‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

door
‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

Zeno Debast stond afgelopen zomer in de belangstelling van verschillende clubs, maar Anderlecht weigerde om hem te verkopen voor minder dan 15 miljoen euro. Dit seizoen heeft Debast naast Jan Vertonghen veel progressie gemaakt, en is de buitenlandse interesse zelfs nog meer toegenomen.

De verwachting is dat er in de zomermercato opnieuw onderhandelingen zullen plaatsvinden, waarbij de vraagprijs van 15 miljoen euro zeker en vast niet zal dalen, en de droomprijs van 20 miljoen zelfs realistisch zal zijn.

LEES OOK: Duo krijgt vaste basisplek bij Duivels: "Véél minder niveau"

Debast op de shortlist van 9 clubs in de zomermercato

In mei ondertekende Zeno Debast een nieuw driejarig contract bij RSC Anderlecht, en volgens Het Laatste Nieuws was Sporting daarmee enkele clubs uit de Premier League te snel af. Volgens Het Nieuwsblad was er interesse vanuit Engeland: West Ham, Leeds en Brighton toonden allemaal belangstelling in hem.

Zowat de hele zomermercato lang vreesde Anderlecht een vertrek van Debast, want ook bij Ajax, Fiorentina en Internazionale stond hij op de lijst. In juli maakten Eintracht Frankfurt en Villarreal zelfs een voorstel over aan Anderlecht, naar verluidt elk ter waarde van zo’n 10 miljoen euro, bonussen inclusief.

Beide aanbiedingen werden resoluut naar de prullenbak verwezen door Anderlecht, ondanks dat de 20-jarige verdediger een principeakkoord had bereikt met Frankfurt. Anderlecht vroeg minstens 15 miljoen euro voor Debast, en de Brusselaars droomden zelfs van een bedrag van 20 miljoen euro.

Hij zag een vertrek naar de Bundesliga wel zitten, maar alleen als Anderlecht zich kon vinden in de deal. “Het kamp-Debast heeft geen intentie om een vertrek te forceren. De speler wil dat Anderlecht er financieel voordeel uit haalt”, schreef Le Soir.

In augustus bracht ook PSV Eindhoven nog een bod uit bij Anderlecht, dat naar verluidt hoger was dan dat van Frankfurt en Villarreal, maar ook het Nederlandse aanbod voldeed niet aan de minimale vraagprijs van 15 miljoen euro.

Anderlecht en PSV voerden daarna nog meerdere gesprekken, ook met de speler zelf, maar de Brusselse club had geen enkele intentie om Debast te verkopen voor minder dan de gestelde richtprijs.

Debast wil Anderlecht via de grote poort verlaten

Zeno Debast blijft dit seizoen trouw op post en een vertrek in de aankomende wintermercato is helemaal uitgesloten. De jonge verdediger wil zich eerst verder ontwikkelen aan de zijde van Jan Vertonghen dit seizoen en een selectie voor het Europees Kampioenschap afdwingen bij de Rode Duivels.

Ondertussen blijft Debast zich maar verbeteren als voetballer, boekt hij veel progressie en is hij niet meer weg te denken uit de paars-witte defensie. “De situatie van Debast is duidelijk - hij wordt steeds beter”, stelde Philippe Albert aan Het Laatste Nieuws.

Niet voor niets eindigde Debast als 25ste op de einduitslag van de Golden Boy, als derde Belg na Johan Bakayoko (12de) en Arthur Vermeeren (14de), en voor Roméo Lavia (28ste). Franky Van der Elst is zelfs een voorstander om Ameen Al-Dakhil thuis te laten voor het EK 2024 en Debast mee te nemen in zijn plaats.

Riemer: “Nog vijf jaar en Zeno speelt bij de absolute top van Europa”

Zeno Debast zet sterke prestaties neer dit seizoen en hij bereikt een hoog niveau. Aan de bal was hij al zeer bekwaam. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem. En in die vaardigheid is hij zelfs nog beter geworden.

“Aan de bal is Zeno internationaal niveau. Premier League-niveau”, zei Brian Riemer later aan dezelfde krant. Onder toenmalig coach Vincent Kompany lag de focus bij Debast op zijn voetballende talenten, met nadruk op de opbouw, het uitverdedigen en de passing.

Hierdoor besteedde hij veel meer trainingsuren met de bal dan zonder, en de resultaten daarvan zijn duidelijk merkbaar in zijn voetballende skills. Aan de andere kant vereist dit wel nog aanzienlijke inspanningen op het gebied van puur verdedigend werk en positiespel.

Jan Vertonghen toonde zich een fan van Debast, maar merkte ook op dat de jonge verdediger nog moet leren genieten van het verdedigen. Deze tekortkomingen kunnen echter, mits de nodige inspanningen, nog worden aangepakt. “Geef Zeno nog vijf jaar en hij speelt bij de absolute top van Europa”, zei Riemer.

Anderlecht plakt serieuze prijs op zijn hoofd

Zeno Debast blijft vooruitgang boeken, en een vertrek lijkt onvermijdelijk aan het einde van dit seizoen. “In de zomer zal er hoe dan ook opnieuw rond de tafel gezeten worden”, geeft Het Laatste Nieuws alvast aan.

Het Nieuwsblad meldt dat Anderlecht dan ook een serieuze prijs op zijn hoofd zal kleven. De vraagprijs, die vorige zomer op 15 miljoen euro lag, zal in elk geval niet zijn gedaald.

