Club Brugge-toptransfer crasht compleet: 100% voorbij

door
Club Brugge-toptransfer crasht compleet: 100% voorbij

Owen Otasowie verdween na de winter van 2022 uit beeld bij Club Brugge vanwege privéproblemen en een burn-out. Hoewel hij in de zomer vorig jaar een ultieme herkansing kreeg onder Carl Hoefkens, luidde een erbarmelijke prestatie tegen Zulte Waregem een nieuwe vlucht in.

Ondanks pogingen van Club Brugge om hem sindsdien te verkopen, vond Otasowie geen nieuwe club tijdens de winter- en zomermercato's van dit jaar. Op 22-jarige leeftijd dreigt zijn veelbelovende carrière voortijdig te beëindigen, aangezien Club Brugge het hoofdstuk Otasowie definitief wil sluiten.

LEES OOK: Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Owen Otasowie spoorloos sinds 2022

Sinds de winter van 2022 was geen spoor meer te bekennen van Owen Otasowie bij Club Brugge. Gedurende die periode zat hij totaal niet goed in zijn vel, leek hij helemaal van de radar verdwenen te zijn en het raakte bekend dat de Amerikaan met privéproblemen en een burn-out worstelde.

In overleg met het bestuur en de entourage van Otasowie werd toen besloten hem vrijaf te geven, zodat hij tijd kon doorbrengen met vrienden en familie in een poging zijn mentale evenwicht te herstellen. Helaas leidde deze break niet tot positieve veranderingen in zijn situatie bij Club Brugge.

Otasowie moest wennen aan de culturele en sportieve verschillen in België maar volgens Sport/Voetbalmagazine moest hij zich vooral aanpassen aan de Belgische discipline. Bij Wolverhampton was hij op dat vlak ook lang geen onbeschreven blad. “Eerlijk gezegd haalde ik veel kattenkwaad uit bij Wolves”, zei Otasowie eerder in een interview.

De club gaf hem in de winter van 2022 zelfs vrij om een nieuwe club te zoeken en te onderhandelen met geïnteresseerde teams in de Verenigde Staten, waar de transfermarkt open bleef tot begin mei 2022. Op deze manier probeerde Club Brugge nog een aanzienlijk deel van hun initiële investering van 4 miljoen euro terug te krijgen.

Uiteindelijk slaagde Otasowie er toen niet in een nieuwe werkgever te vinden, aangezien de vermeende interesse van clubs zoals AEK Athene, Burnley en Sheffield Wednesday niet concreet bleek te zijn. Hierdoor restte hem geen andere optie dan in de zomer van 2022 terug te keren naar het Belfius Basecamp.

De ultieme en verrassende herkansing voor Otasowie

In de aanloop naar het vorige seizoen (2022/23) kreeg Owen Otasowie toch een onverwachte kans bij Club Brugge, wat als een verrassing kwam gezien zijn afwezigheid sinds de winter van 2022. Hij trainde in de voorbereiding op het vorige seizoen 2022/23 onder Carl Hoefkens weer mee alsof er niets gebeurd was.

Zijn fysieke parameters waren dik in orde en de goesting was ook merkbaar. Hoefkens gaf de jonge Amerikaan een nieuwe kans en hij vergat alles wat er in de voorbije maanden gebeurd was.

“Omdat hij in de mogelijkheden van de Amerikaan gelooft? Of omdat hij de speler in samenspraak met het bestuur in het uitstalraam plaatst?” vroeg De Standaard zich af. Otasowie werd opgenomen in de plannen van Club Brugge en kreeg een schone lei voor zijn ultieme herkansing.

Hij stond voor de uitdaging om eindelijk te bewijzen waarom Club Brugge destijds 4 miljoen euro had betaald aan Wolverhampton Wanderers voor de veelbelovende verdediger/middenvelder. Otasowie combineert kracht met techniek, een opvallende combinatie voor zo'n jonge speler.

In Engeland werd hij, weliswaar met een vleugje overdrijving, vergeleken met Paul Pogba. Hoewel hij naar verluidt niet het gemakkelijkste karakter heeft, is Otasowie een speler die op zijn 19e debuteerde in de Premier League en eerder de interesse genoot van clubs als Everton, Juventus, Ajax, Schalke 04, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal.

