'Onana verlaat Premier League met droomtransfer'

door
'Onana verlaat Premier League met droomtransfer'

Donderdagavond boekte Everton een straffe 3-0-zege tegen Newcastle, waarmee het een uitstekende zaak deed in de strijd om het behoud in de Premier League. En dan konden de Toffees nog niet rekenen op Amadou Onana, die nog steeds met een blessure in de lappenmand ligt.

De 22-jarige middenvelder is intussen al bijna een maand buiten strijd met een kuitblessure, die er ook voor zorgde dat hij in november moest passen voor de interlands van de Rode Duivels tegen Servië en Azerbeidzjan. Zijn afwezigheid wordt gevoeld, want ondanks zijn jonge leeftijd is hij zowel bij zijn club als bij de nationale ploeg nu al een cruciale pion.

LEES OOK: ‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Onana in beeld bij FC Barcelona

De voorbije jaren maakte Onana een pijlsnelle evolutie door, die hem op twee jaar tijd van de U19 van Hoffenheim via Hamburg en Lille tot in de Premier League bracht. Bij Everton maakte hij het voorbije anderhalf jaar ook indruk en zijn unieke profiel maakte hem al snel gegeerd bij kleppers als Arsenal en Chelsea.

Maar ook buiten Engeland tonen enkele grootmachten interesse. Zo komt Mundo Deportivo met het nieuws dat nu zelfs FC Barcelona Onana aan zijn verlanglijstje toegevoegd heeft. De Spaanse titelverdediger wil in de zomer een 'nieuwe Yaya Touré' aantrekken: een fysiek sterke defensieve middenvelder die de rest van de ploeg beter kan doen spelen.

Barça wil een type-Touré

In dat profiel lijkt Onana perfect te passen, maar hij is natuurlijk niet de enige optie die Barça in de gaten houdt. Ook de namen van Bruno Guimarães (Newcastle United) en Youssouf Fofana (AS Monaco) zouden op de lijst staan.

Die eerste lijkt wel een heel erg dure vogel te zijn voor Barça, aangezien de Braziliaan in zijn contract een clausule van 100 miljoen pond heeft staan. Fofana kan dan weer een goedkopere optie zijn, want hij gaat straks zijn laatste contractjaar in. De Fransman is wel enkele jaren ouder dan Onana, die dus interessanter zou zijn met het oog op de toekomst.

Zou Onana een goede speler zijn voor FC Barcelona?

Meest recent

Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

33
33
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

46
46
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

728
728
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

340
340
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

329
329
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

100
100
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

155
155
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

276
276
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

251
251
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

91
91
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

168
168
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

294
294
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

262
262
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

459
459
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

471
471
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

290
290
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

239
239
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

518
518
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

423
423
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

111
111
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

197
197
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

325
325

Meer sportnieuws