TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

470 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende Fredberg naar Anderlecht, Club herziet plan'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht gaan ze in januari nadrukkelijk op zoek naar een extra centrale verdediger. Daarvoor lijkt de absolute topkandidaat een oude bekende van Jesper Fredberg te zijn. Hij zou namelijk opnieuw zijn pijlen richten op Nicolas Bürgy, een 28-jarige Zwitser die momenteel bij zijn oude club Viborg aan de slag is.

Intussen blijft Paars-Wit de markt ook afspeuren naar toekomstgerichte opportuniteiten. Ze zouden bijvoorbeeld ook geïnformeerd hebben bij Stanis Idumbo, de 18-jarige middenvelder die straks einde contract is bij Ajax. Bijtekenen deed de Belgische jeugdinternational nog niet en daar wil Anderlecht van profiteren. Ook bij AA Gent viel de naam van Idumbo echter al.

KRC Genk legt dan weer een opmerkelijk transferplan op tafel. Bij monde van trainer Wouter Vrancken laten ze immers weten dat het niet de bedoeling is om in januari nieuwe spelers te halen als er niemand zou vertrekken. Het zou wel kunnen dat de Limburgers één of twee spelers laten gaan om zo ruimte te maken voor een aanwinst.

Club Brugge herziet dan weer zijn transferplannen voor de winter. Een maand geleden startte het nog de zoektocht naar een nieuwe spits, die op huurbasis de rangen zou moeten komen versterken. Maar dat plan wordt nu weer op de kant geschoven, met dank aan de ontbolstering van Thiago in de laatste weken.

Bij Antwerp moeten ze dan weer beginnen vrezen voor een vertrek van Michel-Ange Balikwisha, want de flankaanvaller blijkt gegeerd in de Bundesliga. Vooral Freiburg zou zijn komst heel erg zien zitten. Concreet is die interesse echter nog niet en het zou kunnen dat die pas in de zomer echt op gang zal komen.

De Great Old speurt ook naar versterking en heeft daarbij zijn oog laten vallen op Franck Surdez. De 22-jarige winger is momenteel nog aan de slag in de Zwitserse tweede klasse bij Neuchatel, waar hij wel grote indruk maakt. Ook Westerlo zou hem al op het spoor gekomen zijn.

Moet Club Brugge alsnog een spits aantrekken?

Meest recent

Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

10
10
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

28
28
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

94
94
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

54
54
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

62
62
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

126
126
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

88
88
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

40
40
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

419
419
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

64
64
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

37
37
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

222
222
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

94
94
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

173
173
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

407
407
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

346
346
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

92
92
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

61
61
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

190
190
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

174
174
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

65
65
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

449
449
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

321
321
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

84
84

Meer sportnieuws