Club Brugge ruikt grof geld: Spookrijder naar Europese top

776 stemmen
Club Brugge ruikt grof geld: Spookrijder naar Europese top

De grote voetballende kwaliteiten van Raphael Onyedika spreken voor zich, maar zijn gebrek aan constantheid en defensieve focus bleken grote werkpunten eerder dit seizoen.

Ronny Deila gaf de Nigeriaanse ‘spookrijder’ een serieuze wake-upcall en die heeft duidelijk effect gehad. In de voorbije wedstrijden lijkt Onyedika zijn status als een speler voor de Europese top stilaan helemaal te bevestigen.

LEES OOK: 'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Deila moest Onyedika op zijn plichten wijzen

Raphael Onyedika beleeft een seizoen vol hoogte- en dieptepunten. Hij schitterde in de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen met een goede defensieve positionering en zeer verticale passing.

Ondanks dat de Nigeriaanse middenvelder af en toe risico's nam, wat soms tot balverlies leidde, draaide de 'gouden driehoek' op het centrale middenveld met Hugo Vetlesen en Hans Vanaken uitstekend.

Onyedika bevond zich vaak op de juiste plek, en het team bouwde regelmatig op via hem. Hij was sterk in de duels en in zijn positionering op het veld. René Vandereycken prees de sterke seizoensstart van de Nigeriaanse nummer zes van Club Brugge.

"Ik vind het geweldig hoe Onyedika momenteel staat te spelen”, zei de voormalige bondscoach aan Het Nieuwsblad. Het Laatste Nieuws ging een stapje verder en stelde dat er voor het eerst sinds het pensioen van Timmy Simons eindelijk weer een goeie nummer zes staat met Onyedika.

Onyedika is echter geen typische 'breker', maar eerder een voetballende nummer zes die altijd vooruit en offensief denkt, waardoor het evenwicht in de ploeg van Ronny Deila soms verstoord raakt.

Bij Club Brugge is Vanaken de spelmaker van de ploeg, maar opvallend genoeg ligt het aantal verzonden en ontvangen passes van Onyedika niet ver van die van de aanvoerder.

De coach moest Onyedika en Vetlesen zelfs vaak tot de orde roepen om hen duidelijk te maken dat ze niet beiden tegelijkertijd voor de bal konden lopen. Marc Degryse benadrukte dan ook dat Deila Onyedika op zijn defensieve plichten moet wijzen.

Spookrijder en risicopatiënt krijgt wake-upcall van Deila

Raphael Onyedika beschikt over enorme voetballende kwaliteiten, maar te vaak ontbreekt het nog aan regelmatigheid en focus. Het Laatste Nieuws stelde vast dat bij Onyedika de klasse, maar ook de nonchalance er vanaf druipt.

Het is opvallend dat de Nigeriaan in de ene wedstrijd wel een sterke defensieve focus kan behouden, het vuile werk kan opknappen en verdedigend gedisciplineerd speelt. Aan de andere kant is zijn neiging tot nonchalance in het verdedigend opzicht, maar ook in de opbouw, meermaals een groot probleem gebleken.

Het Nieuwsblad stelde vast dat de argeloosheid van Onyedika hem al eens een spookrijder maakte bij Club Brugge. “De Nigeriaan is goud, maar ruw goud”, aldus de krant. “Onyedika blijft een risicopatiënt.”

Ronny Deila moest ingrijpen om de balans in zijn ploeg te herstellen en haalde Onyedika uit de ploeg in Lugano. Hij werd vervangen door Éder Balanta, die voortreffelijk presteerde en prompt een doelpunt scoorde.

