'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

door
'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

De voorbije jaren viel de ene na de andere Belgische club in handen van buitenlandse eigenaars. Slechts een handvol profclubs zijn nog in Belgische handen, maar ook zij zoeken alsmaar vaker hun heil in investeerders uit het buitenland om te kunnen blijven wedijveren. Ook Charleroi gaat nu overstag.

Het was al een hele tijd bekend dat de Carolo's op zoek waren naar vers kapitaal. De voorbije jaren draaiden ze regelmatig mee in de subtop, maar daar stootte Charleroi toch op zijn financiële limieten om stappen vooruit te blijven zetten. Daarom ging Charleroi op zoek naar een investeerder en ook een volledige overname werd niet uitgesloten.

LEES OOK: Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Charleroi gaat in zee met Amerikaan

Volgens La Dernière Heure heeft Charleroi nu ook zijn gezochte centen gevonden. Ze zouden net als zovele andere clubs tegenwoordig hun toevlucht zoeken tot een Amerikaanse zakenman. David Helmer zou gaan investeren en vrijdag om 16u al voorgesteld worden op een persconferentie.

De intrede van Helmer zou op het dagdagelijkse vlak wel weinig veranderen voor Charleroi, want Mehdi Bayat zou de club gewoon blijven leiden. Mogelijk zal dat ook een rol gespeeld hadden, want op die manier kan Charleroi ook zijn onafhankelijkheid behouden.

Geen Foley of RedBird

Dat was bij andere pistes veel minder het geval. Zo was Bill Foley bijvoorbeeld lange tijd een belangrijke kandidaat. De Amerikaan heeft al AFC Bournemouth in handen en werd de voorbije maanden aan verschillende Belgische clubs gelinkt. Daarnaast sprak Bayat ook met RedBird Capital Partners, dat ook eigenaar is van Toulouse en AC Milan.

De voorbije weken leek het echter vooral te gaan tussen Helmer en een andere investeerder met een multiclubmodel. Die eerste haalde het dus uiteindelijk. De Amerikaan kwam naar verluidt al het trainingscentrum bezoeken en woonde ook al een match op Mambourg bij.

Goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

33
33
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

62
62
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

155
155
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

259
259
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

12
12
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

132
132
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

36
36
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

275
275
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

309
309
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

47
47
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

312
312
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

370
370
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

616
616
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

623
623
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

955
955
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

173
173
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

48
48
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1063
1063
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

292
292
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

346
346
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

172
172
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

202
202
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

637
637
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

608
608
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

340
340

Meer sportnieuws