Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

door
Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

Lange tijd leek bekerhouder Antwerp op weg naar een roemloze uitschakeling. Een drievoudige wissel van Mark van Bommel vlak voor rust zorgde uiteindelijk voor de vlam in de pan en een heerlijke comeback. Een inefficiënt AA Gent hield dan weer lange tijd STVV in leven maar zit finaal ook bij de laatste acht.

In een heerlijke Croky Cup-avond nam landskampioen Antwerp het op tegen de Zebra's uit Charleroi. Bij The Great Old kwam Lammens in doel en ook youngsters Corbanie en Van Den Bosch kregen hun kans. Bij Charleroi kreeg '90 Minutes-ster' Daan Heymans voor de derde keer op een rij zijn kans.

Op Stayen stonden dan weer thuisploeg STVV en AA Gent tegenover mekaar. Bij de Buffalo's roteerde Hein Vanhaezebrouck andermaal: deze keer stond Cuypers voorin en moest Orban vrede nemen met een plek op de bank. Ook Fink wisselde gretig:  Coppens, Yamamoto, Fujita, Kaya, Dumont en Janssens kwamen allemaal in het elftal, sterkhouder Koita behield wel zijn plaats.

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Zebra's slaan Bosuil met verstomming

Op de Bosuil maakten beide ploegen vanaf de start hun intenties duidelijk: Antwerp kreeg de bal, de Zebra's kropen in een egelstelling. Na een kwartier spelen stuurde Ejuke knap Ilenikhena de diepte in, die omspeelde ook Koffi maar kon vervolgens onvoldoende afdrukken. Halfweg de eerste periode was het echter verrassend Charleroi dat op voorsprong klom: een prima flankvoorzet van Rogelj bereikte Dabbagh en aan de tweede paal trapte hij de 0-1 tegen de touwen.

Het ging nadien van kwaad naar erger voor The Great Old: een paar minuten na de openingsgoal bereikte Benbouali al vallend Heymans en hij verdubbelde de voorsprong voor de Zebra's: 0-2. Met Janssen, Coulibaly & Keita bracht Van Bommel meteen drie nieuwe namen in het elftal, met succes. Rood-Wit kwam op slag van rust toch weer in de wedstrijd: een voorzet vanop rechts kwam met wat meeval voor de voet van Ejuke en die zorgde voor een 1-2 ruststand.

Great Old zet heerlijke comeback in

Na de pauze had Antwerp heel wat werk voor de boeg en ei zo na werd het meteen KO geslagen. Vermeeren speelde dramatisch terug op Lammens, Heymans onderschepte maar miste onbegrijpelijk. Aan de overzijde was Koffi de redder van dienst met reddingen op pogingen van Ekkelenkamp en Ejuke. De druk van Rood-Wit werd stilaan verstikkend en iets voor het uur hingen de bordjes weer gelijk. Vanop links zette Janssen hard voor en centraal werkte Ilenikhena de 2-2 in doel.

De landskampioen bleef komen, een sterke Koffi hield Balikwisha kort nadien van een Antwerpse voorsprong. Charleroi was dodelijk efficiënt vandaag maar de eerste mogelijkheid na de rust leverde deze keer geen doelpunt op. Ilaimaharitra knalde hoog over. Op twintig minuten van het einde draaide Antwerp de rollen finaal helemaal om. Jassen werd aangespeeld in de zestien meter en met een gekruist schot gaf hij Koffi het nakijken: 3-2. Charleroi hing nu in de touwen en Ilenikhena maakte met een fraaie stift even later ook de 4-2. Felice Mazzu zag zijn team ook nadien moedig strijden en op strafschop kreeg Ilaimaharitra nog een unieke kans op een laat slotoffensief. De kapitein faalde echter jammerlijk, aan de overzijde strafte Janssen balverlies van Koffi af richting de 5-2. Zo mogen Van Bommel en co naar de kwartfinales.

Scoreverloop Antwerp-Charleroi:

0-1 (28') Dabbagh, 0-2 (32') Heymans, 1-2 (45') Ejuke, 2-2 (57') Ilenikhena, 3-2 (71') Janssen, 4-2 (77') Ilenikhena, 5-2 (90+1') Janssen

Bijzonderheid:

Ilaimaharitra (Charleroi) mist een strafschop (90').

Buffalo's slaan dodelijk toe op slag van rust

In een karig bezet Stayen was het AA Gent dat voor de eerste dreiging zorgde: Gerkens kopte prima maar invallersdoelman Coppens pareerde. Aan de overzijde deed ook Roef het goed bij een botstend schot van Koita. Ex-Buffalo Godeau kon kort nadien tot twee maal toe een poging niet kadreren. Zo zagen we een aangenaam openingskwartier, zij het zonder doelpunten.

De Buffalo's bleven nadien hoog druk zetten maar lange tijd zagen we geen kansen meer. Op slag van rust werd het toch nog 0-1: Fofana zette prima voor, Cuypers nam centraal aan en werkte de 0-1 voorbij Coppens. De Kanaries kregen nadien zeker nog hun kansen (onder meer Koita viseerde de paal) maar moesten na de pauze vol aan de bak.

Gents kanon staat slecht afgesteld

Met een voorsprong op zak kon AA Gent de kat wat uit de boom kijken na de pauze. De eerste mogelijkheid na rust was opnieuw voor de bezoekers: Tissoudali mocht alleen op Coppens afgaan maar miste oog in oog met de Truiense doelman.

Ook nadien faalden de Buffalo's een paar keer in de zone van de waarheid (vooral Tissoudali), doelman Coppens eiste een hoofdrol op bij STVV. In het slot van de wedstrijd kreeg AA Gent nog bijna het deksel op de neus: invaller Barnes had de hoek voor het uitkiezen maar kon zijn schot niet kadreren. Zo gaan de Buffalo's naar de laatste acht.

Scoreverloop STVV-AA Gent:

0-1 (39') Cuypers

Denkt u dat Antwerp opnieuw de beker zal winnen?

Meest recent

‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

37
37
'Club Brugge schrikt op: tweede bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge deed zondag een goede zaak met zijn nipte overwinning in de stadsderby tegen Cercle ...

74
74
'Anderlecht houdt hart vast: trainersplan plots in gevaar'

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker en bleef zondag op een 0-0-gelijkspel steken in ...

38
38
Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

139
139
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

79
79
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

26
26
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

126
126
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

114
114
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

318
318
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

140
140
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

100
100
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

268
268
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

59
59
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

589
589
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

163
163
Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

204
204
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

372
372
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

137
137
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

382
382
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

183
183
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

154
154
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

252
252
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

370
370
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

136
136
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

482
482

Meer sportnieuws