Club Brugge-toptransfer crasht compleet: 100% voorbij

1232 stemmen
Club Brugge-toptransfer crasht compleet: 100% voorbij

Owen Otasowie verdween na de winter van 2022 uit beeld bij Club Brugge vanwege privéproblemen en een burn-out. Hoewel hij in de zomer vorig jaar een ultieme herkansing kreeg onder Carl Hoefkens, luidde een erbarmelijke prestatie tegen Zulte Waregem een nieuwe vlucht in.

Ondanks pogingen van Club Brugge om hem sindsdien te verkopen, vond Otasowie geen nieuwe club tijdens de winter- en zomermercato's van dit jaar. Op 22-jarige leeftijd dreigt zijn veelbelovende carrière voortijdig te beëindigen, aangezien Club Brugge het hoofdstuk Otasowie definitief wil sluiten.

LEES OOK: Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Owen Otasowie spoorloos sinds 2022

Sinds de winter van 2022 was geen spoor meer te bekennen van Owen Otasowie bij Club Brugge. Gedurende die periode zat hij totaal niet goed in zijn vel, leek hij helemaal van de radar verdwenen te zijn en het raakte bekend dat de Amerikaan met privéproblemen en een burn-out worstelde.

In overleg met het bestuur en de entourage van Otasowie werd toen besloten hem vrijaf te geven, zodat hij tijd kon doorbrengen met vrienden en familie in een poging zijn mentale evenwicht te herstellen. Helaas leidde deze break niet tot positieve veranderingen in zijn situatie bij Club Brugge.

Otasowie moest wennen aan de culturele en sportieve verschillen in België maar volgens Sport/Voetbalmagazine moest hij zich vooral aanpassen aan de Belgische discipline. Bij Wolverhampton was hij op dat vlak ook lang geen onbeschreven blad. “Eerlijk gezegd haalde ik veel kattenkwaad uit bij Wolves”, zei Otasowie eerder in een interview.

De club gaf hem in de winter van 2022 zelfs vrij om een nieuwe club te zoeken en te onderhandelen met geïnteresseerde teams in de Verenigde Staten, waar de transfermarkt open bleef tot begin mei 2022. Op deze manier probeerde Club Brugge nog een aanzienlijk deel van hun initiële investering van 4 miljoen euro terug te krijgen.

Uiteindelijk slaagde Otasowie er toen niet in een nieuwe werkgever te vinden, aangezien de vermeende interesse van clubs zoals AEK Athene, Burnley en Sheffield Wednesday niet concreet bleek te zijn. Hierdoor restte hem geen andere optie dan in de zomer van 2022 terug te keren naar het Belfius Basecamp.

De ultieme en verrassende herkansing voor Otasowie

In de aanloop naar het vorige seizoen (2022/23) kreeg Owen Otasowie toch een onverwachte kans bij Club Brugge, wat als een verrassing kwam gezien zijn afwezigheid sinds de winter van 2022. Hij trainde in de voorbereiding op het vorige seizoen 2022/23 onder Carl Hoefkens weer mee alsof er niets gebeurd was.

Zijn fysieke parameters waren dik in orde en de goesting was ook merkbaar. Hoefkens gaf de jonge Amerikaan een nieuwe kans en hij vergat alles wat er in de voorbije maanden gebeurd was.

“Omdat hij in de mogelijkheden van de Amerikaan gelooft? Of omdat hij de speler in samenspraak met het bestuur in het uitstalraam plaatst?” vroeg De Standaard zich af. Otasowie werd opgenomen in de plannen van Club Brugge en kreeg een schone lei voor zijn ultieme herkansing.

Hij stond voor de uitdaging om eindelijk te bewijzen waarom Club Brugge destijds 4 miljoen euro had betaald aan Wolverhampton Wanderers voor de veelbelovende verdediger/middenvelder. Otasowie combineert kracht met techniek, een opvallende combinatie voor zo'n jonge speler.

In Engeland werd hij, weliswaar met een vleugje overdrijving, vergeleken met Paul Pogba. Hoewel hij naar verluidt niet het gemakkelijkste karakter heeft, is Otasowie een speler die op zijn 19e debuteerde in de Premier League en eerder de interesse genoot van clubs als Everton, Juventus, Ajax, Schalke 04, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal.