Die moet toch wel iets in zijn mars hebben.

Brokkenpiloot is betrouwbaarder op de catwalk dan in een defensie

Carl Hoefkens en zijn staf hebben aanzienlijke tijd, aandacht en speeltijd geïnvesteerd in Owen Otasowie tijdens de voorbereiding op het vorige seizoen 2022/23. De begeleider van Otasowie was altijd aanwezig en miste, net als de speler zelf, geen enkele oefenwedstrijd.

Otasowie kreeg zelfs basisplaatsen in de Supercup tegen AA Gent en op speeldag drie tegen Zulte Waregem. In de zomer van 2022 stelde Het Laatste Nieuws dat Otasowie in ere hersteld was tijdens de voorbereiding en dat hij op dat moment allesbehalve afgeschreven was door Club Brugge.

Maar in de wedstrijd tegen Zulte Waregem ging het volledig mis voor Otasowie. Hij stapelde balverliezen en blunders op, waarbij Simon Mignolet meerdere keren moest ingrijpen om de individuele fouten van Otasowie recht te zetten.

Het Laatste Nieuws bestempelde hem als een brokkenpiloot en merkte op: “De jongeman is betrouwbaarder op de catwalk, als model van Burberry, dan in een defensie. Drie keer ging het licht uit bij Otasowie. Alleen al in de eerste helft. Telkens trok Simon Mignolet in allerijl nog aan het stuur, om een crash te vermijden.”

Het Nieuwsblad benadrukte dat de beste speler van Zulte Waregem een blauw-zwart shirt droeg en luisterde naar de naam Otasowie. “Tot drie keer toe kwam Zulte Waregem in de eerste helft gevaarlijk opzetten, drie keer lag geklungel van Otasowie aan de basis.”

“Otasowie heeft niet het vereiste niveau voor een Belgische topclub”, voegde Het Laatste Nieuws toe.

Otasowie opnieuw spoorloos: einde carrière dreigt?

Na het debacle tegen Zulte Waregem verdween Owen Otasowie definitief uit de wedstrijdselectie van Club Brugge. Tegen KV Kortrijk maakte hij nog eenmaal deel uit van de selectie, maar het was duidelijk dat zijn tijd bij de club ten einde was.

In november vorig jaar was Otasowie opnieuw onvindbaar, en na zijn laatste wedstrijd voor Club NXT bleef hij wekenlang afwezig in het Belfius Basecamp. Het Laatste Nieuws deed destijds onderzoek naar de whereabouts van Otasowie, wat leidde naar locaties als Londen, New York of Knokke-Heist.

Het leek er sterk op dat Otasowie opnieuw verdwenen was, ondanks de grote inspanningen van Club Brugge tijdens de voorbereiding. “Het zou verbazen mocht de Amerikaan, die tot 2025 onder contract ligt, straks nog terugkeren in het Basecamp”, stelde de krant.

Club Brugge heeft hem inmiddels van de payroll geschrapt, en hij staat al geruime tijd niet meer vermeld als speler van Club Brugge of Club NXT op de officiële clubwebsite. De club hoopte het hoofdstuk Otasowie snel en definitief te kunnen sluiten, en er zal geen derde kans meer komen.

“Voor Owen Otasowie (22) is het wel honderd procent voorbij”, schreef Het Nieuwsblad in mei dit jaar. Ondanks pogingen om hem te verpatsen aan clubs in de Championship en de MLS, kwam er geen concrete oplossing tijdens de afgelopen winter- en zomermercato’s.

Club Brugge bleef zoeken naar een oplossing voor de Amerikaan die al maandenlang niet meer meetrainde. Op dit moment heeft Otasowie nog steeds geen nieuwe club gevonden en blijft hij op papier aangesloten bij Club Brugge. Op slechts 22-jarige leeftijd dreigt zo een voortijdig einde van een veelbelovende en talentvolle carrière.

Komt het nog goed met Otasowie?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

121
121
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

115
115
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

87
87
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

39
39
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

129
129
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

242
242
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

239
239
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

99
99
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

38
38
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

104
104
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

220
220
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

242
242
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

526
526
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

351
351
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

436
436
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

135
135
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

76
76
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

612
612
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

620
620
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

417
417
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

430
430
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

297
297
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2217
2217
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

151
151

Meer sportnieuws