Opvallende afwezige bij Anderlecht: oorzaak bekend

705 stemmen
Opvallende afwezige bij Anderlecht: oorzaak bekend

In een Clasico die alweer om de verkeerde redenen herinnerd zal worden knikkerde Anderlecht donderdag Standard uit de Croky Cup. Nochtans moest Brian Riemer het zonder een aantal van zijn vaste titularissen stellen.

Zo geraakte Thorgan Hazard niet tijdig opgelapt voor de confrontatie met de Luikse aartsrivaal. Ook in de heruitgave van zondag zal Riemer nog geen beroep kunnen doen op zijn ervaren sterkhouder. Bovendien was hij niet de enige die moest afhaken.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Augustinsson afwezig

Terwijl doelman Kasper Schmeichel eens thuis mocht blijven om zijn doublures een kans te gunnen bleek in extremis ook Ludwig Augustinsson namelijk te ontbreken. Nochtans maakte hij wél deel uit van de wedstrijdkern die vooraf werd aangekondigd.

Tijdens de live-uitzending wist commentator Peter Vandenbempt te vertellen dat de linksachter ziek in bed lag. Wellicht is hij zondag dus gewoon weer van de partij. Gelukkig maar, want zijn vervanger Moussa N'Diaye moest de strijd vroegtijdig staken.

Zorgen om N'Diaye

De 21-jarige Senegelaas blesseerde zich volgens La Dernière Heure aan de adductoren en is komend weekend daarom mogelijk niet inzetbaar. Hopelijk voor de Brusselaars ondervindt Augustinsson tegen dan dus geen last meer van zijn symptomen.

Zo niet verschijnt Louis Patris, die doorgaans niet eens tot de selectie behoort, wel voor het eerst sinds eind september nog eens aan de aftrap in de competitie. Donderdag viel hij alvast in voor N'Diaye, waarop Killian Sardella naar de overkant verhuisde.

N'Diaye verdient vaker zijn kans

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

71
71
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

6
6
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

38
38
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

60
60
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

56
56
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

130
130
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

23
23
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

117
117
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

250
250
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

311
311
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

296
296
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

54
54
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

107
107
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

111
111
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

191
191
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

299
299
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

301
301
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

40
40

Meer sportnieuws