Club Brugge-toptransfer crasht compleet: 100% voorbij

1232
Club Brugge-toptransfer crasht compleet: 100% voorbij

Owen Otasowie verdween na de winter van 2022 uit beeld bij Club Brugge vanwege privéproblemen en een burn-out. Hoewel hij in de zomer vorig jaar een ultieme herkansing kreeg onder Carl Hoefkens, luidde een erbarmelijke prestatie tegen Zulte Waregem een nieuwe vlucht in.

Ondanks pogingen van Club Brugge om hem sindsdien te verkopen, vond Otasowie geen nieuwe club tijdens de winter- en zomermercato's van dit jaar. Op 22-jarige leeftijd dreigt zijn veelbelovende carrière voortijdig te beëindigen, aangezien Club Brugge het hoofdstuk Otasowie definitief wil sluiten.

LEES OOK: Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Owen Otasowie spoorloos sinds 2022

Sinds de winter van 2022 was geen spoor meer te bekennen van Owen Otasowie bij Club Brugge. Gedurende die periode zat hij totaal niet goed in zijn vel, leek hij helemaal van de radar verdwenen te zijn en het raakte bekend dat de Amerikaan met privéproblemen en een burn-out worstelde.

In overleg met het bestuur en de entourage van Otasowie werd toen besloten hem vrijaf te geven, zodat hij tijd kon doorbrengen met vrienden en familie in een poging zijn mentale evenwicht te herstellen. Helaas leidde deze break niet tot positieve veranderingen in zijn situatie bij Club Brugge.

Otasowie moest wennen aan de culturele en sportieve verschillen in België maar volgens Sport/Voetbalmagazine moest hij zich vooral aanpassen aan de Belgische discipline. Bij Wolverhampton was hij op dat vlak ook lang geen onbeschreven blad. “Eerlijk gezegd haalde ik veel kattenkwaad uit bij Wolves”, zei Otasowie eerder in een interview.

De club gaf hem in de winter van 2022 zelfs vrij om een nieuwe club te zoeken en te onderhandelen met geïnteresseerde teams in de Verenigde Staten, waar de transfermarkt open bleef tot begin mei 2022. Op deze manier probeerde Club Brugge nog een aanzienlijk deel van hun initiële investering van 4 miljoen euro terug te krijgen.

Uiteindelijk slaagde Otasowie er toen niet in een nieuwe werkgever te vinden, aangezien de vermeende interesse van clubs zoals AEK Athene, Burnley en Sheffield Wednesday niet concreet bleek te zijn. Hierdoor restte hem geen andere optie dan in de zomer van 2022 terug te keren naar het Belfius Basecamp.

De ultieme en verrassende herkansing voor Otasowie

In de aanloop naar het vorige seizoen (2022/23) kreeg Owen Otasowie toch een onverwachte kans bij Club Brugge, wat als een verrassing kwam gezien zijn afwezigheid sinds de winter van 2022. Hij trainde in de voorbereiding op het vorige seizoen 2022/23 onder Carl Hoefkens weer mee alsof er niets gebeurd was.

Zijn fysieke parameters waren dik in orde en de goesting was ook merkbaar. Hoefkens gaf de jonge Amerikaan een nieuwe kans en hij vergat alles wat er in de voorbije maanden gebeurd was.

“Omdat hij in de mogelijkheden van de Amerikaan gelooft? Of omdat hij de speler in samenspraak met het bestuur in het uitstalraam plaatst?” vroeg De Standaard zich af. Otasowie werd opgenomen in de plannen van Club Brugge en kreeg een schone lei voor zijn ultieme herkansing.

Hij stond voor de uitdaging om eindelijk te bewijzen waarom Club Brugge destijds 4 miljoen euro had betaald aan Wolverhampton Wanderers voor de veelbelovende verdediger/middenvelder. Otasowie combineert kracht met techniek, een opvallende combinatie voor zo'n jonge speler.

In Engeland werd hij, weliswaar met een vleugje overdrijving, vergeleken met Paul Pogba. Hoewel hij naar verluidt niet het gemakkelijkste karakter heeft, is Otasowie een speler die op zijn 19e debuteerde in de Premier League en eerder de interesse genoot van clubs als Everton, Juventus, Ajax, Schalke 04, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal.

Die moet toch wel iets in zijn mars hebben.

