Charleroi trekt naar Afrika: "6 miljoen euro extra"

door
Charleroi trekt naar Afrika:

Sporting Charleroi zocht al een lange periode naar een extra investeerder. Die hebben ze vandaag gevonden met de Amerikaan David Helmer. Hij werd voorgesteld door de Zebra’s.

Vanaf heden zullen David Helmer, Fabien Debecq en Mehdi Bayat de plak zwaaien in het Zwarte Land. Bayat gaf meer uitleg over de bijdrage van de Amerikaanse zakenman.

"Het verschil met de komst van David is dat er 6 miljoen extra kapitaal komt, maar we gaan dat niet geld zomaar uitgeven. We zullen in de transferperiode proberen de kern in evenwicht te brengen. Het plan is om versterkingen te halen die voor de winterstage al aanwezig zijn", aldus Bayat. 

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Charleroi trekt naar Afrika

Opvallend. Helmer heeft blijkbaar ook zaken lopen in Rwanda en is hij de grondlegger van het Center for Global Sport, waar 500 jongeren tussen 6 en 15 jaar actief zijn. Bij Charleroi zien ze plots een nieuwe markt om spelers aan te trekken. Al gaan ze daarin zeker niet overdrijven. 

"Met de structuur die David in Rwanda heeft, zullen we een platform hebben om het Afrikaanse continent in kaart te brengen. Niet in een model zoals Beveren destijds, maar voor talenten uit Afrika te detecteren die eventueel voor Charleroi kunnen spelen”, aldus Bayat op de persvoorstelling. Helmer gaat ook investeren in een Rwandese eersteklasser.

Nieuw stadion

Het blijft eerst nog afwachten of veel van die mooie woorden ook daadwerkelijk worden uitgevoerd. In het voetbal zijn er al vaker ‘investeerders’ opgedoken. Bij Charleroi hopen ze dat Helmer de club naar een hoger niveau kan loodsen.

Er wordt ook gedacht aan het investeren in een nieuw stadion. Zoals wel vaker, proberen buitenlandse eigenaars dan ook een voet binnen te krijgen in de stad. Om daar ook andere projecten op poten te zetten.

Een goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

4
4
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

33
33
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

52
52
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

64
64
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

253
253
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

161
161
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

110
110
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

151
151
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

268
268
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

300
300
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

155
155
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

72
72
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

51
51
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

231
231
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

50
50
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

178
178
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

73
73
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

104
104
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

511
511
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

79
79
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

125
125
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

53
53

Meer sportnieuws