Charleroi trekt naar Afrika: "6 miljoen euro extra"

46 stemmen
Charleroi trekt naar Afrika:

Sporting Charleroi zocht al een lange periode naar een extra investeerder. Die hebben ze vandaag gevonden met de Amerikaan David Helmer. Hij werd voorgesteld door de Zebra’s.

Vanaf heden zullen David Helmer, Fabien Debecq en Mehdi Bayat de plak zwaaien in het Zwarte Land. Bayat gaf meer uitleg over de bijdrage van de Amerikaanse zakenman.

"Het verschil met de komst van David is dat er 6 miljoen extra kapitaal komt, maar we gaan dat niet geld zomaar uitgeven. We zullen in de transferperiode proberen de kern in evenwicht te brengen. Het plan is om versterkingen te halen die voor de winterstage al aanwezig zijn", aldus Bayat. 

LEES OOK: Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Charleroi trekt naar Afrika

Opvallend. Helmer heeft blijkbaar ook zaken lopen in Rwanda en is hij de grondlegger van het Center for Global Sport, waar 500 jongeren tussen 6 en 15 jaar actief zijn. Bij Charleroi zien ze plots een nieuwe markt om spelers aan te trekken. Al gaan ze daarin zeker niet overdrijven. 

"Met de structuur die David in Rwanda heeft, zullen we een platform hebben om het Afrikaanse continent in kaart te brengen. Niet in een model zoals Beveren destijds, maar voor talenten uit Afrika te detecteren die eventueel voor Charleroi kunnen spelen”, aldus Bayat op de persvoorstelling. Helmer gaat ook investeren in een Rwandese eersteklasser.

Nieuw stadion

Het blijft eerst nog afwachten of veel van die mooie woorden ook daadwerkelijk worden uitgevoerd. In het voetbal zijn er al vaker ‘investeerders’ opgedoken. Bij Charleroi hopen ze dat Helmer de club naar een hoger niveau kan loodsen.

Er wordt ook gedacht aan het investeren in een nieuw stadion. Zoals wel vaker, proberen buitenlandse eigenaars dan ook een voet binnen te krijgen in de stad. Om daar ook andere projecten op poten te zetten.

Een goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

7
7
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

110
110
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

247
247
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

971
971
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

107
107
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

156
156
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

75
75
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

71
71
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

39
39
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

166
166
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

203
203
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

158
158
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

297
297
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

389
389
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

204
204
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

866
866
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

523
523
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267

Meer sportnieuws