‘Anderlecht akkoord met ‘succestransfer’: deal in januari’

door
‘Anderlecht akkoord met ‘succestransfer’: deal in januari’

Justin Lonwijk bevindt zich momenteel in een uitzichtloze situatie bij Anderlecht, waar hij meetraint met de U23 en deel uitmaakt van de B-kern.

De huurperiode van de voormalige succestransfer van Jesper Fredberg lijkt vroegtijdig te stoppen, aangezien Dinamo Kiev geen bezwaar lijkt te hebben tegen het beëindigen van het huurcontract. 

Jesper Fredberg moet echter nog een geschikte kandidaat-overnemer vinden voor Lonwijk in januari, maar ook die vooruitzichten lijken gunstig te zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Lonwijk was hét toptarget van Anderlecht in de zomermercato

Justin Lonwijk was de eerste versterking voor het centrale middenveld van Anderlecht dit seizoen.

Jesper Fredberg toonde al in januari interesse om hem naar Anderlecht te halen, maar in de zomermercato slaagde de CEO Sports er uiteindelijk in om de deal te sluiten door Lonwijk voor één seizoen te huren van Dinamo Kiev, met een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro.

Fredberg was goed bekend met de kwaliteiten van Lonwijk uit hun gezamenlijke periode bij Viborg FF, en de Nederlander wordt nog steeds beschouwd als een van de grootste succesverhalen in de carrière van Fredberg als sportief directeur.

Vorige zomer koos Fredberg ervoor om Lonwijk aan te trekken boven spelers zoals Sergei Sidorchuk, die via makelaar Sergej Serebrennikov werd aangeboden in het Lotto Park. Dit omdat Anderlecht altijd al de voorkeur gaf aan het specifieke profiel van Lonwijk, nota bene een ploeggenoot van Sidorchuk (nu KVC Westerlo) bij Dinamo Kiev.

“Het is een type die we zochten”, zei Brian Riemer na de aankomst van Lonwijk bij Anderlecht. De Nederlander staat bekend als een dynamische middenvelder met uitstekende technische vaardigheden, en werd gehaald als vervanger van Yari Verschaeren. Hij combineert lengte, fysieke kracht en power.

Lonwijk is een veelzijdige middenvelder die op meerdere posities kan spelen, zowel als flankspeler, op de nummer tien-positie en zelfs net achter de spitsen. Hij is een box-to-box-speler met een goed gevoel voor positie en heeft nog veel potentieel om te groeien.

Lonwijk kan ook uitpakken met leuke dribbels en overstapjes om van te smullen. Hij is geen pure spelverdeler met flitsende acties, maar eerder een rijzige, elegante en verfijnde middenvelder die veel terrein kan bestrijken.

Lonwijk is groot (1,89 m) en een getalenteerde atleet die, wanneer hij fit is, van de ene naar de andere kant van het veld kan gaan en druk kan uitoefenen op de tegenstander. Bovendien beschikt hij technisch gezien over bovengemiddelde vaardigheden voor een speler van zijn gestalte.

“Enkel bij een epidemie krijgt Lonwijk een plek op de bank”

Lonwijk kwam aan in het Lotto Park zonder voorbereiding en wedstrijdritme in de benen, wat resulteerde in beperkte speeltijd bij Anderlecht. In de topwedstrijd tegen Antwerp FC mocht hij een halfuur invallen en toonde hij veelbelovende zaken.

Hij liet twee fraaie technische hoogstandjes zien en hij was sterk in de duels. Zijn handelingssnelheid was weliswaar nog wat laag, maar voor een speler die maandenlang niet had gespeeld, was zijn eerste optreden in een topwedstrijd zeker hoopgevend.

“Als de nieuwkomer Lonwijk die eerste indruk van gisteren kan bevestigen en fysiek klaar is, zal hij snel in de basiself staan”, merkte Peter Vandenbempt toen op bij Sporza. “Het is een mooie, rijzige en stevige speler - die meteen aanwezig was en met zijn techniek druk kon uitoefenen op Antwerp. Dat zou een stevige aanwinst zijn.”

In een poging om zijn fysieke en conditionele achterstand in te halen, kreeg Lonwijk ook speeltijd in de volgende wedstrijd tegen Sint-Truiden. Maar zoals gevreesd, en misschien ook verwacht, kampte hij snel met overbelasting.

