De Boeck slaat hard terug: "Ik word belachelijk gemaakt"

694
De Boeck slaat hard terug:

Blij als een kind was Glen De Boeck dat hij na vier jaar eindelijk weer aan de slag kon als trainer in de Jupiler Pro League, maar zijn avontuur bij KV Kortrijk heeft amper twee maanden geduurd. Woensdag werd hij alweer aan de deur gezet na een 5 op 21 in de competitie en de uitschakeling in de beker door RWDM.

Het was een zeer opmerkelijke en drastische beslissing van KV Kortrijk en die deed dan ook het nodige stof opwaaien. De timing was ook opmerkelijk, want De Boeck stond nog maar net met grote interviews in alle kranten en in HUMO. Daarin deed hij enkele frappante uitspraken en die werden hem niet in dank afgenomen.

LEES OOK: KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

De Boeck wordt belachelijk gemaakt

In de marge van zijn ontslag doken nog meer vreemde verhalen op. Zo zou hij niet met de spelersgroep meegereisd zijn voor de vitale partij in Eupen omdat hij op de katten van zijn vriendin moest passen. Hij zou ook kwaad geworden zijn omdat er geen preisoep was op de club.

Het waren anekdotes die moesten aantonen hoe De Boeck zich op korte tijd onmogelijk gemaakt had. Maar de coach slaat nu hard terug. "Ik word belachelijk gemaakt", sneert hij bij Radio 1. "Ik las gisteren dat ik lastig deed over preisoep. Ik kan je verzekeren: als iemand daar niet moeilijk over zou doen, ben ik het wel. Mensen begonnen dingen te verzinnen die niet klopten."

Jassenkwestie weer opgerakeld

De Boeck werd de voorbije weken ook verweten dat hij zichzelf te weinig kon relativeren, nadat er in Extra Time enkele grapjes gemaakt waren over zijn opvallende zilverkleurige jas. Daarop reageerde hij giftig en in HUMO rakelde hij de kwestie ook weer op, net toen ze weer gaan liggen was.

"Het is belangrijker dat je geen mensen belachelijk maakt", vindt De Boeck echter. "Jij doet toch ook aan wat je wilt? Ik voelde me een klein kindje op school met een bril die "brillenkast" genoemd werd. Mensen beoordeelden me niet om wat ik deed, maar om wat ik aandeed. Dat gaat om respect, een basiswaarde in het leven."

Zou De Boeck beter niet meer reageren op die berichten?

Meest recent

Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

15
15
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

18
18
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

10
10
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

30
30
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

54
54
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

98
98
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

326
326
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

87
87
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

31
31
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

126
126
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

29
29
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

155
155
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

392
392
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

49
49
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

428
428
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

183
183
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

190
190
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

591
591
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

162
162
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

174
174
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

792
792
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

194
194
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

115
115

Meer sportnieuws