Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

185 stemmen
Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

Lange tijd leek bekerhouder Antwerp op weg naar een roemloze uitschakeling. Een drievoudige wissel van Mark van Bommel vlak voor rust zorgde uiteindelijk voor de vlam in de pan en een heerlijke comeback. Een inefficiënt AA Gent hield dan weer lange tijd STVV in leven maar zit finaal ook bij de laatste acht.

In een heerlijke Croky Cup-avond nam landskampioen Antwerp het op tegen de Zebra's uit Charleroi. Bij The Great Old kwam Lammens in doel en ook youngsters Corbanie en Van Den Bosch kregen hun kans. Bij Charleroi kreeg '90 Minutes-ster' Daan Heymans voor de derde keer op een rij zijn kans.

Op Stayen stonden dan weer thuisploeg STVV en AA Gent tegenover mekaar. Bij de Buffalo's roteerde Hein Vanhaezebrouck andermaal: deze keer stond Cuypers voorin en moest Orban vrede nemen met een plek op de bank. Ook Fink wisselde gretig:  Coppens, Yamamoto, Fujita, Kaya, Dumont en Janssens kwamen allemaal in het elftal, sterkhouder Koita behield wel zijn plaats.

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Zebra's slaan Bosuil met verstomming

Op de Bosuil maakten beide ploegen vanaf de start hun intenties duidelijk: Antwerp kreeg de bal, de Zebra's kropen in een egelstelling. Na een kwartier spelen stuurde Ejuke knap Ilenikhena de diepte in, die omspeelde ook Koffi maar kon vervolgens onvoldoende afdrukken. Halfweg de eerste periode was het echter verrassend Charleroi dat op voorsprong klom: een prima flankvoorzet van Rogelj bereikte Dabbagh en aan de tweede paal trapte hij de 0-1 tegen de touwen.

Het ging nadien van kwaad naar erger voor The Great Old: een paar minuten na de openingsgoal bereikte Benbouali al vallend Heymans en hij verdubbelde de voorsprong voor de Zebra's: 0-2. Met Janssen, Coulibaly & Keita bracht Van Bommel meteen drie nieuwe namen in het elftal, met succes. Rood-Wit kwam op slag van rust toch weer in de wedstrijd: een voorzet vanop rechts kwam met wat meeval voor de voet van Ejuke en die zorgde voor een 1-2 ruststand.

Great Old zet heerlijke comeback in

Na de pauze had Antwerp heel wat werk voor de boeg en ei zo na werd het meteen KO geslagen. Vermeeren speelde dramatisch terug op Lammens, Heymans onderschepte maar miste onbegrijpelijk. Aan de overzijde was Koffi de redder van dienst met reddingen op pogingen van Ekkelenkamp en Ejuke. De druk van Rood-Wit werd stilaan verstikkend en iets voor het uur hingen de bordjes weer gelijk. Vanop links zette Janssen hard voor en centraal werkte Ilenikhena de 2-2 in doel.

De landskampioen bleef komen, een sterke Koffi hield Balikwisha kort nadien van een Antwerpse voorsprong. Charleroi was dodelijk efficiënt vandaag maar de eerste mogelijkheid na de rust leverde deze keer geen doelpunt op. Ilaimaharitra knalde hoog over. Op twintig minuten van het einde draaide Antwerp de rollen finaal helemaal om. Jassen werd aangespeeld in de zestien meter en met een gekruist schot gaf hij Koffi het nakijken: 3-2. Charleroi hing nu in de touwen en Ilenikhena maakte met een fraaie stift even later ook de 4-2. Felice Mazzu zag zijn team ook nadien moedig strijden en op strafschop kreeg Ilaimaharitra nog een unieke kans op een laat slotoffensief. De kapitein faalde echter jammerlijk, aan de overzijde strafte Janssen balverlies van Koffi af richting de 5-2. Zo mogen Van Bommel en co naar de kwartfinales.

Scoreverloop Antwerp-Charleroi:

0-1 (28') Dabbagh, 0-2 (32') Heymans, 1-2 (45') Ejuke, 2-2 (57') Ilenikhena, 3-2 (71') Janssen, 4-2 (77') Ilenikhena, 5-2 (90+1') Janssen

Bijzonderheid:

Ilaimaharitra (Charleroi) mist een strafschop (90').

Buffalo's slaan dodelijk toe op slag van rust

In een karig bezet Stayen was het AA Gent dat voor de eerste dreiging zorgde: Gerkens kopte prima maar invallersdoelman Coppens pareerde. Aan de overzijde deed ook Roef het goed bij een botstend schot van Koita. Ex-Buffalo Godeau kon kort nadien tot twee maal toe een poging niet kadreren. Zo zagen we een aangenaam openingskwartier, zij het zonder doelpunten.

De Buffalo's bleven nadien hoog druk zetten maar lange tijd zagen we geen kansen meer. Op slag van rust werd het toch nog 0-1: Fofana zette prima voor, Cuypers nam centraal aan en werkte de 0-1 voorbij Coppens. De Kanaries kregen nadien zeker nog hun kansen (onder meer Koita viseerde de paal) maar moesten na de pauze vol aan de bak.

Gents kanon staat slecht afgesteld

Met een voorsprong op zak kon AA Gent de kat wat uit de boom kijken na de pauze. De eerste mogelijkheid na rust was opnieuw voor de bezoekers: Tissoudali mocht alleen op Coppens afgaan maar miste oog in oog met de Truiense doelman.

Ook nadien faalden de Buffalo's een paar keer in de zone van de waarheid (vooral Tissoudali), doelman Coppens eiste een hoofdrol op bij STVV. In het slot van de wedstrijd kreeg AA Gent nog bijna het deksel op de neus: invaller Barnes had de hoek voor het uitkiezen maar kon zijn schot niet kadreren. Zo gaan de Buffalo's naar de laatste acht.

Scoreverloop STVV-AA Gent:

0-1 (39') Cuypers

Denkt u dat Antwerp opnieuw de beker zal winnen?

Meest recent

Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

20
20
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

246
246
Titelkoorts bij Club Brugge: groot scherm & busparade

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

129
129
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

65
65
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

162
162
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

239
239
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

103
103
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

337
337
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

126
126
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

205
205
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

567
567
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

43
43
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

102
102
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

297
297
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

193
193
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

154
154
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

114
114
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

189
189
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

482
482
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

94
94
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

501
501
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

112
112
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

368
368
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

558
558
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

160
160

Meer sportnieuws