'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

door
'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

De voorbije jaren viel de ene na de andere Belgische club in handen van buitenlandse eigenaars. Slechts een handvol profclubs zijn nog in Belgische handen, maar ook zij zoeken alsmaar vaker hun heil in investeerders uit het buitenland om te kunnen blijven wedijveren. Ook Charleroi gaat nu overstag.

Het was al een hele tijd bekend dat de Carolo's op zoek waren naar vers kapitaal. De voorbije jaren draaiden ze regelmatig mee in de subtop, maar daar stootte Charleroi toch op zijn financiële limieten om stappen vooruit te blijven zetten. Daarom ging Charleroi op zoek naar een investeerder en ook een volledige overname werd niet uitgesloten.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Charleroi gaat in zee met Amerikaan

Volgens La Dernière Heure heeft Charleroi nu ook zijn gezochte centen gevonden. Ze zouden net als zovele andere clubs tegenwoordig hun toevlucht zoeken tot een Amerikaanse zakenman. David Helmer zou gaan investeren en vrijdag om 16u al voorgesteld worden op een persconferentie.

De intrede van Helmer zou op het dagdagelijkse vlak wel weinig veranderen voor Charleroi, want Mehdi Bayat zou de club gewoon blijven leiden. Mogelijk zal dat ook een rol gespeeld hadden, want op die manier kan Charleroi ook zijn onafhankelijkheid behouden.

Geen Foley of RedBird

Dat was bij andere pistes veel minder het geval. Zo was Bill Foley bijvoorbeeld lange tijd een belangrijke kandidaat. De Amerikaan heeft al AFC Bournemouth in handen en werd de voorbije maanden aan verschillende Belgische clubs gelinkt. Daarnaast sprak Bayat ook met RedBird Capital Partners, dat ook eigenaar is van Toulouse en AC Milan.

De voorbije weken leek het echter vooral te gaan tussen Helmer en een andere investeerder met een multiclubmodel. Die eerste haalde het dus uiteindelijk. De Amerikaan kwam naar verluidt al het trainingscentrum bezoeken en woonde ook al een match op Mambourg bij.

Goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

19
19
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

9
9
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

40
40
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

81
81
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

117
117
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

227
227
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

136
136
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

50
50
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

200
200
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

296
296
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

250
250
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

79
79
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

58
58
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

358
358
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

381
381
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

195
195
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

124
124
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

125
125
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

466
466
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

231
231
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

135
135
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

118
118
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

117
117
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

50
50

Meer sportnieuws