‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

918
‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

Zeno Debast stond afgelopen zomer in de belangstelling van verschillende clubs, maar Anderlecht weigerde om hem te verkopen voor minder dan 15 miljoen euro. Dit seizoen heeft Debast naast Jan Vertonghen veel progressie gemaakt, en is de buitenlandse interesse zelfs nog meer toegenomen.

De verwachting is dat er in de zomermercato opnieuw onderhandelingen zullen plaatsvinden, waarbij de vraagprijs van 15 miljoen euro zeker en vast niet zal dalen, en de droomprijs van 20 miljoen zelfs realistisch zal zijn.

LEES OOK: Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Debast op de shortlist van 9 clubs in de zomermercato

In mei ondertekende Zeno Debast een nieuw driejarig contract bij RSC Anderlecht, en volgens Het Laatste Nieuws was Sporting daarmee enkele clubs uit de Premier League te snel af. Volgens Het Nieuwsblad was er interesse vanuit Engeland: West Ham, Leeds en Brighton toonden allemaal belangstelling in hem.

Zowat de hele zomermercato lang vreesde Anderlecht een vertrek van Debast, want ook bij Ajax, Fiorentina en Internazionale stond hij op de lijst. In juli maakten Eintracht Frankfurt en Villarreal zelfs een voorstel over aan Anderlecht, naar verluidt elk ter waarde van zo’n 10 miljoen euro, bonussen inclusief.

Beide aanbiedingen werden resoluut naar de prullenbak verwezen door Anderlecht, ondanks dat de 20-jarige verdediger een principeakkoord had bereikt met Frankfurt. Anderlecht vroeg minstens 15 miljoen euro voor Debast, en de Brusselaars droomden zelfs van een bedrag van 20 miljoen euro.

Hij zag een vertrek naar de Bundesliga wel zitten, maar alleen als Anderlecht zich kon vinden in de deal. “Het kamp-Debast heeft geen intentie om een vertrek te forceren. De speler wil dat Anderlecht er financieel voordeel uit haalt”, schreef Le Soir.

In augustus bracht ook PSV Eindhoven nog een bod uit bij Anderlecht, dat naar verluidt hoger was dan dat van Frankfurt en Villarreal, maar ook het Nederlandse aanbod voldeed niet aan de minimale vraagprijs van 15 miljoen euro.

Anderlecht en PSV voerden daarna nog meerdere gesprekken, ook met de speler zelf, maar de Brusselse club had geen enkele intentie om Debast te verkopen voor minder dan de gestelde richtprijs.

Debast wil Anderlecht via de grote poort verlaten

Zeno Debast blijft dit seizoen trouw op post en een vertrek in de aankomende wintermercato is helemaal uitgesloten. De jonge verdediger wil zich eerst verder ontwikkelen aan de zijde van Jan Vertonghen dit seizoen en een selectie voor het Europees Kampioenschap afdwingen bij de Rode Duivels.

Ondertussen blijft Debast zich maar verbeteren als voetballer, boekt hij veel progressie en is hij niet meer weg te denken uit de paars-witte defensie. “De situatie van Debast is duidelijk - hij wordt steeds beter”, stelde Philippe Albert aan Het Laatste Nieuws.

Niet voor niets eindigde Debast als 25ste op de einduitslag van de Golden Boy, als derde Belg na Johan Bakayoko (12de) en Arthur Vermeeren (14de), en voor Roméo Lavia (28ste). Franky Van der Elst is zelfs een voorstander om Ameen Al-Dakhil thuis te laten voor het EK 2024 en Debast mee te nemen in zijn plaats.

Riemer: “Nog vijf jaar en Zeno speelt bij de absolute top van Europa”

Zeno Debast zet sterke prestaties neer dit seizoen en hij bereikt een hoog niveau. Aan de bal was hij al zeer bekwaam. “Bal aan de voet is Debast voor mij de beste centrale verdediger van België”, zei Jan Vertonghen aan Het Laatste Nieuws over hem. En in die vaardigheid is hij zelfs nog beter geworden.

“Aan de bal is Zeno internationaal niveau. Premier League-niveau”, zei Brian Riemer later aan dezelfde krant. Onder toenmalig coach Vincent Kompany lag de focus bij Debast op zijn voetballende talenten, met nadruk op de opbouw, het uitverdedigen en de passing.

Hierdoor besteedde hij veel meer trainingsuren met de bal dan zonder, en de resultaten daarvan zijn duidelijk merkbaar in zijn voetballende skills. Aan de andere kant vereist dit wel nog aanzienlijke inspanningen op het gebied van puur verdedigend werk en positiespel.

Jan Vertonghen toonde zich een fan van Debast, maar merkte ook op dat de jonge verdediger nog moet leren genieten van het verdedigen. Deze tekortkomingen kunnen echter, mits de nodige inspanningen, nog worden aangepakt. “Geef Zeno nog vijf jaar en hij speelt bij de absolute top van Europa”, zei Riemer.

Anderlecht plakt serieuze prijs op zijn hoofd

Zeno Debast blijft vooruitgang boeken, en een vertrek lijkt onvermijdelijk aan het einde van dit seizoen. “In de zomer zal er hoe dan ook opnieuw rond de tafel gezeten worden”, geeft Het Laatste Nieuws alvast aan.

Het Nieuwsblad meldt dat Anderlecht dan ook een serieuze prijs op zijn hoofd zal kleven. De vraagprijs, die vorige zomer op 15 miljoen euro lag, zal in elk geval niet zijn gedaald.

Marc Degryse heeft eerder al gezegd dat hij de vraagprijs van 15 miljoen euro correct vindt, vooral als je deze vergelijkt met de 20 miljoen euro die Strasbourg betaalde voor Abakar Sylla van Club Brugge en de 25 miljoen euro die Bayer Leverkusen neertelde voor Odilon Kossounou, ook van Club.

Bij Eintracht Frankfurt ligt de Rode Duivel alvast helemaal bovenaan de stapel, terwijl ook clubs als Newcastle United, Tottenham Hotspur en Borussia Dortmund de afgelopen weken en maanden interesse hebben getoond.

Welke competitie zal Debast het best liggen?

Meest recent

'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

12
12
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

37
37
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

205
205
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

111
111
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

67
67
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

107
107
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

75
75
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

108
108
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

24
24
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

31
31
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

44
44
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

124
124
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

125
125
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

95
95
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

139
139
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

482
482
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

434
434
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

420
420
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

499
499
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

579
579
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

441
441
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

129
129
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

59
59
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

52
52
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

146
146

Meer sportnieuws