De Boeck slaat hard terug: "Ik word belachelijk gemaakt"

door
De Boeck slaat hard terug:

Blij als een kind was Glen De Boeck dat hij na vier jaar eindelijk weer aan de slag kon als trainer in de Jupiler Pro League, maar zijn avontuur bij KV Kortrijk heeft amper twee maanden geduurd. Woensdag werd hij alweer aan de deur gezet na een 5 op 21 in de competitie en de uitschakeling in de beker door RWDM.

Het was een zeer opmerkelijke en drastische beslissing van KV Kortrijk en die deed dan ook het nodige stof opwaaien. De timing was ook opmerkelijk, want De Boeck stond nog maar net met grote interviews in alle kranten en in HUMO. Daarin deed hij enkele frappante uitspraken en die werden hem niet in dank afgenomen.

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

De Boeck wordt belachelijk gemaakt

In de marge van zijn ontslag doken nog meer vreemde verhalen op. Zo zou hij niet met de spelersgroep meegereisd zijn voor de vitale partij in Eupen omdat hij op de katten van zijn vriendin moest passen. Hij zou ook kwaad geworden zijn omdat er geen preisoep was op de club.

Het waren anekdotes die moesten aantonen hoe De Boeck zich op korte tijd onmogelijk gemaakt had. Maar de coach slaat nu hard terug. "Ik word belachelijk gemaakt", sneert hij bij Radio 1. "Ik las gisteren dat ik lastig deed over preisoep. Ik kan je verzekeren: als iemand daar niet moeilijk over zou doen, ben ik het wel. Mensen begonnen dingen te verzinnen die niet klopten."

Jassenkwestie weer opgerakeld

De Boeck werd de voorbije weken ook verweten dat hij zichzelf te weinig kon relativeren, nadat er in Extra Time enkele grapjes gemaakt waren over zijn opvallende zilverkleurige jas. Daarop reageerde hij giftig en in HUMO rakelde hij de kwestie ook weer op, net toen ze weer gaan liggen was.

"Het is belangrijker dat je geen mensen belachelijk maakt", vindt De Boeck echter. "Jij doet toch ook aan wat je wilt? Ik voelde me een klein kindje op school met een bril die "brillenkast" genoemd werd. Mensen beoordeelden me niet om wat ik deed, maar om wat ik aandeed. Dat gaat om respect, een basiswaarde in het leven."

Zou De Boeck beter niet meer reageren op die berichten?

Meest recent

'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

0
0
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

13
13
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

30
30
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

187
187
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

102
102
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

176
176
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

61
61
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

222
222
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

18
18
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

383
383
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

165
165
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

57
57
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

493
493
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

103
103
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

105
105
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

58
58
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

224
224
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

137
137
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

109
109
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

173
173
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

81
81

Meer sportnieuws