Vandenbempt voorspelt groot probleem voor Club Brugge

door
Vandenbempt voorspelt groot probleem voor Club Brugge

Er staan bij Club Brugge grote veranderingen op til in de komende maanden. Onlangs raakte immers bekend dat Blauw-Zwart in de zomer zomer na maar liefst dertien jaar samenwerking afscheid neemt van Vincent Mannaert als CEO. De zoektocht naar een vervanger zal wellicht snel volop beginnen.

Het lijkt erop dat Club het vertrek van Mannaert zal willen opvangen door twee nieuwe krachten aan te trekken. Er zal een CEO komen die de leiding moet nemen over de niet-sportieve dagdagelijkse werking van de club, maar ook een sportief directeur die dat luik voor zich zal moeten nemen. De voorbije jaren combineerde Mannaert eigenlijk beide functies.

LEES OOK: Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Opvolger Mannaert uit België?

Ook de eerste namen van mogelijke kandidaten verschenen al. Zo opperde Het Nieuwsblad snel dat Bob Madou de nieuwe CEO zou kunnen worden en dat als sportief directeur de naam van Sven Jaecques valt - de CEO van Antwerp is een Bruggeling (zij het van de kant van Cercle).

In MIDMID acht Peter Vandenbempt de kans echter klein dat Club de opvolger voor Mannaert bij een concurrent zal vinden. "Als ik Jaecques of Bormans of O'Loughlin of De Condé was, ik zou niet naar Brugge gaan", stelt hij. "Niet omdat Club Brugge geen interessante plek is om naartoe te gaan, integendeel."

Mannaert de strafste van de laatste 30 jaar

De journalist denkt ook dat het tout court een zeer moeilijke zaak zal worden voor Bart Verhaeghe om een geschikte opvolger te vinden voor diens rechterhand. Vandenbempt vindt dat de verwezenlijkingen van Mannaert zeker niet onderschat mogen worden.

"De perceptie rond Mannaert is nu een beetje gekleurd door de verhalen over zijn gedrag binnen de club en zijn alcoholprobleem", merkt hij op. "Maar wat mij betreft zijn hij en Verhaeghe de allerstrafste clubleiders van de laatste 30 jaar. Ze hebben een club die op apengapen lag en was blijven stilstaan in het stenen tijdperk, de grootste club van het land gemaakt. En dan zitten ze nu nog in een kruipkelder. Stel je voor dat ze ook nog eens een stadion gekregen hadden..."

Denk je dat Club een geschikte opvolger zal vinden voor Mannaert?

Meest recent

Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

13
13
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

4
4
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

153
153
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

178
178
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

95
95
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

326
326
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

72
72
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

67
67
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

35
35
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

119
119
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

42
42
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

78
78
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

62
62
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

71
71
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

44
44
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

93
93
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

235
235
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

42
42
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

293
293
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

154
154
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

187
187
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

107
107
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

149
149
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

90
90
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

138
138

Meer sportnieuws