Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

door
Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

Na een moeilijke aanpassingsperiode van vier maanden heeft Chidera Ejuke zich eindelijk in het basiselftal van Antwerp FC gevochten. Mark van Bommel benadrukte het leerproces van de flitsenvoetballer Ejuke, maar de onvoorspelbare Nigeriaanse dribbelaar steekt nog te veel ‘chaos’ in zijn spel naar de zin van zijn coach.

LEES OOK: Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Lange aanpassingsperiode Ejuke: fysiek en tactisch niet klaar

Bij zijn aankomst bij Antwerp FC vorige zomer werden hoge verwachtingen gesteld aan Chidera Ejuke. Desondanks temperde Mark van Bommel onmiddellijk die expectaties.

Hoewel de Nigeriaanse aanvaller naar verluidt in goede fysieke vorm op de Bosuil arriveerde, bleek hij te kampen met aanzienlijke fysieke achterstand omdat hij geen voorbereiding had in het afgelopen tussenseizoen.

“We proberen hem zo snel mogelijk op fysiek topniveau te krijgen om te laten spelen”, zei Van Bommel nadat Ejuke begin meermaals het wedstrijdblad niet haalde begin dit seizoen.

“Conditioneel moet het nog wat beter. Anderzijds is hij fitter dan verwacht, want hij heeft er geen traditionele voorbereiding opzitten bij een club”, klonk het ietwat contradictorisch bij de coach. In de daaropvolgende wedstrijden kreeg Ejuke korte invalbeurten, maar bleef hij vaak op de bank.

Eind september vroeg Gazet van Antwerpen zich terecht af wanneer we nu eens meer van de 26-jarige aanvaller te zien zouden krijgen. Zijn aanpassingsperiode duurde toen al maanden, en het leek erop dat hij tactisch nog niet volledig voorbereid was om een belangrijke rol te spelen in het Antwerpse elftal.

“Ejuke heeft niet zo'n goede voorbereiding gehad en een tijdje voor zichzelf getraind. Jammer genoeg kan ik slechts achttien namen op het blad zetten”, zei Van Bommel.

“Hij traint nu al mee, maar qua fysiek - ik zeg niet dat hij een achterstand heeft - en onze manier van voetballen, moet hij zo snel mogelijk bijleren om volop in ons systeem te renderen. Zover is hij nog niet.”

Van Bommel: “Anders hadden we Ejuke al lang ingezet”

Ondanks zijn beperkte speelminuten wist Chidera Ejuke wel vaak indruk te maken met zijn flitsende acties, indrukwekkende snelheid en vaardige dribbels. Na zijn wedstrijd tegen AA Gent eind september stelde Het Nieuwsblad vast dat de paar flitsen van Ejuke doen vermoeden dat ze bij Antwerp nog veel plezier kunnen beleven aan de aanvaller.

“Hij kan iets anders brengen dan onze andere buitenspelers”, moest ook Mark van Bommel beamen. “We zijn voorzichtig met hem. Zo ver staat hij nog niet, anders hadden we hem al lang ingezet.”

Ejuke brengt schwung en de fans van Antwerp zijn bijzonder enthousiast over de Nigeriaanse aanvaller, uitkijkend naar meer optredens van hem in het rood-witte shirt. Desondanks gaf Van Bommel er duidelijk de voorkeur aan om hem niet te overhaasten.

De coach benadrukte dat er niet vergeten mag worden dat Ejuke een lange aanloopperiode nodig had om het spel van Antwerp FC volledig onder de knie te krijgen. Zijn periode op de zijlijn werd voornamelijk ingegeven door een fysieke achterstand als het ontbreken van automatismen.

Eerste basisplaats Ejuke na 4 (!) maanden wachten

Eind november kreeg Chidera Ejuke geleidelijk aan meer speeltijd bij de Great Old, wat doet vermoeden dat hij het speelplan van Mark van Bommel steeds beter onder de knie krijgt.

In de Champions League-wedstrijd tegen Shakhtar Donetsk werd hij bij de rust ingebracht en speelde hij 45 minuten, op dat moment het grootste aantal minuten dat hij dit seizoen had gespeeld.

“Hij toonde veel initiatief, al bleef hij op den duur draaien en zich vastlopen. Je ziet wel dat daar dreiging in zit. Dat zijn dingen waar je progressie in kan maken. Het is een leerproces”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

Vorig weekend tegen Oud-Heverlee Leuven kreeg Ejuke eindelijk zijn eerste basisplaats dit seizoen bij Antwerp, na maar liefst vier maanden wachten. De Nigeriaanse aanvaller was alomtegenwoordig op de Bosuil en hij greep zijn kans met zijn onvoorspelbaarheid, voortdurende dreiging en uitstekende dribbels.

“Leuvens rechtsachter Sagrado zag bij momenten sterretjes”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Hij speelde een sterke wedstrijd”, bevestigde ook Patrick Goots in Gazet van Antwerpen. “De tegenstander weet nooit wat hij zal doen”, voegde hij eraan toe, maar wees er tegelijkertijd op dat Ejuke nog efficiënter moet worden in zijn spel.

Ejuke scoort bij Van Bommel: X-factor met rock-’n-rollgehalte

De linkerflank, bemand door Owen Wijndal en Chidera Ejuke, leverde een indrukwekkende prestatie tegen OH Leuven, waarbij vooral de Nigeriaan lof oogstte voor zijn optreden.

Het Laatste Nieuws beschrijft hem als een entertainer en de X-factor die Antwerp in de afgelopen maanden ontbrak, hoewel Mark van Bommel wellicht wat meer grijze haren kreeg door de 13 (!) dribbels die Ejuke afgelopen weekend uitvoerde.

“Het aantal keer dat Van Bommel op z’n lippen moet bijten wanneer Ejuke wéér maar eens z’n mannetje opzoekt, in plaats van voor de verzorgde en veilige oplossing te gaan, willen we niet beginnen turven.”

Ondanks dit speelse element in zijn spel was de coach best tevreden met de manier waarop zowel Ejuke als Wijndal hun rol vervulden in het basiselftal van Antwerp FC. Het duo had eerder al samen gespeeld in de wedstrijd tegen Sint-Truiden, waar ze als invallers de linkerflank bevolkten en dat eveneens uitstekend deden.

“Is dit dan de linkerflank die Mark van Bommel deze zomer voor ogen had, toen Antwerp het duo in de afgelopen mercato op huurbasis aantrok? Straatvoetballers met een tikkeltje meer rock-‘n-rollgehalte”, aldus Het Laatste Nieuws.

Ejuke moet meer speelkansen krijgen

Meest recent

Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

9
9
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

26
26
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

108
108
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

167
167
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

161
161
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

39
39
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

109
109
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

446
446
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

279
279
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

188
188
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

26
26
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

184
184
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

307
307
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

340
340
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

101
101
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

306
306
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

241
241
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

209
209
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

218
218
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

253
253
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

225
225
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

393
393
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

335
335
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

65
65

Meer sportnieuws