Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

door
Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

Lange tijd leek bekerhouder Antwerp op weg naar een roemloze uitschakeling. Een drievoudige wissel van Mark van Bommel vlak voor rust zorgde uiteindelijk voor de vlam in de pan en een heerlijke comeback. Een inefficiënt AA Gent hield dan weer lange tijd STVV in leven maar zit finaal ook bij de laatste acht.

In een heerlijke Croky Cup-avond nam landskampioen Antwerp het op tegen de Zebra's uit Charleroi. Bij The Great Old kwam Lammens in doel en ook youngsters Corbanie en Van Den Bosch kregen hun kans. Bij Charleroi kreeg '90 Minutes-ster' Daan Heymans voor de derde keer op een rij zijn kans.

Op Stayen stonden dan weer thuisploeg STVV en AA Gent tegenover mekaar. Bij de Buffalo's roteerde Hein Vanhaezebrouck andermaal: deze keer stond Cuypers voorin en moest Orban vrede nemen met een plek op de bank. Ook Fink wisselde gretig:  Coppens, Yamamoto, Fujita, Kaya, Dumont en Janssens kwamen allemaal in het elftal, sterkhouder Koita behield wel zijn plaats.

LEES OOK: Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

Zebra's slaan Bosuil met verstomming

Op de Bosuil maakten beide ploegen vanaf de start hun intenties duidelijk: Antwerp kreeg de bal, de Zebra's kropen in een egelstelling. Na een kwartier spelen stuurde Ejuke knap Ilenikhena de diepte in, die omspeelde ook Koffi maar kon vervolgens onvoldoende afdrukken. Halfweg de eerste periode was het echter verrassend Charleroi dat op voorsprong klom: een prima flankvoorzet van Rogelj bereikte Dabbagh en aan de tweede paal trapte hij de 0-1 tegen de touwen.

Het ging nadien van kwaad naar erger voor The Great Old: een paar minuten na de openingsgoal bereikte Benbouali al vallend Heymans en hij verdubbelde de voorsprong voor de Zebra's: 0-2. Met Janssen, Coulibaly & Keita bracht Van Bommel meteen drie nieuwe namen in het elftal, met succes. Rood-Wit kwam op slag van rust toch weer in de wedstrijd: een voorzet vanop rechts kwam met wat meeval voor de voet van Ejuke en die zorgde voor een 1-2 ruststand.

Great Old zet heerlijke comeback in

Na de pauze had Antwerp heel wat werk voor de boeg en ei zo na werd het meteen KO geslagen. Vermeeren speelde dramatisch terug op Lammens, Heymans onderschepte maar miste onbegrijpelijk. Aan de overzijde was Koffi de redder van dienst met reddingen op pogingen van Ekkelenkamp en Ejuke. De druk van Rood-Wit werd stilaan verstikkend en iets voor het uur hingen de bordjes weer gelijk. Vanop links zette Janssen hard voor en centraal werkte Ilenikhena de 2-2 in doel.

De landskampioen bleef komen, een sterke Koffi hield Balikwisha kort nadien van een Antwerpse voorsprong. Charleroi was dodelijk efficiënt vandaag maar de eerste mogelijkheid na de rust leverde deze keer geen doelpunt op. Ilaimaharitra knalde hoog over. Op twintig minuten van het einde draaide Antwerp de rollen finaal helemaal om. Jassen werd aangespeeld in de zestien meter en met een gekruist schot gaf hij Koffi het nakijken: 3-2. Charleroi hing nu in de touwen en Ilenikhena maakte met een fraaie stift even later ook de 4-2. Felice Mazzu zag zijn team ook nadien moedig strijden en op strafschop kreeg Ilaimaharitra nog een unieke kans op een laat slotoffensief. De kapitein faalde echter jammerlijk, aan de overzijde strafte Janssen balverlies van Koffi af richting de 5-2. Zo mogen Van Bommel en co naar de kwartfinales.

Scoreverloop Antwerp-Charleroi:

0-1 (28') Dabbagh, 0-2 (32') Heymans, 1-2 (45') Ejuke, 2-2 (57') Ilenikhena, 3-2 (71') Janssen, 4-2 (77') Ilenikhena, 5-2 (90+1') Janssen

Bijzonderheid:

Ilaimaharitra (Charleroi) mist een strafschop (90').

Buffalo's slaan dodelijk toe op slag van rust

In een karig bezet Stayen was het AA Gent dat voor de eerste dreiging zorgde: Gerkens kopte prima maar invallersdoelman Coppens pareerde. Aan de overzijde deed ook Roef het goed bij een botstend schot van Koita. Ex-Buffalo Godeau kon kort nadien tot twee maal toe een poging niet kadreren. Zo zagen we een aangenaam openingskwartier, zij het zonder doelpunten.

De Buffalo's bleven nadien hoog druk zetten maar lange tijd zagen we geen kansen meer. Op slag van rust werd het toch nog 0-1: Fofana zette prima voor, Cuypers nam centraal aan en werkte de 0-1 voorbij Coppens. De Kanaries kregen nadien zeker nog hun kansen (onder meer Koita viseerde de paal) maar moesten na de pauze vol aan de bak.

Gents kanon staat slecht afgesteld

Met een voorsprong op zak kon AA Gent de kat wat uit de boom kijken na de pauze. De eerste mogelijkheid na rust was opnieuw voor de bezoekers: Tissoudali mocht alleen op Coppens afgaan maar miste oog in oog met de Truiense doelman.

Ook nadien faalden de Buffalo's een paar keer in de zone van de waarheid (vooral Tissoudali), doelman Coppens eiste een hoofdrol op bij STVV. In het slot van de wedstrijd kreeg AA Gent nog bijna het deksel op de neus: invaller Barnes had de hoek voor het uitkiezen maar kon zijn schot niet kadreren. Zo gaan de Buffalo's naar de laatste acht.

Scoreverloop STVV-AA Gent:

0-1 (39') Cuypers

Denkt u dat Antwerp opnieuw de beker zal winnen?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

23
23
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

18
18
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

66
66
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

43
43
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

31
31
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

130
130
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

162
162
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

37
37
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

101
101
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

355
355
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

89
89
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

71
71
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

692
692
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

192
192
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

182
182
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

184
184
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

185
185
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

443
443
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

55
55
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

163
163
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

259
259
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

400
400
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

172
172

Meer sportnieuws