Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

door
Bosuil kirt van plezier na heerlijke comeback, AA Gent nekt Kanaries

Lange tijd leek bekerhouder Antwerp op weg naar een roemloze uitschakeling. Een drievoudige wissel van Mark van Bommel vlak voor rust zorgde uiteindelijk voor de vlam in de pan en een heerlijke comeback. Een inefficiënt AA Gent hield dan weer lange tijd STVV in leven maar zit finaal ook bij de laatste acht.

In een heerlijke Croky Cup-avond nam landskampioen Antwerp het op tegen de Zebra's uit Charleroi. Bij The Great Old kwam Lammens in doel en ook youngsters Corbanie en Van Den Bosch kregen hun kans. Bij Charleroi kreeg '90 Minutes-ster' Daan Heymans voor de derde keer op een rij zijn kans.

Op Stayen stonden dan weer thuisploeg STVV en AA Gent tegenover mekaar. Bij de Buffalo's roteerde Hein Vanhaezebrouck andermaal: deze keer stond Cuypers voorin en moest Orban vrede nemen met een plek op de bank. Ook Fink wisselde gretig:  Coppens, Yamamoto, Fujita, Kaya, Dumont en Janssens kwamen allemaal in het elftal, sterkhouder Koita behield wel zijn plaats.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Zebra's slaan Bosuil met verstomming

Op de Bosuil maakten beide ploegen vanaf de start hun intenties duidelijk: Antwerp kreeg de bal, de Zebra's kropen in een egelstelling. Na een kwartier spelen stuurde Ejuke knap Ilenikhena de diepte in, die omspeelde ook Koffi maar kon vervolgens onvoldoende afdrukken. Halfweg de eerste periode was het echter verrassend Charleroi dat op voorsprong klom: een prima flankvoorzet van Rogelj bereikte Dabbagh en aan de tweede paal trapte hij de 0-1 tegen de touwen.

Het ging nadien van kwaad naar erger voor The Great Old: een paar minuten na de openingsgoal bereikte Benbouali al vallend Heymans en hij verdubbelde de voorsprong voor de Zebra's: 0-2. Met Janssen, Coulibaly & Keita bracht Van Bommel meteen drie nieuwe namen in het elftal, met succes. Rood-Wit kwam op slag van rust toch weer in de wedstrijd: een voorzet vanop rechts kwam met wat meeval voor de voet van Ejuke en die zorgde voor een 1-2 ruststand.

Great Old zet heerlijke comeback in

Na de pauze had Antwerp heel wat werk voor de boeg en ei zo na werd het meteen KO geslagen. Vermeeren speelde dramatisch terug op Lammens, Heymans onderschepte maar miste onbegrijpelijk. Aan de overzijde was Koffi de redder van dienst met reddingen op pogingen van Ekkelenkamp en Ejuke. De druk van Rood-Wit werd stilaan verstikkend en iets voor het uur hingen de bordjes weer gelijk. Vanop links zette Janssen hard voor en centraal werkte Ilenikhena de 2-2 in doel.

De landskampioen bleef komen, een sterke Koffi hield Balikwisha kort nadien van een Antwerpse voorsprong. Charleroi was dodelijk efficiënt vandaag maar de eerste mogelijkheid na de rust leverde deze keer geen doelpunt op. Ilaimaharitra knalde hoog over. Op twintig minuten van het einde draaide Antwerp de rollen finaal helemaal om. Jassen werd aangespeeld in de zestien meter en met een gekruist schot gaf hij Koffi het nakijken: 3-2. Charleroi hing nu in de touwen en Ilenikhena maakte met een fraaie stift even later ook de 4-2. Felice Mazzu zag zijn team ook nadien moedig strijden en op strafschop kreeg Ilaimaharitra nog een unieke kans op een laat slotoffensief. De kapitein faalde echter jammerlijk, aan de overzijde strafte Janssen balverlies van Koffi af richting de 5-2. Zo mogen Van Bommel en co naar de kwartfinales.

Scoreverloop Antwerp-Charleroi:

0-1 (28') Dabbagh, 0-2 (32') Heymans, 1-2 (45') Ejuke, 2-2 (57') Ilenikhena, 3-2 (71') Janssen, 4-2 (77') Ilenikhena, 5-2 (90+1') Janssen

Bijzonderheid:

Ilaimaharitra (Charleroi) mist een strafschop (90').

Buffalo's slaan dodelijk toe op slag van rust

In een karig bezet Stayen was het AA Gent dat voor de eerste dreiging zorgde: Gerkens kopte prima maar invallersdoelman Coppens pareerde. Aan de overzijde deed ook Roef het goed bij een botstend schot van Koita. Ex-Buffalo Godeau kon kort nadien tot twee maal toe een poging niet kadreren. Zo zagen we een aangenaam openingskwartier, zij het zonder doelpunten.

De Buffalo's bleven nadien hoog druk zetten maar lange tijd zagen we geen kansen meer. Op slag van rust werd het toch nog 0-1: Fofana zette prima voor, Cuypers nam centraal aan en werkte de 0-1 voorbij Coppens. De Kanaries kregen nadien zeker nog hun kansen (onder meer Koita viseerde de paal) maar moesten na de pauze vol aan de bak.

Gents kanon staat slecht afgesteld

Met een voorsprong op zak kon AA Gent de kat wat uit de boom kijken na de pauze. De eerste mogelijkheid na rust was opnieuw voor de bezoekers: Tissoudali mocht alleen op Coppens afgaan maar miste oog in oog met de Truiense doelman.

Ook nadien faalden de Buffalo's een paar keer in de zone van de waarheid (vooral Tissoudali), doelman Coppens eiste een hoofdrol op bij STVV. In het slot van de wedstrijd kreeg AA Gent nog bijna het deksel op de neus: invaller Barnes had de hoek voor het uitkiezen maar kon zijn schot niet kadreren. Zo gaan de Buffalo's naar de laatste acht.

Scoreverloop STVV-AA Gent:

0-1 (39') Cuypers

Denkt u dat Antwerp opnieuw de beker zal winnen?

Meest recent

Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

0
0
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

15
15
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

50
50
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

147
147
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

349
349
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

389
389
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

233
233
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

117
117
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

85
85
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

302
302
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

173
173
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

246
246
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

300
300
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

46
46
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

115
115
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

165
165
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

613
613
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

164
164
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

223
223
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

429
429
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

100
100
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

229
229
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

218
218
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

112
112
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

86
86

Meer sportnieuws