Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

door
Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

De onverhoopte kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup betekent een lichtpunt in donkere tijden voor KV Oostende, dat op de rand van het faillissement staat. Al krijgt het nu alsnog een ultieme reddingsboei toegeworpen.

De Tijd meldt namelijk dat er vrijdag witte rook opsteeg aan de kust, waar de eigendomsstructuur wordt hertekend. In dat kader wordt onder andere Mikhail Ponomarev aan boord gehaald, hoewel de Russische Duitser naar verluidt geen onbesproken figuur is.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Twee nieuwkomers

In voetbalmiddens was hij als financier of aandeelhouder reeds betrokken bij clubs als Fortuna Düsseldorf en Bournemouth. Ponomarev is samen met Chien Lee, Paul Conway en The Seelig Group een van de vier partijen die KV Oostende in handen krijgt.

Die eerste twee liepen reeds rond aan 't zeetje, waar de lokale ondernemer Frank Dierckens in het kapitaal blijft. Ponomarev en de Amerikaanse zakenman Chip Seelig, actief in filmfinanciering via zijn groep TSG Entertainment, zijn dus de nieuwe gezichten.

Nieuwe lening

Hun eerste betrachting wordt om de financiële situatie van het nummer 14 in de Challenger Pro League te verbeteren. Bepaalde aandeelhouders deden volgens de krant daarom alvast al afstand van leningen ter waarde van zo'n 2,5 miljoen, een goede start.

Hoeveel schulden er nu nog op de balans staan is weliswaar niet meteen duidelijk. KV Oostende zou alleszins een nieuwe lening aangaan om haar spelers te kunnen betalen. Afwachten of het allemaal zal volstaan om de club alsnog uit het slop te trekken.

Gelooft u dat KVO zich nog kan redden?

Meest recent

Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

13
13
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

13
13
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

5
5
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

55
55
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

98
98
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

150
150
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

91
91
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

224
224
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

75
75
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

146
146
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

117
117
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

73
73
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

211
211
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

209
209
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

180
180
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

560
560
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

170
170
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

226
226
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

604
604
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

62
62
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

237
237
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

145
145
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

179
179
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

79
79

Meer sportnieuws