'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

71 stemmen
'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

De voorbije jaren viel de ene na de andere Belgische club in handen van buitenlandse eigenaars. Slechts een handvol profclubs zijn nog in Belgische handen, maar ook zij zoeken alsmaar vaker hun heil in investeerders uit het buitenland om te kunnen blijven wedijveren. Ook Charleroi gaat nu overstag.

Het was al een hele tijd bekend dat de Carolo's op zoek waren naar vers kapitaal. De voorbije jaren draaiden ze regelmatig mee in de subtop, maar daar stootte Charleroi toch op zijn financiële limieten om stappen vooruit te blijven zetten. Daarom ging Charleroi op zoek naar een investeerder en ook een volledige overname werd niet uitgesloten.

LEES OOK: Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Charleroi gaat in zee met Amerikaan

Volgens La Dernière Heure heeft Charleroi nu ook zijn gezochte centen gevonden. Ze zouden net als zovele andere clubs tegenwoordig hun toevlucht zoeken tot een Amerikaanse zakenman. David Helmer zou gaan investeren en vrijdag om 16u al voorgesteld worden op een persconferentie.

De intrede van Helmer zou op het dagdagelijkse vlak wel weinig veranderen voor Charleroi, want Mehdi Bayat zou de club gewoon blijven leiden. Mogelijk zal dat ook een rol gespeeld hadden, want op die manier kan Charleroi ook zijn onafhankelijkheid behouden.

Geen Foley of RedBird

Dat was bij andere pistes veel minder het geval. Zo was Bill Foley bijvoorbeeld lange tijd een belangrijke kandidaat. De Amerikaan heeft al AFC Bournemouth in handen en werd de voorbije maanden aan verschillende Belgische clubs gelinkt. Daarnaast sprak Bayat ook met RedBird Capital Partners, dat ook eigenaar is van Toulouse en AC Milan.

De voorbije weken leek het echter vooral te gaan tussen Helmer en een andere investeerder met een multiclubmodel. Die eerste haalde het dus uiteindelijk. De Amerikaan kwam naar verluidt al het trainingscentrum bezoeken en woonde ook al een match op Mambourg bij.

Goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

12
12
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

8
8
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

41
41
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

257
257
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

36
36
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

136
136
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

165
165
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

132
132
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

429
429
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

106
106
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

105
105
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

52
52
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

144
144
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

295
295
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

114
114
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

56
56
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

70
70
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

228
228
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

68
68
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

154
154
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

421
421
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

276
276
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

539
539
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

148
148

Meer sportnieuws