Verder in de zomermercato haalde Anderlecht nog Thomas Delaney, Mats Rits en Alexis Flips, wat resulteerde in serieuze concurrentie voor Lonwijk. Daarnaast bloeide Théo Leoni op en beschikte Brian Riemer over spelers als Amadou Diawara, Kristian Arnstad, Majeed Ashimeru, Francis Amuzu, Anders Dreyer en Thorgan Hazard.

Lonwijk besefte dat hij niet meer in de rotatie zat en zelfs onder de radar van Riemer viel. “Er zou bijna een epidemie moeten uitbreken om zelfs maar simpelweg een plek op de bank te krijgen”, voorspelde La Dernière Heure zelfs.

Een kwestie van kwaliteit, niet van fysiek of conditie

Sacha Iakovenko, voormalig speler van Anderlecht en de makelaar van Justin Lonwijk, bleef optimistisch en positief over zijn cliënt. “De supporters van Anderlecht zullen nog meer van zijn kwaliteiten ontdekken”, zei de Oekraïner in La Dernière Heure.

Na zijn invalbeurten tegen Antwerp FC (29') en Sint-Truiden (1') kreeg Lonwijk nog een invalbeurt van 9 minuten tegen KAS Eupen, maar daarna verscheen hij niet meer op het wedstrijdblad bij Anderlecht.

“Hij heeft veel pech gehad”, zei Brian Riemer voor de uitwedstrijd tegen Eupen, waar Lonwijk zijn grote comeback maakte in de selectie na vijf gemiste wedstrijden. “Zijn blessure kwam op een heel slecht moment voor hem.”

Er zou geen sprake meer zijn van een terugval in zijn conditie of fysiek, maar eerder van hevige concurrentie binnen de Anderlecht-selectie. Het lijkt dus een kwestie van kwaliteit te zijn waarom Lonwijk er niet in slaagt om zelfs maar een plaats op de bank op te eisen en zich op te werpen als een geduchte concurrent voor andere spelers.

Zelfs in de bekerwedstrijd tegen La Louvière, waarin Anderlecht met een veredeld B-elftal speelde, werd Lonwijk niet opgeroepen door Riemer. In totaal speelde hij slechts 39 minuten voor Sporting en het is duidelijk dat hij zich in een uitzichtloze situatie bevindt in Brussel.

Het Laatste Nieuws merkte op dat in zijn omgeving valt te horen dat Justin Lonwijk echter graag in Anderlecht is. Hij wil vechten voor zijn plaats.

L'Avenir: Dinamo Kiev en Anderlecht bereiken akkoord

Het Nieuwsblad wijst erop of het misschien beter is om de uitleenbeurt van Justin Lonwijk in januari al te beëindigen. Le Soir meldt dat Lonwijk al een tijdje meetraint bij de U23 en definitief naar de B-kern is verwezen.

Het is nu al duidelijk dat Anderlecht de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro niet zal lichten, en voor de carrière van Lonwijk zou het wellicht beter zijn om zich te richten op zijn persoonlijke situatie.

In dat geval zal Anderlecht een akkoord moeten bereiken met Dinamo Kiev en zelf op zoek moeten gaan naar een kandidaat-overnemer in januari om zijn huurcontract over te dragen.

In deze context meldt L'Avenir alvast dat er sprake is van buitenlandse interesse, en Dinamo Kiev lijkt zich niet te verzetten tegen het beëindigen van het huurcontract van Lonwijk bij Anderlecht. Dit lijkt logisch gezien het feit dat de 23-jarige absoluut niet in de plannen van Brian Riemer voorkomt en zijn marktwaarde al maanden stevig afneemt.

De transfer van Lonwijk was een compleet verkeerde inschatting van Fredberg

Meest recent

'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

13
13
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

21
21
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

51
51
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

112
112
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

264
264
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

44
44
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

92
92
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

33
33
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

110
110
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

113
113
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

190
190
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

73
73
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

116
116
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

160
160
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

81
81
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

116
116
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

258
258
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

230
230
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

139
139
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

262
262
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

175
175
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

820
820
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

149
149
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

151
151

Meer sportnieuws