KV Oostende leeft tussen hoop en vrees na bekerstunt

door
KV Oostende leeft tussen hoop en vrees na bekerstunt

KV Oostende zorgde woensdag voor de stunt van de avond in de Croky Cup door KRC Genk na verlengingen over de knie te leggen. De kustploeg is zo (voorlopig) de enige niet-eersteklasser die een ticket voor de kwartfinale wist te veroveren en dat was een zeer welkome opsteker.

Het zijn immers barre tijden voor Oostende. De resultaten in de Challenger Pro League vallen zwaar tegen en na veertien speeldagen staat KVO pas veertiende in het klassement, met amper twee punten voorsprong op de degradatieplaatsen. Bovendien lijkt ook de toekomst van de club in gevaar.

Vreven hoopt op overname

De voorbije dagen werd er opnieuw druk gespeculeerd over een mogelijk faillissement. Eigenaar Pacific Media Group heeft al een hele tijd geen zin meer om nog geld in Oostende te pompen en de langverwachte overname blijft maar uit. Daardoor lijkt Oostende stilaan op de rand van de afgrond te staan.

Ook trainer Stijn Vreven zat daarbij met zijn gedachten na de stunt. "Met de situatie waar we als club momenteel in zitten, is dit een geweldig resultaat", vertelde hij immers aan Sporza. "De spelers hebben het plan perfect uitgevoerd. We schakelen Genk uit en gaan naar de kwartfinales. Misschien geeft dit wel een duwtje in de rug aan een eventuele overnemer van de club."

Op elan verder in CPL?

Zondag moet KV Oostende opnieuw aan de bak, want dan wacht in de competitie een lastige confrontatie met SK Beveren. Cederick Van Daele hoopt dat hij en zijn ploegmaats dan de vruchten kunnen plukken van hun stunt.

"Dit had niemand verwacht, maar de beker is de beker. Alles kan", jubelde de linksachter. "Genk is een van beste ploegen van het land, maar als je met het hele team samenwerkt dan is zo'n resultaat mogelijk. We moeten deze flow nu doortrekken naar de competitie."

Zal KV Oostende nog uit dit dal raken?

Meest recent

Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

2
2
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

52
52
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

54
54
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

161
161
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

270
270
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

120
120
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

170
170
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

216
216
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

409
409
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

261
261
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

81
81
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

724
724
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

226
226
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

255
255
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

230
230
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

106
106
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

66
66
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

551
551
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

240
240
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

452
452
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

593
593
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

224
224

Meer sportnieuws