TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht gaan ze in januari nadrukkelijk op zoek naar een extra centrale verdediger. Daarvoor lijkt de absolute topkandidaat een oude bekende van Jesper Fredberg te zijn. Hij zou namelijk opnieuw zijn pijlen richten op Nicolas Bürgy, een 28-jarige Zwitser die momenteel bij zijn oude club Viborg aan de slag is.

Intussen blijft Paars-Wit de markt ook afspeuren naar toekomstgerichte opportuniteiten. Ze zouden bijvoorbeeld ook geïnformeerd hebben bij Stanis Idumbo, de 18-jarige middenvelder die straks einde contract is bij Ajax. Bijtekenen deed de Belgische jeugdinternational nog niet en daar wil Anderlecht van profiteren. Ook bij AA Gent viel de naam van Idumbo echter al.

KRC Genk legt dan weer een opmerkelijk transferplan op tafel. Bij monde van trainer Wouter Vrancken laten ze immers weten dat het niet de bedoeling is om in januari nieuwe spelers te halen als er niemand zou vertrekken. Het zou wel kunnen dat de Limburgers één of twee spelers laten gaan om zo ruimte te maken voor een aanwinst.

Club Brugge herziet dan weer zijn transferplannen voor de winter. Een maand geleden startte het nog de zoektocht naar een nieuwe spits, die op huurbasis de rangen zou moeten komen versterken. Maar dat plan wordt nu weer op de kant geschoven, met dank aan de ontbolstering van Thiago in de laatste weken.

Bij Antwerp moeten ze dan weer beginnen vrezen voor een vertrek van Michel-Ange Balikwisha, want de flankaanvaller blijkt gegeerd in de Bundesliga. Vooral Freiburg zou zijn komst heel erg zien zitten. Concreet is die interesse echter nog niet en het zou kunnen dat die pas in de zomer echt op gang zal komen.

De Great Old speurt ook naar versterking en heeft daarbij zijn oog laten vallen op Franck Surdez. De 22-jarige winger is momenteel nog aan de slag in de Zwitserse tweede klasse bij Neuchatel, waar hij wel grote indruk maakt. Ook Westerlo zou hem al op het spoor gekomen zijn.

Moet Club Brugge alsnog een spits aantrekken?

Meest recent

Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

21
21
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

51
51
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

28
28
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

42
42
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

265
265
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

103
103
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

111
111
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

30
30
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

54
54
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

119
119
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

113
113
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

233
233
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

196
196
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

37
37
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

22
22
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

286
286
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

93
93
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

49
49
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

131
131
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

182
182
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

41
41
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

126
126
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

159
159

Meer sportnieuws