Vandenbempt voorspelt groot probleem voor Club Brugge

door
Vandenbempt voorspelt groot probleem voor Club Brugge

Er staan bij Club Brugge grote veranderingen op til in de komende maanden. Onlangs raakte immers bekend dat Blauw-Zwart in de zomer zomer na maar liefst dertien jaar samenwerking afscheid neemt van Vincent Mannaert als CEO. De zoektocht naar een vervanger zal wellicht snel volop beginnen.

Het lijkt erop dat Club het vertrek van Mannaert zal willen opvangen door twee nieuwe krachten aan te trekken. Er zal een CEO komen die de leiding moet nemen over de niet-sportieve dagdagelijkse werking van de club, maar ook een sportief directeur die dat luik voor zich zal moeten nemen. De voorbije jaren combineerde Mannaert eigenlijk beide functies.

LEES OOK: Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Opvolger Mannaert uit België?

Ook de eerste namen van mogelijke kandidaten verschenen al. Zo opperde Het Nieuwsblad snel dat Bob Madou de nieuwe CEO zou kunnen worden en dat als sportief directeur de naam van Sven Jaecques valt - de CEO van Antwerp is een Bruggeling (zij het van de kant van Cercle).

In MIDMID acht Peter Vandenbempt de kans echter klein dat Club de opvolger voor Mannaert bij een concurrent zal vinden. "Als ik Jaecques of Bormans of O'Loughlin of De Condé was, ik zou niet naar Brugge gaan", stelt hij. "Niet omdat Club Brugge geen interessante plek is om naartoe te gaan, integendeel."

Mannaert de strafste van de laatste 30 jaar

De journalist denkt ook dat het tout court een zeer moeilijke zaak zal worden voor Bart Verhaeghe om een geschikte opvolger te vinden voor diens rechterhand. Vandenbempt vindt dat de verwezenlijkingen van Mannaert zeker niet onderschat mogen worden.

"De perceptie rond Mannaert is nu een beetje gekleurd door de verhalen over zijn gedrag binnen de club en zijn alcoholprobleem", merkt hij op. "Maar wat mij betreft zijn hij en Verhaeghe de allerstrafste clubleiders van de laatste 30 jaar. Ze hebben een club die op apengapen lag en was blijven stilstaan in het stenen tijdperk, de grootste club van het land gemaakt. En dan zitten ze nu nog in een kruipkelder. Stel je voor dat ze ook nog eens een stadion gekregen hadden..."

Denk je dat Club een geschikte opvolger zal vinden voor Mannaert?

Meest recent

'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

0
0
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

47
47
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

54
54
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

251
251
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

33
33
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

89
89
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

168
168
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

88
88
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

37
37
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

154
154
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

263
263
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

332
332
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

167
167
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

93
93
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

422
422
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

558
558
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

138
138
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

159
159
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

148
148
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

119
119
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

246
246
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

2118
2118
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

496
496
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

327
327
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

98
98

Meer sportnieuws