Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

736
Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

De onverhoopte kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup betekent een lichtpunt in donkere tijden voor KV Oostende, dat op de rand van het faillissement staat. Al krijgt het nu alsnog een ultieme reddingsboei toegeworpen.

De Tijd meldt namelijk dat er vrijdag witte rook opsteeg aan de kust, waar de eigendomsstructuur wordt hertekend. In dat kader wordt onder andere Mikhail Ponomarev aan boord gehaald, hoewel de Russische Duitser naar verluidt geen onbesproken figuur is.

LEES OOK: Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Twee nieuwkomers

In voetbalmiddens was hij als financier of aandeelhouder reeds betrokken bij clubs als Fortuna Düsseldorf en Bournemouth. Ponomarev is samen met Chien Lee, Paul Conway en The Seelig Group een van de vier partijen die KV Oostende in handen krijgt.

Die eerste twee liepen reeds rond aan 't zeetje, waar de lokale ondernemer Frank Dierckens in het kapitaal blijft. Ponomarev en de Amerikaanse zakenman Chip Seelig, actief in filmfinanciering via zijn groep TSG Entertainment, zijn dus de nieuwe gezichten.

Nieuwe lening

Hun eerste betrachting wordt om de financiële situatie van het nummer 14 in de Challenger Pro League te verbeteren. Bepaalde aandeelhouders deden volgens de krant daarom alvast al afstand van leningen ter waarde van zo'n 2,5 miljoen, een goede start.

Hoeveel schulden er nu nog op de balans staan is weliswaar niet meteen duidelijk. KV Oostende zou alleszins een nieuwe lening aangaan om haar spelers te kunnen betalen. Afwachten of het allemaal zal volstaan om de club alsnog uit het slop te trekken.

Gelooft u dat KVO zich nog kan redden?

Meest recent

Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

6
6
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

46
46
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

634
634
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

18
18
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

92
92
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

56
56
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

41
41
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

264
264
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

118
118
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

69
69
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

154
154
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

222
222
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

168
168
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

106
106
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

207
207
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

121
121
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

74
74
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

31
31
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

86
86
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

156
156
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

25
25
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

74
74
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

34
34
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

154
154

Meer sportnieuws