KV Oostende leeft tussen hoop en vrees na bekerstunt

167
KV Oostende leeft tussen hoop en vrees na bekerstunt

KV Oostende zorgde woensdag voor de stunt van de avond in de Croky Cup door KRC Genk na verlengingen over de knie te leggen. De kustploeg is zo (voorlopig) de enige niet-eersteklasser die een ticket voor de kwartfinale wist te veroveren en dat was een zeer welkome opsteker.

Het zijn immers barre tijden voor Oostende. De resultaten in de Challenger Pro League vallen zwaar tegen en na veertien speeldagen staat KVO pas veertiende in het klassement, met amper twee punten voorsprong op de degradatieplaatsen. Bovendien lijkt ook de toekomst van de club in gevaar.

LEES OOK: Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Vreven hoopt op overname

De voorbije dagen werd er opnieuw druk gespeculeerd over een mogelijk faillissement. Eigenaar Pacific Media Group heeft al een hele tijd geen zin meer om nog geld in Oostende te pompen en de langverwachte overname blijft maar uit. Daardoor lijkt Oostende stilaan op de rand van de afgrond te staan.

Ook trainer Stijn Vreven zat daarbij met zijn gedachten na de stunt. "Met de situatie waar we als club momenteel in zitten, is dit een geweldig resultaat", vertelde hij immers aan Sporza. "De spelers hebben het plan perfect uitgevoerd. We schakelen Genk uit en gaan naar de kwartfinales. Misschien geeft dit wel een duwtje in de rug aan een eventuele overnemer van de club."

Op elan verder in CPL?

Zondag moet KV Oostende opnieuw aan de bak, want dan wacht in de competitie een lastige confrontatie met SK Beveren. Cederick Van Daele hoopt dat hij en zijn ploegmaats dan de vruchten kunnen plukken van hun stunt.

"Dit had niemand verwacht, maar de beker is de beker. Alles kan", jubelde de linksachter. "Genk is een van beste ploegen van het land, maar als je met het hele team samenwerkt dan is zo'n resultaat mogelijk. We moeten deze flow nu doortrekken naar de competitie."

Zal KV Oostende nog uit dit dal raken?

Meest recent

Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

217
217
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

51
51
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

127
127
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

87
87
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

35
35
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

159
159
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

66
66
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

94
94
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

31
31
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

186
186
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

145
145
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

52
52
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

175
175
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1072
1072
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

86
86
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

51
51
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

204
204
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

103
103
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

187
187
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

197
197
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

83
83
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

457
457
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

288
288

Meer sportnieuws