Italië-België: deze opstelling mogen Duivels verwachten

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League met een verplaatsing ...

240
240
Kompany doet straffe onthulling: "Al 12 miljoen in gepompt"

Het clubvoetbal gaat de komende twee à drie weken op slot en dat betekent een zeldzame pauze ...

181
181
Jonge Duivels slikken enorme domper voor cruciaal drieluik

De komende weken zijn alle ogen gericht op de Rode Duivels, die hopen om een sterke start te nemen ...

109
109
Raskin speelt open kaart over gemiste toptransfer

Na het WK beleefden heel wat Rode Duivels een intense transferzomer. Verschillende spelers wisten ...

59
59
Man Utd incasseert na sportieve ook financiële tegenvaller

Manchester United heeft ondanks een bewogen seizoen een recordomzet geboekt. De Engelse topclub ...

59
59
Hommeles bij Nederland: Van Dijk en Driessen clashen stevig

Virgil van Dijk heeft tijdens de persconferentie in Zeist stevig gereageerd op de kritiek die hij de ...

101
101
Barça en Club, Ghana of België: Bisiwu speelt open kaart

Jesse Bisiwu heeft zijn keuze voor FC Barcelona toegelicht. De jonge Leuvenaar maakte de overstap ...

493
493
Eriksen en Wolfsburg uit elkaar: cruciale vraag duikt op

Christian Eriksen en VfL Wolfsburg gaan per direct uit elkaar. De Duitse club en de Deense ...

61
61
David Alaba heeft transfer beet en strijkt neer in Serie A

David Alaba staat op het punt om een opvallende nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De ...

27
27

Meer sportnieuws