Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

door
Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

De onverhoopte kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup betekent een lichtpunt in donkere tijden voor KV Oostende, dat op de rand van het faillissement staat. Al krijgt het nu alsnog een ultieme reddingsboei toegeworpen.

De Tijd meldt namelijk dat er vrijdag witte rook opsteeg aan de kust, waar de eigendomsstructuur wordt hertekend. In dat kader wordt onder andere Mikhail Ponomarev aan boord gehaald, hoewel de Russische Duitser naar verluidt geen onbesproken figuur is.

LEES OOK: Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Twee nieuwkomers

In voetbalmiddens was hij als financier of aandeelhouder reeds betrokken bij clubs als Fortuna Düsseldorf en Bournemouth. Ponomarev is samen met Chien Lee, Paul Conway en The Seelig Group een van de vier partijen die KV Oostende in handen krijgt.

Die eerste twee liepen reeds rond aan 't zeetje, waar de lokale ondernemer Frank Dierckens in het kapitaal blijft. Ponomarev en de Amerikaanse zakenman Chip Seelig, actief in filmfinanciering via zijn groep TSG Entertainment, zijn dus de nieuwe gezichten.

Nieuwe lening

Hun eerste betrachting wordt om de financiële situatie van het nummer 14 in de Challenger Pro League te verbeteren. Bepaalde aandeelhouders deden volgens de krant daarom alvast al afstand van leningen ter waarde van zo'n 2,5 miljoen, een goede start.

Hoeveel schulden er nu nog op de balans staan is weliswaar niet meteen duidelijk. KV Oostende zou alleszins een nieuwe lening aangaan om haar spelers te kunnen betalen. Afwachten of het allemaal zal volstaan om de club alsnog uit het slop te trekken.

Gelooft u dat KVO zich nog kan redden?

Meest recent

Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

9
9
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

64
64
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

51
51
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

100
100
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

106
106
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

244
244
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

65
65
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

285
285
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

35
35
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

250
250
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

40
40
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

519
519
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

182
182
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

183
183
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

59
59
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

75
75
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

194
194
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

175
175
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

87
87
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

235
235
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

336
336
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

48
48
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

260
260
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

246
246
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

42
42

Meer sportnieuws