Charleroi trekt naar Afrika: "6 miljoen euro extra"

door
Charleroi trekt naar Afrika:

Sporting Charleroi zocht al een lange periode naar een extra investeerder. Die hebben ze vandaag gevonden met de Amerikaan David Helmer. Hij werd voorgesteld door de Zebra’s.

Vanaf heden zullen David Helmer, Fabien Debecq en Mehdi Bayat de plak zwaaien in het Zwarte Land. Bayat gaf meer uitleg over de bijdrage van de Amerikaanse zakenman.

"Het verschil met de komst van David is dat er 6 miljoen extra kapitaal komt, maar we gaan dat niet geld zomaar uitgeven. We zullen in de transferperiode proberen de kern in evenwicht te brengen. Het plan is om versterkingen te halen die voor de winterstage al aanwezig zijn", aldus Bayat. 

LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Charleroi trekt naar Afrika

Opvallend. Helmer heeft blijkbaar ook zaken lopen in Rwanda en is hij de grondlegger van het Center for Global Sport, waar 500 jongeren tussen 6 en 15 jaar actief zijn. Bij Charleroi zien ze plots een nieuwe markt om spelers aan te trekken. Al gaan ze daarin zeker niet overdrijven. 

"Met de structuur die David in Rwanda heeft, zullen we een platform hebben om het Afrikaanse continent in kaart te brengen. Niet in een model zoals Beveren destijds, maar voor talenten uit Afrika te detecteren die eventueel voor Charleroi kunnen spelen”, aldus Bayat op de persvoorstelling. Helmer gaat ook investeren in een Rwandese eersteklasser.

Nieuw stadion

Het blijft eerst nog afwachten of veel van die mooie woorden ook daadwerkelijk worden uitgevoerd. In het voetbal zijn er al vaker ‘investeerders’ opgedoken. Bij Charleroi hopen ze dat Helmer de club naar een hoger niveau kan loodsen.

Er wordt ook gedacht aan het investeren in een nieuw stadion. Zoals wel vaker, proberen buitenlandse eigenaars dan ook een voet binnen te krijgen in de stad. Om daar ook andere projecten op poten te zetten.

Een goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

5
5
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

95
95
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

90
90
‘Bounida hakt interlandknoop door: KBVB in rep en roer’

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

92
92
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

38
38
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

243
243
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

219
219
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

64
64
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

510
510
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

227
227
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

29
29
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

136
136
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

152
152
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

233
233
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

55
55
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

367
367
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

114
114
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

291
291
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

294
294
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

139
139
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

225
225
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

213
213
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

143
143
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

130
130

Meer sportnieuws