Hoewel de Colombiaan geen langetermijnoplossing is voor Club Brugge, suggereerde Het Laatste Nieuws dat het niet ondenkbaar was dat Onyedika, niet in zijn beste periode, wekenlang op de bank zou moeten plaatsnemen. “

Heerste vorig jaar in de Champions League, maar zit nog ver van dat niveau. Krijgt geen constante in zijn prestaties”, waarschuwde Het Nieuwsblad. De wake-upcall duurde uiteindelijk slechts één wedstrijd, en Onyedika leek de boodschap van Deila goed te hebben begrepen. Hij speelde sindsdien weer simpel, effectief en efficiënt.

Deila kan niet voorbijgaan aan het rauwe talent en kwaliteit van Onyedika

Ronny Deila heeft lang gezocht naar zijn ideale formule op het centrale middenveld, waarbij hij verschillende tandems heeft uitgeprobeerd in de voorbije weken en maanden. De coach wilde anticiperen op het feit dat Club Brugge veel te open en kwetsbaar was in de omschakeling, maar tegelijkertijd wil hij zo dominant mogelijk spelen.

Tactisch en positioneel beschouwt Deila Casper Nielsen als een betere optie op de nummer zes positie, maar hij kan niet voorbijgaan aan het rauwe talent en de kwaliteit van Onyedika, die uitstekende prestaties heeft geleverd in recente wedstrijden. 

De positieve resultaten, prestaties en tactische keuzes van de afgelopen weken lijken Deila gelijk te geven.

De coach heeft de defensieve principes van het team aangepast, de achterlinie herschikt en gekozen voor twee 'zessen' op het middenveld. Onyedika denkt niet langer alleen aan voetballen, en de intelligente Hugo Vetlesen raakt ook gewend aan zijn positie.

“Nu zijn er duidelijke regels. We hebben afspraken gemaakt en die worden uitgevoerd,” verklaarde Jorne Spileers over de defensieve stabiliteit van Club Brugge, dat in de laatste 8 wedstrijden maar liefst 7 keer de nul heeft weten te houden. 

Onyedika is een speler voor de Europese top

Als Raphael Onyedika zijn defensieve focus weet te behouden en dit kan combineren met zijn uitstekende positionering en enorm voetballend vermogen, wordt de Nigeriaanse international vrijwel onhoudbaar voor Club Brugge.

René Vandereycken voorspelde eerder in het seizoen dat Onyedika een speler is die uiteindelijk de stap zal zetten naar een topcompetitie. De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem de Europese top toeschrijven.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een 22-jarig talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren”, aldus Het Laatste Nieuws.

Club Brugge heeft duidelijk de intentie om op termijn aanzienlijk te cashen op Onyedika, die met een aankoopwaarde van bijna 10 miljoen euro de op één na duurste inkomende transfer van de club is.

Op 22-jarige leeftijd heeft de nummer zes nog grote ruimte voor progressie, wat hem waarschijnlijk tot een erg gegeerde speler zal maken in de eerstvolgende zomermercato. Volgens GS Gazete heeft Galatasaray, momenteel mede-leider in de Turkse Süper Lig, al interesse getoond in Onyedika.

Coach Okan Buruk gaf onlangs aan dat hij in elke linie versterking wil, en hij zou overtuigd zijn geraakt van Onyedika tijdens de Europese confrontaties van Club tegen Besiktas. Het medium meldt echter dat Club Brugge niet van plan is mee te werken aan een vertrek in januari.

Galatasaray zal dus met een heel stevig bod moeten komen om een mogelijke transfer af te dwingen. Daarnaast zal Onyedika waarschijnlijk de voorkeur geven aan een overstap naar een competitie in een van de top vijf Europese landen.

Onyedika kan bij betere clubs aan de slag dan Galatasaray

Meest recent

Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

1
1
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

19
19
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

17
17
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

80
80
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

68
68
KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

69
69
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

120
120
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

205
205
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

31
31
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

101
101
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

78
78
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

166
166
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

90
90
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

375
375
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

229
229
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

390
390
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

194
194
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

372
372
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

885
885
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

374
374
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

84
84
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

338
338
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

198
198

Meer sportnieuws