Club Brugge ruikt grof geld: Spookrijder naar Europese top

776 stemmen
Club Brugge ruikt grof geld: Spookrijder naar Europese top

De grote voetballende kwaliteiten van Raphael Onyedika spreken voor zich, maar zijn gebrek aan constantheid en defensieve focus bleken grote werkpunten eerder dit seizoen.

Ronny Deila gaf de Nigeriaanse ‘spookrijder’ een serieuze wake-upcall en die heeft duidelijk effect gehad. In de voorbije wedstrijden lijkt Onyedika zijn status als een speler voor de Europese top stilaan helemaal te bevestigen.

LEES OOK: 'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Deila moest Onyedika op zijn plichten wijzen

Raphael Onyedika beleeft een seizoen vol hoogte- en dieptepunten. Hij schitterde in de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen met een goede defensieve positionering en zeer verticale passing.

Ondanks dat de Nigeriaanse middenvelder af en toe risico's nam, wat soms tot balverlies leidde, draaide de 'gouden driehoek' op het centrale middenveld met Hugo Vetlesen en Hans Vanaken uitstekend.

Onyedika bevond zich vaak op de juiste plek, en het team bouwde regelmatig op via hem. Hij was sterk in de duels en in zijn positionering op het veld. René Vandereycken prees de sterke seizoensstart van de Nigeriaanse nummer zes van Club Brugge.

"Ik vind het geweldig hoe Onyedika momenteel staat te spelen”, zei de voormalige bondscoach aan Het Nieuwsblad. Het Laatste Nieuws ging een stapje verder en stelde dat er voor het eerst sinds het pensioen van Timmy Simons eindelijk weer een goeie nummer zes staat met Onyedika.

Onyedika is echter geen typische 'breker', maar eerder een voetballende nummer zes die altijd vooruit en offensief denkt, waardoor het evenwicht in de ploeg van Ronny Deila soms verstoord raakt.

Bij Club Brugge is Vanaken de spelmaker van de ploeg, maar opvallend genoeg ligt het aantal verzonden en ontvangen passes van Onyedika niet ver van die van de aanvoerder.

De coach moest Onyedika en Vetlesen zelfs vaak tot de orde roepen om hen duidelijk te maken dat ze niet beiden tegelijkertijd voor de bal konden lopen. Marc Degryse benadrukte dan ook dat Deila Onyedika op zijn defensieve plichten moet wijzen.

Spookrijder en risicopatiënt krijgt wake-upcall van Deila

Raphael Onyedika beschikt over enorme voetballende kwaliteiten, maar te vaak ontbreekt het nog aan regelmatigheid en focus. Het Laatste Nieuws stelde vast dat bij Onyedika de klasse, maar ook de nonchalance er vanaf druipt.

Het is opvallend dat de Nigeriaan in de ene wedstrijd wel een sterke defensieve focus kan behouden, het vuile werk kan opknappen en verdedigend gedisciplineerd speelt. Aan de andere kant is zijn neiging tot nonchalance in het verdedigend opzicht, maar ook in de opbouw, meermaals een groot probleem gebleken.

Het Nieuwsblad stelde vast dat de argeloosheid van Onyedika hem al eens een spookrijder maakte bij Club Brugge. “De Nigeriaan is goud, maar ruw goud”, aldus de krant. “Onyedika blijft een risicopatiënt.”

Ronny Deila moest ingrijpen om de balans in zijn ploeg te herstellen en haalde Onyedika uit de ploeg in Lugano. Hij werd vervangen door Éder Balanta, die voortreffelijk presteerde en prompt een doelpunt scoorde.

Hoewel de Colombiaan geen langetermijnoplossing is voor Club Brugge, suggereerde Het Laatste Nieuws dat het niet ondenkbaar was dat Onyedika, niet in zijn beste periode, wekenlang op de bank zou moeten plaatsnemen. “

Heerste vorig jaar in de Champions League, maar zit nog ver van dat niveau. Krijgt geen constante in zijn prestaties”, waarschuwde Het Nieuwsblad. De wake-upcall duurde uiteindelijk slechts één wedstrijd, en Onyedika leek de boodschap van Deila goed te hebben begrepen. Hij speelde sindsdien weer simpel, effectief en efficiënt.

Deila kan niet voorbijgaan aan het rauwe talent en kwaliteit van Onyedika

Ronny Deila heeft lang gezocht naar zijn ideale formule op het centrale middenveld, waarbij hij verschillende tandems heeft uitgeprobeerd in de voorbije weken en maanden. De coach wilde anticiperen op het feit dat Club Brugge veel te open en kwetsbaar was in de omschakeling, maar tegelijkertijd wil hij zo dominant mogelijk spelen.

Tactisch en positioneel beschouwt Deila Casper Nielsen als een betere optie op de nummer zes positie, maar hij kan niet voorbijgaan aan het rauwe talent en de kwaliteit van Onyedika, die uitstekende prestaties heeft geleverd in recente wedstrijden. 

De positieve resultaten, prestaties en tactische keuzes van de afgelopen weken lijken Deila gelijk te geven.

De coach heeft de defensieve principes van het team aangepast, de achterlinie herschikt en gekozen voor twee 'zessen' op het middenveld. Onyedika denkt niet langer alleen aan voetballen, en de intelligente Hugo Vetlesen raakt ook gewend aan zijn positie.

“Nu zijn er duidelijke regels. We hebben afspraken gemaakt en die worden uitgevoerd,” verklaarde Jorne Spileers over de defensieve stabiliteit van Club Brugge, dat in de laatste 8 wedstrijden maar liefst 7 keer de nul heeft weten te houden. 

Onyedika is een speler voor de Europese top

Als Raphael Onyedika zijn defensieve focus weet te behouden en dit kan combineren met zijn uitstekende positionering en enorm voetballend vermogen, wordt de Nigeriaanse international vrijwel onhoudbaar voor Club Brugge.

René Vandereycken voorspelde eerder in het seizoen dat Onyedika een speler is die uiteindelijk de stap zal zetten naar een topcompetitie. De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem de Europese top toeschrijven.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een 22-jarig talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren”, aldus Het Laatste Nieuws.

Club Brugge heeft duidelijk de intentie om op termijn aanzienlijk te cashen op Onyedika, die met een aankoopwaarde van bijna 10 miljoen euro de op één na duurste inkomende transfer van de club is.

Op 22-jarige leeftijd heeft de nummer zes nog grote ruimte voor progressie, wat hem waarschijnlijk tot een erg gegeerde speler zal maken in de eerstvolgende zomermercato. Volgens GS Gazete heeft Galatasaray, momenteel mede-leider in de Turkse Süper Lig, al interesse getoond in Onyedika.

Coach Okan Buruk gaf onlangs aan dat hij in elke linie versterking wil, en hij zou overtuigd zijn geraakt van Onyedika tijdens de Europese confrontaties van Club tegen Besiktas. Het medium meldt echter dat Club Brugge niet van plan is mee te werken aan een vertrek in januari.

Galatasaray zal dus met een heel stevig bod moeten komen om een mogelijke transfer af te dwingen. Daarnaast zal Onyedika waarschijnlijk de voorkeur geven aan een overstap naar een competitie in een van de top vijf Europese landen.

Onyedika kan bij betere clubs aan de slag dan Galatasaray

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

50
50
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

90
90
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

49
49
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

217
217
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

111
111
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

206
206
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

108
108
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

145
145
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

818
818
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1097
1097
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

556
556
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

176
176
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

293
293
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

646
646
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

370
370
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

217
217
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

260
260
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

813
813
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws