Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

door
Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

De onverhoopte kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup betekent een lichtpunt in donkere tijden voor KV Oostende, dat op de rand van het faillissement staat. Al krijgt het nu alsnog een ultieme reddingsboei toegeworpen.

De Tijd meldt namelijk dat er vrijdag witte rook opsteeg aan de kust, waar de eigendomsstructuur wordt hertekend. In dat kader wordt onder andere Mikhail Ponomarev aan boord gehaald, hoewel de Russische Duitser naar verluidt geen onbesproken figuur is.

LEES OOK: KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Twee nieuwkomers

In voetbalmiddens was hij als financier of aandeelhouder reeds betrokken bij clubs als Fortuna Düsseldorf en Bournemouth. Ponomarev is samen met Chien Lee, Paul Conway en The Seelig Group een van de vier partijen die KV Oostende in handen krijgt.

Die eerste twee liepen reeds rond aan 't zeetje, waar de lokale ondernemer Frank Dierckens in het kapitaal blijft. Ponomarev en de Amerikaanse zakenman Chip Seelig, actief in filmfinanciering via zijn groep TSG Entertainment, zijn dus de nieuwe gezichten.

Nieuwe lening

Hun eerste betrachting wordt om de financiële situatie van het nummer 14 in de Challenger Pro League te verbeteren. Bepaalde aandeelhouders deden volgens de krant daarom alvast al afstand van leningen ter waarde van zo'n 2,5 miljoen, een goede start.

Hoeveel schulden er nu nog op de balans staan is weliswaar niet meteen duidelijk. KV Oostende zou alleszins een nieuwe lening aangaan om haar spelers te kunnen betalen. Afwachten of het allemaal zal volstaan om de club alsnog uit het slop te trekken.

Gelooft u dat KVO zich nog kan redden?

Meest recent

'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

4
4
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

22
22
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

70
70
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

233
233
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

15
15
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

91
91
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

36
36
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

460
460
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

175
175
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

102
102
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

135
135
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

338
338
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

44
44
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

111
111
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1358
1358
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

530
530
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

619
619
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

20
20
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

219
219
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

435
435
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

337
337
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

292
292
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

238
238
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

277
277
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

112
112

Meer sportnieuws