TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht gaan ze in januari nadrukkelijk op zoek naar een extra centrale verdediger. Daarvoor lijkt de absolute topkandidaat een oude bekende van Jesper Fredberg te zijn. Hij zou namelijk opnieuw zijn pijlen richten op Nicolas Bürgy, een 28-jarige Zwitser die momenteel bij zijn oude club Viborg aan de slag is.

Intussen blijft Paars-Wit de markt ook afspeuren naar toekomstgerichte opportuniteiten. Ze zouden bijvoorbeeld ook geïnformeerd hebben bij Stanis Idumbo, de 18-jarige middenvelder die straks einde contract is bij Ajax. Bijtekenen deed de Belgische jeugdinternational nog niet en daar wil Anderlecht van profiteren. Ook bij AA Gent viel de naam van Idumbo echter al.

KRC Genk legt dan weer een opmerkelijk transferplan op tafel. Bij monde van trainer Wouter Vrancken laten ze immers weten dat het niet de bedoeling is om in januari nieuwe spelers te halen als er niemand zou vertrekken. Het zou wel kunnen dat de Limburgers één of twee spelers laten gaan om zo ruimte te maken voor een aanwinst.

Club Brugge herziet dan weer zijn transferplannen voor de winter. Een maand geleden startte het nog de zoektocht naar een nieuwe spits, die op huurbasis de rangen zou moeten komen versterken. Maar dat plan wordt nu weer op de kant geschoven, met dank aan de ontbolstering van Thiago in de laatste weken.

Bij Antwerp moeten ze dan weer beginnen vrezen voor een vertrek van Michel-Ange Balikwisha, want de flankaanvaller blijkt gegeerd in de Bundesliga. Vooral Freiburg zou zijn komst heel erg zien zitten. Concreet is die interesse echter nog niet en het zou kunnen dat die pas in de zomer echt op gang zal komen.

De Great Old speurt ook naar versterking en heeft daarbij zijn oog laten vallen op Franck Surdez. De 22-jarige winger is momenteel nog aan de slag in de Zwitserse tweede klasse bij Neuchatel, waar hij wel grote indruk maakt. Ook Westerlo zou hem al op het spoor gekomen zijn.

Moet Club Brugge alsnog een spits aantrekken?

Meest recent

Crisis bij Zulte Waregem: Sven Vandenbroeck ontslagen

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

184
184
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

31
31
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

56
56
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

102
102
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

381
381
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

245
245
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

151
151
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

319
319
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

239
239
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

230
230
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

244
244
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

532
532
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

159
159
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

116
116
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

64
64
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

54
54
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

163
163
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

124
124
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

65
65
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

90
90
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

403
403
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

137
137
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

595
595
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

660
660

Meer sportnieuws