‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

918
‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

Zeno Debast stond afgelopen zomer in de belangstelling van verschillende clubs, maar Anderlecht weigerde om hem te verkopen voor minder dan 15 miljoen euro. Dit seizoen heeft Debast naast Jan Vertonghen veel progressie gemaakt, en is de buitenlandse interesse zelfs nog meer toegenomen.

De verwachting is dat er in de zomermercato opnieuw onderhandelingen zullen plaatsvinden, waarbij de vraagprijs van 15 miljoen euro zeker en vast niet zal dalen, en de droomprijs van 20 miljoen zelfs realistisch zal zijn.

LEES OOK: Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Debast op de shortlist van 9 clubs in de zomermercato

In mei ondertekende Zeno Debast een nieuw driejarig contract bij RSC Anderlecht, en volgens Het Laatste Nieuws was Sporting daarmee enkele clubs uit de Premier League te snel af. Volgens Het Nieuwsblad was er interesse vanuit Engeland: West Ham, Leeds en Brighton toonden allemaal belangstelling in hem.

Zowat de hele zomermercato lang vreesde Anderlecht een vertrek van Debast, want ook bij Ajax, Fiorentina en Internazionale stond hij op de lijst. In juli maakten Eintracht Frankfurt en Villarreal zelfs een voorstel over aan Anderlecht, naar verluidt elk ter waarde van zo’n 10 miljoen euro, bonussen inclusief.

Beide aanbiedingen werden resoluut naar de prullenbak verwezen door Anderlecht, ondanks dat de 20-jarige verdediger een principeakkoord had bereikt met Frankfurt. Anderlecht vroeg minstens 15 miljoen euro voor Debast, en de Brusselaars droomden zelfs van een bedrag van 20 miljoen euro.

Hij zag een vertrek naar de Bundesliga wel zitten, maar alleen als Anderlecht zich kon vinden in de deal. “Het kamp-Debast heeft geen intentie om een vertrek te forceren. De speler wil dat Anderlecht er financieel voordeel uit haalt”, schreef Le Soir.

In augustus bracht ook PSV Eindhoven nog een bod uit bij Anderlecht, dat naar verluidt hoger was dan dat van Frankfurt en Villarreal, maar ook het Nederlandse aanbod voldeed niet aan de minimale vraagprijs van 15 miljoen euro.

Anderlecht en PSV voerden daarna nog meerdere gesprekken, ook met de speler zelf, maar de Brusselse club had geen enkele intentie om Debast te verkopen voor minder dan de gestelde richtprijs.

Debast wil Anderlecht via de grote poort verlaten

Zeno Debast blijft dit seizoen trouw op post en een vertrek in de aankomende wintermercato is helemaal uitgesloten. De jonge verdediger wil zich eerst verder ontwikkelen aan de zijde van Jan Vertonghen dit seizoen en een selectie voor het Europees Kampioenschap afdwingen bij de Rode Duivels.

Ondertussen blijft Debast zich maar verbeteren als voetballer, boekt hij veel progressie en is hij niet meer weg te denken uit de paars-witte defensie. “De situatie van Debast is duidelijk - hij wordt steeds beter”, stelde Philippe Albert aan Het Laatste Nieuws.

Niet voor niets eindigde Debast als 25ste op de einduitslag van de Golden Boy, als derde Belg na Johan Bakayoko (12de) en Arthur Vermeeren (14de), en voor Roméo Lavia (28ste). Franky Van der Elst is zelfs een voorstander om Ameen Al-Dakhil thuis te laten voor het EK 2024 en Debast mee te nemen in zijn plaats.

Riemer: “Nog vijf jaar en Zeno speelt bij de absolute top van Europa”

Zeno Debast zet sterke prestaties neer dit seizoen en hij bereikt een hoog niveau. Aan de bal was hij al zeer bekwaam. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem. En in die vaardigheid is hij zelfs nog beter geworden.

“Aan de bal is Zeno internationaal niveau. Premier League-niveau”, zei Brian Riemer later aan dezelfde krant. Onder toenmalig coach Vincent Kompany lag de focus bij Debast op zijn voetballende talenten, met nadruk op de opbouw, het uitverdedigen en de passing.

Hierdoor besteedde hij veel meer trainingsuren met de bal dan zonder, en de resultaten daarvan zijn duidelijk merkbaar in zijn voetballende skills. Aan de andere kant vereist dit wel nog aanzienlijke inspanningen op het gebied van puur verdedigend werk en positiespel.

Jan Vertonghen toonde zich een fan van Debast, maar merkte ook op dat de jonge verdediger nog moet leren genieten van het verdedigen. Deze tekortkomingen kunnen echter, mits de nodige inspanningen, nog worden aangepakt. “Geef Zeno nog vijf jaar en hij speelt bij de absolute top van Europa”, zei Riemer.

Anderlecht plakt serieuze prijs op zijn hoofd

Zeno Debast blijft vooruitgang boeken, en een vertrek lijkt onvermijdelijk aan het einde van dit seizoen. “In de zomer zal er hoe dan ook opnieuw rond de tafel gezeten worden”, geeft Het Laatste Nieuws alvast aan.

Het Nieuwsblad meldt dat Anderlecht dan ook een serieuze prijs op zijn hoofd zal kleven. De vraagprijs, die vorige zomer op 15 miljoen euro lag, zal in elk geval niet zijn gedaald.

Marc Degryse heeft eerder al gezegd dat hij de vraagprijs van 15 miljoen euro correct vindt, vooral als je deze vergelijkt met de 20 miljoen euro die Strasbourg betaalde voor Abakar Sylla van Club Brugge en de 25 miljoen euro die Bayer Leverkusen neertelde voor Odilon Kossounou, ook van Club.

Bij Eintracht Frankfurt ligt de Rode Duivel alvast helemaal bovenaan de stapel, terwijl ook clubs als Newcastle United, Tottenham Hotspur en Borussia Dortmund de afgelopen weken en maanden interesse hebben getoond.

Welke competitie zal Debast het best liggen?

Meest recent

Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

7
7
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

16
16
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

23
23
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

31
31
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

64
64
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

70
70
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

158
158
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

131
131
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

33
33
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

102
102
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

241
241
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

31
31
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

480
480
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

133
133
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

97
97
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

64
64
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

297
297
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

112
112
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

93
93
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

74
74
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

51
51
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

100
100
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

165
165
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

56
56
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

27
27

Meer sportnieuws