KV Oostende leeft tussen hoop en vrees na bekerstunt

167 stemmen
KV Oostende leeft tussen hoop en vrees na bekerstunt

KV Oostende zorgde woensdag voor de stunt van de avond in de Croky Cup door KRC Genk na verlengingen over de knie te leggen. De kustploeg is zo (voorlopig) de enige niet-eersteklasser die een ticket voor de kwartfinale wist te veroveren en dat was een zeer welkome opsteker.

Het zijn immers barre tijden voor Oostende. De resultaten in de Challenger Pro League vallen zwaar tegen en na veertien speeldagen staat KVO pas veertiende in het klassement, met amper twee punten voorsprong op de degradatieplaatsen. Bovendien lijkt ook de toekomst van de club in gevaar.

LEES OOK: Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Vreven hoopt op overname

De voorbije dagen werd er opnieuw druk gespeculeerd over een mogelijk faillissement. Eigenaar Pacific Media Group heeft al een hele tijd geen zin meer om nog geld in Oostende te pompen en de langverwachte overname blijft maar uit. Daardoor lijkt Oostende stilaan op de rand van de afgrond te staan.

Ook trainer Stijn Vreven zat daarbij met zijn gedachten na de stunt. "Met de situatie waar we als club momenteel in zitten, is dit een geweldig resultaat", vertelde hij immers aan Sporza. "De spelers hebben het plan perfect uitgevoerd. We schakelen Genk uit en gaan naar de kwartfinales. Misschien geeft dit wel een duwtje in de rug aan een eventuele overnemer van de club."

Op elan verder in CPL?

Zondag moet KV Oostende opnieuw aan de bak, want dan wacht in de competitie een lastige confrontatie met SK Beveren. Cederick Van Daele hoopt dat hij en zijn ploegmaats dan de vruchten kunnen plukken van hun stunt.

"Dit had niemand verwacht, maar de beker is de beker. Alles kan", jubelde de linksachter. "Genk is een van beste ploegen van het land, maar als je met het hele team samenwerkt dan is zo'n resultaat mogelijk. We moeten deze flow nu doortrekken naar de competitie."

Zal KV Oostende nog uit dit dal raken?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

38
38
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

143
143
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

69
69
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

243
243
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

259
259
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

73
73
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

299
299
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

39
39
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

452
452
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

319
319
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

400
400
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

151
151
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

68
68
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

124
124
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

54
54
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

227
227
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

290
290
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

138
138
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

818
818
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

533
533
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

303
303

Meer sportnieuws