Charleroi trekt naar Afrika: "6 miljoen euro extra"

door
Charleroi trekt naar Afrika:

Sporting Charleroi zocht al een lange periode naar een extra investeerder. Die hebben ze vandaag gevonden met de Amerikaan David Helmer. Hij werd voorgesteld door de Zebra’s.

Vanaf heden zullen David Helmer, Fabien Debecq en Mehdi Bayat de plak zwaaien in het Zwarte Land. Bayat gaf meer uitleg over de bijdrage van de Amerikaanse zakenman.

"Het verschil met de komst van David is dat er 6 miljoen extra kapitaal komt, maar we gaan dat niet geld zomaar uitgeven. We zullen in de transferperiode proberen de kern in evenwicht te brengen. Het plan is om versterkingen te halen die voor de winterstage al aanwezig zijn", aldus Bayat. 

LEES OOK: Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Charleroi trekt naar Afrika

Opvallend. Helmer heeft blijkbaar ook zaken lopen in Rwanda en is hij de grondlegger van het Center for Global Sport, waar 500 jongeren tussen 6 en 15 jaar actief zijn. Bij Charleroi zien ze plots een nieuwe markt om spelers aan te trekken. Al gaan ze daarin zeker niet overdrijven. 

"Met de structuur die David in Rwanda heeft, zullen we een platform hebben om het Afrikaanse continent in kaart te brengen. Niet in een model zoals Beveren destijds, maar voor talenten uit Afrika te detecteren die eventueel voor Charleroi kunnen spelen”, aldus Bayat op de persvoorstelling. Helmer gaat ook investeren in een Rwandese eersteklasser.

Nieuw stadion

Het blijft eerst nog afwachten of veel van die mooie woorden ook daadwerkelijk worden uitgevoerd. In het voetbal zijn er al vaker ‘investeerders’ opgedoken. Bij Charleroi hopen ze dat Helmer de club naar een hoger niveau kan loodsen.

Er wordt ook gedacht aan het investeren in een nieuw stadion. Zoals wel vaker, proberen buitenlandse eigenaars dan ook een voet binnen te krijgen in de stad. Om daar ook andere projecten op poten te zetten.

Een goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

2
2
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

6
6
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

54
54
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

53
53
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

75
75
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

137
137
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

62
62
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

230
230
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

130
130
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

395
395
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1053
1053
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

58
58
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

145
145
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

145
145
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

259
259
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

57
57
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

557
557
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

115
115
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

387
387
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

603
603
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

368
368
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

376
376
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

82
82

Meer sportnieuws