Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

door
Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

Na een moeilijke aanpassingsperiode van vier maanden heeft Chidera Ejuke zich eindelijk in het basiselftal van Antwerp FC gevochten. Mark van Bommel benadrukte het leerproces van de flitsenvoetballer Ejuke, maar de onvoorspelbare Nigeriaanse dribbelaar steekt nog te veel ‘chaos’ in zijn spel naar de zin van zijn coach.

LEES OOK: ///

Lange aanpassingsperiode Ejuke: fysiek en tactisch niet klaar

Bij zijn aankomst bij Antwerp FC vorige zomer werden hoge verwachtingen gesteld aan Chidera Ejuke. Desondanks temperde Mark van Bommel onmiddellijk die expectaties.

Hoewel de Nigeriaanse aanvaller naar verluidt in goede fysieke vorm op de Bosuil arriveerde, bleek hij te kampen met aanzienlijke fysieke achterstand omdat hij geen voorbereiding had in het afgelopen tussenseizoen.

“We proberen hem zo snel mogelijk op fysiek topniveau te krijgen om te laten spelen”, zei Van Bommel nadat Ejuke begin meermaals het wedstrijdblad niet haalde begin dit seizoen.

“Conditioneel moet het nog wat beter. Anderzijds is hij fitter dan verwacht, want hij heeft er geen traditionele voorbereiding opzitten bij een club”, klonk het ietwat contradictorisch bij de coach. In de daaropvolgende wedstrijden kreeg Ejuke korte invalbeurten, maar bleef hij vaak op de bank.

Eind september vroeg Gazet van Antwerpen zich terecht af wanneer we nu eens meer van de 26-jarige aanvaller te zien zouden krijgen. Zijn aanpassingsperiode duurde toen al maanden, en het leek erop dat hij tactisch nog niet volledig voorbereid was om een belangrijke rol te spelen in het Antwerpse elftal.

“Ejuke heeft niet zo'n goede voorbereiding gehad en een tijdje voor zichzelf getraind. Jammer genoeg kan ik slechts achttien namen op het blad zetten”, zei Van Bommel.

“Hij traint nu al mee, maar qua fysiek - ik zeg niet dat hij een achterstand heeft - en onze manier van voetballen, moet hij zo snel mogelijk bijleren om volop in ons systeem te renderen. Zover is hij nog niet.”

Van Bommel: “Anders hadden we Ejuke al lang ingezet”

Ondanks zijn beperkte speelminuten wist Chidera Ejuke wel vaak indruk te maken met zijn flitsende acties, indrukwekkende snelheid en vaardige dribbels. Na zijn wedstrijd tegen AA Gent eind september stelde Het Nieuwsblad vast dat de paar flitsen van Ejuke doen vermoeden dat ze bij Antwerp nog veel plezier kunnen beleven aan de aanvaller.

“Hij kan iets anders brengen dan onze andere buitenspelers”, moest ook Mark van Bommel beamen. “We zijn voorzichtig met hem. Zo ver staat hij nog niet, anders hadden we hem al lang ingezet.”

Ejuke brengt schwung en de fans van Antwerp zijn bijzonder enthousiast over de Nigeriaanse aanvaller, uitkijkend naar meer optredens van hem in het rood-witte shirt. Desondanks gaf Van Bommel er duidelijk de voorkeur aan om hem niet te overhaasten.

De coach benadrukte dat er niet vergeten mag worden dat Ejuke een lange aanloopperiode nodig had om het spel van Antwerp FC volledig onder de knie te krijgen. Zijn periode op de zijlijn werd voornamelijk ingegeven door een fysieke achterstand als het ontbreken van automatismen.

Eerste basisplaats Ejuke na 4 (!) maanden wachten

Eind november kreeg Chidera Ejuke geleidelijk aan meer speeltijd bij de Great Old, wat doet vermoeden dat hij het speelplan van Mark van Bommel steeds beter onder de knie krijgt.

In de Champions League-wedstrijd tegen Shakhtar Donetsk werd hij bij de rust ingebracht en speelde hij 45 minuten, op dat moment het grootste aantal minuten dat hij dit seizoen had gespeeld.

“Hij toonde veel initiatief, al bleef hij op den duur draaien en zich vastlopen. Je ziet wel dat daar dreiging in zit. Dat zijn dingen waar je progressie in kan maken. Het is een leerproces”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

Vorig weekend tegen Oud-Heverlee Leuven kreeg Ejuke eindelijk zijn eerste basisplaats dit seizoen bij Antwerp, na maar liefst vier maanden wachten. De Nigeriaanse aanvaller was alomtegenwoordig op de Bosuil en hij greep zijn kans met zijn onvoorspelbaarheid, voortdurende dreiging en uitstekende dribbels.

“Leuvens rechtsachter Sagrado zag bij momenten sterretjes”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Hij speelde een sterke wedstrijd”, bevestigde ook Patrick Goots in Gazet van Antwerpen. “De tegenstander weet nooit wat hij zal doen”, voegde hij eraan toe, maar wees er tegelijkertijd op dat Ejuke nog efficiënter moet worden in zijn spel.

Ejuke scoort bij Van Bommel: X-factor met rock-’n-rollgehalte

De linkerflank, bemand door Owen Wijndal en Chidera Ejuke, leverde een indrukwekkende prestatie tegen OH Leuven, waarbij vooral de Nigeriaan lof oogstte voor zijn optreden.

Het Laatste Nieuws beschrijft hem als een entertainer en de X-factor die Antwerp in de afgelopen maanden ontbrak, hoewel Mark van Bommel wellicht wat meer grijze haren kreeg door de 13 (!) dribbels die Ejuke afgelopen weekend uitvoerde.

“Het aantal keer dat Van Bommel op z’n lippen moet bijten wanneer Ejuke wéér maar eens z’n mannetje opzoekt, in plaats van voor de verzorgde en veilige oplossing te gaan, willen we niet beginnen turven.”

Ondanks dit speelse element in zijn spel was de coach best tevreden met de manier waarop zowel Ejuke als Wijndal hun rol vervulden in het basiselftal van Antwerp FC. Het duo had eerder al samen gespeeld in de wedstrijd tegen Sint-Truiden, waar ze als invallers de linkerflank bevolkten en dat eveneens uitstekend deden.

“Is dit dan de linkerflank die Mark van Bommel deze zomer voor ogen had, toen Antwerp het duo in de afgelopen mercato op huurbasis aantrok? Straatvoetballers met een tikkeltje meer rock-‘n-rollgehalte”, aldus Het Laatste Nieuws.

Ejuke moet meer speelkansen krijgen

Meest recent

Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

0
0
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

10
10
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

53
53
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

70
70
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

165
165
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

207
207
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

97
97
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

448
448
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

123
123
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

39
39
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

39
39
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

152
152
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

155
155
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

509
509
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

119
119
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

211
211
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

46
46
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

163
163
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

148
148
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

356
356
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

152
152
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

101
101
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

415
415
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

75
75

Meer sportnieuws