TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

470 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht gaan ze in januari nadrukkelijk op zoek naar een extra centrale verdediger. Daarvoor lijkt de absolute topkandidaat een oude bekende van Jesper Fredberg te zijn. Hij zou namelijk opnieuw zijn pijlen richten op Nicolas Bürgy, een 28-jarige Zwitser die momenteel bij zijn oude club Viborg aan de slag is.

Intussen blijft Paars-Wit de markt ook afspeuren naar toekomstgerichte opportuniteiten. Ze zouden bijvoorbeeld ook geïnformeerd hebben bij Stanis Idumbo, de 18-jarige middenvelder die straks einde contract is bij Ajax. Bijtekenen deed de Belgische jeugdinternational nog niet en daar wil Anderlecht van profiteren. Ook bij AA Gent viel de naam van Idumbo echter al.

KRC Genk legt dan weer een opmerkelijk transferplan op tafel. Bij monde van trainer Wouter Vrancken laten ze immers weten dat het niet de bedoeling is om in januari nieuwe spelers te halen als er niemand zou vertrekken. Het zou wel kunnen dat de Limburgers één of twee spelers laten gaan om zo ruimte te maken voor een aanwinst.

Club Brugge herziet dan weer zijn transferplannen voor de winter. Een maand geleden startte het nog de zoektocht naar een nieuwe spits, die op huurbasis de rangen zou moeten komen versterken. Maar dat plan wordt nu weer op de kant geschoven, met dank aan de ontbolstering van Thiago in de laatste weken.

Bij Antwerp moeten ze dan weer beginnen vrezen voor een vertrek van Michel-Ange Balikwisha, want de flankaanvaller blijkt gegeerd in de Bundesliga. Vooral Freiburg zou zijn komst heel erg zien zitten. Concreet is die interesse echter nog niet en het zou kunnen dat die pas in de zomer echt op gang zal komen.

De Great Old speurt ook naar versterking en heeft daarbij zijn oog laten vallen op Franck Surdez. De 22-jarige winger is momenteel nog aan de slag in de Zwitserse tweede klasse bij Neuchatel, waar hij wel grote indruk maakt. Ook Westerlo zou hem al op het spoor gekomen zijn.

Moet Club Brugge alsnog een spits aantrekken?

Meest recent

'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

0
0
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

0
0
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

112
112
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

4
4
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

57
57
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

49
49
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

39
39
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

219
219
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

293
293
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

367
367
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

46
46
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

68
68
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

103
103
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

85
85
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

359
359
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

260
260
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

62
62
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

486
486
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

216
216
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

570
570
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

71
71
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

129
129
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

58
58
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

446
446
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

751
751

Meer sportnieuws