Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

185 stemmen
Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

Lange tijd leek bekerhouder Antwerp op weg naar een roemloze uitschakeling. Een drievoudige wissel van Mark van Bommel vlak voor rust zorgde uiteindelijk voor de vlam in de pan en een heerlijke comeback. Een inefficiënt AA Gent hield dan weer lange tijd STVV in leven maar zit finaal ook bij de laatste acht.

In een heerlijke Croky Cup-avond nam landskampioen Antwerp het op tegen de Zebra's uit Charleroi. Bij The Great Old kwam Lammens in doel en ook youngsters Corbanie en Van Den Bosch kregen hun kans. Bij Charleroi kreeg '90 Minutes-ster' Daan Heymans voor de derde keer op een rij zijn kans.

Op Stayen stonden dan weer thuisploeg STVV en AA Gent tegenover mekaar. Bij de Buffalo's roteerde Hein Vanhaezebrouck andermaal: deze keer stond Cuypers voorin en moest Orban vrede nemen met een plek op de bank. Ook Fink wisselde gretig:  Coppens, Yamamoto, Fujita, Kaya, Dumont en Janssens kwamen allemaal in het elftal, sterkhouder Koita behield wel zijn plaats.

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Zebra's slaan Bosuil met verstomming

Op de Bosuil maakten beide ploegen vanaf de start hun intenties duidelijk: Antwerp kreeg de bal, de Zebra's kropen in een egelstelling. Na een kwartier spelen stuurde Ejuke knap Ilenikhena de diepte in, die omspeelde ook Koffi maar kon vervolgens onvoldoende afdrukken. Halfweg de eerste periode was het echter verrassend Charleroi dat op voorsprong klom: een prima flankvoorzet van Rogelj bereikte Dabbagh en aan de tweede paal trapte hij de 0-1 tegen de touwen.

Het ging nadien van kwaad naar erger voor The Great Old: een paar minuten na de openingsgoal bereikte Benbouali al vallend Heymans en hij verdubbelde de voorsprong voor de Zebra's: 0-2. Met Janssen, Coulibaly & Keita bracht Van Bommel meteen drie nieuwe namen in het elftal, met succes. Rood-Wit kwam op slag van rust toch weer in de wedstrijd: een voorzet vanop rechts kwam met wat meeval voor de voet van Ejuke en die zorgde voor een 1-2 ruststand.

Great Old zet heerlijke comeback in

Na de pauze had Antwerp heel wat werk voor de boeg en ei zo na werd het meteen KO geslagen. Vermeeren speelde dramatisch terug op Lammens, Heymans onderschepte maar miste onbegrijpelijk. Aan de overzijde was Koffi de redder van dienst met reddingen op pogingen van Ekkelenkamp en Ejuke. De druk van Rood-Wit werd stilaan verstikkend en iets voor het uur hingen de bordjes weer gelijk. Vanop links zette Janssen hard voor en centraal werkte Ilenikhena de 2-2 in doel.

De landskampioen bleef komen, een sterke Koffi hield Balikwisha kort nadien van een Antwerpse voorsprong. Charleroi was dodelijk efficiënt vandaag maar de eerste mogelijkheid na de rust leverde deze keer geen doelpunt op. Ilaimaharitra knalde hoog over. Op twintig minuten van het einde draaide Antwerp de rollen finaal helemaal om. Jassen werd aangespeeld in de zestien meter en met een gekruist schot gaf hij Koffi het nakijken: 3-2. Charleroi hing nu in de touwen en Ilenikhena maakte met een fraaie stift even later ook de 4-2. Felice Mazzu zag zijn team ook nadien moedig strijden en op strafschop kreeg Ilaimaharitra nog een unieke kans op een laat slotoffensief. De kapitein faalde echter jammerlijk, aan de overzijde strafte Janssen balverlies van Koffi af richting de 5-2. Zo mogen Van Bommel en co naar de kwartfinales.

Scoreverloop Antwerp-Charleroi:

0-1 (28') Dabbagh, 0-2 (32') Heymans, 1-2 (45') Ejuke, 2-2 (57') Ilenikhena, 3-2 (71') Janssen, 4-2 (77') Ilenikhena, 5-2 (90+1') Janssen

Bijzonderheid:

Ilaimaharitra (Charleroi) mist een strafschop (90').

Buffalo's slaan dodelijk toe op slag van rust

In een karig bezet Stayen was het AA Gent dat voor de eerste dreiging zorgde: Gerkens kopte prima maar invallersdoelman Coppens pareerde. Aan de overzijde deed ook Roef het goed bij een botstend schot van Koita. Ex-Buffalo Godeau kon kort nadien tot twee maal toe een poging niet kadreren. Zo zagen we een aangenaam openingskwartier, zij het zonder doelpunten.

De Buffalo's bleven nadien hoog druk zetten maar lange tijd zagen we geen kansen meer. Op slag van rust werd het toch nog 0-1: Fofana zette prima voor, Cuypers nam centraal aan en werkte de 0-1 voorbij Coppens. De Kanaries kregen nadien zeker nog hun kansen (onder meer Koita viseerde de paal) maar moesten na de pauze vol aan de bak.

Gents kanon staat slecht afgesteld

Met een voorsprong op zak kon AA Gent de kat wat uit de boom kijken na de pauze. De eerste mogelijkheid na rust was opnieuw voor de bezoekers: Tissoudali mocht alleen op Coppens afgaan maar miste oog in oog met de Truiense doelman.

Ook nadien faalden de Buffalo's een paar keer in de zone van de waarheid (vooral Tissoudali), doelman Coppens eiste een hoofdrol op bij STVV. In het slot van de wedstrijd kreeg AA Gent nog bijna het deksel op de neus: invaller Barnes had de hoek voor het uitkiezen maar kon zijn schot niet kadreren. Zo gaan de Buffalo's naar de laatste acht.

Scoreverloop STVV-AA Gent:

0-1 (39') Cuypers

Denkt u dat Antwerp opnieuw de beker zal winnen?

Meest recent

Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

0
0
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

50
50
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

30
30
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

32
32
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

108
108
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

225
225
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

63
63
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

121
121
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

25
25
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

192
192
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

61
61
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

36
36
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

550
550
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

497
497
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

68
68
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

269
269
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

145
145
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

288
288
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

151
151
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

185
185
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

113
113
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

73
73
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

623
623

Meer sportnieuws