'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

door
'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

De voorbije jaren viel de ene na de andere Belgische club in handen van buitenlandse eigenaars. Slechts een handvol profclubs zijn nog in Belgische handen, maar ook zij zoeken alsmaar vaker hun heil in investeerders uit het buitenland om te kunnen blijven wedijveren. Ook Charleroi gaat nu overstag.

Het was al een hele tijd bekend dat de Carolo's op zoek waren naar vers kapitaal. De voorbije jaren draaiden ze regelmatig mee in de subtop, maar daar stootte Charleroi toch op zijn financiële limieten om stappen vooruit te blijven zetten. Daarom ging Charleroi op zoek naar een investeerder en ook een volledige overname werd niet uitgesloten.

LEES OOK: Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Charleroi gaat in zee met Amerikaan

Volgens La Dernière Heure heeft Charleroi nu ook zijn gezochte centen gevonden. Ze zouden net als zovele andere clubs tegenwoordig hun toevlucht zoeken tot een Amerikaanse zakenman. David Helmer zou gaan investeren en vrijdag om 16u al voorgesteld worden op een persconferentie.

De intrede van Helmer zou op het dagdagelijkse vlak wel weinig veranderen voor Charleroi, want Mehdi Bayat zou de club gewoon blijven leiden. Mogelijk zal dat ook een rol gespeeld hadden, want op die manier kan Charleroi ook zijn onafhankelijkheid behouden.

Geen Foley of RedBird

Dat was bij andere pistes veel minder het geval. Zo was Bill Foley bijvoorbeeld lange tijd een belangrijke kandidaat. De Amerikaan heeft al AFC Bournemouth in handen en werd de voorbije maanden aan verschillende Belgische clubs gelinkt. Daarnaast sprak Bayat ook met RedBird Capital Partners, dat ook eigenaar is van Toulouse en AC Milan.

De voorbije weken leek het echter vooral te gaan tussen Helmer en een andere investeerder met een multiclubmodel. Die eerste haalde het dus uiteindelijk. De Amerikaan kwam naar verluidt al het trainingscentrum bezoeken en woonde ook al een match op Mambourg bij.

Goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

'Geheime meeting: Dembélé voor pikante transfer'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

1
1
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

37
37
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

67
67
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

99
99
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

100
100
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

98
98
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

289
289
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

270
270
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

27
27
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

80
80
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

158
158
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

153
153
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

130
130
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

87
87
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

513
513
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

335
335
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

93
93
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

928
928
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

132
132
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

182
182
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

344
344
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

194
194
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

89
89
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

885
885

Meer sportnieuws