Luikse fans blijven welkom in Anderlecht (en omgekeerd)

door
Luikse fans blijven welkom in Anderlecht (en omgekeerd)

Het zat er donderdag nog maar eens bovenarms op tussen de 'supporters' van Anderlecht en Standard. In die mate zelfs dat stilaan wordt geopperd dat de zogenaamde Clasico's voortaan beter zonder bezoekende fans worden afgewerkt.

Een strenge maatregel die al in Nederland wordt toegepast voor de beladen Klassiekers tussen Ajax en Feyenoord, een voorbeeld dat de clash tussen Paars-Wit en de Rouches mogelijk dus kan volgen. Al lijkt het voorlopig nog niet zover te zullen komen.

LEES OOK: Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Buitenproportionele straf

"Zo een straf vorderen over een termijn van jaren is voor ons als bondsparket quasi onmogelijk, simpelweg omdat het buitenproportioneel zou zijn", reageert bondsprocureur Ebe Verhaegen per slot van rekening op die suggestie tegenover Het Nieuwsblad.

Bovendien vreest hij dat het probleem zich dan simpelweg zou verplaatsen naar de omgeving buiten het stadion. Al geeft Verhaegen wel toe dat er moet worden nagedacht over een oplossing nu de onderlinge confrontaties steeds vaker uit de hand lopen. 

Uitfans blijven welkom

"Als zo een maatregel zou worden ingevoerd, is dat iets waarover de voetbalbond, de Pro League en de overheid samen moeten beslissen", luidt het verder nog. Bij die eerste valt alvast te horen dat Clasico's zonder uitfans momenteel niet aan de orde zijn.

Pro League-CEO Lorin Parys vertelt hetzelfde aan Sporza, terwijl de gemeente Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws evenmin van plan is om de Luikse fans te weren. Op eigen initiatief besliste Standard wel al dat zij zondag niet welkom zijn in het Lotto Park.

Een juiste beslissing?

Meest recent

Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

2
2
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

40
40
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

13
13
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

71
71
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

161
161
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

71
71
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

348
348
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

196
196
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

57
57
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

219
219
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

186
186
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

220
220
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

163
163
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

447
447
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

366
366
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

246
246
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

55
55
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

117
117
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

159
159
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

65
65
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

288
288
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

100
100
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

159
159

Meer sportnieuws