Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

door
Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

Na een moeilijke aanpassingsperiode van vier maanden heeft Chidera Ejuke zich eindelijk in het basiselftal van Antwerp FC gevochten. Mark van Bommel benadrukte het leerproces van de flitsenvoetballer Ejuke, maar de onvoorspelbare Nigeriaanse dribbelaar steekt nog te veel ‘chaos’ in zijn spel naar de zin van zijn coach.

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Lange aanpassingsperiode Ejuke: fysiek en tactisch niet klaar

Bij zijn aankomst bij Antwerp FC vorige zomer werden hoge verwachtingen gesteld aan Chidera Ejuke. Desondanks temperde Mark van Bommel onmiddellijk die expectaties.

Hoewel de Nigeriaanse aanvaller naar verluidt in goede fysieke vorm op de Bosuil arriveerde, bleek hij te kampen met aanzienlijke fysieke achterstand omdat hij geen voorbereiding had in het afgelopen tussenseizoen.

“We proberen hem zo snel mogelijk op fysiek topniveau te krijgen om te laten spelen”, zei Van Bommel nadat Ejuke begin meermaals het wedstrijdblad niet haalde begin dit seizoen.

“Conditioneel moet het nog wat beter. Anderzijds is hij fitter dan verwacht, want hij heeft er geen traditionele voorbereiding opzitten bij een club”, klonk het ietwat contradictorisch bij de coach. In de daaropvolgende wedstrijden kreeg Ejuke korte invalbeurten, maar bleef hij vaak op de bank.

Eind september vroeg Gazet van Antwerpen zich terecht af wanneer we nu eens meer van de 26-jarige aanvaller te zien zouden krijgen. Zijn aanpassingsperiode duurde toen al maanden, en het leek erop dat hij tactisch nog niet volledig voorbereid was om een belangrijke rol te spelen in het Antwerpse elftal.

“Ejuke heeft niet zo'n goede voorbereiding gehad en een tijdje voor zichzelf getraind. Jammer genoeg kan ik slechts achttien namen op het blad zetten”, zei Van Bommel.

“Hij traint nu al mee, maar qua fysiek - ik zeg niet dat hij een achterstand heeft - en onze manier van voetballen, moet hij zo snel mogelijk bijleren om volop in ons systeem te renderen. Zover is hij nog niet.”

Van Bommel: “Anders hadden we Ejuke al lang ingezet”

Ondanks zijn beperkte speelminuten wist Chidera Ejuke wel vaak indruk te maken met zijn flitsende acties, indrukwekkende snelheid en vaardige dribbels. Na zijn wedstrijd tegen AA Gent eind september stelde Het Nieuwsblad vast dat de paar flitsen van Ejuke doen vermoeden dat ze bij Antwerp nog veel plezier kunnen beleven aan de aanvaller.

“Hij kan iets anders brengen dan onze andere buitenspelers”, moest ook Mark van Bommel beamen. “We zijn voorzichtig met hem. Zo ver staat hij nog niet, anders hadden we hem al lang ingezet.”

Ejuke brengt schwung en de fans van Antwerp zijn bijzonder enthousiast over de Nigeriaanse aanvaller, uitkijkend naar meer optredens van hem in het rood-witte shirt. Desondanks gaf Van Bommel er duidelijk de voorkeur aan om hem niet te overhaasten.

De coach benadrukte dat er niet vergeten mag worden dat Ejuke een lange aanloopperiode nodig had om het spel van Antwerp FC volledig onder de knie te krijgen. Zijn periode op de zijlijn werd voornamelijk ingegeven door een fysieke achterstand als het ontbreken van automatismen.

Eerste basisplaats Ejuke na 4 (!) maanden wachten

Eind november kreeg Chidera Ejuke geleidelijk aan meer speeltijd bij de Great Old, wat doet vermoeden dat hij het speelplan van Mark van Bommel steeds beter onder de knie krijgt.

In de Champions League-wedstrijd tegen Shakhtar Donetsk werd hij bij de rust ingebracht en speelde hij 45 minuten, op dat moment het grootste aantal minuten dat hij dit seizoen had gespeeld.

“Hij toonde veel initiatief, al bleef hij op den duur draaien en zich vastlopen. Je ziet wel dat daar dreiging in zit. Dat zijn dingen waar je progressie in kan maken. Het is een leerproces”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

Vorig weekend tegen Oud-Heverlee Leuven kreeg Ejuke eindelijk zijn eerste basisplaats dit seizoen bij Antwerp, na maar liefst vier maanden wachten. De Nigeriaanse aanvaller was alomtegenwoordig op de Bosuil en hij greep zijn kans met zijn onvoorspelbaarheid, voortdurende dreiging en uitstekende dribbels.

“Leuvens rechtsachter Sagrado zag bij momenten sterretjes”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Hij speelde een sterke wedstrijd”, bevestigde ook Patrick Goots in Gazet van Antwerpen. “De tegenstander weet nooit wat hij zal doen”, voegde hij eraan toe, maar wees er tegelijkertijd op dat Ejuke nog efficiënter moet worden in zijn spel.

Ejuke scoort bij Van Bommel: X-factor met rock-’n-rollgehalte

De linkerflank, bemand door Owen Wijndal en Chidera Ejuke, leverde een indrukwekkende prestatie tegen OH Leuven, waarbij vooral de Nigeriaan lof oogstte voor zijn optreden.

Het Laatste Nieuws beschrijft hem als een entertainer en de X-factor die Antwerp in de afgelopen maanden ontbrak, hoewel Mark van Bommel wellicht wat meer grijze haren kreeg door de 13 (!) dribbels die Ejuke afgelopen weekend uitvoerde.

“Het aantal keer dat Van Bommel op z’n lippen moet bijten wanneer Ejuke wéér maar eens z’n mannetje opzoekt, in plaats van voor de verzorgde en veilige oplossing te gaan, willen we niet beginnen turven.”

Ondanks dit speelse element in zijn spel was de coach best tevreden met de manier waarop zowel Ejuke als Wijndal hun rol vervulden in het basiselftal van Antwerp FC. Het duo had eerder al samen gespeeld in de wedstrijd tegen Sint-Truiden, waar ze als invallers de linkerflank bevolkten en dat eveneens uitstekend deden.

“Is dit dan de linkerflank die Mark van Bommel deze zomer voor ogen had, toen Antwerp het duo in de afgelopen mercato op huurbasis aantrok? Straatvoetballers met een tikkeltje meer rock-‘n-rollgehalte”, aldus Het Laatste Nieuws.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen
423

Ejuke moet meer speelkansen krijgen

Meest recent

AA Gent likt zijn wonden na zeperd: "Dit komt aan"

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

18
18
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

45
45
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

8
8
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

328
328
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

191
191
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

132
132
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

75
75
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

30
30
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

292
292
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

220
220
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

139
139
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

157
157
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

106
106
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

36
36
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

95
95
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

510
510
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

65
65
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

70
70
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

136
136
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

225
225
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

158
158
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

147
147
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

116
116
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

668
668

Meer sportnieuws