Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

542 stemmen
Van Bommel moet zich bedwingen: ‘chaos’ bij Antwerp FC

Na een moeilijke aanpassingsperiode van vier maanden heeft Chidera Ejuke zich eindelijk in het basiselftal van Antwerp FC gevochten. Mark van Bommel benadrukte het leerproces van de flitsenvoetballer Ejuke, maar de onvoorspelbare Nigeriaanse dribbelaar steekt nog te veel ‘chaos’ in zijn spel naar de zin van zijn coach.

LEES OOK: Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Lange aanpassingsperiode Ejuke: fysiek en tactisch niet klaar

Bij zijn aankomst bij Antwerp FC vorige zomer werden hoge verwachtingen gesteld aan Chidera Ejuke. Desondanks temperde Mark van Bommel onmiddellijk die expectaties.

Hoewel de Nigeriaanse aanvaller naar verluidt in goede fysieke vorm op de Bosuil arriveerde, bleek hij te kampen met aanzienlijke fysieke achterstand omdat hij geen voorbereiding had in het afgelopen tussenseizoen.

“We proberen hem zo snel mogelijk op fysiek topniveau te krijgen om te laten spelen”, zei Van Bommel nadat Ejuke begin meermaals het wedstrijdblad niet haalde begin dit seizoen.

“Conditioneel moet het nog wat beter. Anderzijds is hij fitter dan verwacht, want hij heeft er geen traditionele voorbereiding opzitten bij een club”, klonk het ietwat contradictorisch bij de coach. In de daaropvolgende wedstrijden kreeg Ejuke korte invalbeurten, maar bleef hij vaak op de bank.

Eind september vroeg Gazet van Antwerpen zich terecht af wanneer we nu eens meer van de 26-jarige aanvaller te zien zouden krijgen. Zijn aanpassingsperiode duurde toen al maanden, en het leek erop dat hij tactisch nog niet volledig voorbereid was om een belangrijke rol te spelen in het Antwerpse elftal.

“Ejuke heeft niet zo'n goede voorbereiding gehad en een tijdje voor zichzelf getraind. Jammer genoeg kan ik slechts achttien namen op het blad zetten”, zei Van Bommel.

“Hij traint nu al mee, maar qua fysiek - ik zeg niet dat hij een achterstand heeft - en onze manier van voetballen, moet hij zo snel mogelijk bijleren om volop in ons systeem te renderen. Zover is hij nog niet.”

Van Bommel: “Anders hadden we Ejuke al lang ingezet”

Ondanks zijn beperkte speelminuten wist Chidera Ejuke wel vaak indruk te maken met zijn flitsende acties, indrukwekkende snelheid en vaardige dribbels. Na zijn wedstrijd tegen AA Gent eind september stelde Het Nieuwsblad vast dat de paar flitsen van Ejuke doen vermoeden dat ze bij Antwerp nog veel plezier kunnen beleven aan de aanvaller.

“Hij kan iets anders brengen dan onze andere buitenspelers”, moest ook Mark van Bommel beamen. “We zijn voorzichtig met hem. Zo ver staat hij nog niet, anders hadden we hem al lang ingezet.”

Ejuke brengt schwung en de fans van Antwerp zijn bijzonder enthousiast over de Nigeriaanse aanvaller, uitkijkend naar meer optredens van hem in het rood-witte shirt. Desondanks gaf Van Bommel er duidelijk de voorkeur aan om hem niet te overhaasten.

De coach benadrukte dat er niet vergeten mag worden dat Ejuke een lange aanloopperiode nodig had om het spel van Antwerp FC volledig onder de knie te krijgen. Zijn periode op de zijlijn werd voornamelijk ingegeven door een fysieke achterstand als het ontbreken van automatismen.

Eerste basisplaats Ejuke na 4 (!) maanden wachten

Eind november kreeg Chidera Ejuke geleidelijk aan meer speeltijd bij de Great Old, wat doet vermoeden dat hij het speelplan van Mark van Bommel steeds beter onder de knie krijgt.

In de Champions League-wedstrijd tegen Shakhtar Donetsk werd hij bij de rust ingebracht en speelde hij 45 minuten, op dat moment het grootste aantal minuten dat hij dit seizoen had gespeeld.

“Hij toonde veel initiatief, al bleef hij op den duur draaien en zich vastlopen. Je ziet wel dat daar dreiging in zit. Dat zijn dingen waar je progressie in kan maken. Het is een leerproces”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

Vorig weekend tegen Oud-Heverlee Leuven kreeg Ejuke eindelijk zijn eerste basisplaats dit seizoen bij Antwerp, na maar liefst vier maanden wachten. De Nigeriaanse aanvaller was alomtegenwoordig op de Bosuil en hij greep zijn kans met zijn onvoorspelbaarheid, voortdurende dreiging en uitstekende dribbels.

“Leuvens rechtsachter Sagrado zag bij momenten sterretjes”, merkte Het Laatste Nieuws op. “Hij speelde een sterke wedstrijd”, bevestigde ook Patrick Goots in Gazet van Antwerpen. “De tegenstander weet nooit wat hij zal doen”, voegde hij eraan toe, maar wees er tegelijkertijd op dat Ejuke nog efficiënter moet worden in zijn spel.

Ejuke scoort bij Van Bommel: X-factor met rock-’n-rollgehalte

De linkerflank, bemand door Owen Wijndal en Chidera Ejuke, leverde een indrukwekkende prestatie tegen OH Leuven, waarbij vooral de Nigeriaan lof oogstte voor zijn optreden.

Het Laatste Nieuws beschrijft hem als een entertainer en de X-factor die Antwerp in de afgelopen maanden ontbrak, hoewel Mark van Bommel wellicht wat meer grijze haren kreeg door de 13 (!) dribbels die Ejuke afgelopen weekend uitvoerde.

“Het aantal keer dat Van Bommel op z’n lippen moet bijten wanneer Ejuke wéér maar eens z’n mannetje opzoekt, in plaats van voor de verzorgde en veilige oplossing te gaan, willen we niet beginnen turven.”

Ondanks dit speelse element in zijn spel was de coach best tevreden met de manier waarop zowel Ejuke als Wijndal hun rol vervulden in het basiselftal van Antwerp FC. Het duo had eerder al samen gespeeld in de wedstrijd tegen Sint-Truiden, waar ze als invallers de linkerflank bevolkten en dat eveneens uitstekend deden.

“Is dit dan de linkerflank die Mark van Bommel deze zomer voor ogen had, toen Antwerp het duo in de afgelopen mercato op huurbasis aantrok? Straatvoetballers met een tikkeltje meer rock-‘n-rollgehalte”, aldus Het Laatste Nieuws.

Ejuke moet meer speelkansen krijgen

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

38
38
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

139
139
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

197
197
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

47
47
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

186
186
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

87
87
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

395
395
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

329
329
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

177
177
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

429
429
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

185
185
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

621
621
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

449
449
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

249
249
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

364
364
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

474
474
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

91
91
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

251
251
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

472
472
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

145
145
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

638
638
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

397
397
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

284
284
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

434
434

Meer sportnieuws