‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

door
‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

Zeno Debast stond afgelopen zomer in de belangstelling van verschillende clubs, maar Anderlecht weigerde om hem te verkopen voor minder dan 15 miljoen euro. Dit seizoen heeft Debast naast Jan Vertonghen veel progressie gemaakt, en is de buitenlandse interesse zelfs nog meer toegenomen.

De verwachting is dat er in de zomermercato opnieuw onderhandelingen zullen plaatsvinden, waarbij de vraagprijs van 15 miljoen euro zeker en vast niet zal dalen, en de droomprijs van 20 miljoen zelfs realistisch zal zijn.

LEES OOK: Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Debast op de shortlist van 9 clubs in de zomermercato

In mei ondertekende Zeno Debast een nieuw driejarig contract bij RSC Anderlecht, en volgens Het Laatste Nieuws was Sporting daarmee enkele clubs uit de Premier League te snel af. Volgens Het Nieuwsblad was er interesse vanuit Engeland: West Ham, Leeds en Brighton toonden allemaal belangstelling in hem.

Zowat de hele zomermercato lang vreesde Anderlecht een vertrek van Debast, want ook bij Ajax, Fiorentina en Internazionale stond hij op de lijst. In juli maakten Eintracht Frankfurt en Villarreal zelfs een voorstel over aan Anderlecht, naar verluidt elk ter waarde van zo’n 10 miljoen euro, bonussen inclusief.

Beide aanbiedingen werden resoluut naar de prullenbak verwezen door Anderlecht, ondanks dat de 20-jarige verdediger een principeakkoord had bereikt met Frankfurt. Anderlecht vroeg minstens 15 miljoen euro voor Debast, en de Brusselaars droomden zelfs van een bedrag van 20 miljoen euro.

Hij zag een vertrek naar de Bundesliga wel zitten, maar alleen als Anderlecht zich kon vinden in de deal. “Het kamp-Debast heeft geen intentie om een vertrek te forceren. De speler wil dat Anderlecht er financieel voordeel uit haalt”, schreef Le Soir.

In augustus bracht ook PSV Eindhoven nog een bod uit bij Anderlecht, dat naar verluidt hoger was dan dat van Frankfurt en Villarreal, maar ook het Nederlandse aanbod voldeed niet aan de minimale vraagprijs van 15 miljoen euro.

Anderlecht en PSV voerden daarna nog meerdere gesprekken, ook met de speler zelf, maar de Brusselse club had geen enkele intentie om Debast te verkopen voor minder dan de gestelde richtprijs.

Debast wil Anderlecht via de grote poort verlaten

Zeno Debast blijft dit seizoen trouw op post en een vertrek in de aankomende wintermercato is helemaal uitgesloten. De jonge verdediger wil zich eerst verder ontwikkelen aan de zijde van Jan Vertonghen dit seizoen en een selectie voor het Europees Kampioenschap afdwingen bij de Rode Duivels.

Ondertussen blijft Debast zich maar verbeteren als voetballer, boekt hij veel progressie en is hij niet meer weg te denken uit de paars-witte defensie. “De situatie van Debast is duidelijk - hij wordt steeds beter”, stelde Philippe Albert aan Het Laatste Nieuws.

Niet voor niets eindigde Debast als 25ste op de einduitslag van de Golden Boy, als derde Belg na Johan Bakayoko (12de) en Arthur Vermeeren (14de), en voor Roméo Lavia (28ste). Franky Van der Elst is zelfs een voorstander om Ameen Al-Dakhil thuis te laten voor het EK 2024 en Debast mee te nemen in zijn plaats.

Riemer: “Nog vijf jaar en Zeno speelt bij de absolute top van Europa”

Zeno Debast zet sterke prestaties neer dit seizoen en hij bereikt een hoog niveau. Aan de bal was hij al zeer bekwaam. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem. En in die vaardigheid is hij zelfs nog beter geworden.

“Aan de bal is Zeno internationaal niveau. Premier League-niveau”, zei Brian Riemer later aan dezelfde krant. Onder toenmalig coach Vincent Kompany lag de focus bij Debast op zijn voetballende talenten, met nadruk op de opbouw, het uitverdedigen en de passing.

Hierdoor besteedde hij veel meer trainingsuren met de bal dan zonder, en de resultaten daarvan zijn duidelijk merkbaar in zijn voetballende skills. Aan de andere kant vereist dit wel nog aanzienlijke inspanningen op het gebied van puur verdedigend werk en positiespel.

Jan Vertonghen toonde zich een fan van Debast, maar merkte ook op dat de jonge verdediger nog moet leren genieten van het verdedigen. Deze tekortkomingen kunnen echter, mits de nodige inspanningen, nog worden aangepakt. “Geef Zeno nog vijf jaar en hij speelt bij de absolute top van Europa”, zei Riemer.

Anderlecht plakt serieuze prijs op zijn hoofd

Zeno Debast blijft vooruitgang boeken, en een vertrek lijkt onvermijdelijk aan het einde van dit seizoen. “In de zomer zal er hoe dan ook opnieuw rond de tafel gezeten worden”, geeft Het Laatste Nieuws alvast aan.

Het Nieuwsblad meldt dat Anderlecht dan ook een serieuze prijs op zijn hoofd zal kleven. De vraagprijs, die vorige zomer op 15 miljoen euro lag, zal in elk geval niet zijn gedaald.

Marc Degryse heeft eerder al gezegd dat hij de vraagprijs van 15 miljoen euro correct vindt, vooral als je deze vergelijkt met de 20 miljoen euro die Strasbourg betaalde voor Abakar Sylla van Club Brugge en de 25 miljoen euro die Bayer Leverkusen neertelde voor Odilon Kossounou, ook van Club.

Bij Eintracht Frankfurt ligt de Rode Duivel alvast helemaal bovenaan de stapel, terwijl ook clubs als Newcastle United, Tottenham Hotspur en Borussia Dortmund de afgelopen weken en maanden interesse hebben getoond.

Welke competitie zal Debast het best liggen?

Meest recent

Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

20
20
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

35
35
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

128
128
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

594
594
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

303
303
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

88
88
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

416
416
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

308
308
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

185
185
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

183
183
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

185
185
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

282
282
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

366
366
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

449
449
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

216
216
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

82
82
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

447
447
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

172
172
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

824
824
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

576
576
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

231
231
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1280
1280
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

150
150
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

388
388
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

595
595

Meer sportnieuws