Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

door
Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

Na een moeilijke aanpassingsperiode van vier maanden heeft Chidera Ejuke zich eindelijk in het basiselftal van Antwerp FC gevochten. Mark van Bommel benadrukte het leerproces van de flitsenvoetballer Ejuke, maar de onvoorspelbare Nigeriaanse dribbelaar steekt nog te veel ‘chaos’ in zijn spel naar de zin van zijn coach.

LEES OOK: "Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

Lange aanpassingsperiode Ejuke: fysiek en tactisch niet klaar

Bij zijn aankomst bij Antwerp FC vorige zomer werden hoge verwachtingen gesteld aan Chidera Ejuke. Desondanks temperde Mark van Bommel onmiddellijk die expectaties.

Hoewel de Nigeriaanse aanvaller naar verluidt in goede fysieke vorm op de Bosuil arriveerde, bleek hij te kampen met aanzienlijke fysieke achterstand omdat hij geen voorbereiding had in het afgelopen tussenseizoen.

“We proberen hem zo snel mogelijk op fysiek topniveau te krijgen om te laten spelen”, zei Van Bommel nadat Ejuke begin meermaals het wedstrijdblad niet haalde begin dit seizoen.

“Conditioneel moet het nog wat beter. Anderzijds is hij fitter dan verwacht, want hij heeft er geen traditionele voorbereiding opzitten bij een club”, klonk het ietwat contradictorisch bij de coach. In de daaropvolgende wedstrijden kreeg Ejuke korte invalbeurten, maar bleef hij vaak op de bank.

Eind september vroeg Gazet van Antwerpen zich terecht af wanneer we nu eens meer van de 26-jarige aanvaller te zien zouden krijgen. Zijn aanpassingsperiode duurde toen al maanden, en het leek erop dat hij tactisch nog niet volledig voorbereid was om een belangrijke rol te spelen in het Antwerpse elftal.

“Ejuke heeft niet zo'n goede voorbereiding gehad en een tijdje voor zichzelf getraind. Jammer genoeg kan ik slechts achttien namen op het blad zetten”, zei Van Bommel.

“Hij traint nu al mee, maar qua fysiek - ik zeg niet dat hij een achterstand heeft - en onze manier van voetballen, moet hij zo snel mogelijk bijleren om volop in ons systeem te renderen. Zover is hij nog niet.”

Van Bommel: “Anders hadden we Ejuke al lang ingezet”

Ondanks zijn beperkte speelminuten wist Chidera Ejuke wel vaak indruk te maken met zijn flitsende acties, indrukwekkende snelheid en vaardige dribbels. Na zijn wedstrijd tegen AA Gent eind september stelde Het Nieuwsblad vast dat de paar flitsen van Ejuke doen vermoeden dat ze bij Antwerp nog veel plezier kunnen beleven aan de aanvaller.

“Hij kan iets anders brengen dan onze andere buitenspelers”, moest ook Mark van Bommel beamen. “We zijn voorzichtig met hem. Zo ver staat hij nog niet, anders hadden we hem al lang ingezet.”

Ejuke brengt schwung en de fans van Antwerp zijn bijzonder enthousiast over de Nigeriaanse aanvaller, uitkijkend naar meer optredens van hem in het rood-witte shirt. Desondanks gaf Van Bommel er duidelijk de voorkeur aan om hem niet te overhaasten.

De coach benadrukte dat er niet vergeten mag worden dat Ejuke een lange aanloopperiode nodig had om het spel van Antwerp FC volledig onder de knie te krijgen. Zijn periode op de zijlijn werd voornamelijk ingegeven door een fysieke achterstand als het ontbreken van automatismen.

Eerste basisplaats Ejuke na 4 (!) maanden wachten

Eind november kreeg Chidera Ejuke geleidelijk aan meer speeltijd bij de Great Old, wat doet vermoeden dat hij het speelplan van Mark van Bommel steeds beter onder de knie krijgt.

In de Champions League-wedstrijd tegen Shakhtar Donetsk werd hij bij de rust ingebracht en speelde hij 45 minuten, op dat moment het grootste aantal minuten dat hij dit seizoen had gespeeld.

“Hij toonde veel initiatief, al bleef hij op den duur draaien en zich vastlopen. Je ziet wel dat daar dreiging in zit. Dat zijn dingen waar je progressie in kan maken. Het is een leerproces”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

Vorig weekend tegen Oud-Heverlee Leuven kreeg Ejuke eindelijk zijn eerste basisplaats dit seizoen bij Antwerp, na maar liefst vier maanden wachten. De Nigeriaanse aanvaller was alomtegenwoordig op de Bosuil en hij greep zijn kans met zijn onvoorspelbaarheid, voortdurende dreiging en uitstekende dribbels.

“Leuvens rechtsachter Sagrado zag bij momenten sterretjes”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Hij speelde een sterke wedstrijd”, bevestigde ook Patrick Goots in Gazet van Antwerpen. “De tegenstander weet nooit wat hij zal doen”, voegde hij eraan toe, maar wees er tegelijkertijd op dat Ejuke nog efficiënter moet worden in zijn spel.

Ejuke scoort bij Van Bommel: X-factor met rock-’n-rollgehalte

De linkerflank, bemand door Owen Wijndal en Chidera Ejuke, leverde een indrukwekkende prestatie tegen OH Leuven, waarbij vooral de Nigeriaan lof oogstte voor zijn optreden.

Het Laatste Nieuws beschrijft hem als een entertainer en de X-factor die Antwerp in de afgelopen maanden ontbrak, hoewel Mark van Bommel wellicht wat meer grijze haren kreeg door de 13 (!) dribbels die Ejuke afgelopen weekend uitvoerde.

“Het aantal keer dat Van Bommel op z’n lippen moet bijten wanneer Ejuke wéér maar eens z’n mannetje opzoekt, in plaats van voor de verzorgde en veilige oplossing te gaan, willen we niet beginnen turven.”

Ondanks dit speelse element in zijn spel was de coach best tevreden met de manier waarop zowel Ejuke als Wijndal hun rol vervulden in het basiselftal van Antwerp FC. Het duo had eerder al samen gespeeld in de wedstrijd tegen Sint-Truiden, waar ze als invallers de linkerflank bevolkten en dat eveneens uitstekend deden.

“Is dit dan de linkerflank die Mark van Bommel deze zomer voor ogen had, toen Antwerp het duo in de afgelopen mercato op huurbasis aantrok? Straatvoetballers met een tikkeltje meer rock-‘n-rollgehalte”, aldus Het Laatste Nieuws.

Ejuke moet meer speelkansen krijgen

Meest recent

'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

40
40
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

129
129
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

19
19
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

113
113
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

157
157
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

13
13
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

366
366
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

75
75
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

113
113
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

315
315
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

68
68
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

661
661
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

236
236
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

55
55
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

510
510
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

94
94
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

26
26
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

546
546
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

56
56
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

24
24
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

976
976
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

180
180
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

372
372
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

141
141
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

26
26

Meer sportnieuws