KV Oostende leeft tussen hoop en vrees na bekerstunt

167
KV Oostende leeft tussen hoop en vrees na bekerstunt

KV Oostende zorgde woensdag voor de stunt van de avond in de Croky Cup door KRC Genk na verlengingen over de knie te leggen. De kustploeg is zo (voorlopig) de enige niet-eersteklasser die een ticket voor de kwartfinale wist te veroveren en dat was een zeer welkome opsteker.

Het zijn immers barre tijden voor Oostende. De resultaten in de Challenger Pro League vallen zwaar tegen en na veertien speeldagen staat KVO pas veertiende in het klassement, met amper twee punten voorsprong op de degradatieplaatsen. Bovendien lijkt ook de toekomst van de club in gevaar.

LEES OOK: Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Vreven hoopt op overname

De voorbije dagen werd er opnieuw druk gespeculeerd over een mogelijk faillissement. Eigenaar Pacific Media Group heeft al een hele tijd geen zin meer om nog geld in Oostende te pompen en de langverwachte overname blijft maar uit. Daardoor lijkt Oostende stilaan op de rand van de afgrond te staan.

Ook trainer Stijn Vreven zat daarbij met zijn gedachten na de stunt. "Met de situatie waar we als club momenteel in zitten, is dit een geweldig resultaat", vertelde hij immers aan Sporza. "De spelers hebben het plan perfect uitgevoerd. We schakelen Genk uit en gaan naar de kwartfinales. Misschien geeft dit wel een duwtje in de rug aan een eventuele overnemer van de club."

Op elan verder in CPL?

Zondag moet KV Oostende opnieuw aan de bak, want dan wacht in de competitie een lastige confrontatie met SK Beveren. Cederick Van Daele hoopt dat hij en zijn ploegmaats dan de vruchten kunnen plukken van hun stunt.

"Dit had niemand verwacht, maar de beker is de beker. Alles kan", jubelde de linksachter. "Genk is een van beste ploegen van het land, maar als je met het hele team samenwerkt dan is zo'n resultaat mogelijk. We moeten deze flow nu doortrekken naar de competitie."

Zal KV Oostende nog uit dit dal raken?

Meest recent

Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

119
119
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

137
137
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

24
24
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

84
84
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

87
87
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

455
455
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

180
180
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

168
168
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

120
120
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

147
147
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

90
90
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

265
265
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

592
592
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

57
57
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

214
214
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

136
136
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

123
123
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

190
190
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

128
128
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

48
48
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

256
256
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

476
476
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

89
89
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

260
260
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

970
970

Meer sportnieuws