Deila zit plots met enorm luxeprobleem bij Club Brugge

door
Deila zit plots met enorm luxeprobleem bij Club Brugge

De voorbije weken was Club Brugge goed op dreef. Het hield intussen al zes keer op rij de nul en in de laatste drie wedstrijden werd telkens ook overtuigend gewonnen: 0-5 op Besiktas, 2-0 tegen Standard en 4-0 tegen Zulte Waregem. Zondag willen ze op KV Mechelen die lijn doortrekken.

Wellicht zullen we dan weer een gewijzigd Club Brugge tussen de lijnen zien, want voor de bekermatch van woensdag roteerde Ronny Deila stevig. De Noorse coach heeft ook alsmaar meer die mogelijkheid, want stilaan kan hij over een volledig fitte kern beschikken nadat de voorbije weken en maanden verschillende spelers met blessures sukkelden.

LEES OOK: 'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Luxeprobleem voor Deila

Dat maakt dat Deila stilaan met een luxeprobleem zit. "Ik het het vandaag nog tegen mijn spelers gezegd: het is nu heel erg moeilijk om een ploeg samen te stellen. Ik zou gelijk wie kunnen opstellen en we zouden nog altijd een grote kans hebben om te winnen", stelt de coach op zijn persconferentie.

Dat geeft hem natuurlijk heel erg veel flexibiliteit. "Op dit moment gaat het niet zozeer om wie goed genoeg of niet goed genoeg is, maar meer om wat het beste past bij de tegenstander of wat het béste elftal is op dit moment", aldus Deila. "We spelen ook veel wedstrijden, dus we moeten veel roteren. Iedereen moet begrijpen dat de ploeg op de eerste plaats komt en dat ze niet altijd 90 minuten kunnen spelen."

Drukke periode voor Club

Er staat nog een drukke periode voor de boeg voor Club, met bovendien enkele topwedstrijden. Zondag volgt een op papier makkelijkere affiche in Mechelen, waarna donderdag voor de groepswinst in de Conference League gestreden wordt met Bodö/Glimt.

Daarna volgen voor Nieuwjaar nog competitiematchen tegen AA Gent, RWDM en Union. Een stevig programma dus voor Club, dat in die toppers wel gevoelig zijn positie in het klassement kan gaan verbeteren.

Zal Club Brugge ongeslagen blijven tot Nieuwjaar?

Meest recent

'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

40
40
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

40
40
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

18
18
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

168
168
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

135
135
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

444
444
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

52
52
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

121
121
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

356
356
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

298
298
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

168
168
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

166
166
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

135
135
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

101
101
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

444
444
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

88
88
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

346
346
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

139
139
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

864
864
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

457
457
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

133
133
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

569
569
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

748
748
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1081
1081

Meer sportnieuws