Deila zit plots met enorm luxeprobleem bij Club Brugge

door
Deila zit plots met enorm luxeprobleem bij Club Brugge

De voorbije weken was Club Brugge goed op dreef. Het hield intussen al zes keer op rij de nul en in de laatste drie wedstrijden werd telkens ook overtuigend gewonnen: 0-5 op Besiktas, 2-0 tegen Standard en 4-0 tegen Zulte Waregem. Zondag willen ze op KV Mechelen die lijn doortrekken.

Wellicht zullen we dan weer een gewijzigd Club Brugge tussen de lijnen zien, want voor de bekermatch van woensdag roteerde Ronny Deila stevig. De Noorse coach heeft ook alsmaar meer die mogelijkheid, want stilaan kan hij over een volledig fitte kern beschikken nadat de voorbije weken en maanden verschillende spelers met blessures sukkelden.

LEES OOK: Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Luxeprobleem voor Deila

Dat maakt dat Deila stilaan met een luxeprobleem zit. "Ik het het vandaag nog tegen mijn spelers gezegd: het is nu heel erg moeilijk om een ploeg samen te stellen. Ik zou gelijk wie kunnen opstellen en we zouden nog altijd een grote kans hebben om te winnen", stelt de coach op zijn persconferentie.

Dat geeft hem natuurlijk heel erg veel flexibiliteit. "Op dit moment gaat het niet zozeer om wie goed genoeg of niet goed genoeg is, maar meer om wat het beste past bij de tegenstander of wat het béste elftal is op dit moment", aldus Deila. "We spelen ook veel wedstrijden, dus we moeten veel roteren. Iedereen moet begrijpen dat de ploeg op de eerste plaats komt en dat ze niet altijd 90 minuten kunnen spelen."

Drukke periode voor Club

Er staat nog een drukke periode voor de boeg voor Club, met bovendien enkele topwedstrijden. Zondag volgt een op papier makkelijkere affiche in Mechelen, waarna donderdag voor de groepswinst in de Conference League gestreden wordt met Bodö/Glimt.

Daarna volgen voor Nieuwjaar nog competitiematchen tegen AA Gent, RWDM en Union. Een stevig programma dus voor Club, dat in die toppers wel gevoelig zijn positie in het klassement kan gaan verbeteren.

Zal Club Brugge ongeslagen blijven tot Nieuwjaar?

Meest recent

Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

0
0
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

31
31
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

123
123
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

200
200
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

84
84
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

71
71
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

167
167
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

344
344
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

142
142
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

336
336
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

119
119
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

179
179
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

164
164
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

244
244
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

631
631
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

160
160
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

272
272
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

67
67
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

227
227
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

111
111
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

164
164
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

344
344
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

301
301
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

154
154
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

358
358

Meer sportnieuws