'KV Kortrijk denkt meteen aan oude bekende als coach'

525 stemmen
'KV Kortrijk denkt meteen aan oude bekende als coach'

KV Kortrijk zorgde woensdag toch voor een grote verrassing, want maar weinigen hadden zien aankomen dat Glen De Boeck alweer ontslagen zou worden. De trainer was amper twee maanden aan de slag in het Guldensporenstadion, maar moet na de bekeruitschakeling tegen RWDM alweer opkrassen.

Daardoor gaat de rode lantaarn al voor de tweede keer dit seizoen op zoek naar een nieuwe trainer, want De Boeck had pas begin oktober overgenomen van Edward Still. Voorlopig neemt Joseph Akpala over, maar de club liet al weten dat ze snel een definitieve opvolger willen vinden.

LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

KV Kortrijk denkt aan Vanderhaeghe

Dat blijken geen loze woorden, want de eerste kandidaat lekt nu al uit. Het Nieuwsblad weet dat in de Kortrijkse wandelgangen meteen na het ontslag de naam van Yves Vanderhaeghe al valt.

Dat is zeker geen toeval, want Vanderhaeghe kent het Kortrijkse huis uitstekend. Hij begon er zijn trainerscarrière door zes jaar als assistent van Georges Leekens en Hein Vanhaezebrouck te werken en werd in het seizoen 2014/15 hoofdcoach na het vertrek van die laatste.

Vanderhaeghe werd 3 weken geleden ontslagen

Vanderhaeghe keerde na passages bij KV Oostende en AA Gent ook nog eens terug van november 2018 tot januari 2021. Zijn laatste opdracht was in Saudi-Arabië, waar hij in de zomer aan de slag ging bij tweedekasser Al-Faisaly.

Daar werd Vanderhaeghe drie weken geleden ontslagen, maar nu kan hij mogelijk alweer aan de slag. Al zou de coach zelf nog niets gehoord hebben van het bestuur van KV Kortrijk. De onderhandelingen moeten dus nog opgestart worden. 

Zou Vanderhaeghe KV Kortrijk in eerste klasse kunnen houden?

Meest recent

Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

7
7
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

70
70
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

217
217
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

243
243
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

302
302
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

116
116
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

90
90
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

154
154
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

712
712
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

421
421
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

360
360
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

260
260
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

35
35
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

732
732
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

581
581
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

359
359
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

455
455
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

389
389
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

160
160
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155

Meer sportnieuws