Marc Degryse heeft eerder al gezegd dat hij de vraagprijs van 15 miljoen euro correct vindt, vooral als je deze vergelijkt met de 20 miljoen euro die Strasbourg betaalde voor Abakar Sylla van Club Brugge en de 25 miljoen euro die Bayer Leverkusen neertelde voor Odilon Kossounou, ook van Club.

Bij Eintracht Frankfurt ligt de Rode Duivel alvast helemaal bovenaan de stapel, terwijl ook clubs als Newcastle United, Tottenham Hotspur en Borussia Dortmund de afgelopen weken en maanden interesse hebben getoond.

Welke competitie zal Debast het best liggen?

Meest recent

'Anderlecht en Genk strijden om Braziliaanse parel'

De transfermarkt mag dan wel momenteel gesloten zijn, maar de zoektocht naar vers talent stopt ...

36
36
Geweldig debuut voor Hubert: "Ik ben fier"

Er was de voorbije dagen heel wat verbazing over de aanstelling van David Hubert bij Union. De ...

29
29
Maarten Martens dompelt Ajax helemaal in crisis

Het lijkt stilaan helemaal crisis bij Ajax. De Amsterdammers leden zaterdagavond ook hun eerste ...

62
62
Tzolis geeft opvallende reden voor moeizame match Club

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht in de Jupiler Pro League, maar dat kostte wel de ...

129
129
Hubert bewijst zich meteen: Union wint fel duel met Zebra’s

David Hubert heeft zijn debuut als hoofdcoach van Union Saint-Gilloise niet gemist. De kersverse T1 ...

43
43
TD Napoli komt met update over terugkeer Lukaku

Het loopt de laatste weken even wat minder bij Napoli. De Italiaanse titelverdediger kijkt aan tegen ...

59
59
Fraaie remontada van KVK in CPL, Futures vechten knap terug

Wat een comeback van KV Kortrijk! De Kerels leken zaterdagavond in de Ghelamco Arena op weg naar een ...

103
103
Jackers doorbreekt eindelijk de stilte na reeks foutjes

Club Brugge heeft zaterdag drie zakelijke punten gepakt aan Den Dreef. Het klopte OH Leuven met 0-1 ...

95
95
'Standard én Wilmots moeten zware straffen vrezen'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League krijgt maandagnamiddag nog een onverwachte afsluiter. ...

199
199
Opluchting bij Hayen, maar domper dreigt voor Bayern

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen aan Den Dreef. Het pakte de drie punten tegen ...

352
352
Pocognoli ziet droomdebuut bij Monaco nog verpest

Zaterdagavond waren in Frankrijk vele ogen gericht op Sébastien Pocognoli. Onze landgenoot ...

136
136
Trossard matchwinnaar, Kompany wint klassieker, De Bruyne onderuit

Er werden in de vooravond in het buitenland heel wat interessante affiches afgewerkt. Vincent ...

52
52
Oktoberfest aan Den Dreef: Club spartelt voorbij sterk OHL

Club Brugge heeft zich uiteindelijk toch nog kunnen redden in Leuven. Op bezoek bij de voorlaatste ...

105
105
Antwerp dropt bom en dient klacht in na gestaakte match

De wedstrijd tussen Standard en Antwerp is vrijdag uiteindelijk helemaal ontspoord. Scheidsrechter ...

367
367
Charai na pover duel: "Toch ben ik tevreden"

La Louvière en KVC Westerlo bakten er weinig van. Het werd 0-0 na een matige partij. Beide ...

23
23
De Mos maakt Dolberg nu al met de grond gelijk

Aad de Mos is iemand die al altijd graag scoort met spraakmakende quotes. Hij had een groot ...

151
151
Club ziet af tegen OHL: "Zo 11 in het mandje tegen Bayern"

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn match aan Den Dreef in Leuven. Hoe deed Blauw-Zwart het in de ...

152
152
Man Utd heeft eindelijk wereldtopper beet: "Beste niveau"

Manchester United hoopt dit weekend nog eens een statement te maken tegen een topploeg. Ze spelen ...

93
93
Deschacht velt oordeel: "De juiste man voor Anderlecht"

RSC Anderlecht kondigde deze week nog maar eens een (broodnodige) wijziging aan in het organigram. ...

130
130
Haaland de grote held, Witsel frustreert FC Barcelona

Om 16u stonden er heel wat duels op het programma in de Premier League. Zo was het uitkijken naar de ...

54
54
La Louvière en Westerlo stellen teleur, Oyen grote held

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u twee matchen genoteerd. La ...

43
43
Lokonga trefzeker, Bayern en Dortmund onder druk gezet

In de Bundesliga staat vanavond de absolute topper tussen Bayern München en Borussia Dortmund ...

27
27
OHL - Club Brugge: Hayen hakt knoop door

Club Brugge speelt om 18u15 op het veld van OH Leuven. Een wedstrijd die Blauw-Zwart uiteraard ...

154
154
Witsel legt FC Barcelona zwijgen op met deze héérlijke goal

Axel Witsel is dit seizoen een vaste waarde bij Girona. De 36-jarige middenvelder speelt op dit ...

124
124
Extra optie voor Garcia: "Een potentiële topspeler"

Rudi Garcia lijkt zijn WK-kern al grotendeels klaar te hebben. Alleen moet hij nog op een aantal ...

150
150

Meer sportnieuws