Vandenbempt voorspelt groot probleem voor Club Brugge

door
Vandenbempt voorspelt groot probleem voor Club Brugge

Er staan bij Club Brugge grote veranderingen op til in de komende maanden. Onlangs raakte immers bekend dat Blauw-Zwart in de zomer zomer na maar liefst dertien jaar samenwerking afscheid neemt van Vincent Mannaert als CEO. De zoektocht naar een vervanger zal wellicht snel volop beginnen.

Het lijkt erop dat Club het vertrek van Mannaert zal willen opvangen door twee nieuwe krachten aan te trekken. Er zal een CEO komen die de leiding moet nemen over de niet-sportieve dagdagelijkse werking van de club, maar ook een sportief directeur die dat luik voor zich zal moeten nemen. De voorbije jaren combineerde Mannaert eigenlijk beide functies.

LEES OOK: Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Opvolger Mannaert uit België?

Ook de eerste namen van mogelijke kandidaten verschenen al. Zo opperde Het Nieuwsblad snel dat Bob Madou de nieuwe CEO zou kunnen worden en dat als sportief directeur de naam van Sven Jaecques valt - de CEO van Antwerp is een Bruggeling (zij het van de kant van Cercle).

In MIDMID acht Peter Vandenbempt de kans echter klein dat Club de opvolger voor Mannaert bij een concurrent zal vinden. "Als ik Jaecques of Bormans of O'Loughlin of De Condé was, ik zou niet naar Brugge gaan", stelt hij. "Niet omdat Club Brugge geen interessante plek is om naartoe te gaan, integendeel."

Mannaert de strafste van de laatste 30 jaar

De journalist denkt ook dat het tout court een zeer moeilijke zaak zal worden voor Bart Verhaeghe om een geschikte opvolger te vinden voor diens rechterhand. Vandenbempt vindt dat de verwezenlijkingen van Mannaert zeker niet onderschat mogen worden.

"De perceptie rond Mannaert is nu een beetje gekleurd door de verhalen over zijn gedrag binnen de club en zijn alcoholprobleem", merkt hij op. "Maar wat mij betreft zijn hij en Verhaeghe de allerstrafste clubleiders van de laatste 30 jaar. Ze hebben een club die op apengapen lag en was blijven stilstaan in het stenen tijdperk, de grootste club van het land gemaakt. En dan zitten ze nu nog in een kruipkelder. Stel je voor dat ze ook nog eens een stadion gekregen hadden..."

Denk je dat Club een geschikte opvolger zal vinden voor Mannaert?

Meest recent

'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

50
50
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

17
17
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

112
112
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

114
114
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

54
54
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

313
313
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

87
87
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

133
133
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

129
129
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

63
63
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

73
73
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

198
198
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

181
181
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

315
315
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

441
441
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

379
379
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

172
172
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

209
209
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

177
177

Meer sportnieuws