TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

470
TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht gaan ze in januari nadrukkelijk op zoek naar een extra centrale verdediger. Daarvoor lijkt de absolute topkandidaat een oude bekende van Jesper Fredberg te zijn. Hij zou namelijk opnieuw zijn pijlen richten op Nicolas Bürgy, een 28-jarige Zwitser die momenteel bij zijn oude club Viborg aan de slag is.

Intussen blijft Paars-Wit de markt ook afspeuren naar toekomstgerichte opportuniteiten. Ze zouden bijvoorbeeld ook geïnformeerd hebben bij Stanis Idumbo, de 18-jarige middenvelder die straks einde contract is bij Ajax. Bijtekenen deed de Belgische jeugdinternational nog niet en daar wil Anderlecht van profiteren. Ook bij AA Gent viel de naam van Idumbo echter al.

KRC Genk legt dan weer een opmerkelijk transferplan op tafel. Bij monde van trainer Wouter Vrancken laten ze immers weten dat het niet de bedoeling is om in januari nieuwe spelers te halen als er niemand zou vertrekken. Het zou wel kunnen dat de Limburgers één of twee spelers laten gaan om zo ruimte te maken voor een aanwinst.

Club Brugge herziet dan weer zijn transferplannen voor de winter. Een maand geleden startte het nog de zoektocht naar een nieuwe spits, die op huurbasis de rangen zou moeten komen versterken. Maar dat plan wordt nu weer op de kant geschoven, met dank aan de ontbolstering van Thiago in de laatste weken.

Bij Antwerp moeten ze dan weer beginnen vrezen voor een vertrek van Michel-Ange Balikwisha, want de flankaanvaller blijkt gegeerd in de Bundesliga. Vooral Freiburg zou zijn komst heel erg zien zitten. Concreet is die interesse echter nog niet en het zou kunnen dat die pas in de zomer echt op gang zal komen.

De Great Old speurt ook naar versterking en heeft daarbij zijn oog laten vallen op Franck Surdez. De 22-jarige winger is momenteel nog aan de slag in de Zwitserse tweede klasse bij Neuchatel, waar hij wel grote indruk maakt. Ook Westerlo zou hem al op het spoor gekomen zijn.

Moet Club Brugge alsnog een spits aantrekken?

Meest recent

Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

39
39
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

41
41
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

202
202
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

105
105
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

80
80
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

70
70
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

219
219
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

128
128
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

252
252
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

183
183
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

165
165
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

153
153
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

116
116
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

211
211
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

273
273
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

94
94
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

128
128
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

105
105
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

130
130
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

20
20
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

26
26
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

91
91
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

244
244
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

135
135
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

119
119

Meer sportnieuws