Die moet toch wel iets in zijn mars hebben.

Brokkenpiloot is betrouwbaarder op de catwalk dan in een defensie

Carl Hoefkens en zijn staf hebben aanzienlijke tijd, aandacht en speeltijd geïnvesteerd in Owen Otasowie tijdens de voorbereiding op het vorige seizoen 2022/23. De begeleider van Otasowie was altijd aanwezig en miste, net als de speler zelf, geen enkele oefenwedstrijd.

Otasowie kreeg zelfs basisplaatsen in de Supercup tegen AA Gent en op speeldag drie tegen Zulte Waregem. In de zomer van 2022 stelde Het Laatste Nieuws dat Otasowie in ere hersteld was tijdens de voorbereiding en dat hij op dat moment allesbehalve afgeschreven was door Club Brugge.

Maar in de wedstrijd tegen Zulte Waregem ging het volledig mis voor Otasowie. Hij stapelde balverliezen en blunders op, waarbij Simon Mignolet meerdere keren moest ingrijpen om de individuele fouten van Otasowie recht te zetten.

Het Laatste Nieuws bestempelde hem als een brokkenpiloot en merkte op: “De jongeman is betrouwbaarder op de catwalk, als model van Burberry, dan in een defensie. Drie keer ging het licht uit bij Otasowie. Alleen al in de eerste helft. Telkens trok Simon Mignolet in allerijl nog aan het stuur, om een crash te vermijden.”

Het Nieuwsblad benadrukte dat de beste speler van Zulte Waregem een blauw-zwart shirt droeg en luisterde naar de naam Otasowie. “Tot drie keer toe kwam Zulte Waregem in de eerste helft gevaarlijk opzetten, drie keer lag geklungel van Otasowie aan de basis.”

“Otasowie heeft niet het vereiste niveau voor een Belgische topclub”, voegde Het Laatste Nieuws toe.

Otasowie opnieuw spoorloos: einde carrière dreigt?

Na het debacle tegen Zulte Waregem verdween Owen Otasowie definitief uit de wedstrijdselectie van Club Brugge. Tegen KV Kortrijk maakte hij nog eenmaal deel uit van de selectie, maar het was duidelijk dat zijn tijd bij de club ten einde was.

In november vorig jaar was Otasowie opnieuw onvindbaar, en na zijn laatste wedstrijd voor Club NXT bleef hij wekenlang afwezig in het Belfius Basecamp. Het Laatste Nieuws deed destijds onderzoek naar de whereabouts van Otasowie, wat leidde naar locaties als Londen, New York of Knokke-Heist.

Het leek er sterk op dat Otasowie opnieuw verdwenen was, ondanks de grote inspanningen van Club Brugge tijdens de voorbereiding. “Het zou verbazen mocht de Amerikaan, die tot 2025 onder contract ligt, straks nog terugkeren in het Basecamp”, stelde de krant.

Club Brugge heeft hem inmiddels van de payroll geschrapt, en hij staat al geruime tijd niet meer vermeld als speler van Club Brugge of Club NXT op de officiële clubwebsite. De club hoopte het hoofdstuk Otasowie snel en definitief te kunnen sluiten, en er zal geen derde kans meer komen.

“Voor Owen Otasowie (22) is het wel honderd procent voorbij”, schreef Het Nieuwsblad in mei dit jaar. Ondanks pogingen om hem te verpatsen aan clubs in de Championship en de MLS, kwam er geen concrete oplossing tijdens de afgelopen winter- en zomermercato’s.

Club Brugge bleef zoeken naar een oplossing voor de Amerikaan die al maandenlang niet meer meetrainde. Op dit moment heeft Otasowie nog steeds geen nieuwe club gevonden en blijft hij op papier aangesloten bij Club Brugge. Op slechts 22-jarige leeftijd dreigt zo een voortijdig einde van een veelbelovende en talentvolle carrière.

Komt het nog goed met Otasowie?

Meest recent

'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

73
73
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

85
85
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

72
72
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

88
88
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

56
56
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

152
152
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

132
132
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

397
397
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

501
501
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

267
267
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

487
487
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

438
438
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

588
588
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

258
258
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

83
83
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

251
251
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

302
302
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

157
157
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

396
396
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

164
164
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

246
246
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

668
668
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

125
125
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

331
331

Meer sportnieuws