Brokkenpiloot is betrouwbaarder op de catwalk dan in een defensie

Carl Hoefkens en zijn staf hebben aanzienlijke tijd, aandacht en speeltijd geïnvesteerd in Owen Otasowie tijdens de voorbereiding op het vorige seizoen 2022/23. De begeleider van Otasowie was altijd aanwezig en miste, net als de speler zelf, geen enkele oefenwedstrijd.

Otasowie kreeg zelfs basisplaatsen in de Supercup tegen AA Gent en op speeldag drie tegen Zulte Waregem. In de zomer van 2022 stelde Het Laatste Nieuws dat Otasowie in ere hersteld was tijdens de voorbereiding en dat hij op dat moment allesbehalve afgeschreven was door Club Brugge.

Maar in de wedstrijd tegen Zulte Waregem ging het volledig mis voor Otasowie. Hij stapelde balverliezen en blunders op, waarbij Simon Mignolet meerdere keren moest ingrijpen om de individuele fouten van Otasowie recht te zetten.

Het Laatste Nieuws bestempelde hem als een brokkenpiloot en merkte op: “De jongeman is betrouwbaarder op de catwalk, als model van Burberry, dan in een defensie. Drie keer ging het licht uit bij Otasowie. Alleen al in de eerste helft. Telkens trok Simon Mignolet in allerijl nog aan het stuur, om een crash te vermijden.”

Het Nieuwsblad benadrukte dat de beste speler van Zulte Waregem een blauw-zwart shirt droeg en luisterde naar de naam Otasowie. “Tot drie keer toe kwam Zulte Waregem in de eerste helft gevaarlijk opzetten, drie keer lag geklungel van Otasowie aan de basis.”

“Otasowie heeft niet het vereiste niveau voor een Belgische topclub”, voegde Het Laatste Nieuws toe.

Otasowie opnieuw spoorloos: einde carrière dreigt?

Na het debacle tegen Zulte Waregem verdween Owen Otasowie definitief uit de wedstrijdselectie van Club Brugge. Tegen KV Kortrijk maakte hij nog eenmaal deel uit van de selectie, maar het was duidelijk dat zijn tijd bij de club ten einde was.

In november vorig jaar was Otasowie opnieuw onvindbaar, en na zijn laatste wedstrijd voor Club NXT bleef hij wekenlang afwezig in het Belfius Basecamp. Het Laatste Nieuws deed destijds onderzoek naar de whereabouts van Otasowie, wat leidde naar locaties als Londen, New York of Knokke-Heist.

Het leek er sterk op dat Otasowie opnieuw verdwenen was, ondanks de grote inspanningen van Club Brugge tijdens de voorbereiding. “Het zou verbazen mocht de Amerikaan, die tot 2025 onder contract ligt, straks nog terugkeren in het Basecamp”, stelde de krant.

Club Brugge heeft hem inmiddels van de payroll geschrapt, en hij staat al geruime tijd niet meer vermeld als speler van Club Brugge of Club NXT op de officiële clubwebsite. De club hoopte het hoofdstuk Otasowie snel en definitief te kunnen sluiten, en er zal geen derde kans meer komen.

“Voor Owen Otasowie (22) is het wel honderd procent voorbij”, schreef Het Nieuwsblad in mei dit jaar. Ondanks pogingen om hem te verpatsen aan clubs in de Championship en de MLS, kwam er geen concrete oplossing tijdens de afgelopen winter- en zomermercato’s.

Club Brugge bleef zoeken naar een oplossing voor de Amerikaan die al maandenlang niet meer meetrainde. Op dit moment heeft Otasowie nog steeds geen nieuwe club gevonden en blijft hij op papier aangesloten bij Club Brugge. Op slechts 22-jarige leeftijd dreigt zo een voortijdig einde van een veelbelovende en talentvolle carrière.

Komt het nog goed met Otasowie?

Meest recent

Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

6
6
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

3
3
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

56
56
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

44
44
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

11
11
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

26
26
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

52
52
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

75
75
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

104
104
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

9
9
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

16
16
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

39
39
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

66
66
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

43
43
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

38
38
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

314
314
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

75
75
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

32
32
Deschacht verrast met opvallende transfertip voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

198
198
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

52
52
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

118
118
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

53
53
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

44
44
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

252
252
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

72
72

Meer sportnieuws