Charleroi trekt naar Afrika: "6 miljoen euro extra"

door
Charleroi trekt naar Afrika:

Sporting Charleroi zocht al een lange periode naar een extra investeerder. Die hebben ze vandaag gevonden met de Amerikaan David Helmer. Hij werd voorgesteld door de Zebra’s.

Vanaf heden zullen David Helmer, Fabien Debecq en Mehdi Bayat de plak zwaaien in het Zwarte Land. Bayat gaf meer uitleg over de bijdrage van de Amerikaanse zakenman.

"Het verschil met de komst van David is dat er 6 miljoen extra kapitaal komt, maar we gaan dat niet geld zomaar uitgeven. We zullen in de transferperiode proberen de kern in evenwicht te brengen. Het plan is om versterkingen te halen die voor de winterstage al aanwezig zijn", aldus Bayat. 

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Charleroi trekt naar Afrika

Opvallend. Helmer heeft blijkbaar ook zaken lopen in Rwanda en is hij de grondlegger van het Center for Global Sport, waar 500 jongeren tussen 6 en 15 jaar actief zijn. Bij Charleroi zien ze plots een nieuwe markt om spelers aan te trekken. Al gaan ze daarin zeker niet overdrijven. 

"Met de structuur die David in Rwanda heeft, zullen we een platform hebben om het Afrikaanse continent in kaart te brengen. Niet in een model zoals Beveren destijds, maar voor talenten uit Afrika te detecteren die eventueel voor Charleroi kunnen spelen”, aldus Bayat op de persvoorstelling. Helmer gaat ook investeren in een Rwandese eersteklasser.

Nieuw stadion

Het blijft eerst nog afwachten of veel van die mooie woorden ook daadwerkelijk worden uitgevoerd. In het voetbal zijn er al vaker ‘investeerders’ opgedoken. Bij Charleroi hopen ze dat Helmer de club naar een hoger niveau kan loodsen.

Er wordt ook gedacht aan het investeren in een nieuw stadion. Zoals wel vaker, proberen buitenlandse eigenaars dan ook een voet binnen te krijgen in de stad. Om daar ook andere projecten op poten te zetten.

Een goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

4
4
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

20
20
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

116
116
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

81
81
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

190
190
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

107
107
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

26
26
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

355
355
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

172
172
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

111
111
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

39
39
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

75
75
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

252
252
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

117
117
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

386
386
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

110
110
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

229
229
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

116
116
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

100
100
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

68
68
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

267
267
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

135
135

Meer sportnieuws